TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

InfoSport

Rose: Shkëndija skuadër kualitative, Ibraimi është mbi të gjithë!

InfoSport - parë: 4 orë

Skuadra e Salzburgut kualifikohet në plej of-in e Ligës së Kampionëve, pasi eliminoi Shkëndijën me rezultat të përgjithshëm 4:0 nga të dyja duelet e zhvilluara në kuadër të turit të tretë ...

55 artikuj të ndërlidhur »

Osmani: Takimi i parë vendosi gjithçka, por jam i kënaqur nga loja

InfoSport - parë: 4 orë

Shkëndija mbyll garimin në eliminatoret e Champions League, mirëpo mbetet në Europë pasi do të luajë në “play off” të UEFA Europa League. “Kuqezinjtë” treguan lojë shumë të mirë në takimin e kthimit ...

55 artikuj të ndërlidhur »

Shkëndija eliminohet nga Çampionsi, vazhdon rrugëtimin në “play-off” të Liga Europa

InfoSport - parë: 4 orë

Shkëndija e Tetovës nuk arriti që të prek për herë të parë “play-off-in” e Ligës së Kampionëve, pasi u eliminua nga Salzburgu në turin e tretë të eliminatorëve të këtij kompeticioni me rezultat të ...

55 artikuj të ndërlidhur »

ZYRTARE, Spalleti nënshkruan kontratë të re me Interin

InfoSport - parë: 11 orë

Skuadra e Interit ka nënshkruar kontratë të re me trajnerin, Luçiano Spalleti, i cili në “Xhuzepe Meaca” do të qëndrojë deri në vitin 2021, ka njoftuar sajti zyrtarë i “zikaltërve”.

9 artikuj të ndërlidhur »

Nzonzi arriti në Romë, gati të firmos me “Ujkeshën Romake”

InfoSport - parë: 12 orë

Mesfushori i Seviljës, Stiven Nzonzi ka arritur në kryeqendrën italiane, aty ku do të ju nënshtrohet vizitave mjekësore para finalizimit të marrëveshjes me Romën.

15 artikuj të ndërlidhur »

KF Tirana pas Berishës, gati të marrë edhe Nehar Sadikin e Rabotniçkit

InfoSport - parë: 12 orë

E ardhmja e mbrojtësit kumanovarë, Nehar Sadiki është shumë larg Rabotniçkit, njofton “infOSport.mk”. Për shërbimet e 20-vjeçarit interesohen disa skuadra nga jashtë Maqedonisë, ndërsa si duket më ...

Liverpulli denoncon në polici futbollistin e saj më të mirë, Sallah

InfoSport - parë: 12 orë

Skuadra e Liverpullit e ka denoncuar në polici futbollistin e saj më të mirë, Mohamed Sallah. Edhe pse arsyeja e denoncimit mund të duket për dikë qesharake dhe jo serioze, klubi e ka denoncuar ...

19 artikuj të ndërlidhur »

Drita fituese e Superkupës së Kosovës

InfoSport - parë: 13 orë

Skuadra kampione e Kosovës, Drita ka fituar Superkupën e Kosovës në futboll, pasi mbrëmë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë mundi Prishtinën me rezultatin 2:1, njofton “infOSport.mk”.

61 artikuj të ndërlidhur »

Pas Vedran Çorluka edhe një tjetër i thotë lamtumirë Kombëtares kroate!

InfoSport - parë: 14 orë

Pas larigmit të Vedran Çorluka nga Kombëtarja e Kroacisë, një gjë të tillë ka paralajmëruar edhe Mario Manxhukiç. Është ky një vendim shumë më i papritur dhe më domethënës se e mbrojtësit Çorluka, ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Ndeshja Rabotniçki-Sileksi në termin të mbrëmjes

InfoSport - parë: 14 orë

Ndeshja e xhiros së dytë midis Rabotniçkit dhe Sileksit do të zhvillohet në termin të mbrëmjes. Lajmin për “infOSport.mk” e konfirmuan nga tabori i “romantikëve”, të cilët shpresojnë të arrijnë deri ...

ZYRTARE, Milani prezantoi Bakajokon e Çelzit

InfoSport - parë: 14 orë

Skuadra e Milanit gjatë ditës së sotme ka prezantuar Tiemue Bakajokon e Çelzit. Mesfushori francez dje kaloi me sukses kontrollet mjekësore, ndërsa sot përmes sajtit të tyre zyrtarë “rossonerët” ...

Alban Bushi vjen me ftesë edhe për një shqiptarë tjetër nga Maqedonia

InfoSport - parë: 15 orë

Pasi futbollistët kosovar së fundmi haptaz po shprehin dëshirën që ti bashkohen përfaqësueses së Kosovës në futboll, Kombëtarja e Shqipërisë gjithë vëmendjen tshmë ka kthyer ka futbollistët shqiptarë ...

5 artikuj të ndërlidhur »

ZYRTARE, Bojan Najdenov transferohet te Laçi në Shqipëri

InfoSport - 14.08.2018

Mesfushori difenziv, Bojan Najdenov karrierën e tij e ka vazhduar në Superligën e Shqipërisë te skuadra e Laçit. Lajmin për “infOSport.mk” e konfirmoi vetë futbollisti maqedonas, i cili në momentet ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Ramadani, Imeri dhe Zejnullai zgjedhin për të luajtur me Kombëtaren e Shqipërisë

InfoSport - 14.08.2018

Besir Ramadani nga FC Shkupit dhe dy futbollistët e Shkëndijës së Tetovës Omar Imeri dhe Arbin Zejnullai kanë zgjedhur të përfaqësojnë Kombëtaren e Shqipërisë.

5 artikuj të ndërlidhur »

Efekti “Jeton Beqiri”, Renova pas 1 sezoni të plotë merr fitore në transfertë!

InfoSport - 14.08.2018

Të kesh rolin e një strategu të ekipit sigurisht se nuk është e lehtë, e sidomos në skuadra kur rikthehen nga një periudhë e vështirë. Shembulli i fundit vjen nga futbolli vendor, me rolin kryesor ...

Salzburgu zhvilloi stërvitjen zyrtare para ndeshjes me Shkëndijën në arenën “Filipi i Dytë”

InfoSport - 13.08.2018

Futbollistët e Salzburgut kanë zhvilluar stërvitjen zyrtare në arenën “Filipi i Dytë” në prag të ndeshjes së nesërme kundër Shkëndijës, e vlefshme për turin e tretë eliminatorë të Ligës së Kampionëve ...

55 artikuj të ndërlidhur »

Edhe David Silva i dha lamtumirën Kombëtares spanjolle

InfoSport - 13.08.2018

Ylli i Mançester Sitit, David Silva përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se i jep fund karrierës së tij si pjesë e Kombëtares së Spanjës. Vetëm disa ditë më parë një gjë të tillë kishte bërë edhe ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Modriç grumbullohet për Superkupën e Europës, por Interi ende shpreson

InfoSport - 13.08.2018

Tifozët e Interit ende shpresojnë se kroati Luka Modriç këtë sezon do të vesh fanellën e Interit në “Serie A”. Në Spanjë janë të sigurt që presidenti Florentino Perez do t’i ofrojë rinovimin e ...

31 artikuj të ndërlidhur »

Mbrojtësi i Realit mungon për ndeshjen e Superkupës së Europës

InfoSport - 13.08.2018

Mbrojtësi i Realit të Madridit, Alvaro Odriosola është i lënduar dhe me shumë gjasa do të mungjë në ndeshjen e Superkupës së Europës, njoftojnë nga klubi “mbretëror”.

61 artikuj të ndërlidhur »

Blerim Xhemaili bëhet kapiten i Bolonjës (VIDEO)

InfoSport - 13.08.2018

Mesfushori shqiptar nga Bogovina e Tetovës që përfaqëson Zvicrën, Blerim Xhemaili, në ndeshjen e fundjavës kundër Padovës, e vlefshme për Kupën e Italisë, mbante shiritin e kapitenit te skuadra e ...

3 artikuj të ndërlidhur »