TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Java News

Nga ishujt e largët tropikalë deri te gadishujt vullkanikë dhe plazhet e mahnitshme/ Ja brigjet më të bukura në botë

Java News - 20.09.2019

Nga Florida, në Zelandën e Re, nga Ishujt Faroe në Kili, vijat bregdetare më spektakolare të planetit janë përmbledhur në një libër me fotografi nga David Ross.

Iu premtuan ndihmë, por i dhunuan kur po i transportonin drejt Malit të Zi, 5 shkodranë në pranga

Java News - 20.09.2019

Pesë shkodranë kanë rënë në prangat e policisë pasi dhunuan disa emigrantë të paligjshëm që po i transportonin drejt Malit të Zi. Ata futën emigrantët nga Lindja e Mesme në pyllin e fshatit Grudë për ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Moti i keq, trageti nga Vlora nuk niset drejt Brindizit

Java News - 20.09.2019

Përkeqësimi i kushteve atmosferike kanë bërë që trageti “ST Damian” të anulojë udhëtimin nga porti i Vlorës drejt Brindisit, Itali. Njoftimi vjen nga porti i Vlorës, i cili njofton për situatën ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Tahiri, kur gjykata hyn dhunshëm në sherrin politik

Java News - 20.09.2019

Nga Skënder Minxhozi/ Trupi gjykues që ndante fatin personal të Saimir Tahirit ka harxhuar shumë kohë në dhomën e këshillimit të enjten pasdite. Raportimet e gazetarëve të terrenit thonin se tre ...

512 artikuj të ndërlidhur »

“Një puthje se ma nxive jetën”/ Çfarë vendosi gjykata për pedagogun e skandalit që kaloi parainfarkt

Java News - 20.09.2019

Nderkohe qe pedagogu Denis Himçi, i cili u denoncua nëpërmjet një video, ndërsa i kërkonte favore seksuale nje studenteje, në këmbim të notës, ndodhet ne spital ne Tirane, Gjykata ka vendosur ne ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Çështja Tahiri? Sekretari organizativ i PS-së: S’ka qenë pjesë e diskutimeve, për Shkodrën nuk ka asgjë të re

Java News - 20.09.2019

Shkodra do vijojë të koordinohet nga dy komisionet e përkohshme të ngritura për emërimin e drejtorëve të rinj. Pas mbledhjes së drejtuesve të rajonit të Veriut në një prononcim për mediat sekretari ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Zgjatet me dy muaj afati i paraburgimit për grupin “Bajri”

Java News - 20.09.2019

Janë zgjatur me dy muaj afatet e paraburgimit për grupin kriminal “Bajri”. Gjykata e Shkallës së Parë për Krime të Rënda Tiranë, me trup gjyqësore të përbërë nga Iliriana Olldashi, ka pranuar ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Disa zona të Tiranës pa ujë/ UKT: Defekt në linjën e Bovillës, po punohet që të riparohet sa më shpejt

Java News - 20.09.2019

Ujësjellës Kanalizine Tiranë ka njoftuar banorët e Tiranës, se për shkak të një defekti në Bovillë disa zona nuk do të kenë ujë. Në njoftimin zyrtar, UKT sqaron se kufizime të furnizimit me ujë do të ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Mesi flet pas takimit të Ramës me koordinatorët në Velipojë: U diskutua organizimi i strukturave të PS

Java News - 20.09.2019

Deputetja socialiste Senida Mesi ka folur pas mbledhjes së drejtuesve të rajonit të veriut me kryeministrin Edi Rama. Mesi deklaroi se në mbledhje u diskutua për problematika dhe shërbimet që do të ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Filmi “Nusja edhe shtetrrethimi” do të shfaqet në “Viennale” në Austri

Java News - 20.09.2019

Një nga imazhet e rralla, që ruhen në Arkivin Qendror të Filmit për prodhimin kinematografik, të realizuar para dyzet vitesh, “Nusja edhe shtetrrethimi” me skenar të Helena Kadaresë edhe regji të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Ndreu nis “fshesën” në bashki: Me strukturën e re kursejmë 5 milionë euro

Java News - 20.09.2019

30 % e punonjësve të Bashkisë Lezhë do të largohen nga puna, duke nisur nga maji janar i vitit që vjen. Struktura e re e përgatitur nga drejtuesit e Bashkisë dhe që u miratua nga Këshilli Bashkiak ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Karta e Studentit, Veliaj firmos me Credins: Tarifa të reduktuara, deri në zero

Java News - 20.09.2019

Të rinjtë që zotërojnë një kartë studenti, do të fitojnë tarifa të reduktuara deri në zero lekë edhe për shërbimet bankare. Marrëveshja e nënshkruar mes Bashkisë së Tiranës dhe përfaqësuesesve të ...

“80% e drejtorëve të Shkodrës do ikin”/ Rama takim me koordinatorët në Velipojë: Të bëhet vlerësim performance

Java News - 20.09.2019

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot Këshillin Koordinues për Rajonin e Veriut. Kryeministri ndodhet ne Velipoje, ne mbledhjen ne te cilen merr pjesë edhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, qe ...

31 artikuj të ndërlidhur »

Moti/A keni plane për fundjavën? Ja si parashikohet të jetë moti

Java News - 20.09.2019

Keni bërë plane për fundjavën dhe doni të dini se si është moti? Sipas Meteoalb fundjava do të karakterizohet nga moti i kthjellet dhe vranësira të shpeshta në të gjithë vendin.

VIDEO/ Reperi britanik performon me “kokën e prerë” të Boris Johnson, BBC mbyll transmetimin

Java News - 20.09.2019

Reperi britanik Slowthai ndezi skenën dhe shfaqi një lloj inati në ceremoninë e ndarjeve të çmimeve Mercury Prize mbrëmjen e djeshme duke mbajtur një kokë të prerë e cila ishte e Boris Johnson.

4 artikuj të ndërlidhur »

E zë makineria, vdes magazinieri në minierën e Spaçit

Java News - 20.09.2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Spaç ndërsa burime nga policia përcjellin edhe informacionin paraprak. Rreth orës 09:45, në Urgjencën e Spitalit Rajonal Rrëshen është dërguar pa shenja jete ...

10 artikuj të ndërlidhur »

“Tre vite shërbim prove”, Prokuroria: Vendimin për Tahirin do ta apelojmë

Java News - 20.09.2019

Prokuroria për Krime të Rënda ka vendosur të apelojë vendimin që Gjykata për Krime të Rënda tha mbrëmë për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, ku i rrëzoi të gjitha akuzat e organit të akuzës.

512 artikuj të ndërlidhur »

“I kërkoi të ndanin gruan bashkë”/ Apeli lë në fuqi dënimin për 29-vjeçarin që vrau babain me çekiç

Java News - 20.09.2019

Gjykata e Apelit dhe Krimeve të Rënda lë në fuqi vendimin me 21 vite burg për Selman Aliajn, 29-vjeçarin i cili vrau babanë me çekiç dhe e hodhi në liqenin e Farkës, ngjarje e ndodhur në 22 dhjetor ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Kapen refugjatë të tjerë në Kapshticë, mes tyre gra dhe fëmijë

Java News - 20.09.2019

Një ditë pasi u kapën 21 emigrantë në fshatin Trestenik, edhe 17 të tjerë janë kapur sot në kufirin e gjelbër të Kapshticës. Emigrantët u kapën në afërsi të fshatit Trestenik dhe Vernik.

6 artikuj të ndërlidhur »

SHBA miraton ligjin që shmang mbylljen e Qeverisë Federale

Java News - 20.09.2019

Me 301 vota pro dhe 123 kundër, Dhoma e Përfaqsuesëve në SHBA, ka aprovuar një ligj afatshkurtër për të shmangur një mbyllje (shutdown) më 30 shtator, i cili është një bllok në aktivitetet e ...