TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Java News

Kliko dhe fito, njihuni me faqen e re ku mund të gjeni të gjitha llojet e sondazheve dhe anketave

Java News - parë: 21 orë

Në çdo partal apo faqe gazete në internet, mund të gjesh çdo ditë sondazhe online me pyetje te nxehta të ditës. Por lexuesit e tyre nuk shpërblehen kur marrin pjesë në ato sondazhe – ata klikojnë ...

Uji i pijshëm vërshon në rrugë si lumë, 30 lagje në Pittsburg mbeten pa ujë

Java News - parë: 21 orë

Janë më shumë se 30 lagje të mëdha në Pittsburgh të Shteteve të Bashkuara të Amerikës të cilat po vuajnë mungesën e ujit të pijshëm. Shkak i kësaj situate është bërë çarja e madhe në një rrjet të ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Balla: Zgjedhje të brendshme në PS jo si vitet e shkuara

Java News - parë: 21 orë

“Zgjedhjet tona të brendshme nuk po i ngjajnë zgjedhjeve të viteve të shkuara, por një procesi hapje shumë reale të Partisë Socialiste në të gjitha nivelet tona të organizimit e në të gjitha nivelet ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Meta ka një kërkesë specifike për diplomatin austriak

Java News - parë: 22 orë

Presidenti i vendit Ilir Meta ditën e sotme ka takuar të Ngarkuarin me Punë të Austrisë në Shqipëri, Christian Steiner ku kanë biseduar rreth procesit të integrimit të Shqipërisë.

5 artikuj të ndërlidhur »

Narko-nëndetëset e famshme të trafikantëve kolumbianë për të shmangur kontrollet policore

Java News - parë: 22 orë

Trafiku i drogës nga Amerika Latine drejt SHBA-së, është një biznes shumë fitimprurës. Presioni i madh nga kontrollet policore, i ka detyruar trafikantët të gjejnë mënyra inovative, për të trafikuar ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Tatimi mbi Fitimin rritet me 13,8%, shkak aksioni anti-informalitet

Java News - parë: 22 orë

Në gusht 2019, Tatimi mbi Fitimin u rrit me 13,8% krahasuar me gusht 2018. Kjo ka ardhur falë aksionit anti-informalitet të shtrirë në të gjithë vendin tonë ku kulmin e kishte gjatë muajve të verës, ...

2 artikuj të ndërlidhur »

“Ta mbrojmë Vjosën nga digat”, 150 organizata mjedisore kërkesë qeverisë

Java News - parë: 22 orë

Në Ditën Botërore të Lumenjve 150 organizata kombëtare dhe ndërkombëtare mjedisore i kërkuan qeverisë shqiptare mbrojtjen e Lumit Vjosa nga digat e hidrocentraleve.

6 artikuj të ndërlidhur »

74-vjeçari operon ‘bririn’ që i ishte rritur në kokë

Java News - parë: 22 orë

Burri tha që briri kishte nisur t’i rritej që 5 vite më paër. Fillimisht ishte mbajtur nën kontroll nga berberi, i cili e gërryente dhe e mbulonte më flokë.

4 artikuj të ndërlidhur »

“Dita pa Makina”/ Ja rrugët ku do ndalohet qarkullimi i makinave dhe autobusëve të dielën

Java News - parë: 23 orë

Për këtë arsye, e diela e 22 shtatorit do të jetë ditë pa makina. Bashkia e Tiranës ka organizuar një sërë aktivitetesh që kanë për qëllim nxitjen e qytetarëve në përdorimin sa më shumë të biçikletës ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Publikohet video se si u vra i riu Altin Balliu në Korçë në Janar

Java News - parë: 23 orë

Report TV zbardh eksluzivisht pamjet filmike të momentit të vrasjes së Altin Balliut në 17 janar 2019 në qytetin e Korçës. Filmimi, i regjistruar nga kamera e një biznesi në Korçë, hedh dritë mbi atë ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Gjyqtarët ‘harrojnë’ ta shpallin të pafajshëm Saimir Tahirin nga akuza për drogë, zbulohet gafa në vendim

Java News - parë: 23 orë

Pas 12 orësh në dhomë këshillimi, tre gjyqtarët, të cilët dje gjykuan Saimir Tahirin dhe Jaeld Çelën, “harruan” të shpreheshin lidhur me akuzën e trafikimit të drogës, që Prokuroria e kishte ngritur ...

514 artikuj të ndërlidhur »

KLSH pezullon drejtorin juridik, bëri thirrje për bojkot të punës

Java News - parë: 23 orë

Komisioni Displinor i Kontrollit të Lartë të Shtetit ka pezulluar nga detyra dhe ka nisur procedimin disiplinor kundër Drejtorit të Departamentit Juridik në këtë institucion, pasi u ka bërë thirrje ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Komisioni Evropian: Nuk komentojmë vendimin e Gjykatës për Tahirin

Java News - parë: 23 orë

Në përgjigjen e kthyer nga Koçijançiç theksohet edhe fakti se vendimi i Gjykatës së Krimeve të Rënda do të apelohet dhe procesi do të vijojë. Saimir Tahiri u dënua me pesë vite heqje lirie për akuzën ...

514 artikuj të ndërlidhur »

Që të merrte ndihmë nga shteti, u jepte ilaçe fëmijëve dhe i vendoste në karroca paralitikësh

Java News - parë: 23 orë

Ajo i detyronte fëmijiët të rrinin në karroca me rrota dhe madje i kërkoi shkollës të paguanin 124.000 euro për të vendosur një ashensor specifik për fëmijët, që të vazhdonin mësimin.

2 artikuj të ndërlidhur »

Toni Gogu lirohet nga detyra e zv/ministrit, tani mban detyrën e kryetarit të këshillit bashkiak

Java News - parë: 24 orë

Toni Gogu është liruar nga detyra e zv/ ministrit të Drejtësisë nga qeveria, pasi u zgjodh Kryetar i Këshillit Bashkiak të kryeqytetit. Në zgjedhjet lokale të 30 Qershorit, Gogu u zgjodh anëtar ...

5 artikuj të ndërlidhur »

“Saimir Tahiri i ka përgjuar të gjithë”, deklarata e fortë e ish-ministrit

Java News - parë: 24 orë

I pyetur për vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për dënimin e Tahirit me shërbim prove, Noka tha se Partia Demokratike nuk kishte asnjë pritshmëri, pasi procesi u shkatërrua, sipas tij, nga ...

514 artikuj të ndërlidhur »

Pranga shqiptarit të kërkuar për trafik droge, policia greke e arreston falë një aksidenti

Java News - parë: 24 orë

Një aksident në Greqi i ka kushtuar shtrenjtë një shqiptari, jo sa i përket dëmtimeve. Ai ishte në kërkim ndërkombëtar dhe u arrestua nga policia në Dasohori.

5 artikuj të ndërlidhur »

FOTO/ Ndërron lëkurën çdo javë, vajza realizon ëndrrën e jetës: Në kopertinën e “Vogue Italia”

Java News - 20.09.2019

Jeyza Gary, vajza me çrregullimin e rrallë që i shkaktoi rënien e lëkurës cdo 12 ditë është shfaqur në kopertinën e “Vogue Italia”. “Kam lindur me lamellar ichthyosis.

4 artikuj të ndërlidhur »

Radhë të gjata në të gjithë botën për iPhone 11 Pro dhe 11 Pro Max

Java News - 20.09.2019

Pajisjet e reja të Apple, përfshirë 3 iPhone të rinj dhe Apple Watch Series 5, kanë dalë në shitje, me njerëzit në të gjithë botën që janë vënë në radhë për të blerë të parët celularët e rinj.

14 artikuj të ndërlidhur »

Hajdari reagon për vendimin ndaj Tahirit: Gjykata dështoi të bënte histori, zhgënjeu …

Java News - 20.09.2019

Kryetarja e Grupit të Demokratëve në Parlament, Rudina Hajdari e ka quajtur vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për rastin e Saimir Tahirit, si zhgënjyes për të tërë popullin.

514 artikuj të ndërlidhur »