TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ina

PO plaken dhe nuk po shtohen shqiptarët, ja statistikat

Ina - 19.02.2019

Popullsia e Shqipërisë përveçse po pakësohet po ndryshon më shpejtësi strukturën e saj në disfavor të moshave të reja, teksa popullsia në moshë pensioni po rritet me shpejtësi.

Veliaj e hoqi se ishte në protestë, Nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës Mesiti: Askush s’më ndalon!

Ina - 19.02.2019

Nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës, Kozeta Mesiti, e propozuar nga radhët e PDIU, u shkarkua sot nga detyra me firmën e Erion Velisë pasi mori pjesë në protestën e opozitës.

Shpërthen Kryemadhi: Meta nuk më ndalon dot

Ina - 19.02.2019

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi tha në studion e ‘360 gradë’ me Artur Zhejin tha se Ilir Meta nuk e ndalon dot në vendimet politike që ajo merr. “Përgjegjësitë tona- tha Kryemadhi -nuk ngatërrohen ...

60 artikuj të ndërlidhur »

Situata politike e trazuar, Rama nxjerr videon dhe ka një lutje publike për të gjithë

Ina - 19.02.2019

Ndërkohë që situata politike në vend është e trazuar, kryeministri Edi Rama ka zgjedhur ta nisë ditën si zakonisht. Rama ka publikuar disa pamje nga transformimi i spitalit të Fierit dhe ka një lutje ...

Mogherini: S’do të ketë bisedime pa u hequr tarifat ndaj Serbisë

Ina - 19.02.2019

Shefja e politikës së Jashtme e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, tha të hënën se nuk do të thërras raund të ri bisedimesh ndërmjet Prishtinës e Beogradit derisa autoritetet në Kosovë nuk i ...

39 artikuj të ndërlidhur »

“Vajzat kosovare po pushtojnë botën”, artisti i famshëm nuk heq dorë nga Era Istrefit

Ina - 19.02.2019

DJ i famshëm Diplo ka një miqësi të veçantë me dy këngëtaret shqiptare Dua Lipa dhe Era Istrefi. Dhe në ditën e Pavarësisë së Kosovës, DJ bëri një dedikim shumë të veçantë për të gjitha artistet ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Të rritur me çifteli e veshje kombëtare, djemtë e Zvicrës që nuk i kanë munguar asnjë feste kombëtare

Ina - 19.02.2019

Në kuadër të ditës së pavarësisë së Kosovës, shumë shoqata e shoqëri kulturo artistike që veprojnë në Zvicër, kanë shfaqur program të pasur artistik për nder të 11 vjetorit të pavarësisë së Kosovës.

11 Vjetori i Pavarësisë së Kosovës : Shoqata Atdhetare Dibra e shënon me një turne Shahu

Ina - 19.02.2019

Shoqata Atdhetare Dibra edhe këtë vit për herë të dytë me sukses realizoi “Turneun në SHAH” – 2019 – Gjithashtu pritshmëria ishte ne nivel , me një interesim të madh nga pjesëmarësit e turnehut dhe ...

​Solskjaer: Më pak ndeshje e më shumë fitore sesa Mourinho në Man United

Ina - 19.02.2019

Manchester Unitedi i drejtuar nga Ole Gunnar Solskjaer ka fituar më shumë ndeshje sesa ai i Jose Mourinho gjatë sezonit 2018/19, përkundër që portugezi kishte qenë në pozitën e trajnerit për një kohë ...

33 artikuj të ndërlidhur »

Zbulohen detajet e rinovimit, Verrati një jetë si parizien

Ina - 19.02.2019

Marko Verrati është një nga lojtarët kryesore të PSG. Liderit të mesfushës së ekipit të Tomas Tuhel i përfundon kontrata me kampionët e Francës në verën e vitit 2021, por drejtuesit e klubit po ...

5 artikuj të ndërlidhur »

James Rodriguez merr lajmin e madh para ndeshjes me Liverpool

Ina - 19.02.2019

Ylli kolumbian, James Rodriguez, jave të fundit është duke shkëlqyer të Bayern Munich. Niko Kovac është i lumtur me James Rodriguezin, por thotë se ai mund të japë edhe më shumë.

130 artikuj të ndërlidhur »

Protestuesit në Beograd kërkojnë të ndalohet “tradhtia e madhe” e Vuçiqit me Kosovën

Ina - 19.02.2019

Qindra qytetarë serbë janë mbledhur sot në Sheshin “Nikola Pashiq” në Beograd, nën organizimin e partisë opozitare Partia Demokratike Serbe (DSS), për të protestuar, siç thonë ata, kundër “tradhtisë ...

UP mban mbledhje komemorative për akademik Idriz Ajetin

Ina - 19.02.2019

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” sot mban mbledhje komemorative pas ndarjes nga jeta të akademik, Idriz Ajetit. Akademik Ajeti gjatë karrierës së tij ishte edhe rektor i Universitetit të ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Jep dorëheqjen kryetari i parlamentit në Turqi

Ina - 19.02.2019

Parlamenti i Turqisë pritet të zgjedhë kryetarin e ri më 24 shkurt pas njoftimit tëkryetarit aktual për largimin e tij nga detyra për të garuar në zgjedhjet lokale për postin e kryebashkiakut të ...

Ndarja e Kosovës, Kokëdhima: Edi Rama pjesë e këtij plani

Ina - 19.02.2019

Drejtuesi i partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima u shpreh se është larguar nga Partia Socialiste pasi nuk i kanë pëlqyer veprimet e saj, të cilat i cilësoi si veprime “antikombëtare”.

Ky është serbi që udhëhoqi sulmin ndaj familjes Jashari në Prekaz

Ina - 19.02.2019

Ish anëtari i SHIK-ut, Naim Miftari përmes një postimi në Facebook ka thënë se Goran Radosavljeviq ishte njeriu që udhëhoqi sulmin ndaj familjes Jashari në vitin 1998.

107 kompani në Maqedoni kanë përfituar subvencione nga Ministria e Ekonomisë, ja kush janë (LISTA)

Ina - 19.02.2019

Ministria e Ekonomisë në kuadër të programeve për përkrahjen dhe subvencionimin e kompanive të vogla dhe të mesme në vitin 2018 ka ndarë mbi 26 milionë denarë.

Ministri i shëndetësisë i Zaevit e trajton babain nëpër spitale private

Ina - 19.02.2019

Ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe e ka dërguar babain e tij për trajtim në një spital privat në Shkup, për vendosjen e një stenti për shkak të problemeve kardiovaskulare, njofton portali SDK.

Deri javën e ardhshme do të dihet kandidati për president i LSDM dhe partnerëve të saj

Ina - 19.02.2019

Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti janë dakord për kandidat të përbashkët presidencial, por për një gjë të tillë do të vendosin organet e partisë. Kështu thanë pas takimi kreu i LSDM-së dhe ai i BDI-së.

61 artikuj të ndërlidhur »

Grubi: Favoriti im për President, Kryeministër, Kryeparlamentar është vetëm Ali Ahmeti

Ina - 19.02.2019

Deputeti i BDI-së, Artan Grubi, ka reaguar menjëherë ndaj lajmeve në portale të caktuara për gjoja preferencat e tij për President shteti. “Favoriti im i vetëm për Kryetar shteti, Kryeministër, ...