TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ina

Hahn: Maqedonia e Veriut e meriton datën për fillim të negociatave

Ina - parë: 18 orë

Eurokomisari Johannes Hahn i ka ftuar vendet anëtare të BE-së të miratojnë nisjen e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut. Ai ka thënë sot se kjo duhet të bëhet në afat sa më të shkurtë.

70 artikuj të ndërlidhur »

Shokë të ngushtë për 60 vjet, tronditen nga zbulimi që bëjnë

Ina - parë: 18 orë

Dy burra, të cilët kishin qenë shokë për më shumë se 60 vjet zbuluan se në fakt ishin vëllezër. Alan Robinson dhe Walter Macfarlane, nga SHBA, e zbuluan të vërtetën tronditëse pasi bënë një test ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Politikani pakistanez bën transmetim direkt me maskën e maces në Facebook

Ina - parë: 18 orë

Një politikan në veriperëndim të Pakistanit është paraqitur me një figurë mjaft qesharake në rrjetin social “Facebook” pasi në konferencën e organizuar për gazetarë fytyra e tij doli me filterin e ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Studimi: Gratë preferojnë burrat me bark të madh, përpara atyre me muskuj

Ina - parë: 18 orë

Në ditën e baballarëve, një sondazh i ri zbuloi se gratë preferojnë një burrë me bark të madh, përpara atyre me muskuj.Gratë – 61 për qind për të qenë të saktë – gjithashtu bien dakord, se me trup më ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Hapat që iu ndihmojnë ta ulni varësinë ndaj telefonit

Ina - parë: 18 orë

Shumica e personave shikojnë në telefonin e tyre çdo 15 minuta apo më pak. Kështu thotë një studim i Larry Rosen, profesore e psikologjisë dhe autore e veprës Një Mendje e Shpërqendruar.

2 artikuj të ndërlidhur »

Rënie e madhe në shitjet globale të smartfonëve Huawei

Ina - parë: 18 orë

Sipas një raporti të Bloomberg, Huawei mund të përfundojë duke tërhequr nga tregu Honor 20, një prej telefonëve më të suksesshëm jashtë Kinës nëse shitjet janë të dobëta.

27 artikuj të ndërlidhur »

Shkenca: Smartfonët po ndryshojnë skeletin e njeriut

Ina - parë: 18 orë

Njerëzit shpenzojnë shumë kohë duke qëndruar në smartfonë dhe tableta, janë duke zhvilluar ‘zgjatime’ të kockave në pjesën e prapme të kokës, thonë shkencëtarët.

5 artikuj të ndërlidhur »

Mogerini: Shpresoj për vendim pozitiv për negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Ina - parë: 18 orë

Federika Mogerini sot në mëngjes nga Luksemburgu e uroi përvjetorin e Marrëveshjes së Prespës dhe i bëri thirrje vendeve anëtare të marrin një vendim pozitiv për negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe ...

70 artikuj të ndërlidhur »

Zaimina Vasjari sot feston ditëlindjen

Ina - parë: 18 orë

Këngëtarja Zaimina Vasjari, sot feston ditëlindjen e saj të 32-të, shkruan lajmi.net. Kjo u bë e ditur nga vetë këngëtarja e cila i ka postuar disa InstaStory në të cilat shihen urimet e shumta që i ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Publikohen pamjet brenda aeroplanit që po fluturonte nga Prishtina (VIDEO)

Ina - parë: 19 orë

Panik dhe frikë nga turbulenca Dhjetë persona janë lënduar pasi aeroplani Boeing i kompanisë AKL Airlanes që po udhëtonte nga Prishtina për në Bazel, pati turbulenca të mëdha 20 deri 25 minuta para ...

75 artikuj të ndërlidhur »

Projektligji dhe distancat e paefektshme të Lojërave të Fatit në Maqedoninë e Veriut

Ina - parë: 20 orë

Nga Alpin OLLOGU/ Në Kuvendin e R. Maqedonisë së Veriut u hap debat publik për projektligjin e Lojërave të Fatit, të propozuar nga disa deputetë të BDI-së.

7 artikuj të ndërlidhur »

Serbia – politika e vjetër e saj

Ina - parë: 20 orë

Nga Xhelal ZEJNELI/ Më 12 qershortë viti 1999, në saje të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe ndërhyrjes së NATO-s kundër forcave pushtuese serbe, Kosova u çlirua.

Gazetari i njohur maqedonas akuza për reket, përlyen edhe njerëz të pushtetit?

Ina - parë: 20 orë

Gazetari i njohur Branko Gerovski përmes një kolumne të tij sot ka nxjerrë të dhëna për një rast të reketit, ku siç përshkruan funksionon një grup i organizuar i përbërë nga një drejtues medie, një ...

Xhaferi udhëtoi drejt Kinës

Ina - parë: 20 orë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, z. Talat Xhaferi, prej më 17 deri 20 qershor qëndron për vizitë zyrtare në Republikën Popullore të Kinës, me ftesë të Kryetarit të ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Fillon regjistrimi i nxënësve në shkollat e mesme

Ina - parë: 20 orë

Në shkollat e mesme sot dhe nesër, fillon afati i parë i regjistrimit në vitin e parë të arsimit të mesëm për vitin shkollor 2019/2020 në afatin e qershorit.

15 artikuj të ndërlidhur »

Ja si do të jetë moti sot në Maqedoninë e Veriut

Ina - parë: 20 orë

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, pasdite me vranësira lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare me drejtim verilindor.

13 artikuj të ndërlidhur »

Kush janë të larguarit nga Këshilli ekzekutiv i LSDM-së, ja emrat

Ina - parë: 20 orë

Këshilli qendror i LSDM-së dje në Ohër zgjodhi përbërjen e re të Këshillit ekzekutiv apo kryesisë partiake. Ky organ nga 24 është zvogëluar në 16 anëtarë.

38 artikuj të ndërlidhur »

Tabelat e makinave, prej sot “MK” zëvendësohet me “NMK”

Ina - 17.06.2019

Ministria e Punëve të Brendshme nga dita e sotme do të lëshoj në përdorim tabelat e reja të makinave me kodin NMK, bazuar në marrëveshjen e Prespës. Procesi ndërrimit të tabelave do të bëhet ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Bujar Osmani kapet mat duke e ndjekur Ziadin Selën (FOTO)

Ina - 17.06.2019

Si duket zvkryeministri Bujar Osmani është bërë ndjekësi me i madh i Ziadin Selës nëpër rrjetet sociale. Administratorêt e portalit Fol.mk kanë kapur një detaj, për deri sa lideri i ASH mbante fjalim ...

Mickoski: Pushteti i Zaevit po bie, VMRO-ja vetëm ngrihet

Ina - 17.06.2019

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hritijan Mickoski gjatë shënimit të përvjetorit të 29 të partisë tha se dy gjera janë të sigurta, se pushteti i Zaevi po bie ndërsa ai i VMRO-DPMNE-së po ngrihet.

22 artikuj të ndërlidhur »