TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ina

Dallimi i madh, rezultatet në komunat me shumicë maqedonase dhe në ato me shumicë shqiptare

Ina - parë: 13 orë

Edhe rezultatet e orës 13 tregojnë se jehonë më e madhe e votuesve vërehet në komunat e banuara kryesisht me Maqedonas. Sipas zëdhënësit të KSHZ-së, në disa komuna si Novaci, Sveti Nikolë, ...

78 artikuj të ndërlidhur »

KSHZ: 20.45% votuan deri në ora 13.00

Ina - parë: 13 orë

Në të gjitha vendvotimet, votimi po rrjedh pa probleme. Vetëm një vendvotim në Studeniçan nuk është hapur dhe atje nuk do të votohet. Ndërkohë që jehona e votuesve deri në ora 13:00, ka arritur në ...

78 artikuj të ndërlidhur »

Veleshta,kufiri dhe Tota Mije

Ina - parë: 14 orë

(Rrëfime nga koha e gardhit) Nga Agim Vinca Në Tiranë jetonte një kushërirë e tim eti, Nazmija, të cilën e gjithë familja e thërriste “tota Mije”. Tota Mije, e bija e Sef Vojncës, ishte e martuar te ...

Ushtria Serbe përdori helme luftarake kundër UÇK’së në Koshare (Dokument)

Ina - parë: 14 orë

Mjeku Haxhi Kamberi nga Gjakova ka publikuar një raport me të cilin dokumentohet se ushtria serbe kishte përdorur armë kimike në Betejën e Koshares. Siç dokumentohet në raport, ushtria kishte ...

11 artikuj të ndërlidhur »

“Në Likovë problemi më i madh është se s’ka votues” (Video)

Ina - parë: 14 orë

Në Likovë raportohet për dalje jashtëzakonisht të ulët të qytetarëve në votime. Në këtë komuna është gazetari i televizonit Alsat, Adnan Qaili i cili njofton lidhur me ecurinë e ...

9 artikuj të ndërlidhur »

OSBE del me një vlerësim për votimet e paradites në Maqedoninë e Veriut

Ina - parë: 14 orë

OSBE e ndjek procesin zgjedhor me 250 vëzhgues të sistemuar nëpër tërë vendin, ndërsa procesi deri më tani po zhvillohet pa probleme, informoi Serejn Mauborn, koordinues special i OSBE-së para ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet një person në Shkup, fotografoi fletëvotimin

Ina - parë: 14 orë

Një person është arrestuar në Shkup gjatë procesit të votimit të zgjedhjeve presidenciale, pasiqë i njëjti ka fotografuar fletëvotimin, kanë konfirmuar nga MPB-ja.

39 artikuj të ndërlidhur »

Ja në cilat komuna kanë votuar më shumë e më pak për president

Ina - parë: 15 orë

Komisioni shtetëror zgjedhor doli me konferencën e parë për shtyp për zgjedhjet presidenciale. Sipas KSHZ, me vonesë është hapur një vendvotim në Bogovinë, ku tash më pa ndërprerë ecë procesi i ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Tragjedi e rëndë në Kumanovë, një polic vdes, një tjetër në rrezik jete

Ina - parë: 15 orë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në periferi të Kumanovës, ku një polic ka humbur jetën, ndërsa një tjetër është në gjendje të rëndë, pasi që janë goditur nga një makinë në rrugën rajonale Kumanovë – ...

24 artikuj të ndërlidhur »

Ja si po zhvillohen votimet në Tetovë, tre vendvotime janë dislokuar

Ina - parë: 16 orë

Në Komunën e Tetovës deri në orën 10:00 kanë votuar 2986 votues në 117 vendvotime. Kjo sipas kryetarit të komisionit komunal, Nazim Dauti, i bie të jetë 3, 58 % nga numri i përgjithshëm i votuesve të ...

78 artikuj të ndërlidhur »

Dibër, ja sa votues votuan deri në ora 10.00

Ina - parë: 16 orë

Rrjedha e votimit në komunat Dibër dhe Qendra Zhupa kalon pa probleme, por, me jehonë të dobët të votuesve. “Nga gjithsej 18.625 votues, të cilët kanë votuar në 27 vendvotime, deri në ora dhjetë në ...

52 artikuj të ndërlidhur »

KSHZ: 6 % kanë votuar deri në ora 10:00

Ina - parë: 16 orë

Sipas të dhënave të para të Komisionit Shtetoror të Zgjedhjeve (KSHZ), jehona e votuesve deri në ora 10:00 është 6.08 për qind. Jehonë më e madhe e votuesve është regjistruar në Prilep, 11 për qind, ...

78 artikuj të ndërlidhur »

Regjistrohet incidenti i parë në këto zgjedhje, njofton asociacioni MOST

Ina - parë: 17 orë

Të gjitha vendvotimet janë hapur në kohë, përveç vendvotimit 2344 në komunën e Studeniçanit, pasi personi që e ka pasur çelësin e atij vendivotimi, ka refuzuar që ta hapë derën.

45 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj: Pashkët, për mijëra vjet i kanë bashkuar shqiptarët

Ina - parë: 18 orë

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka uruar besimtarët katolikë festën e Pashkëve. Haradinaj ka thënë se kjo festë për mijëra vjet i ka bashkuar shqiptarët.

234 artikuj të ndërlidhur »

Zgjedhjet në Ukrainë, një komedian përballë Poroshenkos

Ina - parë: 18 orë

Ukraina po bën përgatitjet e minutës së fundit për të zgjedhjet presidenciale të së dielës. Ukrainasit do të zgjedhin mes Presidentit Petro Poroshenko dhe Volodimir Zelenskiy, një komedian, i cili ...

53 artikuj të ndërlidhur »

Mbi 200 të vdekur shkon numri i viktimave nga shpërthimet në Sri Lanka

Ina - parë: 18 orë

Rëndohet bilanci i tragjedisë në Sri Lanka, ku tre kisha dhe tre hotele u goditën nga shpërthime të organizuara, të dielën e pashkëve katolike. Deri tani autoritetet raportojnë për 207 të vdekur dhe ...

73 artikuj të ndërlidhur »

Mësojeni fëmijën të mos përdorë pelena brenda 3 ditëve

Ina - parë: 18 orë

Mosha 2 deri në 4 vjeç parashihet të jetë koha kur të vegjlit tuaj fillojnë të kontrollojnë jashtëqitjen dhe urinimin. Sipas pediatrëve, kjo është një statistikë e përgjithshme, edhe pse mund të ketë ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Kafeja ju bën më të bukur, 5 përfitimet surprizuese prej saj

Ina - parë: 18 orë

Nëse ka një gjë mahnitëse në jetë, një prej tyre është kafeja! Ne e dimë të mirën e pirjes së saj në përdishmërinë tonë, por ne nuk e dinim që kishim edhe përfitime të tjera.

Gjendet diamanti blu, mund të jetë më i shtrenjti në botë

Ina - parë: 18 orë

Kompania shtetërore e Botsvana, “Okavango Diamond”, zbuloi të mërkurën diamantin më të madh ngjyrë blu, të gjetur ndonjëherë në vendin e Afrikës jugore.

22 artikuj të ndërlidhur »

Njeriu më i fortë në Kosovë, tregon luftën me gjarprin dhe kush tentoi t’ia vriste prindin

Ina - parë: 18 orë

Bujar Muli apo njeriu më i fortë në Kosovë, ka 139.9 kg, tregon se si i lindi ideja të merret me pesha të rënda: “Unë edhe si fëmijë dallohesha nga fëmijët tjerë për nga forca.