TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ina

Apple kryeson shitjet në SHBA, lë prapa Samsungun

Ina - parë: 18 orë

Përkundër që pati shitje të dobët të iPhone më 2018, Apple duket se këtë vit është duke bërë shitje mjaft të mira në tregun amerikan. Sipas të dhënave nga CIRP (Consumer Intelligence Research ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Përse asnjëherë nuk duhet të vendosni ‘AirPod’ në palestër

Ina - parë: 18 orë

Kufjet e prodhuara nga kompania Apple, ato të serisë ‘AirPod’, mund të hasen kudo. Megjithatë, duket se vendosja e tyre në palestër nuk është një praktikë e lejueshme.

2 artikuj të ndërlidhur »

Zgjedhjet në rrezik, KQZ anulon tenderët e mbarëvajtjes

Ina - parë: 18 orë

Neritan Gjergo Ndërkohë që kriza politike që ka mbërthyer vendin dhe parlamenti është tkurrur me daljen e deputetëve të opozitës, edhe Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është në ngërç.

39 artikuj të ndërlidhur »

Çfarë synon opozita e re në Shqipëri?

Ina - parë: 18 orë

Parlamenti i Shqipërisë ka 2 grupe të reja parlamentare. “Grupi Parlamentar Demokratik” duket se parashikon shndërrimin në një forcë të re politike të djathtë.

78 artikuj të ndërlidhur »

Dy vajzat shqiptare tregojnë si u punësuan në Gjermani

Ina - parë: 18 orë

‘Medita’ në Gjermani u ka kushtuar një shkrim tri vajzave, dy prej tyre nga Shqipëria, të cilat kanë gjetur punë pasi mësuan gjuhën gjermane. Në këtë shkrim thuhet se në Shqipëri takon jo pak të rinj ...

Kronologjia e “Luftës së Ftohtë” mes opozitës dhe SHBA-ve

Ina - parë: 18 orë

Prej dy muajsh, që nga protesta e fuqishme opozitare të mes shkurtit, gjithçka shkon keq mes diplomacisë amerikane dhe opozitës. PD dhe LSI po marrin goditje të ashpra dhe të herëpshershme, të së ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Shiti shtëpinë e la fëmijët në rrugë… pas divorcit gruaja shqiptare përballet me kërkesën e të shoqit

Ina - parë: 18 orë

Agimi ishte personazhi që çeli mbrëmjen e sotme të programit “Dua të të bëj të lumtur”. Ai kishte zgjedhur programin per t’i kërkuar falje ish-bashkëshortes së tij, Mirës.

9 artikuj të ndërlidhur »

Kthimi i 110 personave nga Siria – Kosova në fokusin total të mediave ndërkombëtare

Ina - parë: 18 orë

Kosova kthen 110 persona nga Siria, përfshirë edhe xhihadistët. Ky është titulli më i shpeshtë që gjatë tërë ditës është sillur në mediat ndërkombëtare, shkruan lajmi.net.

179 artikuj të ndërlidhur »

Deda: Kosovën e pret një dramë tjetër politike, BE ka një propozim të ri

Ina - parë: 18 orë

Deputeti i Alternativa-s, Ilir Deda ka thënë se Kosovën e pret një dramë tjetër politike në muajt e ardhshëm. Deda ka thënë se BE-ja do të dalë me një propozim tjetër, që Kosovën do ta kthejë në ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Rënia e iluzionit për arbitrin amerikan

Ina - parë: 18 orë

Diplomatët amerikanë janë përfshirë në një betejë të ashpër dhe dhe përtej limiteve me opozitën shqiptare. Që prej dy muajsh, pas protestës së shkurtit dhe vendimit për djegjen e mandateve, ne jemi ...

4 artikuj të ndërlidhur »

OSBE/ODIHR ‘zbarkon’ në terren për të vëzhguar zgjedhjet

Ina - 21.04.2019

“Misioni ndërkombëtar i vëzhgimit për zgjedhjeti OSBE /ODIHR do të ketë gjithsej 240 vëzhgues. Ata do të vendosen nëmënyrë uniforme në të gjithë vendin në mënyrë që të sigurojnë një ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Zgjedhjet presidenciale, interesim i madh nga mediat dhe vëzhguesit

Ina - 21.04.2019

“Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve theksoi se zgjedhjet presidenciale janë interesante edhe për vëzhguesit si për ato vendas ashtu edhe për ato të huaj, por edhe për ekipet e gazetarëve nga jashtë.

45 artikuj të ndërlidhur »

CIVIL thirrje qytetarëve: Raportoni parregullsitë zgjedhore

Ina - 21.04.2019

Qendra për Liri, CIVIL inkurajon të gjithë qytetarët që të raportojnë parregullsitë e çdo lloji. Presionet, kërcënimet, shantazhet, korrupsionin, ryshfetin, keqpërdorimin e resurseve publike apo ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Edhe sot shansi për të nxjerrë letërnjoftimin për të shfrytëzuar të drejtën e votimit

Ina - 21.04.2019

Sektori për punë administrative do të punojnë të shtunën dhe të dielën, respektivisht më 20 dhe 21 prill të vitit 2019, si dhe më 4 dhe 5 maj të vitit 2019, kumtuan nga Ministria e Punëve të ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Udhëzime për votime në këto zgjedhje

Ina - 21.04.2019

Për zgjedhjet e gjashta presidenciale dhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Ohër, Dibër dhe Novo Sellë që mbahen sot, votuesi mundet vetëm njëherë të paraqitet në vendvotim për realizimin e të ...

50 artikuj të ndërlidhur »

Maqedonia e Veriut sot zgjedh presidentin e ri

Ina - 21.04.2019

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut sot votojnë për presidentin e ri. Mbi 1.8 milionë votues do të përzgjedhin mes tre kandidatëve: Stevo Pendarovski – kandidati i LSDM dhe i përbashkët me partitë e ...

194 artikuj të ndërlidhur »

Reagime dhe kundër-reagime ndërmjet Shyhrete Behlulit dhe Motrave Mustafa

Ina - 21.04.2019

Këngët kushtuar nënës të Motrave Mustafa dhe Shyhrete Behlulit janë bërë shkak për fillimin e një mosmarrëveshjeje ndërmjet këngëtareve të njohura të muzikës popullore.

23 artikuj të ndërlidhur »

Greqia kur do t’i paguajë dëmshpërblimet Shqipërisë

Ina - 21.04.2019

Nga Besnik Imeri Parlamenti grek, megjithëse hesapet e Luftës së Dytë Botërore janë mbyllur para 70 vjetësh, i kërkon “reston” Gjermanisë, dhe jo pak, por rreth 300 miliard Euro.

Rrëfimi i gjyshit për nipin e kthyer nga Siria (VIDEO)

Ina - 21.04.2019

Hajdarit i kishte vdekur djali i tij. Kujtimi i vetëm që ka nga ai është nipi 4 vjeçar Ditën e shtunë për Hajdarin nisi në Qendrën për Mbajtjen e të Huajve.

7 artikuj të ndërlidhur »

Rrëzohet aeroplani në Bullgari, ka të vdekur

Ina - 21.04.2019

Dy persona kanë humbur jetën si pasojë e rrëzimit të një avioni të vogël në qytezën Orizarë në juglindje të Bullgarisë. Kryetari i Komunës së Orizarës, Yordan Totev, në deklaratën për Radion ...

13 artikuj të ndërlidhur »