TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ina

Kolonat në Merdare po i shkaktojnë serbët, punojnë vetëm me një sportel

Ina - 21.04.2019

Sikurse çdo vit, sa herë që në shtetet perëndimore ka pushime, mërgimtarët ia mësyjnë vendlindjes. Ardhja e tyre me vetura, çdoherë shkakton kolona të gjata dhe pritje me orë të tëra nëpër ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Ramush Haradinaj: Gratë kosovare që shkuan në Siri kanë bërë fëmijë me komandantët e ISIS’it

Ina - 21.04.2019

Kosova gjatë natës së mbrëmshme ka rikthyer 110 qytetarë të saj nga Siria, prej tyre 74 fëmijë, 32 gra dhe katër të luftëtarë të dyshuar xhihadistë. Aksioni për kthimin e 110 personave nga vatrat e ...

179 artikuj të ndërlidhur »

Gordana Siljanovska e VMRO-së fiton në diasporë duke lënë pas Pendarovskin dhe Rekën

Ina - 20.04.2019

Gordana Siljanovska nga radhët e VMRO-së është fituese në diasporë për president të Maqedonisë së Veriut duke lënë pas Stevo Pendarovskin. Siç mëson TS nga të dhënat zyrtare Gordana Siljanovska ka ...

194 artikuj të ndërlidhur »

Ëndrra ime: Të zhduken emisionet politike, makinat dhe tallavaja

Ina - 20.04.2019

Shkruan: Mustafa NANO I have a dream. Unë kam një ëndërr që të vijë një ditë: Kur gazetarët e intelektualët të mos ngrenë beteja publike mbi qejfmbetje private.

Në skenë, “partia popullore e heshtjes”

Ina - 20.04.2019

Ismail Arsllani Heshtja është nëna e së vërtetës, ka thënë Benjamin Disraeli, një burrështetas anglez nga shekulli i 19-të, sintagmë kjo që zbulon tërë filozofinë e së vërtetës nëpërmjet një gjesti ...

9 artikuj të ndërlidhur »

SELA: ZAEV është kryeministër dhe jo MBRET i Maqedonisë

Ina - 20.04.2019

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit Zoran Zaev bërë sot nga foltorja e Kuvendit ku tha se ai është i gatshëm që të zgjasë dorën e pajtimit për ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Ja sa vota duhen që presidenti të zgjedhet në raundin e parë nesër në Maqedoninë e Veriut

Ina - 20.04.2019

Të dielën më 21 prill, mbahet raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale. Në zgjedhje të drejtë vote kanë 1.808.131 votues, të cilët mund të zgjedhin midis tre kandidatëve.Në raundin e parëfitues mund ...

48 artikuj të ndërlidhur »

KSHZ: Pjesëmarrje më të madhe ka në Pragë, jehonë më të ulët në Stamboll

Ina - 20.04.2019

Pjesëmarrje më të madhe në zgjedhjet presidenciale në Përfaqësitë Diplomatike- Konsullore (PDK) në Evropë ka aktualisht në Pragë, 23.4 për qind dhe më të ulët në Stamboll, 3.57 për qind, tha ...

78 artikuj të ndërlidhur »

MOST do të vëzhgojë zgjedhjet me 1 500 vëzhgues në terren

Ina - 20.04.2019

Asociacioni qytetar MOST do të monitorojë zgjedhjet e nesërme me më shumë se 1 500 vëzhgues. Në 1 160 vendvotime, të përzgjedhura sipas një mostre të rastësishme dhe përfaqësuese, do të vendosen po ...

45 artikuj të ndërlidhur »

Kështu e maltretuan në Serbi politikanin nga Kosova që kundërshton Vuçiqin

Ina - 20.04.2019

Partia e politikanit serb në Kosovë, Sllobodan Petroviq, ka reaguar pas ndalimit që i është bërë anëtarit të tyre dhe këshilltarit të ministres së Bujqësisë, Srecko Spasiq.

10 artikuj të ndërlidhur »

Shkon të aplikojë për letërnjoftim të ri, por rezulton i vdekur që në 2011

Ina - 20.04.2019

Selim Hodo, një i moshuar mbi të 80-at nga Orikumi, tregon në “Stop” se shkoi në gjendjen civile për të aplikuar për një kartë të re identiteti, por në atë moment përballet me njoftimin se ai “kishte ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Këta janë katër kosovarët që u arrestuan dje nga policia pas kthimit prej Sirisë!

Ina - 20.04.2019

110 persona janë kthyer dje nga Siria për në Republikën e Kosovës. Gra, fëmijë dhe burra që kishin luftuar përkrah organiztës terroriste, ISIS. Mirëpo, nga gjithë kosovarët e kthyer, në mesin e tyre ...

33 artikuj të ndërlidhur »

Kapen 45 kg drogë në kufirin Maqedoni – Greqi, ja kush po e transportonte?

Ina - 20.04.2019

Në një automjet me targa nga Shqipëria në kalimin kufitar “Bogorodica” Drejtoria e Doganave dje zbuloi dhe konfiskoi rreth 45 kilogramë drogë. Shoferi dhe bashkudhëtarja e tij, shtetas të Republikës ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Shqiptari lëndohet duke shpëtuar të riun gjerman, shpallet hero

Ina - 20.04.2019

Gani H., njëri nga shpëtimtarët e parë në aksidentin e tmerrshëm në Anzing të Gjermanisë, i cili u plagos rëndë gjatë operacionit të shpëtimit, ngjarjen e ka përjetuar me dhembshuri të madhe.

4 artikuj të ndërlidhur »

Në Dibër dhe Qendra Zhupë sot do të votojnë 34 persona të sëmurë

Ina - 20.04.2019

Në komunat Dibër dhe Qendra Zhupë të drejtën e tyre të votës sot do ta realizojnë 34 persona të sëmurë. Sipas kryetares së Komisionit Shtetëror Zgjedhor, Elmira Bakalli, në Dibër do të votojnë 33 ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Zyra Komitetit të Helsinkit në ditën e zgjedhjeve do të jetë e hapur për qytetarët

Ina - 20.04.2019

Zyra e Komitetit të Helsinkit për të drejtat e njeriut në Republikën e Maqedonisë, nesër gjatë gjithë ditës do të jetë e hapur, me qëllim që t’iu mundësojë qytetarëve që të raportojnë shkeljen e të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

KSHZ: Votimi i të burgosurve, të sëmurëve dhe diasporës po zhvillohet pa probleme

Ina - 20.04.2019

Votimi i të burgosurve, të sëmurëve dhe diasporës po zhvillohet pa kurrfarë problemesh. Të gjitha vendvotimet janë hapur, ndërsa materiali zgjedhor është dorëzuar me kohë kumtuan nga Komisioni ...

78 artikuj të ndërlidhur »

70 vjetori i vrasjes makabre të Nexhat Agollit nga dora e UDB-së

Ina - 20.04.2019

Prof. Dr. Nebi Dervishi Portret me rastin e dy përvjetoreve; “105 VJETORI I LINDJES (1914) DHE 70 VJETORI I VRASJES MAKABRE (28 PRILL 1949) NGA DORA E UDB-së” “I HESHTUR AS NË VARR NUK DUA TË JEM” ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Grabitja e 10 milionë euro në Aeroportin e Rinasit, identifikohen dy hajdutët

Ina - 20.04.2019

Identifikohen dy nga pesë grabitësit e miliona eurove 10 ditë më parë në Rinas. Lajmin e ka dhënë gazetari Arsen Rusta referuar burimeve nga mbledhja e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj me ...

73 artikuj të ndërlidhur »

Rezultatet e para të zgjedhjeve presidenciale do të publikohen vetëm gjysmë ore pas votimeve

Ina - 20.04.2019

Kryetari i KSHZ-së në Maqedoninë e Veriut, Oliver Derkovski theksoi për MIA se institucioni i tyre është i përgatitur për zgjedhjet presidenciale dhe se rezultatet e para nga votimet do të publikohen ...

78 artikuj të ndërlidhur »