TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Java News

Kolaudimi i makinave/ Autoriteti i Konkurrencës: Duhet liberalizuar tregu!

Java News - parë: 2 orë

Kryetarja e Autoritetit të Konkurrencës, Juliana Latifi, dje, gjatë prezantimit të raportit vjetor, tha se gjatë vitit 2018 ky institucion ka hetuar tregun e kolaudimit të makinave dhe transportit ...

2 artikuj të ndërlidhur »

E shara e bën njeriun dhe mëndjen e tij të xhirojë në vend

Java News - parë: 3 orë

Nga Lira Gjika/ Nga Lira Gjika/ Kudo dëgjohen vetëm të shara, madje edhe shkruhen, në gazeta, në TV, në rrugë, në shkolla, në institucione dhe më e keqja e të këqijave edhe në shtëpi.

Zef Brozi apel: Parlamenti i sotëm të miratojë të gjitha ligjet për zbatimin e Reformës në Drejtësi!

Java News - parë: 3 orë

Ish-kreu i Gjykatës së Kasacionit, sot Gjykata e Lartë, Zef Brozi, ka sjellë një mesazh të fortë nga SHBA për politikën shqiptare, në përkujtim të 22 marsit 1992.

3 artikuj të ndërlidhur »

ARRSH: Nesër punime në këto dy akse, devijohet trafiku

Java News - parë: 3 orë

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se duke nisur nga nesër do të nisë punë për realizimin e punimeve emergjente në kryqëzimet e Domjes dhe Laknasit. Për pasojë do të devijohet trafiku përgjatë ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Euro 2020/ Sprova e kombëtares, Hafizi: Ngatërrojmë dëshirën me realitetin!

Java News - parë: 3 orë

Kjo e premte shënon fillimin e rrugëtimit zyrtar të ekipit tonë kombëtar të futbollit, për në Kampionatin Europian të futbollit të vitit 2020. Shqipëria është pjesë e grupit H të fazës së ...

36 artikuj të ndërlidhur »

FOTOT/ Nënë për herë të parë, Anjeza Shahini publikon foto të vogëlushes

Java News - parë: 3 orë

Këngëtarja Anjeza Shahini u bë nënë për herë të parë në fillimin e muajit mars. Ajo ka ndarë lajmin e bukur me fansat në datën 8 mars, që shënoi dhe festimet e saj për herë të parë si nënë ditën ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Brnabiç takon ministren e Merkelit: Kthehemi në dialog në momentin e parë që hiqet taksa

Java News - parë: 3 orë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç ka pritur sot në Beograd, ministren gjermane për Evropë dhe Politikë të Jashtme, Lucia Puttrich, me të cilën kanë diskutuar për vazhdimin e dialogut ndërmjet ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Festa e Sulltan Novruzit, Lame i dorëzon lejen e Legalizimit Teqesë së Turanit

Java News - parë: 3 orë

Drejtori i Përgjithshëm i ALUIZNI-t Artan Lame, ka zgjedhur ditën e festës së Novruzit për të dorëzuar legalizimin e një prej objekteve më të rëndësishme të Kultit Bektashian në Jug, atë të Teqesë së ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Horoskopi, e shtunë 23 mars 2019

Java News - parë: 3 orë

Dashi Komunikimi do të jetë argëtimi juaj kryesor sot. Shpaloseni talentin tuaj në këtë drejtim. Sa i përket dashurisë, gjërat po ecin me ritme pozitive. Prisni zhvillime interesante në këtë drejtim.

Rama-Veliaj nesër tek ‘Nënë Tereza’, e majta tregon muskujt në prag të fushatës

Java News - parë: 3 orë

Partia Socialiste do të mbledhë nesër forumin e saj më të lartë, Kongresin Kombëtar, për të shënuar praktikisht nisjen e fushatës elektorale për zgjedhjet lokale të 30 qershorit.

15 artikuj të ndërlidhur »

Rama thyen heshtjen: Jam në zyrë jo në spital siç thotë opozita, në Berlin isha për negociatat

Java News - parë: 3 orë

Kryeministri Edi Rama ka hedhur poshtë thashethemet për sëmundjen e tij. Kreu qeverisë ka shpjeguar arsyen e vizitës në Paris dhe Berlin në ditët e fundit dhe ka ftuar të gjithë qytetarët që të vijnë ...

30 artikuj të ndërlidhur »

“Birra”/Lamtumirë problemeve me yndyrën, zbokthin, rritjen dhe shkëlqimin

Java News - parë: 4 orë

Nëse shampot nuk iu bëjnë efekt dhe flokët tuaj vazhdojnë të jenë pa jetë, yndyrosen kanë tendencë të bëhen me zbokth dhe skalpi i kokës është i irrituar, sekreti fshihet tek birra.

2 artikuj të ndërlidhur »

Të fyesh Dashin pse pi raki është fyerje për ndershmërinë njerëzore. Nano pinte Wiski dhe mblidhte qeverinë

Java News - parë: 4 orë

Nga Mentor Kikia Perversitet publik! Gjëja më pa vlerë që kam vënë re këto ditët e fundit është sarkazma e madhe, në rrjet , por jo vetëm, me Bashën dhe Ramën që ishin fotografuar nga “pasagjeri ...

Nuk ndërhyej prej 20 vitesh/ Gjonaj: Punë rrënjësore në spitalin e burgut në Tiranë

Java News - parë: 4 orë

Ministraj e Drejtësië Etilda Gjonaj prezantoi sot ndryshimet në infrastrukturën e spitalit të burgut në Tiranë, në të cilin nuk ndërhyej prej 20 vjetësh prej vitit 1998, pra njëzet vjet pasi kaloi në ...

13 artikuj të ndërlidhur »

BE-ja ofron shtyrjen e Brexit deri në maj

Java News - parë: 4 orë

Britanisë së Madhe i është propozuar dalja nga Bashkimi Europian më datën 12 prill në rastin më negativ, dhe më 22 maj të këtij viti nëse parlamenti aprovon marrëveshjen për shkëputjen nga unioni.

94 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj: BE e SHBA të na ndihmojnë për arritjen e një marrëveshje Kosovë-Serbi

Java News - parë: 4 orë

Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka bërë thirrje Bashkimit Evropian dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, që të ndihmojnë që më në fund të arrihet një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë për njohje ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Erion Veliaj si Hirushja, kur rikthehet, nuk ikën më

Java News - parë: 4 orë

Nga Lorenc Vangjeli Erion Veliaj është i qartë dhe tanimë nuk ka dilema personale: të shtunën paradite shqiptarët do ta njohin atë si kandidatin zyrtar të Partisë Socialiste për katër vjetët e ...

26 artikuj të ndërlidhur »

“Sulltan Novruzi”/Baba Mondi: Shqiptarët të mos braktisin vendin

Java News - parë: 4 orë

Kryegjyshi Botëror i Bektashinjve, Haxhi Dedebaba Edmond Brahimaj, ka zhvilluar një ceremoni për të gjithë besimtarët bektashianë që festojnë sot “Sulltan Novruzin”.

59 artikuj të ndërlidhur »

Veliaj: Konsumi i produkteve vendase, patriotizmi më i mirë

Java News - parë: 4 orë

Agroturizmi po zë gjithnjë e më shumë një vend të veçantë në ekonominë e Tiranës. Shumë ekonomi të vogla nga fshatrat e Tiranës, që i janë kushtuar më së shumti zhvillimit të agroturizmit me bazë te ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Pas Rrugës së Kombit dhe lobimit rus, Basha vazhdon dhe shmang prokurorinë

Java News - parë: 4 orë

Që prej nëntorit 2008 në arkivën e Prokurorisë së Përgjithshme qëndron e stivosur një dosje që flet për ndërtimin e rrugës Durrës-Kukës,kundër Lulzim Bashës e dy personave të tjerë.