TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ina

Ambasada amerikane përkujdeset për Ulqinin

Ina - 17.06.2019

Në Ulqin qëndroi për vizitë zyrtare Ambasadorja e Shba-së në Mal të Zi Shkëlqesia e saj Xhudi Rajzing Rajnke dhe SHefi i seksionit politik pranë Ambasadës Z. Luis Giter.

Amélie de Montchalin: Pozita gjeografike e Ballkanit Perendimor ka prespektivë europiane

Ina - 17.06.2019

Sekretarja shtetërorë për punë europiane në Ministrinë për Europë dhe punë të jashtme të Francës Amélie de Montchalin në intervistën e saj për France Inter, Le Mond dhe France Televizion hapur nuk ka ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Përgjaket matura në Bujanoc, maturanti shqiptar dergohet në spital me plagë të rënda?

Ina - 17.06.2019

Aksident i rende ne rrugen Bujanoc – Lluçan. Televizioni Spektri raporton se nje i ri eshte transportuar per ne Vranje si pasoj e lendimeve. Shkak i aksidentut nuk dihet derisa te rinjet ishin nisur ...

Ja ku ishin fshehur 33 kilogram marihuanë që u kapën në kufirin e Preshevës /foto/

Ina - 17.06.2019

Javën e kaluar dogana në bashkëpunim me policinë, ndaluan kontrabandën e rreth 33 kilogram marihuanë në hyrjen e kalimit kufitar të Preshevës. Droga u zbulua në një kamionetë me targa regjistrimi ...

Vdekja misterioze e “dragoit” Brus Li, dhe “mallkimi” që la pas për të birin

Ina - 17.06.2019

Nga Nancy Bilyeau Më 20 korrik 1973, 32-vjeçari Brus Li, ishte një nga mjeshtrat më të respektuar të arteve marciale në botë, një student i avancuar i filozofisë, dhe një aktor karizmatik.

“Vuçiç ua ka premtuar Kosovën ndërkombëtarëve”

Ina - 17.06.2019

Ish-presidenti i Serbisë, Boris Tadiç, ka thënë që ndërkombëtarët po kërkojnë nga opozita në Serbi të mos e shqetësojnë opinionin, sepse “Aleksandar Vuçiç ua ka premtuar Kosovën”.

Kadri Veseli rizgjidhet në krye të PDK-së!

Ina - 17.06.2019

Kadri Veseli është rizgjedhur kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës. Konventa e nëntë e PDK-së, pasi vendosi që votimi të bëhet në mënyrë të hapur, Veseli është zgjedhur kryetar pa asnjë votë ...

74 artikuj të ndërlidhur »

Kosova vendos shqiponjën gjigante, 5 km larg Serbisë

Ina - 17.06.2019

Vetëm 5 km nga pika kufitare me Serbinë në Merdarë, në hyrje të Podujevës, është vendosur simboli i shqiponjës. Iniciues i Monumentit është Florent Hasani ndërsa është realizuar nga biznesmeni ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Ore, është vërtetë e detyrueshme të shohësh “Game of Thrones”?

Ina - 17.06.2019

Oliver Burkeman Një nga reflektimet më të famshme (dhe të lodhshme) të filozofit ekzistencialist francez Jean-Paul Sartre ka të bëjë me kamarierin e një kafeneje, qëndrimin e të cilit, në një farë ...

Media në zi/ Ndahet nga jeta parakohe gazetari i njohur

Ina - 17.06.2019

Ka ndërruar jetë në moshën 56-vjeçare Lekë Zherka, gazetar dhe menaxher në shumë media lokale të Kosovës. Lekë Zherka si gazetar kishte filluar të punojë në vitin 1985 në Radio Televizionin e ...

Pasagjerët tregojnë se si edhe karriget dolën nga vendi si pasojë e turbulencave Prishtinë-Zvicër

Ina - 17.06.2019

10 persona janë lënduar pasi aeroplani Boeing i kompanisë AKL Airlanes që po udhëtonte nga Prishtina për në Bazel pati turbulenca të mëdha 20 deri 25 minuta para uljes.

75 artikuj të ndërlidhur »

Lajmi i fundit: 10 të lënduar pas uljes së aeroplanit Prishtinë-Zvicër

Ina - 16.06.2019

Si pasojë e përfshirjes në turbulencë të një avioni Airbus 310 që vinte nga Prishtina, të paktën 10 pasagjerë kanë mbetur të lenduar. Sipas agjencisë 20 min, një avion i linjës ajrore, që udhëtonte ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Zvicra dëbon shqiptarin e Maqedonisë, përdhunoi një prostitutë

Ina - 16.06.2019

Një shqiptar sot 28 vjeçar, shtetas i Maqedonisë, pasi ka mbajtur tri vite e gjysmë burg për përdhunim dhe detyrim seksual, do të detyrohet që përfundimisht të lëshojë Zvicrën.

3 artikuj të ndërlidhur »

Moti i keq shkakton dëme në Strugë

Ina - 16.06.2019

Moti i keq para pak minutash ka kapluar pjesën jugore të vendit më saktësisht në qytetin e Strugës duke shkaktuar kështu dëme të mëdha materiale. Foto Lajm:Stuhia shkuli plepat në afërsi të rrugës ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Politikani shqiptar tregohet “kavalier”! Kapet “mat” duke puthur Ministren bukuroshe

Ina - 16.06.2019

Ajo drejton një nga ministritë më të rëndësishme të kabinetit Rama, atë të Drejtësisë, por bie në sy edhe për sharmin e saj. Etilda Gjonaj është një nga zonjat më të hijshme të Parlamentit dhe ...

Mickoski: Zaev ka rënë në gjunjë, VMRO-ja bashkë me popullin po fiton

Ina - 16.06.2019

Lideri i VMRO-DPMNE-së Hritijan Mickoski sot gjatë shënimit të përvjetorit të 29 të partisë tha se VMRO-ja është nder, ideologji dhe vlerë. Ai theksoi se dy gjëra janë të sigurta, se LSDM-ja po bie ...

22 artikuj të ndërlidhur »

Nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme

Ina - 16.06.2019

Kryeministri Zoran Zaev ka bërë të qartë se nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme parlamentare. Ai këtë e ka theksuar pas mbledhjes së Këshillit qendror të LSDM.

55 artikuj të ndërlidhur »

LSDM zgjodhi Këshillin ekzekutiv, emra të rinj, nuk përmendet Muhamed Zekiri – Muki

Ina - 16.06.2019

LSDM ne seancën e sotme të nëntë të Këshillit Qendror ka sjellë vendim për Këshillin e ri Ekzekutiv të partisë. Sipas vendimit të partisë, shkruan SHENJA, anëtarë të rinj të Këshillit Ekzekutiv janë ...

38 artikuj të ndërlidhur »

Zaev riformaton Qeverinë, ikin 8 ministra dhe 20 drejtorë

Ina - 16.06.2019

Kryeministri Zoran Zaev paralajmëroi rikonstruimin e Qeverisë, ku do të ndërrohen 8 ministra dhe së paku 20 drejtorë. Ai këtë e theksoi në mbledhjen e organeve më të larta partiake të LSDM të mbajtur ...

55 artikuj të ndërlidhur »

Gjermania dhe Franca kundër zgjedhjeve të parakohshme në Maqedoninë e Veriut

Ina - 16.06.2019

Diplomatë europerëndimor në Shkup thonë se në Maqedoninë e Veriut nuk ka nevojë për zgjedhje të parakohshme, por për reforma. Ambasadori i Gjermanisë në Shkup, Tomas Gerberih ka thënë sot se ...

10 artikuj të ndërlidhur »