TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ina

Kush ka të drejtë, kryetari i Gostivarit Arben Taravari ose ministri Arbër Ademi?

Ina - parë: 6 orë

Marrja e kompetencave në fushën e arsimit për herë të dytë brenda një viti, për përgjegjësit e komunës së Gostivarit është vendim politik dhe jo vendim i bazuar në ligj.

40 artikuj të ndërlidhur »

Ja çka thotë Zaev pas refuzimit të takimit nga Sela

Ina - parë: 6 orë

Kryeministri i vendit Zoran Zaev ka deklaruar se Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Zijadin Sela ka anuluar takimin ku duheshe të flitet për përkrahje të kandidatit konsensual për president të ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Serbia rieksporton miellin përmes Maqedonisë

Ina - parë: 6 orë

Nga fillimi i vitit, të gjithë kamionët me miell nga Maqedonia u nënshtrohen kontrolleve të autoriteteve doganore kosovare nën dyshimin se prodhimi mund të jetë ekspertuar nga Serbia.

3 artikuj të ndërlidhur »

Kasami priti ambasadorin britanik, në fokus zgjedhjet presidenciale

Ina - parë: 7 orë

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami i shoqëruar nga nënkryetari Kastriot Rexhepi priti në takim zëvendës Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, Dominic Otway.

4 artikuj të ndërlidhur »

E motra ‘konkurron’ denjësisht Enca Haxhian (Foto)

Ina - parë: 7 orë

Këngëtarja Enca Haxhia ka “pushtuar” gjithmonë faqet e para të mediave rozë, pasi çdo postim i saj në Instagram është provokues. Por, një konkurrente e denjë ka dalë në skenë për këngëtaren me forma ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Komuna e Gostivarit i përgjigjet MASH-it: Taravari nuk ka bërë shkelje, vendimi i Ademit thjeshtë politik

Ina - parë: 7 orë

Udhëheqësja e Sektorit për Veprimtari Publike në Komunën e Gostivarit, Aslian Snopçe përmes dokumentacionit përkatës tha se nuk ka pasur shkelje të proceduarve për shkarkim dhe emërim të drejtorëve ...

40 artikuj të ndërlidhur »

Modelja serbe provokon Noizyn në Instagram

Ina - parë: 7 orë

Reperi shqiptar Noizy është gjithnjë i komentuar për romancat e tij. Noizy është prej emrave më të përfolur në tregun shqiptar dhe në komunitetin e hip hopit.

8 artikuj të ndërlidhur »

Pasi konfirmoi fejesën me Eni Koçin, Genc Prelvukaj jep lajmin e ri (FOTO)

Ina - parë: 7 orë

Pak ditë më parë, Genc Prelvukaj dhe Eni Koçi konfirmuar fejesën e tyre përmes disa fotografive të publikuara në rrjetet sociale. Pas një kohe të gjatë në heshtje, duke mbajtur lidhjen shumë të ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Pasurinë e Lagerfeld do ta trashëgojë macja e tij

Ina - parë: 7 orë

Ikona e modës dhe e firmës së veshjeve, Chanel është ndarë sot nga jeta. Karl Lagerfeld, stilisi i fmashëm i modës i cili vdiq në moshën 85-vjeçaare në një prononcim në emisionin ‘Le Divan’ është ...

76 artikuj të ndërlidhur »

Ky është Haxhi Ramadani i cili dhuroi truallin 220 mijë euro për ndërtimin e xhamisë

Ina - parë: 8 orë

Ky është haxhi Ramadan Hyseni i cili dhuroi 10 ari truall në lagjen Emshir me vlerë prej (220.000€) për KBI Prishtinë për ndertimin e Xhamisë. ZOT shpërbleje dhe shtoj këto njerëz në mesin tonë.

2 artikuj të ndërlidhur »

Lajm i Fundit: Sela refuzon takimin me Zaevin

Ina - parë: 8 orë

Ka dështuar takimi mes kryeministrit dhe kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela. Burime partiake nga ASH thonë për Lajm se Sela ka refuzuar ftesën për ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Bekteshi: Unë nuk e kam punësuar motrën time, që ti kërkoj të heq dorë nga vendi i punës

Ina - parë: 8 orë

Ministri i ekonomisë, Kreshnik Bekteshi ka theksuar se nuk do ti kërkoj motrës së tij të largohet nga vendi i punës, pas thirrjes së kryeministrit Zoran Zaev.

18 artikuj të ndërlidhur »

Tre skenarët për arritjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi

Ina - parë: 10 orë

Instituti Kërkimor për Çështje Evropiane dhe të Zhvillimit (RIDEA) sot në Prishtinë ka prezantuar sondazhin që i jep përgjigje disa nga dilemave kryesore që e karakterizojnë dialogun e fazës finale ...

72 artikuj të ndërlidhur »

Bullgaria e ratifikoi Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO

Ina - parë: 10 orë

Parlamenti i Republikës së Bullgarisë sot e ratifikoi Protokollin për anëtarësimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO. Për ratifikimin votuan 140 deputetë, ndërsa kundër dhe të përmbajtur ...

41 artikuj të ndërlidhur »

Shaqiri i shkruan ministrit Ademi: Shiko arsimin në Likovë e Kumanovë para se të merresh me Gostivarin (FOTO)

Ina - parë: 10 orë

Vendimi i Ministrisë së Arsimit për t’ia marrë sërish kompetencat e arsimit komunës së Gostivarit, ka shkaktuar reagimet të shumta në rrjetet sociale, ku përveç qytetarëve, revoltën e tyre e kanë ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Sondazhi: Ja cila parti shqiptare do ti fitoj zgjedhjet parlamentare në Maqedoni

Ina - parë: 10 orë

Nëse bashkë me zgjedhjet presidenciale do mbaheshin edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare, 18.8% do ta votonin BDI-në, 14.2% Aleancën për Shqiptarët, 5% Alternativën, 5% Lëvizjen BESA, 2.8% ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Sinani akuza ministrit Ademi: As në kohën e komunizmit nuk ka pas kaq ndërhyrje në Arsim

Ina - parë: 11 orë

Analisti i njohur Arsim Sinani ka goditur ashpër ministrin e Arsimit Arbër Ademin, për të cilin ka thënë se për shkak të inateve politike po dëmton arsimin dhe po i hakmerret komunave që drejtohen ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Banka zvicerane mund të dënohet me 3.7 miliardë euro

Ina - parë: 11 orë

Një gjykatë e Parisit do të vendosë të mërkurën (sot) nëse gjiganti bankar zviceran UBS u përpoq të bindte klientët francezë për të fshehur miliarda euro në Zvicër, akuza të cilat i nxitën prokurorët ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Rene Rexhepi në juri për të zgjedhur restorantin më të mirë në botë

Ina - parë: 11 orë

Një restorant i vogël, buzë detit në Afrikën e Jugut, është shpallur më i miri në botë në ceremoninë e përvitshme të mbajtur në Paris. “Volfgat”, me vetëm gjashtë pjesëtarë stafi pa trajnim zyrtar, ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Rrëfimi i tmerrshëm i nuses gjermane të ISIS-it për natën e parë të martesës së saj (FOTO)

Ina - parë: 11 orë

Gruaja gjermane tregon se si e kaloi natën e parë të martesës në një dhomë torturuese të mbuluar me gjak. Derya O., një 25-vjeçare, vjen nga një familje turke e cila jeton në Gjermani pasi u kthye ...

5 artikuj të ndërlidhur »