TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ina

Fjolla Morina “kënaq” ndjekësit, “twerk” në mesnatë (Video)

Ina - 19.02.2019

Fjolla Morina ka publikuar video në “Instastory”, ku shfaqet duke bërë ‘twerk’ në mesnatë. Këngëtarja ishte veshur me kostum sportiv, dhe gjatë lëvizjeve vinte në pah belin e sheshtë dhe tatuazhin që ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Mihrije Braha shtatzënë, mikja e saj zbulon nëse foshnja është djalë apo vajzë

Ina - 19.02.2019

Mihrije Braha është ndër këngëtaret më të dashura për publikun tonë. Ajo dhe Naimi vazhdojnë të jenë ndër ҫiftet më të përfolura, shkruan ORAinfo. Mihrija është shumë aktive në rrjetet sociale, me ...

Kënga e re e Era Istrefit pati ca skena interesante – ju intereson si u realizuan?

Ina - 19.02.2019

Këngëtarja Era Istrefi publikoi sa ditë më parë këngën e saj të re me videoklip. Istrefi lansoi këngën “Selfish” e cila ka një kip tjetet interesant. Por si u realizua? Sigurisht disa nga skenat më ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Luana dhe Marina shijojnë pushimet, ja kush po i shoqëron

Ina - 19.02.2019

Bazuar në disa imazhe të publikuara në rrjete sociale, këngëtarja Luana Vjollca dhe motra e saj Marina janë duke pushuar në një vend turistik, shkruan lajmi.net.

16 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi dhe Ibrahimi ja si u mbrojtën me fjalët përfundimtare në rastin “Titanik”

Ina - 19.02.2019

Avokati i të akuzuarve, Menduh Thaçi dhe Bedredin Ibraimi, Elver Iseni në fjalët përfundimtare në procesin gjyqësor për rastin e PSP-së “Titanikut 2”, ka kërkuar që gjykimi për klientët e tij të ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Abdulfetah Alimi: Veprova sipas urdhërave të eprorëve të mi!

Ina - 19.02.2019

I akuzuari i vetëm shqiptar për rastin e 27 prillit në parlament, Abdulfetah Alimi në fjalët e tij përfundimtare është shprehur se të gjitha veprimet e ndërmarra me 27 prill 2017 kanë qenë në ...

Zaev në takime me Gashin dhe Thaçin

Ina - 19.02.2019

Kryeministri Zoran Zaev në kuadër të bisedimeve për kandidaturat pë president sot do të takoj përfaqësuesit e partive tjera të koalicionit. Siç mëson INA, Zaev pas pak do të takoj kryetarin e ...

61 artikuj të ndërlidhur »

Majk po vjen me një këngë të bazuar në ngjarje të vërtetë

Ina - 19.02.2019

Para një muaji solli këngën më të re në bashkëpunim me Onatin, i cili u mirëprit nga fansat. “Thirri dajt”, është shikuar mbi 2.8 milionë herë në YouTube dhe Majk duket se nuk do të ndalet me kaq.

Ky është punëtori 33 vjeçar që humbi jetën në Tetovë

Ina - 19.02.2019

Një punëtor 33-vjeçar nga fshati Çellopek i Tetovës ka ndërruar jetë gjatë ditës së djeshme, pasi që një armaturë hekuri prej një largësie prej disa metrave ka rënë mbi të, informojnë nga Policia.

12 artikuj të ndërlidhur »

A do e bëjë BDI “kurban” Talat Xhaferin për një President shqiptar të afërt me LSDM!?

Ina - 19.02.2019

Kryeministri Zaev disa here e ka paralajmeruar se eshtë e veshtirë madje e pamundshme që dy nga tre postet kryesore të shtetit ti udhëheqin shqiptarët edhe Kryetarin e Kuvendit të Maqedonisë së ...

Në Maqedoni janë kthyer 70 luftëtarë të ISIS-it?!

Ina - 19.02.2019

Informatat rreth sulmit të parandaluar terr*ristt në vend i shqetësuan qytetarët. Detajet e pamjaftueshme që u publikuan këtë fundjavë lanë shumë pyetje pa përgjigje.

Fillon ndërtimi i qytetit të borës në Kodër të diellit

Ina - 19.02.2019

Për herë 42-të, prej sot e deri më datën 24 të këtij muaji në Kodër të diellit do të mbahet manifestimit tradicional për fëmijë “Qyteti i borës – 2019”, ku do të marrin pjesë nxënës të shkollave ...

Brima: Qytetarët e Maqedonisë së Veriut më optimistë në suaza botërore për politikat ndërkombëtare të SHBA-së, Rusisë ...

Ina - 19.02.2019

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut janë më optimistë për dallim nga qytetarët e tjerë në botë lidhur me politikat ndërkombëtare që i zhvillojnë katër superfuqitë e mëdha – SHBA-ja, Rusia, Kina dhe ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Spiraki: Emri zyrtar i shtetit fqinj është Maqedonia e Veriut, debati për tabelat ka pak rëndësi

Ina - 19.02.2019

Sipas marrëveshjes së Prespës, emri zyrtar është Maqedonia e Veriut, ndërsa diskutimi për tabelat është e rëndësisë së vogël. Ata në fakt shënojnë distancën mes qyteteve, ka komentuar zëdhënësja e ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Ali Ahmeti: Hiqeni taksën ndaj Serbisë

Ina - 19.02.2019

Kryetari i partisë më të madhe në Maqedoni, Ali Ahmeti në një intervistë për RTK-ne më rastin e 11 vjetorit të pavarësisë se Kosovës ka thënë se taksa ndaj mallarave serbe duhet të pezullohet për ti ...

Daçiq tregon se çfarë dëshiron të bëjë Trump për Kosovën

Ina - 19.02.2019

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë se presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump është i interesuar për një zgjidhje të çështjes së Kosovës.

45 artikuj të ndërlidhur »

“Almiri”, pala dëmtuar kërkon ndërrimin e gjykatësit ndihmës

Ina - 19.02.2019

Në seancën e rigjykimit për rastin e Almir Aliut, pala e dëmtuar kërkoi ndërrimin e gjykatësit ndihmës Lubomir Gjorgjeviç. Sipas avokatit Asmir Alispahiç, gjykatësi Gjorgjeviç është nga etnia e ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Fjalët përfundimtare për rastin e “27 Prillit”

Ina - 19.02.2019

Në Gjykatën Penale në Shkup vazhdon gjykimi për ndodhitë në Kuvend më 27 prill të vitit 2017. Dje fjalë përfundimtare kishin disa nga të akuzuarit. Procesi gjyqësor filloi në gusht të vitit të kaluar ...

‘Më dhemb kryet me njato parla-parla të parlamentarëve: dokrra pa kokrra’

Ina - 19.02.2019

Cilësohet poet kombëtar e njihet edhe si Homeri shqiptar. Gjergj Fishta (23 dhjetor 1871 – 30 dhjetor 1940), ishte frat françeskan, piktor, arkitekt, deputet, anëtar i Akademisë Italiane të ...

Arkeologët gjejnë skeletin e një vajze që jetoi 5 mijë vjet më parë

Ina - 19.02.2019

Arkeologët kanë zbuluar një skelet njeriu që daton rreth 5.000 vjet më parë, në qytetin Babol të provincës iraniane Mazenderan. Muhammed Fazli, kreu i ekipit të arkeologëve, tha se skeleti i përket ...