TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ina

“Më shpejtë nga Prishtina në kufi, se nga Bllaca në Shkup”

Ina - parë: 12 orë

Këta shoferët që udhëtojnë nga Kosova drejt kryeqytetit të Maqedonisë së Veriut thonë se pas ndërtimit të autostradës “Arbën Xhaferi”, ju ka ndodhur që më shpejtë të përshkojnë 60 kilometra nga ...

Këto janë më të pasurit në Kosovë që mbajnë poste të larta, harroni deputetët dhe ministrat

Ina - parë: 14 orë

Në Kosovë nuk janë krerët e shtetit ndër zyrtarët më të paguar në vend. Pagën më të lartë se të Kryeministrit, Presidentit e kryetarit të Kuvendit e kanë disa zyrtarë të ndërmarrjeve publike dhe ...

Gazetari gjerman i BILD: Qeveria do të arrestojë Bashën!

Ina - parë: 14 orë

Gazetari gjerman Pieter Tiede ka shkruar një status në profilin e tij në “Facebook”, ku shkruan se qeveria e Shqipërisë sa duket do që të arrestojë kreun demokrat Lulzim Basha, në mënyrë që të heqë ...

119 artikuj të ndërlidhur »

Arban Abrashi flet për rrahjet me karrige në LDK

Ina - parë: 14 orë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arban Abrashi pas mbledhjes së LDK-së ka folur për rrahjes të cilat ndodhën gjatë ditës së djeshme në lagjen Mati, shkruan Gazeta Blic.Ai tha së në këtë ...

36 artikuj të ndërlidhur »

Bild publikon përgjimet e reja, si janë blerë votat, ministrat e Ramës të përfshirë

Ina - parë: 14 orë

Gazeta e madhe gjermane Bild publikon përgjime të reja nga dosja “184”. Protagonist në përgjime janë ish-Ministri Damian Gjiknuri dhe drejtori në Ministrinë e Brendshme, Arben Keshi.

124 artikuj të ndërlidhur »

LDK: Borovci e Abrashi të tërhiqen nga gara për kryetar të Degës së tretë në Prishtinë

Ina - parë: 14 orë

Në mbledhjen e sotme të Kryesisë së LDK-së, të udhëhequr nga kryetari Isa Mustafa mes tjerash, u analizua edhe situata e krijuar në disa degë të partisë gjatë procesit zgjedhor.

36 artikuj të ndërlidhur »

Kosova nuk po i jep dokumente shqiptarëve të Luginës dhe Maqedonisë së Veriut, paralajmërohen protesta!

Ina - parë: 14 orë

“Mijra banorë të Luginës së Preshevës dhe të Maqedonisë së Veriut që kanë ikur nga lufta dhe jetojnë qe 20 vite në Kosovë, ende nuk kanë dokumente të Kosovës, madje as të përkohëshme, alarmon Lëvizja ...

Bashës i rrezikohet jeta, Meta thërret urgjent kreun e SHISH-it

Ina - parë: 14 orë

Presidenti Ilir Meta ka thirrur në një takim kreun e SHISH, Helidon Bendo dhe komandantin e Gardës në lidhje me informacionet për kërcënimin me jetë të kreut të PD, Lulzim Basha.

42 artikuj të ndërlidhur »

Rama lavdëron Pendarovskin si president, fyen Ilir Metën

Ina - parë: 14 orë

Kryeministri shqiptar, Edi Rama dje nga Pusteci lavdëroi presidentin e Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ndërsa drejtoi akuza ndaj presidentit shqiptar, Ilir meta.

26 artikuj të ndërlidhur »

VMRO-DPMNE: Rikonstruimi i Qeverisë një farsë

Ina - parë: 14 orë

VMRO-DPMNE e ka quajtur farsë rikonstruimin e Qeverisë së kryeministrit Zoran Zaev. Zëdhënësi i kësaj partie, Dimçe Asrsovski tha se gati një muaj Zoran Zaev dhe të gjithë satelitët e tij i kanë ...

38 artikuj të ndërlidhur »

Rikonstruimi i kabinetit qeveritar, ja cilat dikastere me ministra të rinj?

Ina - parë: 14 orë

Kryeministri Zoran Zaev tashmë ka në dorë listën e ministrave të kabinetit të ri qeveritar, por gjithçka mbahet sekrete. Siç meson INA, emrat janë dakorduar në një takim të fundit mes Zaevit dhe ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Ministrat e kabinetit të Zaevit të “mobilizuar”! (FOTO)

Ina - parë: 15 orë

Zëvendës-kryeministri, Bujar Osmani nga poligoni i armatës në “Krivolak” ka publikuar disa fotografi në facebook nga stërvitja “Goditje e vendosur”. Përveç Bujar Osmanit, nga qeveria marrin pjesë ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Regjistrimi i popullsisë në Maqedoninë e Veriut në prag të dështimit, ja problemet?! (VIDEO)

Ina - parë: 15 orë

Në ditën e katërt të regjistrimit provë të popullsisë që po zhvillohet në 13 komuna të vendit, Enti i Statistikave ka hasur në probleme teknike gjatë anketimit përmes softuerëve kompjuterik.

10 artikuj të ndërlidhur »

Rama e largon Shqiponjën e Lazim Destanit në Tiranë

Ina - parë: 15 orë

Shqiponjën që e vendosi biznismeni shqiptar nga Tetova z.Lazim Destani në kryeqytetin shqiptar Tiranë me rastin e 100 vjetorit të Pamvarsisë së Shqipërisë,e hoqi qeveria serbofile e ...

Ganiu për terrasat pa leje në Çarshi: Askush nuk do të jetë mbi ligjin

Ina - parë: 16 orë

Në suaza të aksionit të inspektimit që Komuna e Çairit ndërmori për largimin e terrasave të vendosura pa leje në Çarshinë e Vjetër të Shkupit, kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu falënderon ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Rrëfimi ekskluziv i Talat Xhaferit për sulmet e Gruevskit gjatë votimit të ligjit për gjuhën shqipe

Ina - parë: 16 orë

Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë Veriore, Talat Xhaferi dhe gazetari i gazetës “Bota sot”, Kushtrim Maliqi Intervistë ekskluzive me Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë Veriore, Talat Xhaferin ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Çmime të reja të derivateve në Maqedoninë e Veriut

Ina - parë: 16 orë

Nga mesnata lirohen çmimet e derivative. Nga mesnata benzina do të lirohet me 0,5 denarë për litër ndërsa nafta do të mbetet e pandryshuar. Kështu një litër benzinë Ultra 95 Economy nga 69 që shitet ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Palmer: Rusia po bllokon shumë procese në Ballkanin Perëndimor

Ina - parë: 18 orë

Diplomati amerikan, Matthew Palmer pohon se Rusia është duke bllokuar shumë procese në Ballkanin Perëndimor. Gjatë qëndrimit në Sarajevë ai foli edhe për çështjen e Kosovës.

19 artikuj të ndërlidhur »

Dajaku me karrige për karrige – konflikt gjeneratash në LDK

Ina - parë: 18 orë

Në Lidhjen Demokratike të Kosovës dhuna pothuajse është prezente në çdo kuvend zgjedhor. Tensionet në Lidhjen Demokratike të Kosovës, janë shfaqur prej kur ka nisur procesi zgjedhor.

109 artikuj të ndërlidhur »

Xhaferi: Me Kinën jemi larg, por kemi marrëdhënie të shkëlqyera

Ina - parë: 18 orë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi në kuadër të vizitës zyrtare në Republikën Popullore të Kinës, sot në Shangai realizoi takim me Dong Junhu, kryetar i ...

11 artikuj të ndërlidhur »