TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Insajderi

“Forbes” zgjedh Merkelin, gruan më të fuqishme për vitin 2019

Insajderi - I sapo botuar

Edhe për këtë vit Kancelarja e Gjermanisë gjermane Angela Merkel është renditur si gruaja më e fuqishme në botë nga “Forbes.” Kancelarja renditet e para në listën e Forbes 2019, ndërsa ndiqet nga kryetarja e Bankës Qendrore Evropiane, Christine ...

19 artikuj të ndërlidhur »

Kongresi amerikan miraton rezolutën për gjenocidin në Armeni

Insajderi - I sapo botuar

“Ne sapo kemi miratuar rezolutën për gjenocidin në Armeni”, ka thënë senatori demokrat, Bob Menendez. Ky miratim në Senat vjen pasi disa tentimeve paraprake për ta miratuar këtë dokument, por të cilat janë bllokuar nga disa senatorë republikanë.

10 artikuj të ndërlidhur »

“Varroset” buxheti i Serbisë (VIDEO)

Insajderi - I sapo botuar

Me një ecje nga çeshmja e Terazisë në parkun pranë Parlamentit të Serbisë, shoqata “Një nga pesë milion dje simbolikisht “varrosi” buxhetin e Serbisë për vitin 2020, duke deklaruar se Ministri i Financave Sinisha Mali është “një vrasës jo vetëm i ...

Lipjani “pushtohet” me grafite Albini-Gjuriqi-Sveçla

Insajderi - parë: 17 min

Grafite të shumta janë vendosur në pjesë të ndryshme të qytetit të Lipjanit, në të cilat shihen foto të liderit të Vetëvendosjes Albin Kurti bashkë me Xhelal Sveçlën dhe Marko Gjuriqin në mes, duke i quajtur ata mashtrues dhe nënshtrues.

21 artikuj të ndërlidhur »

Akil Gjakova, afër medaljes në Kinë

Insajderi - parë: 17 min

Akil Gjakova do ta kërkojë medaljen e bronztë përmes repesazhit, ku do të ketë punë me xhudistin nga Azerbajxhani, Rustam Orujov. Xhudisti pejan do të mundohet t’ia sjell Kosovës medaljen e dytë nga “World Judo Masters”, që po mbahet në Kinë, pas të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Dy shkolla në Prishtinë vazhdojnë mësimin normalisht – nuk i përmbahen vendimit të SBAShK-ut për grevë

Insajderi - parë: 17 min

Dy shkollat kryesore në Prishtinë “Faik Konica” dhe “Ismail Qemajli” nuk po i përmbahen vendimit të SBAShK-ut për një grevë dy orësh. Gazeta Insajderi raporton se në këto shkolla mësimi ka vijuar normalisht.

149 artikuj të ndërlidhur »

Videoja me ndërhyrjet e ashpra të Ramosit ndaj Messit është duke bërë xhiron në internet

Insajderi - parë: 32 min

“El Clasico” po afron dhe çelësi i fitores ndaj Barcelonës është padyshim, ta ndalësh Lionel Messin. Është një sfidë që Ramos është detyruar ta mbulojë argjentinasin ndër vite, megjithëse 33-vjeçari ka zbatuar ato taktika me shkallë të ndryshme të ...

Vdes këngëtari kosovar

Insajderi - parë: 32 min

Në moshën 62 vjeçare ka ndërruar jetë këngëtari dhe tekstshkruesi, Irfan Blakçori. Lajmin për ndarjen e tij nga jeta e kanë bërë të ditur në Facebook miqtë e tij. Blakçori bëri publikun për vete me zërin unik dhe tekstet e bukura që shkruante.

6 artikuj të ndërlidhur »

Për 9 muaj nga Kosova në Serbi kanë hyrë 17.4 milionë euro mallra

Insajderi - parë: 37 min

Sipas Odës Ekonomike të Serbisë, për 9 muaj të vitit 2019 nga Kosova janë dërguar 181 lloje të produkteve, respektivisht 41.500 tonë mallra, në vlerë prej 17.4 milionë eurosh, ose tri herë më shumë se që Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina bashkërisht ...

Kryeministri bullgar flet për NATO-n: Kosova është pas nesh

Insajderi - parë: 37 min

Kryeministri bullgar Boyko Borisov, sot në Bruksel është shprehur se NATO është garantuesi i vetëm i sigurisë në rajonin e Ballkanit. “Unë nuk dua të komentoj NATO-n, pasi Krimea është në të majtë në Detin e Zi, Stambolli është në të djathtë dhe ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Mbi 4 mijë analiza kryhen në Spitalin e Pejës, gjatë 24 orëve

Insajderi - parë: 42 min

Mbi 4 mijë analiza janë kryer në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, vetëm gjatë ditës së djeshme. Sipas një njoftimi thuhet se ky spital ka bërë të ditur se “analiza kanë kryer 302 pacientë që në total kanë kryer 4.550 analiza”.

9 artikuj të ndërlidhur »

Griezman thyen heshtjen – ja pse u largova nga Atletico

Insajderi - parë: 57 min

Në një intervistë për UEFA TV, pasi që Barcelona siguroi kualifikimin në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve, Griezmann ka folur rreth largimit të tij nga Atletico Madridi. Ai ka treguar se nuk e ka bërë një gjë të tillë për të fituar Ligën e ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Çfarë ndodh kur ju fotokopjoni paratë? [VIDEO]

Insajderi - parë: 57 min

Ceapa Cool është një YouTuber që përqendrohet në fotokopjimin e gjërave më të çuditshmeve. Në këtë video, Ceapa Cool vendosi të fotokopjojë paratë. Në fillim, YouTuberi kishte hezituar të provonte më herët sepse mendonte se asgjë nuk do të ndodhte.

3 artikuj të ndërlidhur »

“Më ke fut gocën në punë”, gruaja puth duart kryeministrit Rama

Insajderi - parë: 1 orë

Kryeministri Edi Rama është përballur me një grua të emocionuar nga fakti që vajza i ishte punësuar. Teksa Rama vizitoi familjet e prekura nga tërmeti në Shijak gruaja e ndaloi vetëm për ta falenderuar dhe për t’i puthur dorën.

Shifra rekorde: Ky është numri i biletave të shitura për derbin Partizani – Tirana

Insajderi - parë: 1 orë

Derbi i kryeqytetit, Partizani-Tirana që do të luhet sot në mbrëmje, do të shënojë edhe një rekord historik, që lidhet me numrin e lartë të tifozëve që do ta ndjekin nga shkallët e stadiumit, transmeton SS.

90 artikuj të ndërlidhur »

Atleti s’përmbahet, godet në të pasmet gazetaren gjatë transmetim live

Insajderi - parë: 1 orë

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, teksa gazetarja ishte duke raportuar nga një maratonë një prej konkurruesve goditi me shuplakë të pasmet e saj. Gazetarja Alex Bozarijan mbeti e shtangur dhe nuk e la me kaq veprimin e 43-vjeçarit pasi e denoncoi ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Boris Johnson fiton zgjedhjet në Britani

Insajderi - parë: 1 orë

Boris Johnson ka fituar zgjedhjet e përgjithshme, duke i dhënë partisë së tij një mandat të qartë për Brexit në muajin e ardhshëm. Sipas rezultateve të deritanishme Partia Konservatore ka arritur të sigurojë 359 vende në Parlament, ndërsa Laburistët ...

77 artikuj të ndërlidhur »

16-vjeçari gjen kuletën me 1500 euro në Gjilan, kërkon pronarin e saj

Insajderi - parë: 1 orë

Një kuletë me mbi 1000 euro është gjetur në Gjilan dhe po kërkohet pronari i saj. 16-vjeçari, Shaban Shabani nga Gjilani, ka gjetur sot një kulet me 1500 euro në të, ndërsa përmes rrjeteve sociale po kërkon ndihmë për ta gjetur pronarin e ...

Përvjetori i kapjes së Sadam Huseinit

Insajderi - parë: 1 orë

Me 13 dhjetor të vitit 2003, personi më i kërkuar në Irak u arrestua. Saddam Husseini u gjet nga forcat amerikane, i fshehur në një vrimë jo shumë larg nga vendi ku kishte lindur ky ish-diktator.

5 artikuj të ndërlidhur »

Këto janë temperaturat për sot

Insajderi - parë: 1 orë

Një ciklon i thellë do të kalojë nga rajoni ynë përgjatë Adriatikut që sonte dhe nesër do të kushtëzojë mot të ndryshueshëm, me reshje shiu, e në vise malore borë. Me afrimin e ciklonit, mbi vend do të depërtojnë rryma të ngrohta ajrore, që rrisin ...

12 artikuj të ndërlidhur »