TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Java News

Rrëfimi i vajzave të abuzuara nga Epstein/ Virginia Robert tregon seksin me Princin Andrew, pasi i dha vodka në Club ...

Java News - 20.09.2019

Virignia Roberts ka përshkruar në detaje se si ajo kishte kryer marrëdhënie seksuale me Princin Andrew në 2001 kur ishte 17 vjeç në qytetin e Ghislaine Maxwell në Londër, pasi mbreti i dha vodka në ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Felaj: Karriera politike e Saimir Tahirit ka përfunduar nëse Apeli lë në fuqi vendimin

Java News - 20.09.2019

Kryetarja e Komisionit të Sigurisë Kombëtare Ermonela Felaj, njëkohësisht deputete e shumicës socialiste në Kuvendin e Shqipërisë e ftuar në emisionin “45 Minuta” në Report Tv deklaron se karriera ...

514 artikuj të ndërlidhur »

Mourinho tek Reali? Portugezi flet shkurt: S’më pëlqen të stërvit një skuadër që ka një trajner

Java News - 20.09.2019

Jose Mourinho shikohet si kandidati kryesor për të marrë postin e Zinedine Zidane, tek Real Madrid. Në lidhje me këto zhvillime, trajneri portugez është intervistuar nga një medie spanjolle, për të ...

60 artikuj të ndërlidhur »

Ambasada e Britanisë reagon për vendimin ndaj Tahirit: Reforma gjyqësore të çohet në fund, sistemi po rritet me pjekuri

Java News - 20.09.2019

Pas reagimit nga Ambasada Amerikane, në lidhje me dënimin për ish-ministrin që u dha ditën e djeshme nga Krimet e Rënda për ish ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, ka ardhur edhe një reagim nga ...

514 artikuj të ndërlidhur »

Censusi i ri nis në 2020-n, 8500 persona do dalin derë më derë për të anketuar shqiptarët

Java News - 20.09.2019

Që në tetor të këtij viti do të bëhen testimet e para, ndërkohë 8500 persona do të angazhohen për të shkuar në çdo shtëpi, ku qytetarëve do t’u kërkohet plotësimi i pyetësorëve.

9 artikuj të ndërlidhur »

Çfarë nënkupton shërbimi i provës/ Tahiri një herë në muaj do hedhë një firmë, dënimi i njëjtë si dy ish-gjyqtarët

Java News - 20.09.2019

Nëse vendimi i shkallës së parë që shpalli fajtor Saimir Tahirin për akuzën e shpërdorimit të detyrës do të qëndrojë në fuqi edhe nga apeli i krimeve të rënda, atëherë ish-ministri i brendshëm i ka ...

514 artikuj të ndërlidhur »

Vendimi i gjykatës/ reagon Tahiri: Do shpjegoj të vërtetën time nesër në orën….

Java News - 20.09.2019

Ish-ministri Saimir Tahiri ka vendosur të reagojë pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda. Ai në një postim në Facebook njofton se do të flasë dhe do të shpjegojë të vërtetën e tij ditën e ...

514 artikuj të ndërlidhur »

Doshi e Sterkaj i ankohen Ramës për deputetët, kryeministri: Kur unë ulem me Berishën e Metën, po ju pse s’uleni?

Java News - 20.09.2019

Detaje të reja kanë dalë nga takimi i kryeministrit Rama me drejtuesit e veriut. Deputeti i Partisë Social Demokrate, Tom Doshi, dhe deputeti socialist Paulin Sterkaj kanë kërkuar që të dëgjohen më ...

31 artikuj të ndërlidhur »

Bardhi reagon për vendimin ndaj Tahirit: U vërtetua se ai dhe Rama janë ‘një’ të lidhur me krimin

Java News - 20.09.2019

Vendimin e gjykatës për Saimir Tahirin, Partia Demokratike e ka cilëuar si një tregues të qartë që ai dhe kryeministri Edi Rama janë një të lidhur me krimin.

62 artikuj të ndërlidhur »

Prangos të shumëkërkuarin në kryeqytet, i dënuar për vrasje dhe trafik droge

Java News - 20.09.2019

Prenush Pjetraj, ose siç quhet ndryshe Prendush Fufi, është i dënuar për “Vrasje me dashje” dhe “Prodhim me armë mbajtje pa leje”. Gjykata në Milano e ka dënuar në vitin 2012 me nëntë vite e 6 muaj ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Tahiri/ Mazhoranca reagon pas vendimit: Çështje e drejtësisë. Basha: Rama bëri gjithçka për ta mbrojtur

Java News - 20.09.2019

Pak orë pas vendimit te gjykates qe denoi me 3 vjet sherbim prove ish ministrin socialist Saimir Tahiri, ka ardhur eragimi i parë i qeverise. Zëdhënësja e kryesisë së PS-së dhe drejtuesja politike e ...

514 artikuj të ndërlidhur »

Horoskopi ditor, e shtunë 21 shtator 2019

Java News - 20.09.2019

Njihuni me parashikimin, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është një përkthim ekskluziv nga noa.al i shërbimit astrologjik që përftohet në avancë ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Ambasada e SHBA reagon ndaj vendimit për Saimir Tahirin: Dënimi demonstron pavarësinë në rritje të gjyqësorit

Java News - 20.09.2019

Ambasada e SHBA në Tiranë ka reaguan pas vendimit të gjykatës për ish-minitrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Me anë të një postimi në rrjetin social “Facebook”, ambasada thekson se vendimi i djeshëm ...

514 artikuj të ndërlidhur »

Shahini: Të gjithë nxënësit e arsimit të detyrueshëm do pajisen me tekste shkollore falas brenda 2021

Java News - 20.09.2019

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini, duke folur mbi angazhimet e qeverisë për të garantuar një vit shkollor cilësor, ka deklaruar se fokus mbetet rritja e vazhdueshme e standardeve ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e Azem Hajdarit/ Dosja e Izet Haxhisë i kalon Krimeve të Rënda

Java News - 20.09.2019

Gjykata e Tiranës shpalli moskompetencën për çështjen e Izet Haxhisë dhe kaloi dosjen në Gjykatën për Krime të Rënda, ku pritet të bëhet rigjykimi. Ishte prokuroria që në një seancë më parë kërkoi ...

7 artikuj të ndërlidhur »

“Kërkonte marrëdhënie treshe”/ Demi tregon sekretet nga martesa me Ashton Kutcher: Jetova sikur isha 20 vjeç

Java News - 20.09.2019

Demi Moore do të publikoje në 24 shtator librin e saj ‘Inside Out’. Ajo ka treguar detaje të errëta nga jeta e saj, që nga përdhunimi kur ajo ishte 15 vjeç, deri tek marrëdhenia e saj me ish ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Vrau prindërit në banesën e tyre me armën e të atit, Apeli dënon me 35 vite burg Mirald Metollarin

Java News - 20.09.2019

Gjykata e Apelit për Krime të Rënda ka pranuar gjykimin e shkurtuar për Mirald Metollarin, i cili vrau prindërit në banesën e tyre në Bathore rreth dy vite më parë.

6 artikuj të ndërlidhur »

Nga ishujt e largët tropikalë deri te gadishujt vullkanikë dhe plazhet e mahnitshme/ Ja brigjet më të bukura në botë

Java News - 20.09.2019

Nga Florida, në Zelandën e Re, nga Ishujt Faroe në Kili, vijat bregdetare më spektakolare të planetit janë përmbledhur në një libër me fotografi nga David Ross.

Iu premtuan ndihmë, por i dhunuan kur po i transportonin drejt Malit të Zi, 5 shkodranë në pranga

Java News - 20.09.2019

Pesë shkodranë kanë rënë në prangat e policisë pasi dhunuan disa emigrantë të paligjshëm që po i transportonin drejt Malit të Zi. Ata futën emigrantët nga Lindja e Mesme në pyllin e fshatit Grudë për ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Moti i keq, trageti nga Vlora nuk niset drejt Brindizit

Java News - 20.09.2019

Përkeqësimi i kushteve atmosferike kanë bërë që trageti “ST Damian” të anulojë udhëtimin nga porti i Vlorës drejt Brindisit, Itali. Njoftimi vjen nga porti i Vlorës, i cili njofton për situatën ...

3 artikuj të ndërlidhur »