TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Java News

“Hapësira zero”, në Bienalen e Venecias/ Kumbaro: Projekti, një pasaportë e Tiranës nëpër botë!

Java News - 23.04.2018

Në 26 Maj, Tirana hap dyert e saj plot ngjyra dhe histori në Bienalen e 16 Ndërkombëtare të Arkitekturës në Venecia. Në prani të ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro dhe kryetarit të Bashkisë ...

VIDEO/ Barbari në stadiumin e Botërorit, tifozët huliganë shkatërrojnë gjithçka

Java News - 23.04.2018

Ai ishte një ndër 6 stadiumet e ndërtuara nga themelet në vitin 2010, ku u zhvilluan ndeshje të Botërorit të Afrikës së Jugut. Por, “Moses Mabhida” i Durbanit pa këtë fundjavë një nga masakrat më të ...

Serbia ndan 600 milionë euro në vit për ushtrinë e saj

Java News - 23.04.2018

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka daklaruar se Ushtria e Serbisë duhet të jetë e gatshme që në çdo moment të jetë faktor i fuqishëm i prapësimit për çdo agresor të mundshëm, transmeton Koha.net.

Kavajsin e gjen belaja, kap mat gruan me kushëririn, anullon edhe dasmën e së bijës

Java News - 23.04.2018

Një 54-vjeçar nga Kavaja i ka dhënë fund martesës së tij të gjatë për shkak të tradhtisë bashkëshortore. Babai i 3 vajzave rrëfen se e ka kapur në flagrancë të shoqen me të afërmin e tij dhe nga ai ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Kryeministri belg: Ju mbështesim në rrugën drejt BE! Rama: Meritojmë negociatat!

Java News - 23.04.2018

Kryeministri i Belgjikës, Charles Michel, ka mbërritur pasditen e sotme në vendin tonë për një vizitë zyrtare. Michel u prit në një ceremoni zyrtare nga kryeministri shqiptar Edi Rama Dy ...

46 artikuj të ndërlidhur »

Sëmuret ‘shamikuqja’, aktorja turke shtrohet në spital

Java News - 23.04.2018

Aktorja e njohur si Shamikuqja, Turkan Soray është shtruar prej pesë ditësh në spital për shkak të gjendjes jot ë mirë shëndetësore. Ajo ndodhet në një nga spitalet e Stambollit dhe mjekët thonë se ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Gjermania armatoset ‘deri në dhëmbë’, kontrata prej miliarda euro për ushtrinë

Java News - 23.04.2018

Pas kritikave të shumta për gjendjen e keqe në pajisjen e ushtrisë, autoritetet kanë nisur një ofensivë për pajisje. Ministrja e Mbrojtjes von der Leyen planifikon të nënshkruajë 18 kontrata të reja ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Ristani kundër kritikëve të Bashës: Nuk mund t’i vihen kufizime në statut!

Java News - 23.04.2018

Partia Demokratike vijon të përjetojë një gjendje të brendshme mjaft kritike ku strukturat janë dëmtuar për shkak të statutit të ri që i rrit kopetencat liderit Lulzim Basha.Pavarësisht kritikave të ...

29 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO/ Britani, të burgosurit rrihen me njëri- tjetrin, shkatërrojnë dyert e burgut me shkopinj

Java News - 23.04.2018

Një video amatore e filmuar me telefon celular, shfaq të burgosurit e rebeluar duke u rrahur me njëri-tjetrin brenda korridoreve të burgut. Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur brenda burgut Hewell në ...

Horoskopi ditor, e martë 24 prill 2018

Java News - 23.04.2018

Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Dashuria do të favorizohet sot dhe çiftet e reja gjithashtu do të kenë shumë mundësi ...

Dëmtimi, Chiellini rrëzikon të humbasë ndeshjen me Interin

Java News - 23.04.2018

Humbja ndaj Napolit nuk ka kaluar pa pasojë tek skuadra e Juventusit. Qendërmbrojtësi Giorgio Chiellini luajti vetëm 10 minuta në duelin ndaj të kaltërve të Sarrit duke e lënë fushën i dëmtuar.

89 artikuj të ndërlidhur »

PS lobon në Këshillin e Evropës për hapjen e negociatave

Java News - 23.04.2018

Deputetët e Partisë Socialiste Ervin Bushati Klotilda Bushka dhe Almira Xhembulla po zhvillojnë disa takime me deputetë të ndryshëm të shteteve përkatëse evropiane, gjtë pjesëmarrjes së tyre në ...

Qeveria ‘troket’ në derën e Kryeprokurores: Konstatojmë përpjekje për të mbyllur dosje!

Java News - 23.04.2018

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka prezantuar sot përpara Kryeprokurores Arta Marku dhe drejtuesve të prokurorive në rrethe Rekomandimet Prioritare në luftën kundër kriminalitetit të miratuara ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Nga Presidenca në qeveri, dorëhiqet kryeministri armen pas protestave 11 ditore

Java News - 23.04.2018

Kryeministri armen, Serzh Sargsyan është detyruar të dorëhiqet, pas protestave masive 11-ditore kundër tij të zhvilluara nga mbështetës të opozitës, të cilët e akuzojnë atë për kapjen e pushtetit, ...

24 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO/ Rrëmbyen biznesmenin shqiptar për 100 mijë euro, prangosen dy serbët

Java News - 23.04.2018

Ivan S. 43 vjeç nga Beogradi dhe Zoran J. 48 vjeç nga Kurshumlija janë arrestuar dje për rrëmbimin e biznesmenit të pasurive të patundshme nga Prishtina Shaqir P.

7 artikuj të ndërlidhur »

Përfitimet shëndetësore të çiklizmit, ndryshon plotësisht jetën tuaj

Java News - 23.04.2018

Aktiviteti fizik është i këshillueshëm pasi sjell mjaft të mira për shëndetin tonë. Mjekët veçojnë përdorimin e biçikletës si një mënyrë mjaft efektive për të mbajtur larg sëmundje të ndryshme.

13 artikuj të ndërlidhur »

Rrëzimi i mundshëm i Xhoxhajt në Veting le Shqipërinë pa Gjykatë Kushtetuese

Java News - 23.04.2018

Anetare e Gjykates Kushtetuese Altina Xhoxhaj, gjate nje seance gjyqesore ne Gjykaten Kushtetuese, seanca mes avokateve dhe qeverise per kontributet e sigurimeve shoqerore.

35 artikuj të ndërlidhur »

Hetimet/ Djegia e fabrikës së riciklimit në Tiranë dyshohet e qëllimshme

Java News - 23.04.2018

Policia ka nisur hetimet për zjarrin që përfshiu një ditë më parë fabrikën e riciklimit në Kashar. Ndonëse tymi vijon të dalë nga magazinat e biznesit, një grup i zjarrfikësve dhe policisë kanë ...

27 artikuj të ndërlidhur »

Çiftet që janë bashkë prej një kohe të gjatë, kanë këto 5 probleme

Java News - 23.04.2018

Të jesh më dikë për kohë të gjatë ndryshon mënyrën se si e shihni botën. Ajo madje iu ndryshon edhe ju, shkruan Independent. Pas një kohe të lidhjes suaj, ju me të vërtetë filloni të bëheni NJË.

3 artikuj të ndërlidhur »

Presion apo frikë? Vuçiç: Ushtria të jetë gati në çdo moment

Java News - 23.04.2018

SERBI-Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka deklaruar sot se ushtria duhet të jetë e gatshme në çdo moment ndaj çdo agresori potencial, raportojnë mediet serbe, transmeton “Zeri.info”.

8 artikuj të ndërlidhur »