TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Idividi

KB 2018: Finalet e deritanishme dhe fituesit e Botërorëve të futbollit

Idividi - 16.07.2018

Shkup, 15 korrik 2018 (MIA) - Ndeshjet finale të të gjitha Kampionateve të deritanishme botërore në futboll: 1930 - Kampion i Botës Uruguaji finalja, Montevideo: Uruguaj - Argjentinë 4-2 (1: 2).

Franca kampionia e re e botës

Idividi - 16.07.2018

Moskë, 15 korrik 2018 (MIA) - Franca është kampionia e re e botës në futboll, pasi triumfoi bindshëm 4-2 në finalen e "Luzhnikit" në Moskë ndaj Kroacisë.

KB 2018: Topi i artë për Luka Modriq, Mbape futbollisti i ri më i mirë i Botërorit

Idividi - 16.07.2018

Moskë, 15 korrik 2018 (MIA) - Kapiteni i Kroacisë, Luka Modriq është zgjedhur nga FIFA si futbollisti më i mirë i Botërorit Rusi 2018. Një çmim më tepër ngushëllues për yllin e Kroacisë, i cili nuk ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Çellsi e promovoi Sarin

Idividi - 16.07.2018

Londër, 14 korrik 2018 (MIA) - Klubi i premier Ligës Çellsi sot e prezantoi trajnerin e tij të ri , ekspertin italian të futbollit, Maurisio Sari. Sarti, i cili paradokohe e braktisi Napolin, në ...

Mundiali në Katar nga 21 nëntor deri më 18 dhjetor të vitit 2022

Idividi - 16.07.2018

Moskë, 13 korrik 2018 (MIA) - Kampionati botëror në Rusi përfundon të dielën me ndeshjen finale midis Francës dhe Kroacisë, ndërsa kampionati i ardhshëm do të luhet në termin tejet më ndryshe.

Çelzi edhe zyrtarisht e publikoi ndarjen nga Konte

Idividi - 16.07.2018

Londër, 13 korrik 2018 (MIA) - Klubi anglez Çelzi në ueb faqen e vet edhe zyrtarisht e konfirmoi ndarjen me trajnerin Antonio Konte. Nën udhëheqësinë e italianit, "blutë" e fituan titullin e tyre të ...

Shaqiri e zgjodhi Liverpulin

Idividi - 16.07.2018

Liverpul, 13 korrik 2018 (MIA) - Liverpuli e aktivizoi klauzolën për lirim në marrëveshjen e yllit shqiptar të Zvicrës, Xherdan Shaqiri me Stouk Sitin, shkruan "Liverpul Eho".

6 artikuj të ndërlidhur »

Londër: Rusia dëshiron destabilizimin e Ballkanit Perëndimor

Idividi - 16.07.2018

Londër, 16 korrik 2018 (MIA) - Rusia është e gatshme të bëjë gjithçka që është në fuqinë e saj që të shkaktojë destabilizim të rajonit të Ballkanit Perëndimor, të cilin BE-ja e la pas dore në 10 ...

Serbia në heshtje e ka njohur Kosovën, thotë këshilltari i Thaçit

Idividi - 16.07.2018

Prishtinë, 15 prill 2018 (MIA) - Ardian Arifaj, këshilltar i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se normalizimi i plotë i raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nënkupton pajtim dhe njohje ...

Turqia publikoi dekrete presidenciale me të cilët ristrukturohen institucionet kryesore në vend

Idividi - 16.07.2018

Ankara, 15 korrik 2018 (MIA) - Turqia publikoi dekrete presidenciale me të cilët ristrukturohen institucionet kryesore politike, ushtarake dhe administrative, si pjesë e transformimit ndaj pushtetit ...

Sondazh: Demokracia e Re ende më e popullarizuara në Greqi

Idividi - 16.07.2018

Athinë, 15 korrik 2018 (MIA) - Partia opozitare greke në Greqi ka tetë për qind avantazh para partisë qeveritare majtiste, tregoi hulumtimi i mendimit publik i publikuar në "Gazetën e redaktorëve".

Rrahje dhe persona të arrestuar në protestën afër Prishtinës

Idividi - 16.07.2018

Prishtinë, 15 korrik 2018 (MIA) - Në fshatin Mramor që ndodhet disa kilometra larg Prishtinës, sot u mbajt protesta e paralajmëruar nga banorët e këtij fshati.

2 artikuj të ndërlidhur »

Partitë qeveritare së bashku me Thaçin të mërkurën në Bruksel në bisedime me Serbinë

Idividi - 16.07.2018

Prishtinë, 14 korrik 2018 (MIA) - Udhëheqësit e institucioneve të Kosovës janë pajtuar që më 18 korrik ta takojnë përfaqësuesen e lartë të BE-së Federia Mogerini të cilës do t’ia konfirmojnë ...

Erdogan: NATO duhet ta përforcojë dialogun me Rusinë

Idividi - 16.07.2018

Ankara, 14 korrik 2018 (MIA) - NATO duhet t'i përforcojë kanalet për dialog me Rusinë, deklaroi presidenti Rexhep Taip Erdogan për gazetarët, të cilët e shoqërojnë në samitin e NATO-s në Bruksel.

2 artikuj të ndërlidhur »

Shqiptarët e Luginës së Preshevës kërkojnë të drejta të njëjta me serbët e Kosovës

Idividi - 16.07.2018

Prishtinë, 14 korrik 2018 (MIA) - Kuvendi i Këshilltarëve Shqiptarë të Luginës së Preshevës, në takimin e mbajtur sot në Bujanoc, ka miratuar deklaratën e përbashkët, me të cilën kërkohet përfaqësimi ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Forcat turke shpëtuan 34 emigrantë të bllokuar në ishullin pranë Çeshmes

Idividi - 16.07.2018

Ankara, 13 korrik 2018 (MIA) - Pjesëtarët e Rojës bregdetare turke shpëtuan 34 emigrantë, të cilët ishin bllokuar në ishullin Bogaz në Detin Egje, në afërsi të pushimores së popullarizuar turistike, ...

Lideri opozitar turk Kiliçdaroglu dënohet për shkak të ofendimeve dhe fyerjeve ndaj Erdoganit

Idividi - 16.07.2018

Ankara, 13 korrik 2018 (MIA) - Gjykata në Ankara sot i caktoi dënim prej 95.000 lirave (19.500 dollarë) liderit të partisë më të madhe opozitare turke, Partia Popullore Republikane (CHP), Kemal ...

Tërmet në jug të Kretës

Idividi - 16.07.2018

Athinë, 13 korrik 2018 (MIA) - Tërmet me magnitudë prej 4,5 ballë sipas shkallës së Rihterit sot është regjistruar në rajonin jugor të ishullit grek Kretë.

43 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi: Nëse arrijmë marrëveshje me Serbinë, qëndrimet ruse ndryshojnë

Idividi - 16.07.2018

Prishtinë, 13 korrik 2018 (MIA) - Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi vlerësoi se qëndrimet e Rusisë lidhur me çështjen kosovare janë të njohura, por që ato do të ndryshojnë në qoftë se Kosova dhe ...

Kalin: Turqia do ta heq gjendjen e jashtëzakonshme më 18 korrik

Idividi - 16.07.2018

Ankara, 13 korrik 2018 (MIA) - Gjendja e jashtëzakonshme në Turqi nuk do të vazhdohet pas 18 korrikut, njoftoi sot zëdhënësi i presidentit turk Rexhep Taip Erdogan, Ibrahim Kalin.