TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Idividi

KB 2018: Gjermania dhe Brazili startojnë në mundialin kundër rivalëve jo të lehtë

Idividi - 18.06.2018

Rostov, 17 qershor 2018 (MIA) - Në ditën e katërt të programit të Mundialit në Rusi, do t'i ndjekim duelet e kampionëve të mëparshëm botërorë Gjermania dhe Brazili, të cilët në ndeshjet e tyre të ...

KB 2018: Brazili i favorizuar luajti baraz me Zvicrën

Idividi - 18.06.2018

Rostov, 17 qershor (MIA) - Brazili dhe Zvicra luajtën një ndeshje fantastike në Rostov Arena, e cila ka përfunduar me rezultat të barabartë (1:1). Skuadra helvetike, që përfaqësohej nga katër ...

KB 2018: Uruguai në minutat e fundit triumfon ndaj Egjiptit

Idividi - 18.06.2018

Ekaterinburg, 15 qershor 2018 (MIA) - Uruguai ka shënuar fitore kundër Egjiptit me rezultatin 1:0, falë golit të Hoze Himenezit në minutat e fundit të ndeshjes në grupin B të Botërorit që po ...

59 artikuj të ndërlidhur »

KB:Katër ndeshje dhe emocione të reja në Kampionatin Botëror

Idividi - 18.06.2018

Kazan, 16 qershor 2018 (MIA) - Në Soçi, sot priten katër ndeshje të Kampionatit Botëror në futboll. Në program janë ndeshjet e grupit "C" dhe "D". Australia - Franca (ora 12) Ekipi kombëtar francez ...

7 artikuj të ndërlidhur »

KB 2018: Tre ndeshje në programin e Kampionatit Botëror në Rusi

Idividi - 18.06.2018

Ekaterinburg, 15 qershor 2018 (MIA) - Kampionati Botëror, ka filluar dje me fitoren e Rusisë kundër Arabisë Sauditë (5-0), ndërsa do të vazhdojë sot me tri sfidat e radhës.

Tirana dhe Prishtina e përshëndetën marrëveshjen mes Shkupit dhe Athinës

Idividi - 18.06.2018

Tiranë/Prishtinë, 18 qershor 2018 (MIA) - Tirana zyrtare ka përshëndetur marrëveshjen e nënshkruar mes Maqedonisë dhe Greqisë, duke e vlerësuar si një kapitull i ri për fqinjësi të mirë.

107 artikuj të ndërlidhur »

Prishtina kundër "qasjes selektive" të Brukselit për dialog me Beogradin

Idividi - 18.06.2018

Prishtinë, 18 qershor 2018 (MIA) - Vazhdimi i dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit pa u trajtuar Marrëveshja për Energjetikë, për Qeverinë e Kosovës paraqet proces të rënduar dhe të padobishëm, ...

26 artikuj të ndërlidhur »

PSD-ja shtyn tryezën politike për shkak të ceremonisë së varrimit të babait të Ramush Haradinajt

Idividi - 18.06.2018

Prishtinë, 18 qershor 2018 (MIA) - Partia Socialdemokrate e Kosovës, e cila në bazë të numrit të deputetëve që iu ndanë Vetëvendosjes, konsiderohet forca e katërt politike në vend dhe ka rendin e ...

68 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet deputeti grek, i cili bëri thirrje për grusht shtet ushtarak

Idividi - 18.06.2018

Athinë, 18 qershor 2018 (MIA) - Në një banesë në pjesën veriore të Athinës herët në mëngjes u arrestua deputeti Konstantinos Barbarusis, të cilin policia e ka ndjekur nga dita e premte, pasi arriti ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Rama: "Rruga e Arbërit" çështje kombëtare

Idividi - 18.06.2018

Tiranë, 17 qershor 2018 (MIA) - Rruga e Arbërit është një çështje kombëtare, deklaroi sot kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë takimit të zhvilluar në Peshkopi, në ceremoninë e nisjes së ...

Vdes Hilmi Haradinaj i arti i kryeministrit të Kosovës, ngushëllime nga krerë të lartë të shtetit

Idividi - 18.06.2018

Prishtinë, 17 qershor (MIA) - Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj humbi të atin, Hilmi Haradinaj, në orët e hershme të mëngjesit të sotëm.

68 artikuj të ndërlidhur »

Myftiu i Kosovës: Festat të jenë shkas për angazhim në interes të vendit

Idividi - 18.06.2018

Prishtinë, 15 qershor 2018 (MIA) - Pas 30 ditë të agjërimit, besimtarët myslimanë sot festojnë Fitër Bajramin. Si në gjithë botën, edhe në Kosovë ceremonia e festimit të kësaj feste myslimane nisi me ...

Një banor i Haraçinës është sulmuar nga një bashkëqytetar për shkak të moskuptimeve në trafik

Idividi - 18.06.2018

Shkup, 15 qershor 2018 (MIA) - Një banor i Haraçinës është sulmuar fizikisht kur së bashku me mbesën e tij nëntëvjeçare ka zbritur nga autobusi. Policia bëri të ditur se incidenti ka ndodhur dje ...

Kurc: Ballkani Perëndimor dhe zgjerimi i BE-së në mesin e prioriteteve gjatë kryesimit me BE-në

Idividi - 18.06.2018

Vjenë, 16 qershor 2018 (MIA) - Kancelari austriak Sebastian Kurc theksoi në një intervistë për Standardin vjenez se pret hap të madh për Maqedoninë drejt BE-së pas marrëveshjes me Greqinë lidhur me ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Festa e Fiter Bajramit, mijëra besimtarë në bulevardin "Dëshmorët e Kombit" në Tiranë

Idividi - 18.06.2018

Tiranë, 15 qershor 2018 (MIA) - Një orë pas lindjes se diellit besimtarët myslimane falën Namazin. Në Tiranë ata mbushën bulevardin "Dëshmorët e Kombit" në ditën e Fiter Bajramit, që njihet ndryshe ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Rritet fluksi i udhëtarëve në kufirin Kosovë-Shqipëri

Idividi - 18.06.2018

Prishtinë, 15 qershor 2018 (MIA) - Pika kufitare Kosovë-Shqipëri po përballet me fluksin e madh të kosovarëve që ia janë nisur drejt Shqipërisë në ditën e Fitër Bajramit.

Kërcënim i trefishtë për progresin e Ballkanit drejt BE-së dhe NATO-s

Idividi - 18.06.2018

Uashington, 15 qershor 2018 (MIA) - Progresi i Ballkanit drejt BE-së dhe NATO-s është përballur me kërcënim të trefishtë - ndikimi rus, dobësitë e brendshme të demokracisë në Ballkanin Perëndimor dhe ...

Në Bar zbulohet kokainë në kontejner me banane

Idividi - 18.06.2018

Shkup, 15 qershor 2018 (MIA) - Doganierët në Bar kanë zbuluar sasi të madhe të kokainës gjatë kontrollit të kontejnerëve me banane të furnizuara nga Ekuadori.

Shqipëria me përfaqësues në Komitetin e të Drejtave të Njeriut në OKB

Idividi - 18.06.2018

Tiranë, 15 qershor 2018 (MIA) - Gentian Zyberi nga Shqipëria u zgjodh anëtar i Komitetit të të Drejtave të Njeriut për periudhën 2019-2022 gjatë Takimit të 36-të të Shteteve palë Konventës për të ...

Meta: Hapja e negociatave, inkurajim për Shqipërinë dhe për të gjithë rajonin

Idividi - 18.06.2018

Tiranë, 15 qershor (MIA) - Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta shprehet optimist për një vendim pozitiv dhe të rëndësishëm nga Këshilli Evropian për çeljen e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë ...