TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ina

“Duhet stabilitet”, Basha dhe Memushaj ‘thumbojnë’ Panuçin

Ina - I sapo botuar

Në një konferencë për shtyp para ndeshjes me Turqinë, dy mesfushorët e Kombëtares, Migjen Basha dhe Ledian Memushaj kanë garantuar tifozët se ekipi do të bëj maksimumin për të koleksionuar tre pikë.

19 artikuj të ndërlidhur »

PSG dhe Manchester United në garë për brazilianin Douglas Costa

Ina - I sapo botuar

Paris Saint Germain është në garë me Manchester Unitedin,për sulmuesin anësor të Juventusit, Douglas Costa. Braziliani ka hasur në vështirësi këtë vit për shkak të lëndimeve, pezullimeve dhe një ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Arbitri gjerman ndan drejtësinë ndeshjen ndërmjet Shqipërisë e Turqisë

Ina - I sapo botuar

Arbitri gjerman Tobias Shtiler do të jetë ai që do të gjykojë ndeshjen e ardhshme të Shqipërisë në eliminatoret e Europianit të futbollit 2020. Kuqezinjtë po përgatiten për debutimin e një fushate ku ...

16 artikuj të ndërlidhur »

ppo pp n,mkuijkl mljicn,.mlk ppo pp n,mkuijkl mljicn,.mlk

Ina - parë: 1 orë

ppo pp n,mkuijkl mljicn,.mlk ppo pp n,mkuijkl mljicn,.mppo pp n,mkuijkl mljicn,.mlk ppo pp n,mkuijkl mljicn,.mlk ...

Deputeti i AAK’së thotë se në Kosovë është më mirë se në Gjermani

Ina - parë: 6 orë

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Bekë Berisha ka kritikuar qytetarët që po i lënë vendet e tyre të punës në Kosovë për të punuar në perëndim, teksa ka deklaruar se në shtetet perëndimore ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Ditmir Bushati flet për Gent Cakajn: Unë isha politikan, para se të bëhesha diplomat

Ina - parë: 6 orë

Deputeti i PS, Ditmir Bushati i ftuar në emisionin ‘Tempora’ ka komentuar zgjedhjet e ardhshme që do të mbahen. Ditmir Bushati ka komentuar edhe pasardhësin e tij Gent Cakaj.

8 artikuj të ndërlidhur »

Vodhi ari në vlerë 10 mijë €, arratiset i dyshuari

Ina - parë: 6 orë

Sot në rrugën “Agim Ramadani” në Prishtinë, policia e Kosovës u informua për një vjedhje në njërën prej argjendarive të kësaj rruge. Indeksonline posedon një video nga momenti i grabitjes në ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Daçiq takon përfaqësuesit e partisë së tij në Kosovë, vazhdon me politikë destruktive

Ina - parë: 6 orë

Presidenti i Partisë Socialiste të Serbisë, Ivica Daçiq, foli me përfaqësuesit e kësaj partie në Kosovë dhe për funksionimin e siç e quan ai vetëqeverisjeve lokale, kujdesit shëndetësor, arsimit dhe ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Arsyet pse shqiptarët po dalin në protesta!

Ina - parë: 7 orë

Me mijëra qytetarë ju përgjigjen thirrjes së opozitës për protestën e 16 marsit. Shumë prej tyre i ndjekin në vazhdimësi protestat e opozitës. “Protesta do të bëhet dhe do të bëhet madhështore dhe ta ...

64 artikuj të ndërlidhur »

Sami Lushtaku, Sylejman Selimi e Ukë Rugova mysafir të Lutfi Hazirit në Gjilan

Ina - parë: 7 orë

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, sonte ka pasur disa mysafirë të veçantë në qytetin që ai udhëheq. Siç raportojnë mediat lokale, në konak të Hazirit sonte ishin Sami Lushtaku, Sylejman Selimi, Ukë ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Spahiu: Dr. Hekuran Duka posedon vlera të larta morale, familjare dhe profesionale

Ina - parë: 7 orë

Sonte, në zyrat e BDI-së në Dibër, kryesia e BDI dega Dibër, mbajti mbledhje me dy pika të rendit të ditës: 1. Propozim dhe votim të kandidatit për kryetar komune për zgjedhjet lokale të 21 prillit, ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Shembull i keq për rajonin

Ina - parë: 7 orë

Nga Oerd Bylykbashi Të fitosh zgjedhjet me bandat e kriminelëve dhe 19 prej tyre t’i bësh deputetë, më pas kriminelët përdhunues vrasës e trafikantë t’i bësh kryetarë bashkish që të kontrollojnë ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Merovci: Thaçi në vitin 1990 kishte shprehur dëshirën për të punuar sigurim i Rugovës

Ina - parë: 8 orë

Ish shefi i protokollit dhe truproja i presidentit Ibrahim Rugova, Adnan Merovci, ka thënë se Hashim Thaçi kishte shprehur dëshirën për t’u bërë pjesë e sigurimit të Rugovës.

32 artikuj të ndërlidhur »

Banori i Haraçinës e shkel me veturë një zyrtar policor

Ina - parë: 8 orë

Me 18.03.2019 në ora 16.00 në SPB Shkup në bulevardin “Krste Misirkov”, zyrtari policor është goditur nga vetura “Folksvagen golf” me targa nga Shkupi, e drejtuar nga Sh.M.

3 artikuj të ndërlidhur »

Vret shqiptarin për 210 dollarë, 11 vite burg për australianin

Ina - parë: 8 orë

Dy vite më parë, një qiradhënëse ka vrarë një shqiptar i cili nuk kishte para t’i paguante shumën e detyrimit financiar prej 210 dollarësh. Bëhet fjalë për Ramis Jonuzin i cili kishte marrë një dhomë ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Stoltenberg inkurajon Zaevit për të kryer detyrat që kërkon NATO

Ina - parë: 9 orë

Kryeministri Zoran Zaev, pas takimeve në selinë e Bashkimit Evropian, realizoi takim me sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg dhe e konfirmoi përkushtimin e Maqedonisë së Veriut ndaj ...

16 artikuj të ndërlidhur »

A do të ngopen ndonjëherë “śipcat” e pangopur?

Ina - parë: 9 orë

Selver Jashari A do të ngopen ndonjëherë śipcat e pangopur? Si more i kishte fal Perëndia aq të aftë, saqë disa arrijnë të “mjelin” edhe nga katët-pesë pozita të larta👏 Kuptohet, kështu i shërbehet ...

Alsat: Komuna e Strugës bleu vetura 114 mijë euro, ndërsa kamionët e zjarrfikëses janë të viteve të 70-ta dhe 90-ta?!

Ina - parë: 9 orë

Është lokalizuar zjarri që përfshiu një sipërfaqe të madhe të malit mbi fshatrat Dellogozhdë dhe Pohum në rajonin e Strugës një ditë më parë. Ndërkohë, ndërsa komuna bleu makina në vlerë totale prej ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Janakieski nga Shutka kërkon ndihmë!

Ina - parë: 10 orë

Ish-ministri Mile Janakieski, i akuzuar në disa lëndë të Prokurorisë Speciale ka dërguar letër deri tek “Llupa e Gjerbërt – Zelena Llupa” në të cilën ankohet se i janë shkelur të drejtat e njeriut.

3 artikuj të ndërlidhur »

BDI zgjodhi kandidatin për kryetar të komunës së Dibrës

Ina - parë: 10 orë

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka caktuar kandidatin e saj për zgjedhjet lokale në komunën e Dibrës. Dega e kësaj partie caktoi Hekuran Dukën për kandidat për kryetar komune për zgjedhjet e ...

5 artikuj të ndërlidhur »