TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Idividi

Inteligjenca artificiale tani mund të parashikojë të ardhmen

Idividi - 18.06.2018

Shkencëtarët kanë mësuar një kompjuter për të parashikuar ngjarjet pesë minuta në të ardhmen në një demonstrim të frikshëm të fuqisë së inteligjencës artificiale.

Apple iPhone X i ri do të mbushet më shpejtë se kurrë

Idividi - 18.06.2018

Аpple mund të zgjidh më në fund çështjen e jetës së baterisë në iPhone X të ri 2018 duke shtuar një lloj të ri ngarkimi të shpejtë. Sipas burimeve të AppleInsider, Apple planifikon të rrisë normën e ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Galaxy X vjen në 2019, pritet të kushtoj 1,400 funta

Idividi - 18.06.2018

Samsung së shpejti do të fillojë të marrë pjesët që i nevojiten për të prodhuar telefonin e tyre shumë të pritur, Samsung Galaxy X. Lajmi vjen nga një artikull në The Korea Times, i cili shkruan se ...

Dhimbjet e mesit, si t’i njihni

Idividi - 18.06.2018

Shmangni peshat e rënda, ruani aftësinë e trupit për të lëvizur në mënyrë organike Shiatikët, lumbalgjitë, dhimbjet e mesit, tashmë janë bërë të njohura, veçanërisht në qytete të mëdha, ku njerëzit ...

E vërteta (e hidhur) e vezëve që blini në dyqan

Idividi - 18.06.2018

Sa herë bëhet fjalë për blerjen e vezëve, pyetja është gjithmonë e njëjtë: ku mund t’i gjejmë të freskëta? Dhe gjithmonë është e vështirë, për shkak se ne nuk mund ta dimë në ç’kushte rriten pulat që ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Ka femra të cilat janë të lindura të kenë shumë orgazma! Shikoni a jeni edhe ju në mesin e tyre

Idividi - 18.06.2018

Një hulumtim i botuar në revistën shkencore "The Journal of Sexual Medicine" ka treguar që femrat leshatake kënaqen me seksin më të mirë sesa femrat të cilat janë më pak leshatake.

Seksi në punë – privilegj i cili nuk refuzohet

Idividi - 18.06.2018

Rregullat për shmangien e lidhjeve dashurore në punë dhe në ambientet e punës të gjithëve u janë të njohura, mirëpo nga pak edhe monotone. Meqenëse molla e ndaluar gjithmonë është më e shijshme, po ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Orgazma shton fekondimin?

Idividi - 18.06.2018

Gjatë shërimit të shumë çifteve nga steriliteti është vërejtur se kualiteti i marrëdhënieve të partnerëve ka lidhje edhe me shtatzënësinë. Nuk është krejtësisht e sigurt, mirëpo mendohet se ka më së ...

Sa gjatë droga mbetet në trup?

Idividi - 18.06.2018

Ky tekst u është dedikuar përdoruesve të cilët kanë më shumë se 18 vjeç. Nëse jeni më të rinj se 18, Ju lutemi mos e lexoni assesi. Me gjithë faktin që tashmë gjysma e planetit e ka legalizuar ...

4 artikuj të ndërlidhur »