TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Java News

Protesta/ Policia ndalon 7 persona për ndezje zjarresh dhe goditjet me sende të forta

Java News - parë: 7 orë

Nuk pati akte dhune por gjithsesi pati të ndaluar. Edhe pse protesta e opozitës së bashkuar kaloi paqësore e pa incidente të dhunshme, policia ka nisur shoqërime të protestuesve të cilët janë kapur ...

324 artikuj të ndërlidhur »

FOTO/ Festa të çmendura e seks në publik, kështu e festojnë adoleshentët norvegjez mbarimin e shkollës

Java News - parë: 9 orë

Adoleshentët në Norvegji, përfundimin e vitit shkollor e shoqërojnë me 3 javë shthurje totale. Mediat e huaja shkruajnë se një gjë e tillë tashmë është bërë si traditë.

4 artikuj të ndërlidhur »

Serbët të pakënaqur me Vuçiç, nisin protestat në Beograd

Java News - parë: 9 orë

Protesta 1 në 5 milionë e cila po mbahet çdo të shtunë në Serbi, ka filluar edhe sot në Terazije. “Këto protesta janë një mësim për të gjitha autoritetet e ardhshme që ato kurrë nuk do të jenë në ...

324 artikuj të ndërlidhur »

Mbyllet protesta e opozitës, Basha: Jemi gati të sakrifikojmë gjithçka, koha për zgjidhje politike me largimin e Ramës

Java News - parë: 9 orë

Në mbyllje të protestës së opozitës, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dërgoi një mesazh edhe për aleatët ndërkombëtar, duke nënvizuar se opozita është e gatshme të sakrifikojë gjithçka.

75 artikuj të ndërlidhur »

Protestuesit hedhin gurë drejt parlamentit policia përgjigjet me ujë

Java News - parë: 10 orë

Me sa duket nuk mund të shkojë tërësisht e qetë kjo protestë e opozitës. Protestuesit kanë nisur të hedhin gurë drejt parlamentit dhe është hequr gardhi metalik. Policia është përgjigjur me ujë.

324 artikuj të ndërlidhur »

Zv.kryeministri për protestën e opozitës: Kalifati i fashizmit oriental kaq është

Java News - parë: 10 orë

Zv. kryeministri Erion Braçe ka komentuar protestën e sotme të opozitës duke thënë se nuk mund t’i imponohesh popullit me militantët e dy partive të cilat nuk duan zgjedhje por kërkojnë pushtin me ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Protestuesit para Parlamentit, FNSH dhe një autobot në gatishmëri

Java News - parë: 10 orë

Ndërsa protestuesit i janë drejtuar parlamentit për të vijuar protestën e tyre, edhe policia ka marrë masa. Gazetarja Dorjana Bezat raportoi për “BalkanWeb” se policia, Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë ...

324 artikuj të ndërlidhur »

Opozita zbut qëndrimet, Kryemadhi: Siç është treguar Zoti bujar me mua, të tregohet edhe politika me shqiptarët

Java News - parë: 10 orë

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi tha se shqiptarët duhet të kenë mundësi që të jetojnë në Shqipëri që të mos largohen nga vendi i tyre. “ Nuk është tërheqje, provokimet që bën Edi Rama dhe Ministria ...

36 artikuj të ndërlidhur »

Opozita shkruan mesazhe në murin e kryeministrisë

Java News - parë: 10 orë

Në murin e kyeministrisë, janë shfaqur sërish mesazhe të pasyqruar përmes video-projektorit ku është shfaqur simboli i shqiponjës por edhe akuza të opozitës e cila e quan atë qeveria e krimit dhe ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Kepi i Rodonit, “arratisja e fundme” e Skënderbeut

Java News - parë: 10 orë

Nga Edmond Prifti Nëse nuk e keni parë ende, pas pak kohësh me siguri do fillojë të popullohet, e kësaj radhe si asnjëherë më parë. Është kjo magji e ndodhur përgjatë detit Adriatik, pothuajse një ...

Basha mbyll fjalimin dhe largohet bashkë me protestuesit tek Kuvendi

Java News - parë: 10 orë

Pas fjalës së tij kreu i PD është larguar me protestuesit nga sheshi para Kryeministrisë duke u drejtuar në drejtim të Kuvendit. Bashkë me Bashën dhe Kryemadhin janë edhe protestuesit të cilët po ...

75 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO nga protesta ndërkohë që flet Lulzim Basha

Java News - parë: 10 orë

Ndërkohë që kryetari i Partisë Dëmokratikë Lulzim Basha mban fjalimin e tij përpara protestuesve opozitare shihen një numër i pakët njërëzish që ecin në bulevardin Dëshmorët e Kombit.

324 artikuj të ndërlidhur »

FOTO/ Protestuesit e PD-LSI, njollosin me bojë të zezë Kryeministrinë

Java News - parë: 10 orë

Pëkrahësit e opozitës janë mbledhur përpara kryeministrisë për të protestuar kundër kryeministrit Edi Rama. Ashtu si edhe në pesë protestat e shkuara, ata kanë sulmuar me bojë godinën e qeverisë.

324 artikuj të ndërlidhur »

Taulant Balla ironizon protestën e opozitës, publikon pamjet nga droni

Java News - parë: 11 orë

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka postuar një rrjetin social Facebook një video sipas tij shihet një pjesëmarrje e ulët e qytetarëve në protestën e opozitës.

43 artikuj të ndërlidhur »

Basha para protestuesve: Zgjedhje pa opozitën nuk ka, të shpëtojmë Shqipërinë nga një grusht horrash dhe zuzarësh

Java News - parë: 11 orë

Me thirrjet Rama Ik, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se sheshi përpara Kryeministrisë është mbushur me kurajë dhe vendosmëri, ndërsa shtuar se ky është mesazhi i shkëputjes së ...

75 artikuj të ndërlidhur »

Djali i Berishës është i sigurt: Basha nuk do ulet në dialog me Ramën

Java News - parë: 11 orë

Kryeministri Edi Rama nëpërmjet tre letrave publike i ka bërë thirrje për dialog pa kushte kryedemokratit Lulzim Basha. Në lidhje me letrat e Ramës ka reaguar djali i Sali Berishës, Shkëlzen Berisha.

75 artikuj të ndërlidhur »

Monika Kryemadhi shfaqet ndryshe në protestë, ja çfarë shkruhet në bluzën e saj

Java News - parë: 11 orë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi sapo ka dalë nga selia e LSI, ku është nisur drejt bulevardit për t’u bashkuar me shqiptarët që protestojnë. Ajo ka dalë në protestë me një parullë të shkruar në ...

36 artikuj të ndërlidhur »

Basha dhe Kryemadhi i bashkohen protestës para Kryeministrisë, lëshohen 500 balona

Java News - parë: 11 orë

Opozita e bashkuar jo parlamentare ka nisur protestën e gjashtë kombëtare kundër qeverisë. Minibalona me mbishkrimin “Ik”, po lëshohen përpara ndërtesës së Kryeministrisë.

324 artikuj të ndërlidhur »

FOTO/ Vazhdon avazi, militantët e PD-së hedhin tymuese dhe kapsolla tek Ministria e Brendshme

Java News - parë: 11 orë

Disa militantë të opozitës kanë hedhur tymuese dhe kapsolla tek Ministria e Brendshme ku ishin grumbulluar. Disa raste sporadike ndërsa më tej kanë marshuar drejt bulevardit për tju bashkuar ...

2 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO me dron nga protesta/ Pjesëmarrja në bulevard

Java News - parë: 11 orë

Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi kane thirrur sot ne oren 19:00 nje proteste kombetare, e gjashta ne 4 muaj. Por, ajo qe vihet re nga protesta ne proteste eshte rruthja e militanteve qe ndjekin ...

324 artikuj të ndërlidhur »