TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Java News

Ulsi Manja dedikim prekës për të bijën: Nga sot do të duhet t’i dalësh për zot vetes!

Java News - parë: 6 orë

Deputeti socialist Ulsi Manja ka zbuluar ditën e sotme personin që i rrëmbyer zemrën. Bëhet fjalë për vajzën e tij Sonora e cila ka mbushur 18-vjeçe. Përmes një detikimi prekës, Manja është treguar ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Shëndetësia/Ministrja Manastirliu: Marrëveshje me Barin për trajtimin e sëmundjeve të rralla

Java News - parë: 6 orë

Gati projekti i Telemjekësisë mes Italisë, Shqipërisë dhe Malit të Zi për menaxhimin e rasteve të infarkteve Pas Turqisë, edhe Italia merr përsipër trajtimin e specializuar të rasteve të veçanta të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Polonia/SHBA shton edhe 1000 trupa në bazat e veta evropiane

Java News - parë: 6 orë

Mediat polake raportojnë se presidenti i vendit, Andrzej Duda dhe homologu i tij amerikan, Donald Trump pritet të nënshkruajnë një deklaratë të përbashkët bashkëpunimi përmes së cilës parashikohet ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Shkodër/Mbillnin kanabis në zonën e Toplanës, pranga 3 vëllezërve

Java News - parë: 6 orë

Finalizohet operacioni policor i koduar “Brebulla” i ndjekur me metoda speciale të hetimit. Operacioni nga DVP Shkodër në bashkëpunim me Prokurorinë për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Tritan Shehu, varianti ndryshe i Lazaratit, këta paqësorë që i mori më qafë Qeveria

Java News - parë: 7 orë

Ish-deputeti demokrat Tritan Shehu, ka marrë në mbrojtje Lazaratin, me anë të një postimi në rrjetet sociale. Sipas tij, Qeveria e goditi me egërsi Lazaratin, për të kanabizuar pjesën tjetër të ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Çështja Tahiri/Agron Duka komenton: Vendi u kanabizua nga Edi Rama

Java News - parë: 7 orë

Gjykata e Krimeve të Rënda dha të enjten 5 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri për shpërdorim detyre. Dënimi, për shkak të gjykimit të shkurtuar, konvertohet në 3.4 vite shërbim ...

517 artikuj të ndërlidhur »

Deti Egje/Anija shqiptare Oriku në tre misione gjatë natës shpëtoi 111 emigrantë

Java News - parë: 7 orë

Natë intensive për anijen shqiptare Oriku dhe ekuipazhin e saj me mision në detin Egje. Mësohet se 111 emigrantë sirianë, irakenë e palestinezë u shpëtuan në 3 operacione të ndryshme brenda pak ...

15 artikuj të ndërlidhur »

(Video) Boksieri i pamposhtur, Florian Marku “thyen” çekun Serban

Java News - parë: 7 orë

Boksieri shqiptar, Florian Marku mbetet i pathyeshëm! Marku ka mposhtur mbrëmë në Londër rivalin e tij çek Miroslav Serban. Fitorja e Markut erdhi me pikë plotë 65 dhe me vendim unanim të gjyqtarëve ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Gjermani/Boksieri 27-vjeçar shqiptar gjendet i masakruar në një pyll (Emri)

Java News - parë: 7 orë

Sipas asaj që shkruan “Bild”, viktima është 27-vjeçari Ismail P. i cili merrej me boks në ndeshje joprofesioniste. Zbulimi i viktimës është bërë nga një kalimtar i rastit, i cili menjëherë pas kësaj ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Babai ngacmon sek**alisht vajzat e tij, fqinji i shpëton

Java News - parë: 7 orë

Në fshatin Cernicë të Gjilanit, policia e Kosovës ka arrestuar një person i cili dyshohet se ka ngacmuar seksualisht gruan dhe dy vajzat e tij. I dyshuari 50 vjeçar, me inicialet M.

11 artikuj të ndërlidhur »

Persekutimi/Si e aprovoi Enver Hoxha dënimin e ish-shokut të vet, Fahredin Angoni

Java News - parë: 7 orë

Memorie.al publikon dokumentin arkivor të dates 5 qershor 1945, ku Enver Hoxha urdhëron ekzekutimin e ish-shokut të tij të ngushtë që nga fëmijria në Gjirokastër, me të cilin si bashkëmoshtarë, ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Capital T ndezi Tiranën, por munguan Elvana, 2PO2 dhe Dhurata Dora

Java News - parë: 8 orë

Mbrëmja e djeshme ka qenë vërtetë entuziaste për kryeqytetin, pasi reperi i njohur Capital T ka ndezur sheshin ‘Nënë Tereza’. Ai i ka surprizuar të gjithë me performancat e njëpasnjëshme, të cilat ...

24 artikuj të ndërlidhur »

MPJ/Ministri Cakaj jep njoftimin e rëndësishëm, ka 12 vende të lira për ambasadorë të Shqipërisë

Java News - parë: 8 orë

Shërbimi Diplomatik ka qenë dhe vijon të mbetet padyshim një nga sektorët ku shumë të rinj kanë ambicien që të bëhen pjesë. Pas disa reformave të ndërmarra nga Ministria për Evropës dhe Punët e ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Një 41-vjeçare nga Korça i jep fund jetës duke pirë ilaçe, nuk dihen arsyet

Java News - parë: 8 orë

Një 41-vjeçare i ka dhënë fund jetës pasi ka pirë një sasi të madhe ilaçesh. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e djeshme në fshatin Pojan. ‘BalkanWeb’ raporton se e ndjera është gjetur në banese nga motra e ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Aksident në Tiranë/ Ndërron jetë në spital drejtuesi i motorit, plagoset pasagjeri

Java News - parë: 8 orë

Një aksident ka ndodhur pak ore me pare në kryeqytet, me pasojë një të vdekur. Një motor është përplasur tek një makinë e parkuar në rrugën “Stavri Themeli” e për pasojë ka mbetur i plagosur rëndë ...

10 artikuj të ndërlidhur »

SHBA përgatit planin se si t’i përgjigjet Iranit në rast të ndonjë sulmi

Java News - parë: 18 orë

Zyrtarët e Pantagonit do t’ia paraqesin presidentit amerikan, Donald Trump, një gamë të gjerë opsionesh ushtarake se si t’i përgjigjet SHBA-ja një sulmi ndaj industrisë së naftës në Arabinë Saudite.

90 artikuj të ndërlidhur »

Nard Ndoka për Ramën: E ka pijen e keqe me të bërtitur e ulëritur, i duket vetja…

Java News - parë: 18 orë

Kreu i PDK-së Nard Ndoka se kryeministri është pijedashës. Në intervistën për “Late Night Show” në RTV Ora, ai rrëfeu se Rama jo vetëm pi, por e ka pijen e keqe.

6 artikuj të ndërlidhur »

FOTO/ Elegante dhe magjepse, Ivanka Trump shkëlqen në eventin VIP në Romë së bashku me burrin Jared

Java News - parë: 18 orë

Ivanka Trump dhe bashkëshorti i saj, Jared Kushner mbërritën në Romë për të marrë pjesë në dasmën e mikeshës së tyre Misha Nonoo me mandatin e naftës Mikey Hess.

2 artikuj të ndërlidhur »

Aksident në Tiranë/ Makina përplaset me motorin, vdes në spital drejtuesi i motorit

Java News - parë: 18 orë

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në kryeqytet. Një automjet dhe një motor janë përplasur në rrugën “Besim Fagu” e për pasojë ka mbetur i plagosur rëndë drejtuesi i motorit.

10 artikuj të ndërlidhur »

Një anije me 3600 ton grurë rus bllokohet në Durrës

Java News - parë: 18 orë

Një anije ruse me një ngarkesë prej 3603 ton grurë është bllokuar në portin e Durrësit, pas një vendimi të Gjykatës së Durrësit. Anija është ankoruar në kalatën nr.2 të portit detar të Durrësit ...

12 artikuj të ndërlidhur »