TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Java News

Zgjedhjet në Kosovë, rreth 100 vëzhgues nga BE

Java News - parë: 18 orë

Shefja e Misionit Vëzhgues nga Bashkimi Evropian, për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë, Viola von Cramon-Taubadel ka thënë të premten në Prishtinë se misioni që ajo drejton është dëshmi ...

25 artikuj të ndërlidhur »

FOTO/ Historia e agjentit të Mossad që kishte 17 dashnore dhe organizonte orgji me gra të bukura për të vjedhur ...

Java News - parë: 19 orë

Familja e agjentit të Mosadit, Eli Cohen kanë rrëfyer sot historinë e vërtetë të njeriut që frymëzoi Sacha Baron Cohen në filmin e ri, Netflix. Në film agjenti i jashtëzakonshëm izraelit ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Panucci drejt rikthimit në pankinë, arrihet akordi me skuadrën greke

Java News - parë: 19 orë

Pas eksperiencës së fundit si trajner i përfaqësueses së Shqipërisë, italiani Christian Panucci rikthehet në skenë si kandidat potencial për të rimarrë drejtimin e një skuadre futbolli.

6 artikuj të ndërlidhur »

“Një vend krejtësisht tjetër”/ Çfarë do t’i ndodhte planetit tonë nëse toka do ndërronte vendin me ujin

Java News - parë: 19 orë

71% e Tokës është e mbuluar nga uji dhe toka në të cilën jetojmë përbën vetëm 29% të planetit tonë. Por nëse uji dhe toka do të shkëmbenin vendet, Toka do të bëhej një vend krejtësisht tjetër.

Londra “vishet” kuqezi/ Shqiptari sfidon çekun

Java News - parë: 19 orë

Mbrëmjen e sotme, boksieri shqiptar Florian Marku do të ketë një prej ndeshjeve më të rëndësishme të karrierës së tij. Ai do të ndeshet me çekun Miroslav Serban në “York Hall” në Londër, e cila do ...

17 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO/ Veliaj reagon pas defektit në linjën e Bovillës: UKT riktheu në kohë rekord furnizimin me ujë

Java News - parë: 19 orë

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj ka falenderuar të gjithë specialistët e UKT që brenda një kohe rekord kanë punuar pa u ndalur 24 orë e në kushte ekstreme mes baltës e ujit për të rilidhur në kohë ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Romeo Kara i përgjigjet Berishës pas komentit për Tahirin: Kur do bëhesh burrë dhe t’i, për ty dhe Metën provat i kam ...

Java News - parë: 19 orë

Sali Berisha ka qenë ndër të parët, që ka komentuar vendimin për Saimir Tahirin. Ai e ka konsideruar si skandal, vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda.

3 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO/ I riu shqiptar gjendet i masakruar në një pyll në Gjermani, ja çfarë kanë zbuluar hetuesit

Java News - parë: 19 orë

Një shqiptar 27 vjeçar është vrarë në mënyrë barbare në Dölauer Heide të Gjermanisë. trupi i pajetë u gjet të dielën. Prokurori i çështjes tha të mërkurën se kufoma ka plagë me thikë dhe me armë, nga ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Mori ryshfet, gjykata cakton masën e paraburgimit për Sali Berishën

Java News - parë: 19 orë

Gjykata Themelore e Prishtinës e ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji për gjyqtarin të Gjykatës Themelore të Pejës, Sali Berisha, i cili dyshohet se ka marrë ryshfet.

10 artikuj të ndërlidhur »

FOTO/ Pamjet e mrekullueshme, testohet ndriçimi në “Arenën Kombëtare”

Java News - parë: 20 orë

Edhe pak kohë na ndajnë nga inaugurimi i shumëpritur i “Arenës Kombëtare”. Mbrëmjen e sotme është bërë edhe testimi i prozhektorëve në impiantin e ri modern që është duke u ndërtuar në kryeqytet, ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Në fondet e Muzeut Kombëtar zbulohet taxhi i Ali Pashës, objekti i vetëm personal që zotëron Shqipëria

Java News - parë: 20 orë

Trupi i Ali pashë Tepelenës është varrosur në Janinë dhe koka në Stamboll, por së fundi, do të zbulojmë se taxhi që ka prekur ballin e mençur të tij strehohet në fondet e Muzeut Historik Kombëtar.

Do të publikohen përgjime? Tahiri: Drejtësia ime nuk kalon nëpër skuta

Java News - parë: 20 orë

Ish-ministri Saimir Tahiri ka folur mbrëmjen e së premtes në emisionin “Java në RTSH” ku ka komentuar edhe një herë përballjen e tij me drejtësinë. Përmes një lidhje telefonike me panelin e ...

517 artikuj të ndërlidhur »

Nis nata e parë e “Bazaar Festival” në Korçë, sonte muzikë jazz

Java News - parë: 20 orë

Nata e parë do te jetë me muzike jazz dhe i kushtohet figurës së Gjon Milit fotografit të njohur, me origjinë nga Korça. Në netët e tjera do të mbahen koncerte me muzikë rrok dhe pop.

6 artikuj të ndërlidhur »

Mësuesja me dosjen më të plotë “dhunohet” nga drejtoresha e shkollës

Java News - parë: 20 orë

Sipas mësueses drejtoresha e bën këtë gjë pasi e sheh mësuesen si rivale meqë të dyja janë të të njëjtit profil, Biologji -Kimi. Juliana Numani është mësuesja e cila prej 14 vitesh e ushtron këtë ...

Gjykata vendos për bllokimin e anijes ruse me grurë në Durrës, shitësit dhe blerësit mosmarrëveshje për çmimin

Java News - parë: 20 orë

Një anije ruse me grurë është bllokuar në portin e Durrësit. Anija është bllokuar me vendim të gjykatës së Durrësit dhe vijon që të qëndrojë në radë prej datës 31 gusht.

12 artikuj të ndërlidhur »

Dënohen me një vit në provë 8 kuksianët që dogjën kabinat te Rruga e Kombit

Java News - parë: 20 orë

Pas disa seancave maratonë prej më shumë se një viti e gjysëm, Gjykata e Kukësit ka vendosur të dënojë me 6 muaj burgim të konvertuar në periudhë prove një vit, tetë prej protestuesve kundër pagesës ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Raporti “sekret” i DSIK-së për pasurinë e prokurorit Besnik Muçi

Java News - parë: 20 orë

Në seancën e dytë përballë Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, prokurori i Krimeve të Rënda, Besnik Muçi u përball me kërkesën e Komisionerit Publik, Dariel Sina për shkarkimin e tij.

4 artikuj të ndërlidhur »

Xhafaj i jep të drejtë ambasadave mbi ato që deklaruan për Saimir Tahirin

Java News - parë: 21 orë

Ky ishte thelbi i deklaratës së Ambasadës së SHBA-së në Tiranë pas vendimit të Gjykatës për të rrëzuar akuzat për trafik droge ndaj ish-ministrit të Brendshëm dhe duke e dënuar vetëm për “shpërdorim ...

517 artikuj të ndërlidhur »

“Vjen këtu dhe kërkon largimin tim”, Rama thumbon Henri Çilin: Ja çfarë mund të thuash në funeralin tim

Java News - parë: 21 orë

COD, Qendra për Përhapje dhe Dialog në Kryeministri prej sot do të ketë 25 libra për kujtesën e diktaturës, kolana e Institutit Europian Pashko dhe UET-PRESS.

6 artikuj të ndërlidhur »

Kliko dhe fito, njihuni me faqen e re ku mund të gjeni të gjitha llojet e sondazheve dhe anketave

Java News - parë: 21 orë

Në çdo partal apo faqe gazete në internet, mund të gjesh çdo ditë sondazhe online me pyetje te nxehta të ditës. Por lexuesit e tyre nuk shpërblehen kur marrin pjesë në ato sondazhe – ata klikojnë ...