TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Java News

Basha: Rama është larguar nga Tirana. Zbulohet vendndodhja e kryeministrit

Java News - I sapo botuar

Teksa ka nisur protesta e opozitës, zbulohet edhe vendndodhja e kryeministrit Rama. Bëhet me dije se kreu i qeverisë ka anuluar vizitën e tij në Gjirokastër dhe se aktualisht gjendet në ambjentet ...

172 artikuj të ndërlidhur »

Video/ “Shpërthen” humori në rrjet për fjalimin e Bashës: Qeveria ra tani…

Java News - I sapo botuar

Djegia e mandateve nga ana e opozitës, është një vendim serioz, që mund të ndikojë negativisht në çeljen e negociatave për Shqipërinë. Por në rrjet, ka gëzim gjithashtu, se disa njerëz si Sali ...

37 artikuj të ndërlidhur »

Vjedhja e thesarit në tunelet e Krrabës dhe akuzat e Berishës, Artan Hoxha: Nuk quhet Ilir Meta, por Ilir Floriri

Java News - I sapo botuar

Vjedhja e thesarit të shtetit në tunelet e sigurisë së lartë në Krrabë mbetet një nga ngjarjet më të bujshme në Shqipërinë post komuniste. 280 kg ar rezultojnë të grabitura nga ai tunel.

11 artikuj të ndërlidhur »

Bojkoti i opozitës, i njëjtë me atë të radikalëve serbë

Java News - I sapo botuar

Basha flet për Europën, por shembujt që ai ndjek janë ato të Serbisë dhe Rusisë. Aktualisht, i vetmi rast në Europë ku një parti opozitare ka shpallur bojkot dhe po kërcënon të djegë mandatet është ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Paralajmërimet për dhunë në protestën e opozitës, policia vendos snajpera te…

Java News - I sapo botuar

Ka filluar grumbullimi i protestuesve para parlamentit, ndërkohë një numër shumë i madh efektivësh ndodhen në këtë zonë. Policia e Shtetit ka marrë masa duke vendosur snajpera mbi godinën e qendrës ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Protesta/ FRPD, qirinj dhe trëndafila para Kuvendit

Java News - I sapo botuar

Ka nisur grumbullimi i protestuesve të opozitës para Parlamentit. Ndërkaq, të rinjtë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike kanë ndezur qirinj dhe kanë vendosur trëndafila të kuq para godinës së ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Drejtuesit e Policisë zbarkojnë në bulevard, protesta do të zhvendoset tek Kryeministria?

Java News - parë: 24 min

Nis për pak protesta e opozitës. Ashtu edhe si është lajmëruar forca të mëdha policie do të angazhohen ditën e sotme përpara Parlamentit. Por ajo që bëhet me dije se forca të shumtë janë vendosur ...

172 artikuj të ndërlidhur »

Djegia e mandateve, Braçe-Berishës: 20 shkurt sërish, iku dhe busti i fundit

Java News - parë: 24 min

Zv.kryeministri Erjon Braçe permes një statusi në rrjetin social thotë se më 20 shkurt iku dhe busti i fundit. Sipas tij, ai është Sali Berisha që u largua me një makinë dhe dy duar të ndryshme nga ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Dhuna në Kuvend në vitin 2017, ndalohet ish-kryetari i parlamentit dhe dy ish-ministra në Shkup

Java News - parë: 34 min

Policia e Maqedonisë së Veriut ndaloi në orët e vona të pasditës të së mërkurës ish-Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë, Trajko Veljanovski dhe dy ish-anëtarë të qeverisë së Nikolla Gruevskit, nën ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Policia kontroll automjeteve me protestues të nisur nga Lezha

Java News - parë: 34 min

E ndërsa kanë mbetur në pak se 30 minuta nga fillimi i protestës së paralajmëruar nga opozita, shumë qytetarë nga rrethet i janë drejtuar kryeqytetit që në orët e para të mëngjesit.

172 artikuj të ndërlidhur »

Nga Majko e Braçe, tek Angjeli e Manastirliu, Nikollë Lesi rrëfen emrat për kryeministër që pranon opozita në qeverinë ...

Java News - parë: 34 min

Gazeta “Koha Jonë” e Nikollë Lesit, shumë afër LSI, vijon të këmbëngulë për qeverinë tranzitore. Madje ka bërë prezent dhe emrat që opozita pranon nga PS për kryeministër.

5 artikuj të ndërlidhur »

Basha: Me Ramën nuk do ketë marrëveshje, ai nuk i respekton

Java News - parë: 44 min

Kreu i partisë demokratike Lulzim Basha ka dhënë një intervistë për median italiane Rai News ku ka folur për protestat e opozitës dhe djegien e mandateve parlamentare.

172 artikuj të ndërlidhur »

Protesta, Basha: Sot do të bëjmë realitet djegien e mandateve, Kuvendi ka rënë

Java News - parë: 44 min

Vetëm pak minuta para nisjes së protestës, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u shpreh se sot do të bëhet realitet djegia e mandateve, teksa shtoi se Kuvendi ka rënë.

233 artikuj të ndërlidhur »

Elgit Doda rrëfen për herë të parë si u dashurua me Klea Hutan

Java News - parë: 45 min

Pasditen e djeshme çifti shumë i përfolur i showbizt për romancën e tyre Klea Huta dhe Elgit Doda ishin të ftuar në emisionin e mbasdites në tv Klan ‘Rudina’.

7 artikuj të ndërlidhur »

Paralajmërimet për dhunë/ Blindohet Kuvendi, vendoset kordoni i policisë

Java News - parë: 54 min

Siç ishte paralajmëruar më herët nga opozita, në orën 10:00 të paradites së sotme, do të zhvillohet protesta e radhës para Kuvendit. Kjo proteste nen thirrjen e opozites pason ate qe u zhvillua me 16 ...

172 artikuj të ndërlidhur »

Protesta/ Militantët gati për “luftë”,do të hyjnë në Parlament nga selia e PD

Java News - parë: 1 orë

Pritet të nis pas pak protesta e opozitës para Parlamentit. Ndryshe nga sa ndodhi para Kryeministrisë, ku kishte qytetarë dhe militantë të kategorive të ndryshme, sot para Parlamentit do të jenë ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Del në treg smartphone i parë me ekran të pathyeshëm

Java News - parë: 1 orë

Kompania “Samsung” publikoi sot një smartfon me ekran të përthyeshëm që quhet “Galaxy Fold” që do të shitet nga 26 prilli me vlerën e 1 980 dollarëve.

4 artikuj të ndërlidhur »

Nisin përgatitjet, Kryemadhi shkon në zyrë. Çfarë do të ndodhë sot pra Kuvendit?

Java News - parë: 1 orë

Teska ka mbeur vetëm një orë nga fillimi i i protestës së opozitës, Monika Kryemadhi ka shkuar në zyrën e saj herët. Në foton e siguruar nga Newsbomb.al shihet Kryemadhi në hyrjen e selisë së LSI, ku ...

37 artikuj të ndërlidhur »

32-vjeçari u gjet i vrarë në makinë, shoku pranon krimin

Java News - parë: 1 orë

Sokol Rama, 32 vjeçari që u gjet i vrarë brenda makinës së tij në një humnerë në malet e Përmetit me 19 shkurt është vrarë nga shoku i tij. Roland Milo, i cili u arrestua dje në Vaqarr të Tiranës në ...

31 artikuj të ndërlidhur »

Protesta e opozitës, reagon ambasada e SHBA: Mos ushtroni dhunë, qeveria dhe…

Java News - parë: 2 orë

Vetëm një orë nga nisja e proetstes se lajmeruar nga opozita, qe do te mbahet sot para Parlamentit, Ambasada e SHBA ne Tirane ka dale me nje apel te forte per pjesemarresit ne proteste, per Qeverine ...

2 artikuj të ndërlidhur »