TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Idividi

Salah futbollisti i vitit në Premier ligë

Idividi - 23.04.2018

Londër, 23 prill 2018 (MIA) - Mohamed Salah është fitues çmimit për futbollist më të mirë në Premier ligën angleze për sezonin 2017/18. Lojtari i Liverpulit fitoi në zgjedhjen e Asociacionit të ...

56 artikuj të ndërlidhur »

Vuçiq: Kroacisë do t'i përgjigjemi me masa reciproke

Idividi - 23.04.2018

Beograd, 23 prill 2018 (MIA) - Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq e vlerësoi si "të përshpejtuar dhe neuroz" vendimin për ministrin e Mbrojtjes, Aleksandar Vulin se nuk është i mirëseardhur në Kroaci, ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Tusk nesër në Tiranë

Idividi - 23.04.2018

Tiranë, 23 prill 2018 (MIA) - Pas rekomandimit për çeljen e negociatave për Shqipërinë gjatë javës së kaluar, kryetari i Këshillit Evropian, Donald Tusk vjen nesër në Tiranë.

74 artikuj të ndërlidhur »

Për Pacollin sfida kryesore integrimi i Kosovës në OKB dhe kundërshtimi i Serbisë për njohjen e Kosovës shtet

Idividi - 23.04.2018

Prishtinë, 23 prill 2018 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, tha se sfida kryesore e tyre është integrimi i Kosovës dhe anëtarësimi i Kosovës në OKB dhe disa organizata ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Filipçe në takim joformal të ministrave të Shëndetësisë nga BE-ja në Sofje

Idividi - 23.04.2018

Shkup, 23 prill 2018 (MIA) - Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe po qëndron në Sofje ku po merr pjesë në takimin joformal të ministrave të Shëndetësisë nga Bashkimi Evropian, me ftesë të ministrit ...

Rikthehet dasma historike e Skënderbeut në Kalanë e Kaninës

Idividi - 23.04.2018

Tiranë, 23 prill 2018 (MIA) - Në Kalanë e Kaninës, i njëjti vend ku 567 vjet më parë, Heroi Kombëtar shqiptar Gjergj Kastriot Skënderbeu mori nuse Donikën, u mbajt një dasmë e veçantë duke e ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Incidente në ishullin grek Lezbos

Idividi - 23.04.2018

Athinë, 23 prill 2018 (MIA) - Disa persona janë lënduar në incidentet e mbrëmshme në ishullin grek Lezbos mes grupeve të qytetarëve djathtistë radikalë, refugjatëve dhe emigrantëve të cilët ...

Përforcohen kontrollet e komunikacionit për qarkullim më të sigurtë

Idividi - 23.04.2018

Shkup, 23 prill 2018 (MIA) - Përforcimi i kontrolleve të komunikacionit në Shkup, por edhe në qytetet e tjera të vendit me qëllim që të zvogëlohet numri i shkeljeve në komunikacion, paralajmëroi sot ...

Neto rroga mesatare në shkurt 23.158 denarë

Idividi - 23.04.2018

Shkup, 23 prill 2018 (MIA) - Neto rroga e paguar mesatare mujore për një të punësuar, në shkurt të vitit 2018 arrin 23.158 denarë dhe sipas të dhënave të publikuara të Entit shtetëror të statistikës ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Dimitrov në sesionin e prillit të APKE-së në Strasburg

Idividi - 23.04.2018

Shkup, 23 prill 2018 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, nesër do të ketë fjalim në sesionin e prillit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës ...

Spasovski: MPB-ja është e vendosur të ballafaqohet me krimin dhe korrupsionin

Idividi - 23.04.2018

Shkup, 23 prill 2018 (MIA) - Duhet të jemi maksimalisht përgjegjës lidhur me mënyrën në të cilën harxhohen paratë e qytetarëve, porositi sot ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, duke iu ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Çakarovski: MSH nuk do të kërkojë që vaksinimi të jetë kusht për regjistrim në shkolla

Idividi - 23.04.2018

Shkup, 23 prill 2018 (MIA) - Ministria e Shëndetësisë nuk do të kërkojë që vaksinimi të jetë kusht për regjistrim në shkolla. Në kontakt të përhershëm jemi me Ministrinë e Arsimit, do t'i ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Deputeti Kitev në Sesionin pranveror të APKE-së

Idividi - 23.04.2018

Shkup, 23 prill 2018 (MIA) - Shef i Delegacionit të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë në AP-në e KE-së, deputeti Betian Kitev prej sot deri në datën 27 prill do të marrë pjesë në Sesionin ...

Forum: Nuk ka bujqësi pa kombinate të mëdha dhe mekanizëm bashkëkohor

Idividi - 23.04.2018

Veles, 23 prill 2018 (MIA) - Nëse nuk kuptojmë se shtetit i duhen kombinate të mëdha, nuk do të kemi përparim në bujqësi, porositën një pjesë e pjesëmarrësve në forumin e sotëm për zhvillim ekonomik ...

Shilegov: Të rrejshme janë pohimet për pagën e drejtorit të NP "Rrugë dhe rrugica"

Idividi - 23.04.2018

Shkup, 23 prill 2018 (MIA) - Drejtori i NP "Rrugë dhe rrugica" Senko Smailoviq ka pagë bazë prej 55.000 denarëve njëjtë si paraardhësi i tij, informoi sot kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre ...

Lëshohet në përdorim autostrada Demir Kapi - Smokvicë

Idividi - 23.04.2018

Demir Kapi, 23 prill 2018 (MIA) - Lëshohet në përdorim autostrada Demir Kapi - Smokvicë, duke u përmbyllur zgjidhja e plotë e autostradës Korridori 10 në territorin e Maqedonisë.

27 artikuj të ndërlidhur »

"Tanku" vazhdon më 25 prill

Idividi - 23.04.2018

Shkup, 23 prill 2018 (MIA) - Seanca e re për rastin "Tanku" që ka të bëjë me furnizimin e mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove është caktuar për më 25 prill, kur do të lexohet rezultati nga dy ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Haxidakis: Nga MPJ greke rrodhi informata se gjasat janë 50-5- për zgjidhje

Idividi - 23.04.2018

Athinë, 23 prill 2018 (MIA) - Gjysmë-gjysmë janë gjasat për zgjidhje të çështjes me emrin sipas informatave që rrjedhin nga MPJ greke, thotë nënkryetari i partisë greke Demokracia e Re, Kostis ...

Ligj i ri për mbrojtje më efikase nga diskriminimi

Idividi - 23.04.2018

Shkup, 23 prill 2018 (MIA) - Zgjerimi i bazave për diskriminim, përparim të punës së Komisionit për mbrojtje nga diskriminimi dhe profesionalizmi i saj me qëllim të zgjidhjes më efikase të ankesave, ...

4 artikuj të ndërlidhur »

LSM më 1 Maj me marsh dhe kërkesa sindikale

Idividi - 23.04.2018

Shkup, 23 prill 2018 (MIA) - Lidhja e Sindikatave të Maqedonisë pas disa viteve pushim këtë vit organizon marsh të 1 Majit me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Punës.