TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ina

Gruevski e Veljanovski dyshohen si organizatorë të dhunës në Kuvend

Ina - I sapo botuar

Prokuroria Publike e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar nisjen e hetimeve kundër pesë ish zyrtarëve të lartë shtetëror për ngjarjet e dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë, më 27 prill 2017.

37 artikuj të ndërlidhur »

Ndërron jetë hafëzja më e vjetër në Maqedoni, halla e martirit Harun Aliu

Ina - I sapo botuar

Fethije Aliu, e lindur në vitin 1939, në moshën 9 vjeçare është bërë hafize, ndërsa në moshën 14-15 vjeçare është marrë me mësimin e nxënësve Sot, në moshën 80 vjeçare ka ndërruar jetë një ndër ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Deputetët e opozitës shqiptare firmosën për lënien e mandateve, Kuvendi anuloi punimet

Ina - I sapo botuar

Qindra mbështetës ishin grumbulluar para mbledhjes së Këshillit Kombëtar të PD-së, ku pas 30 minutash takim u vendos lënia e mandateve të deputetëve. Fill pas mbledhjes kryetari i PD, Lulzim Basha ...

247 artikuj të ndërlidhur »

Taravari: Ne po varrosnim viktimat e rastit tragjik, BDI kërkonte marrjen e kompetencave

Ina - parë: 32 min

Sekretari i përgjithshëm i ASH-së Dr. Arben Taravari në intervistën për televizionin 1TV ka theksuar se është revanshizëm i pastër politik marrja e kompetencave për së dyti herë të komunës së ...

40 artikuj të ndërlidhur »

Veljanovski del nga gjykata: Unë organizator i 27 prillit. Turp!

Ina - parë: 32 min

Ish-kryeparlamentari Trajko Veljanovski rreth orës 20.00 doli nga gjykata ku dha deklaratë në cilësinë e të dyshuarit për organizimin e ndërhyrjes së dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut më 27 ...

37 artikuj të ndërlidhur »

Katër persona në gjendje kritike nga tragjedia Shkup – Tetovë

Ina - parë: 1 orë

Katër të lënduarit në aksidentin në autostradën Shkup – Tetovë, që ndodhi para një jave, janë ende në gjendje kritike. Dy prej tyre janë në Qendrën për Anestezi, Reanimacion dhe Kurim Intensiv ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Ja SMS porositë e Veljanovskit me shefin e tij dhe deputetë?! (VIDEO)

Ina - parë: 2 orë

Ish-kryeparlamentari Trajko Veljanovski dyshohet në grupin e organizatorëve për ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.

37 artikuj të ndërlidhur »

Trump i shkruan Zaevit: Urime për lidershipin dhe përkushtimin

Ina - parë: 3 orë

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot ka pranuar një letër nga presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

25 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet ish-kryeparlamentari i Maqedonisë dhe dy ish-ministra

Ina - parë: 3 orë

Ish-kryeparlamentari Trajko Veljanovski është arrestuar lidhur me ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, bëjnë të ditur për INA burime të organeve hetuese.

37 artikuj të ndërlidhur »

Shuhet DSK-ja, formohet Agjencia për Siguri Kombëtare

Ina - parë: 4 orë

Qeveria miratoi idenë për formimin e Agjencisë për Siguri Kombëtare. Në mbledhjen e mbrëmshme të ministrave dhe kryeministrit, u vendos që Drejtoria për Siguri dhe Kundërzbulim (DSK) të shuhet, ...

22 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi: Nëse nuk arrijmë marrëveshjen me Serbinë,do të destabilizohet rajoni!

Ina - parë: 4 orë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kanë shpërfaqur të mërkurën qëndrimet e tyre të kundërta në diskutimet për korigjim të kufirit mes Kosovës dhe ...

72 artikuj të ndërlidhur »

Gostivar, tre autobusë tërhiqen nga qarkullimi për shkak të parregullsive teknike

Ina - parë: 4 orë

Policia rrugore gjatë kontrolleve të djeshme të automjeteve që realizojnë transport publik të udhëtarëve ka zbuluar shumë parregullsi. Janë zbuluar tre autobus me defekt në frena dhe një shofer pa ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Osmani – Mogerini : Maqedonia e Veriut i fillon negociatat këtë vit (FOTO)

Ina - parë: 4 orë

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në kuadër të vizitës dyditore në Bruksel mbajti takim me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë ...

38 artikuj të ndërlidhur »

Timonie-Ademi: Shkollimi në gjuhën frënge, tregues i miqësisë

Ina - parë: 4 orë

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Arbër Ademi së bashku me ambasadorin e Francës, Kristijan Timonie, vizituan shkollat fillore “Naum Naumovski – Borçe” dhe “Vëllazërimi” ku gjuha franceze mësohet si ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Nepotizmi, Zaev: Dorëheqjet vlejnë edhe për BDI-në

Ina - parë: 4 orë

Vazhdon punësimi i të afërmve të zyrtarëve. Edhe më tej vendi më i preferuar për strehim është ELEM-i. Por sot kishte shkëndija mes kryeministrit Zoran Zaev dhe ministrit të ekonomisë Kreshnik ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Filmi i Elvana Gjatës dhe Ermal Mamaqit nuk do të transmetohet kurrë! Shkak i fejuari i këngëtares

Ina - parë: 5 orë

Elvana Gjata vendosi të rikthehet në skenë pikërisht në Kosovë. Mbrëmjen e 17 shkurtit, ajo u shfaq në mes të Prishtinës për një koncert që u organizua për të festuar 11 vjetorin e Pavarësisë së ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Zaimina vjen me reagim publik pasi Luana Vjollca i kishte kopjuar ‘kokë e këmbë’ fustanin

Ina - parë: 5 orë

Luana është veshur si Zaimina Vasjari dhe kjo e fundit ka ardhur me një reagim publik. Para disa ditësh këngëtarja Zaimina Vasjari e ka festuar ditëlindjen e vajzës së saj Khloe dhe fustani që e ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Pas problemeve me zemër, zbulohet se sa do të mungojë Khedira

Ina - parë: 5 orë

Juventus ka marrë një lajm aspak të mirë nga Samir Khedira. Sami Khedira ka patur probleme me zemër pas stërvitje te Juventus. Mesfushori gjerman pas stërvitjeve ka shkuar në qendrën mjekësore të ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Reali Madridit tërhiqet nga merkato, sulmuesit duhet të presin

Ina - parë: 5 orë

Reali i Madridit ka shumë probleme për të zgjidhur: humori i keq i disa prej lojtarëve më të rëndësishë, gjetja e trajnerit të ardhshëm dhe shpëtimi i një sezoni deri tani zhgënjyes.

Analizat mjekësore “tradhtojnë” Icardin, nuk ka probleme me gjurin

Ina - parë: 5 orë

Një javë më parë Interi vendosi t’i heqë shiritin e kapitenit, sulmuesit Mauro Icardi dhe që prej atëherë ky i fundit nuk është stërvitur asnjëherë me grupin, duke akuzuar një problem në gjurin e ...

63 artikuj të ndërlidhur »