TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ina

Fitore e thelle e Blerim Rekes ne Cegran, tre fish me shume vota

Ina - parë: 7 orë

Sipas burimeve te Gazetes Lajm, Blerim Reka ka fituar 3 fish me teper vota ne Cegran. Reka ka fituar 922 vota, kurse Pendarovski rreth ...

96 artikuj të ndërlidhur »

Ja sa vota mori Blerim Reka në Sllupçan

Ina - parë: 7 orë

Burime te gazetes Lajm kan be te ditura rezultatet e votimit nga fshati Sllupcan i Likoves. Sipas tyre, ne kete fshat Blerim Reka ka fituar 450 vota, kurse Stevo Pendarovski 155 ...

96 artikuj të ndërlidhur »

Nga shtabi i Blerim Rekës: Shqetësuese dalja e ulët në votime

Ina - parë: 7 orë

Zëdhënësja e Shtabit të Blerim Rekës, Vlera Gjakova, ka deklaruar se shqetësuese është fakti se dalja në votime është e ulët në nivel republikan. “Dalja e ulët është indikator për brengat që kemi ...

96 artikuj të ndërlidhur »

Ja kush i fitoi zgjedhjet në Pohum

Ina - parë: 7 orë

Ja sa vota kanë marrë kandidatët për president në Maqedoninë e Veriut në: Blerim Reka:29 Stevo Pendarovski:13 Gordana ...

194 artikuj të ndërlidhur »

Gordana Siljanovska para Blerim Rekës dhe Stevo Pendarovskit tek shkolla tekstile në Tetovë

Ina - parë: 7 orë

Gordana Siljanovska para Blerim Rekës dhe Stevo Pendarovskit tek shkolla tekstile në Tetovë Sapo ka përfunduar numrimi i votave tek vendvotimi 142/1 tek shkolla Tekstile në Tetovë.

194 artikuj të ndërlidhur »

Shqiptari i revoltuar i vëndosi “X”, kandidatëve për president, nuk do ta besoni për kë votoi! (FOTO)

Ina - parë: 7 orë

Në adresë të portalit TetovaSot është dërguar fletëvotimi nga një qytetar i revoltuar i cili të gjithve kandidatëve u vëndoi “X”. Qytetari nuk rrethoi asnjërin nga kandidatët për zgjedhjet ...

194 artikuj të ndërlidhur »

Mbyllen të gjitha vendvotimet në Maqedoninë e Veriut. Ja detajet

Ina - parë: 8 orë

Në Maqedoninë Veriore në ora 19:00, të vendvotimet janë mbyllur. Për 12 qytetarë kanë pasur mundësinë ta votojnë kandidatin e tyre të preferuar për president të vendit.

Ja sa vota jozyrtarisht ka fituar Blerim Reka?!

Ina - parë: 8 orë

Kandidati i pavarur për president Blerim Reka sipas të dhënave jozyrtare të shtabit analitik të tij ka fituar mbi 80 mijë vota. Kjo është bërë e ditur për INA nga përfaqësues të partive opozitare ASH ...

96 artikuj të ndërlidhur »

KSHZ: 35.13% kanë votuar deri në ora 17.00

Ina - parë: 9 orë

Komisioni Shtetëror Zgjedhor ka dalur me rezultatet e reja për jehonën e votuesve deri në orën 17.00. Sipas zëdhënëses së këtij komisioni, jehona e votuesve deri në ora 17.00 kanë dalur 35.13 për ...

78 artikuj të ndërlidhur »

LAJMI I FUNDIT/ Bledar Ziba: Ja sa strugan kanë votuar deri në ora 17:00

Ina - parë: 9 orë

Bledar Ziba, kryetar i Komisionit Komunal Zgjedhor në Strugë për Struga Ekspres tregon se dalja e qytetarëve strugan për të votuar për zgjedhjet presidenciale, deri në ora 17:00 është 24.01përqind, ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet tetovari sepse fotografoi fletëvotimin

Ina - parë: 9 orë

Një incident në procesin e votimit është shënuar edhe në Tetovë. Rreth orës 15 e 50 minuta, në vendvotimin numër 1969, që ndodhet në hapësirat e Ndërmarrjes publike komunale të Tetovës, personi ...

39 artikuj të ndërlidhur »

Ja kush është polici 37 vjeçar që humbi jetën në Kumanovë

Ina - parë: 9 orë

Polici 37 vjeçar nga Kumanova ishte viktima që humbi jetën një orë pas mesnate, pasi që u përplas nga një makinë në rrugën rajonale Kumanovë- Sveti Nikollë në afërsi të lagjes Ajduçka Çeshma.

24 artikuj të ndërlidhur »

Sulmohet lideri i opozitës në Turqi

Ina - parë: 10 orë

Kreu i opozitës turke është sulmuar derisa ishte prezent gjatë një kremtimi mortor të një ushtari, i cili kishte vdekur gjatë luftimeve me pjesëtarët e partisë kurde (PKK).

2 artikuj të ndërlidhur »

INA: Rreth 100 mijë vota në komunat me shumicë shqiptare deri në ora 15.00

Ina - parë: 10 orë

Sipas të dhënave të publikuara nga KSHZ deri në orën 15.00, jehona e votuesve ka qenë 28.89% apo 497 mijë vota në tërë vendin. Megjithatë sipas përllogaritjeve të bëra në komunat e banuara me shumicë ...

78 artikuj të ndërlidhur »

KSHZ: Mbi 28 % jehona e votuesve deri në ora 15.00

Ina - parë: 11 orë

KSHZ ka publikuar rezultatet e votimeve deri në ora 15.00. Sipas kryetarit Oliver Derkovski jehona e votuesve deri në ora 15.00 ka arritur mbi 28%. Edhe sipas këtyre të dhënave, jehona e madhe ...

78 artikuj të ndërlidhur »

Ja si u shtyp për vdekje polici në Kumanovë. Prokuroria jep detaje të reja

Ina - parë: 11 orë

Një nëpunës policor ka h.umbur jetën, ndërsa tre të tjerë janë të lënduar prej të cilëve njëri në gjendje të rëndë shëndetësore, pasi 40 vjeçari S.J. me automjetin e tij nën ndikimin e alkolit ka ...

24 artikuj të ndërlidhur »

Ja si po zhvillohet votimi në Dibër

Ina - parë: 11 orë

Në Komunën e Dibrës në zgjedhjet presidenciale dhe lokale deri në ora 10 kanë votuar vetëm 3.02 % e trupit votues, shkruan Almakos. Nga 18.574 persona me të drejt vote, të drejtën e votës e kanë ...

52 artikuj të ndërlidhur »

Në Dibër jehona është 18 për qind, në Qendrën Zhupë gjashtë për qind

Ina - parë: 12 orë

Po rritet përqindja e jehonës në komunat Dibër dhe Qendrën Zhupë. Sipas kryetares së KKZ – Dibër, Elmira Bakalli, deri në orën 13:00, të drejtën e tyre të votës e realizuan 3.259 persona apo 18 për ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Deri në orën 13:00 në Tetovë votuan 16,71 për qind, në Zhelinë vetëm 6,62 për qind

Ina - parë: 12 orë

Nga 23.510 banorë të komunës së Zhelinës vetëm 6,62 për qind apo 1.557 e kanë shfrytëzuar të drejtën e votës për zgjedhjet presidenciale. Numrat nga komisionet komunale zgjedhore tregojnë se kjo ...

52 artikuj të ndërlidhur »

KSHZ: Jehona e votimit deri ora 13 është 20,45 për qind

Ina - parë: 12 orë

Jehona e votimit në rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale deri ora 13 është 20,45 për qind. Zëdhënësja e Komisionit shtetëror zgjedhor Lupka Guguçevska në konferencë për shtyp kumtoi se nga të ...

78 artikuj të ndërlidhur »