TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Idividi

Simpoziumi i Dytë Ndërkombëtar i Artit “Struga 2018” - Strugë

Idividi - 18.06.2018

Sttrugë, 18 qershor 2018 (MIA) - Prej sot e deri më 23 qershor 2018, në Strugë, për herë të dytë organizohet Simpoziumi ndërkombëtar i artit “Struga 2018”, ku pjesëmarrës do të jenë rreth 40 artistë ...

Demokracia e Re: Ditë pikëlluese dhe e turpshme për Greqinë

Idividi - 18.06.2018

Athinë, 18 qershor 2018 (MIA) - Ditë pikëlluese dhe e turpshme, ishte dita e djeshme sipas Demokracisë së Re, edhe për shkak të incidenteve në afërsi të Prespës, edhe për shkak të marrëveshjes së ...

Koxias për protestat: Nga një milion arritëm në 4.000 mijë, grekët i thyejnë stereotipet

Idividi - 18.06.2018

Athinë, 18 qershor 2018 (MIA) - Nga një milion protestues, erdhëm në 100 mijë dhe tani në katër mijë. Kjo tregon se populli grek i thyen stereotipet, tha Nikos Koxias, duke i komentuar protestat e ...

91 artikuj të ndërlidhur »

Për shkak të një aksidenti në ndërprerje është trafiku nga moteli "Drenovo" deri në Rosoman

Idividi - 18.06.2018

Shkup, 18 qershor 2018 (MIA) - Aksi rrugor nga moteli "Drenovo" deri në Rosoman nga ora 9.20 është në ndërprerje të plotë për shkak të aksidentit rrugor.

Marrëveshje historike me të cilin u zgjidh nja nga kontestet më të rënda, komentojnë mediat perëndimore

Idividi - 18.06.2018

Shkup, 18 qershor 2018 (MIA) - Pas gati tre dekadave, një nga kontestet më të rënda në Ballkan ka përfunduar në bregun e Liqenit të Prespës, me nënshkrimin e marrëveshjes ndërmjet Maqedonisë dhe ...

107 artikuj të ndërlidhur »

Takim i Komisionit për Marrëveshjen për mbrojtjen e komuniteteve në Maqedoni dhe Kroaci (KRGJ)

Idividi - 18.06.2018

Shkup, 18 qershor 2018 (MIA) - Në Shkup sot do të mbahet Takimi i tretë i Komisionit të Përzier Ndërqeveritar (KPN) për implementimin e Marrëveshjes për mbrojtjen e pakicës kombëtare maqedonase në ...

Këtë fundjavë në Shkup 16 aksidente, një person është lënduar më rëndë

Idividi - 18.06.2018

Shkup, 9 nëntor 2017 (MIA) - Shtatëmbëdhjetë persona janë lënduar më lehtë dhe një më rëndë nga gjithsej 16 aksidente të regjistruara gjatë fundjavës në Shkup.

7 artikuj të ndërlidhur »

Pesë milionë euro dëm nga moti i keq, bujqit kërkojnë mbrojte nga breshëri

Idividi - 18.06.2018

Shkup, 18 qershor 2018 (MIA) - Pesë milionë euro, aq sipas vlerësimit të parë të bujqve, janë dëmet nga moti i keq, që e përfshiu javën e kaluar rajonin e Ovçe Poles.

Zaharieva: Javën e ardhshme dritë e gjelbër për bisedime me Maqedoninë

Idividi - 18.06.2018

Sofje, 18 qershor 2018 (MIA) - Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme e Bullgarisë, Ekaterina Zaharieva pas marrëveshjes së arritur për emrin Maqedonia Veriore, deklaroi se Këshilli ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Digjet automjeti i deputetit Hari Loknevec

Idividi - 18.06.2018

Shkup, 18 korrik 2018 (MIA) - Automobili "Mini Kuper" i deputetit të LSDM-së Hari Lokvenec mbrëmë rreth orës 23:00 është djegur nga autorë të panjohur.

9 artikuj të ndërlidhur »

Zaev dhe Cipras me delegacionet mbërrijnë në Oteshevë

Idividi - 18.06.2018

Shkup, 17 qershor 2018 (MIA) - Delegacionet të cilat sot morën pjesë në nënshkrimin e marrëveshjes për emrin në Psarades në anën greke, arritën në Oteshevë ku u planifikua drekë e përbashkët.

Nesër fillon regjistrimi në shkollat e mesme

Idividi - 18.06.2018

Shkup, 17 qershor 2018 (MIA) - Në shkollat e mesme publike në vend nesër dhe pasnesër do të bëhet paraqitja e parë dhe regjistrimi i nxënësve për vitin shkollor 2018/2019 në afatin regjistrues të ...

15 artikuj të ndërlidhur »

"Katimerini": Të nisemi para, më në fund

Idividi - 18.06.2018

Athinë, 17 qershor 2018 (MIA) - Marrëveshja për zgjidhjen e kontestit rreth emrit të Maqedonisë, nuk është fitore diplomatike e Greqisë, siç kryeministri grek Aleksis Cipras tentoi ta paraqesë në ...

Mogerini: Shpresoj se marrëveshja do të jetë inspirim për shumicën në rajon

Idividi - 18.06.2018

Shkup, 17 qershor 2018 (MIA) - Kjo është ditë historike për të dy vendet, por edhe për Bashkimin Evropian dhe për Ballkanin, porositi përfaqësuesja e lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri të ...

Han: Marrëveshja është kompromis i mirë ku të gjithë fitojnë

Idividi - 18.06.2018

Oteshevë, 17 qershor 2018 (MIA) - Nevojitej shumë kohë dhe rrugë e gjatë për të arritur këtu ku jemi sot. Kjo është një ditë historike dhe mundësi që qytetarët e Maqedonisë Veriore të fitojnë ...

Borisov e përshëndet marrëveshjen midis Maqedonisë dhe Greqisë

Idividi - 18.06.2018

Sofje, 17 qershor 2018 (MIA) - Kryeministri bullgar Bojko Borisov i përshëndeti kryeministrin Aleksis Cipras dhe Zoran Zaev, si dhe ministrat e Punëve të Jashtme të Maqedonisë dhe Greqisë, për ...

Gazetarë nga rajoni në një udhëtim turistik në Maqedoni

Idividi - 18.06.2018

Shkup, 17 qershor 2018 (MIA) - Gazetarë nga Serbia, Kroacia, BeH dhe Mali i Zi specializim dhe profesionalizëm i së cilëve është turizmi, prej nesër deri të enjten do të qëndrojnë në Maqedoni.

ANA-MPA: Aleksis Cipras kryeministri i parë grek i cili e vizitoi IRJM

Idividi - 18.06.2018

Athinë, 17 qershor 2018 (MIA) - Aleksis Cipras është kryeministri i parë grek i cili e vizitoi IRJM, publikoi agjencia e lajmeve greke ANA-MPA. Citimet e agjencisë janë fokusuar në tekstin kushtuar ...

Presidenti i Kosovës Thaçi përshëndet marrëveshjen për emrin ndërmjet Greqisë dhe Maqedonisë

Idividi - 18.06.2018

Prishtinë, 17 qershor 2018 (MIA) - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka përshëndetur nënshkrimin e marrëveshjes së emrit ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë.

107 artikuj të ndërlidhur »

Kumucakos me kritika për Kamenosin për marrëveshjen e firmosur

Idividi - 18.06.2018

Athinë, 17 qershor 2018 (MIA) - Kritika të ashpra për partnerin e koalicionit në Qeverinë greke, Panos Kamenos dërgoi përgjegjësi për Politikë të Jashtme në Demokracinë e Re, Jorgos Kumucakos lidhur ...