TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ina

Kadare: S’e kam takuar më kurrë ish-të dashurën

Ina - 19.02.2019

Ishte 20 vjeç kur shkroi “Mjegullat e Tiranës”. Në të vërtetë kishte një tjetër titull “Dashuria nr.2”, ku fshihej snobizmi i moshës dhe një lloj distancimi ndaj atyre dashurive të përjetshme, ...

Dështimi i parë i opozitës shqiptare, pos Gruevski

Ina - 19.02.2019

Nga Alpin OLLOGU/ Nuk është as humbja e dinjitetshme në proceset zgjedhore, në arritjen e rezultateve synuese për partinë më të madhe fituese, të skenës politike shqiptare, duke marrë parasysh se ...

Shpat Kasapi flet për vajzën që ia ka rrëmbyer zemrën, është nga Kosova (VIDEO)

Ina - 19.02.2019

Shpat Kasapi më në fund ka folur për vajzën që ia ka rrëmbyer zemrën. Këngëtari Shpat Kasapi gjatë një interviste të fundit të dhënë për emisionin ‘Mirage’ ka treguar për herë të parë se është në një ...

Tifozët turq: “Serbia është Kosovë”

Ina - 19.02.2019

Tifozët turq kanë dal haptazi kundër Serbisë në 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Nëse vazhdimisht jemi mësuar t’i shohim serbët dhe tifozë të shumë në liga të ndryshme evropiane të dalin me ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Craig Wright nuk heq dorë nga pretendimet se është krijuesi i Bitcoin

Ina - 19.02.2019

Krijuesi i vetëshpallur i Bitcoin, Craig Wright ka kritikuar ethereum tek autoritetet Amerikane ndërsa vijon të pretendojnë se ai është shpikësi Satoshi Nakamoto.

Shfletimi privat në Chrome do të bëhet me të vërtetë privat

Ina - 19.02.2019

A e dini se kur shfletoni në Incognito Mode në shfletuesin Google Chrome uebsajtet e dini se po shfletoni në ueb privatisht? Sajte si The Boston Globe dhe MIT Technology Review kanë përdorur këtë ...

Volkswagen Touareg bëhet me motor të ri V6

Ina - 19.02.2019

Kompania gjermane prestigjioze e veturave, Volkswagen, ka mesi i këtij viti konsumatorëve do t’iu ofrojë motor të ri benzinë V6 për Touareg. Përveç dy motorëve dizelë, konsumatorët e Volkswagen ...

Pesë këshilla si të shpëtoni nga flokët me yndyrë

Ina - 19.02.2019

A ndjeni vazhdimisht yndyrë në flokët tuaj? Ka zgjidhje të thjeshta për të reduktuar sebumin e tepërt dhe për të mbajtur flokët me shkëlqim dhe pastër sa më gjatë.

4 artikuj të ndërlidhur »

Mos pini më shumë se kaq cigare në ditë, mund të verbëroheni

Ina - 19.02.2019

Pirja e 20 cigareve në ditë ose më shumë mund të dëmtojë shikimin tuaj dhe aftësinë për të parë ngjyrat, ka zbuluar një studim. Duhanpirësit duket se kanë vështirësi të shohin kontrastin dhe ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Kujdes: Folia e aluminit mund t’iu rrezikojë nga kjo sëmundje mendore

Ina - 19.02.2019

Alumini është i njohur gjerësisht si neurotoksin, me shumë studime dhe prova që tregojnë se ekspozimi i vazhdueshëm ndaj tij mund të çojë në shumë sëmundje neurodegjenerative si autizmi, demenca ose ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Rita Ora thotë se ka gjetur ‘shpirtin binjak’ në Meksikë

Ina - 19.02.2019

Rita Ora së fundi ka udhëtuar në Meksikë, për të xhiruar për projektet e reja. Rita Ora ka ndarë me ndjekësit disa video në rrjete sociale, në të cilat shfaqet pranë një kali, shkruan lajmi.net.

Orlando Bloom i dhuroi Katy Perryt unazën e ngjashme me atë të ish-gruas

Ina - 19.02.2019

Orlando Bloom i kishte bërë propozim romantik Katy Perryt në ditën e të dashuruarve. Ylli i pop-it, Katy Parry bart një unazë të pazakontë të fejesës me lule ngjyrë rozë, pas pranimit të propozimit ...

Aksident i rëndë në rrugën Tetovë-Jazhincë, një person i vdekur dhe një i lënduar

Ina - 19.02.2019

Një banor 50-vjeçar nga fshati Dobrosht ka vdekur, ndërsa një femër me lëndime të rënda trupore është transferuar në Klinikën e Shkupit pas aksidentit të rëndë që ka ndodhur rreth orës 17:40 në ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Fondi Shëndetësor rritë kuotat për farmacitë

Ina - 19.02.2019

Fondi për Sigurim Shëndetësor i Maqedonisë bëri të ditur se ka marrë vendim për rritke lineare të kuotave për 12.000 denarë shtesë për çdo institucion shëndetësor – farmaci, përveç për farmacitë me ...

Çon vajzën në fshat për të parë si jetojnë njerëzit e varfër, ajo që ndodhi më pas do t’u lërë me gojë hapur

Ina - 19.02.2019

Një media amerikane ka publikuar historinë e një nëne dhe vajzës së saj 6-vjeçare. Kjo nënë e çoi vajzën e saj për të kaluar një fundjavë në fshat, në mënyrë që e bija të shikonte se ka dhe njerëz që ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Spiunët sofistikojnë metodat e përgjimit, vendosin çipa përgjues atje ku nuk pritej

Ina - 19.02.2019

Qeveria palestineze ka akuzuar Izraelin se po përdor “këpucë spiune” për të përgjuar njerëzit në Rripin e Gazës. Mësohet se janë gjetur çipe sekrete elektronikë të qepura brenda këpucëve në zonën e ...

Ja si vepron qytetari kur merimanga ia merr makinën (VIDEO)

Ina - 19.02.2019

Kur makinën tuaj e merr ‘merimanga’, ikja nuk është opsioni më i mirë. Këtij rusi kjo as që i ka shkuar ndërmend, ai ka vendosur që makinën ta zbrëse – vetë, transmeton Gazeta Metro.

2 artikuj të ndërlidhur »

Dhurata Dora “dhuroi” atmosferë në përvjetorin e Pavarësisë në Gjermani (Video)

Ina - 19.02.2019

Dje kudo në botë që ka shqiptar u festua 11 vjetori i Pavarësisë së Kosovës. Në këtë ditë të rëndësishme, ishin këngëtarët ata që dhuran atmosferë në lokale të ndryshme brenda dhe jashtë kufijve.

Shtohen dyshimet, ky është detaji që të bën të besosh se Elvana ka prishur fejesën

Ina - 19.02.2019

Këngëtarja Elvana Gjata ka qenë kryefjala e mediave rozë, pas atentatit në zonës e ish-bllokut ku ishte i përfshirë edhe i fejuari i saj, Ervin Mata .

26 artikuj të ndërlidhur »

Historia e hakmarrjeve mes dy fiseve në Vlorë, 7 vrasje për sherrin e basteve

Ina - 19.02.2019

Një sherr në sallën e kumarit ka shkaktuar 7 vitima dhe 7 të plagosur. Konflikti i nisur mes dy fiseve në Vlorë, një ditë më parë iu mori jetën edhe dy personave.