TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gazeta Tema

VIDEO: Humbja në Superkupë, tek Milani ka nervozizëm: Gattuso godet telefonin e gazetarit

Gazeta Tema - 17.01.2019

Pas humbjës së pësuar në finalen e Superkuës kundër Juventusit në sfidën e zhvilluar në Arabinë Saudite, Milani është kthyer në Itali. Në aeroportin e Milanos është vënë re nervozizmi i stafit kuqezi ...

16 artikuj të ndërlidhur »

AFP sjell reportazhin nga Kopliku: Tatuazhe në bunker!

Gazeta Tema - 17.01.2019

Kështu e nis agjencia franceze e lajmeve “AFP” reportazhin e saj, që ka në qendër një 53-vjeçar shqiptar, që i ka dhënë jetë një biznesi në një bunker të braktisur të kohës së komunizmit.

4 artikuj të ndërlidhur »

Kandidatura e parë që aplikon për SPAK, prokurori që po heton Adriatik Llallën, Klodian Braho

Gazeta Tema - 17.01.2019

Pa mbushur dy jave nga çelja e garës, është regjistruar aplikimi i parë për SPAK. Kandidati i parë është Klodian Braho, prokurori pranë Prokurorisë së Krimeve të Rënda që heton po dosjen e Adriatik ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Ramush Haradinaj: Serbisë s’i ka mbetur veç të anëtarësohet në BRSS

Gazeta Tema - 17.01.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka komentuar sot vizitën e presidentit të Rusisë, Vladimir Putin në Serbi, duke thënë se në bazë të marrëveshjeve ekonomike Serbi-Rusi, këtij vendi nuk i ka ...

51 artikuj të ndërlidhur »

Italia, “mbreti” i eksporteve shqiptare në 2018-n, Kosova e dyta, më pas Spanja

Gazeta Tema - 17.01.2019

Italia ka mbetur destinacioni kryesor i eksporteve shqiptare edhe në vitin 2018. Sipas të dhënave të publikuara nga INSTAT, te shteti përtej detit u shitën mallra e produkte me vlerë 150 miliardë ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Sekretari socialist: Analistët e opozitës gati po na e quajnë dorëzimin e Balilit fatkeqësi! Ishte një goditje e madhe ...

Gazeta Tema - 17.01.2019

Zv.sekretari socialist për Bashkëqeverisjen e Aleancat në PS, njëherësh dhe zvministër i Mbrojtjes Petro Koçi ka komentuar qëndrimin e opozitës ndaj dorëzimit të Klemend Balilit në polici.

186 artikuj të ndërlidhur »

FOTOT: Klement Balili del nga Drejtoria e Policisë Tiranë dhe i drejtohet Krimeve të Rënda

Gazeta Tema - 17.01.2019

Klement Balili ka dalë nga Drejtoria e Policisë Tiranë për t’ju drejtuar gjykatës së Krimeve të Rënda. Pritet që sot atij t’i komunikohet masa e sigurisë dhe akuzat.

186 artikuj të ndërlidhur »

DOSSIER: “Mall për me këndue”, ja si u shua zëri i Gac Çunit në burgjet komuniste

Gazeta Tema - 17.01.2019

Një dokumentar kushtuar Gac Çunit, muzikantit shkodran që mbylli sytë në moshën 30-vjeçare në burgun e Burrelit. Gac Çuni është kompozitor i këngës shumë të dashur për Shkodrën, “Kaçurrelat e tu”.

Duhani “hobi” kombëtar, “TobaccoAtlas”: Shqipëria vend i 5-të më konsumator në botë

Gazeta Tema - 17.01.2019

Shqipëria është një prej 5 vendeve më duhanpirëse në botë me 40% të popullsisë së rritur, që e konsumon, ndërkohë që për meshkujt kjo normë ngjitet në 51%.

5 artikuj të ndërlidhur »

Gjermani, ironia e trajneres: I zgjedh lojtarët në bazë të madhësisë së organit gjenital

Gazeta Tema - 17.01.2019

Imke Wübbenhorst, trajneria e parë femër që është në krye të skuadrës së BV Cloppenburg që militon në kategorinë e pestë në Gjermani, i është përgjigjur me një ironi therëse një pytje të gazetarit ...

ANALIZA: Leksionet që duhen nxënë nga Kina

Gazeta Tema - 17.01.2019

Nga Erik Berglof Që prej fillimit të reformave dhe hapjes ndaj botës 40 vjet më parë, Kina ka qenë një “nxënëse” shumë e mirë. Dhe tani, pas 4 dekadave të zhvillimit të shpejtë ekonomik, vendi po ...

VIDEO/ Studentja e drejtësisë jep detajet e peticionit: Duam të bëjmë mësim dhe jo të humbasim vitin, fakulteti po ...

Gazeta Tema - 17.01.2019

Studentët e Fakultetit te Drejtesise shprehen masivisht pro zhvillimit të mësimit në auditore dhe kundër bllokimit nga një grup i vogël të rinjsh të lidhura me forumet politike.

104 artikuj të ndërlidhur »

Johanes Hahn në Tiranë: Takohet me Ramën

Gazeta Tema - 17.01.2019

Pas vizitës së tij në Kosovë, komisioneri Johanes Hahn do të ndalet në kryeqytet, ku do të takohet me kryeministrin Edi Rama. Lajmi është bërë i ditur nga ambasadori i BE-së Luigi Soreca përmes një ...

113 artikuj të ndërlidhur »

Ekzekutoi gruan gjyqtare, dënohet me burg përjetë Fadil Kasëmit

Gazeta Tema - 17.01.2019

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë sot vendimin për Fadil Kasëmin. Gjykata ka vendosur burg përjetë për Kasemin i cili vrau ish bashkëshorten e tij gjyqtare Fildez Hafizi më 31 gusht të vitit 2017.

14 artikuj të ndërlidhur »

HRW: Ja përparim i ngadalshëm i të drejtave të njeriut në Kosovë

Gazeta Tema - 17.01.2019

Organizata ndërkombëtarë për Mbrojtjen e të drejtave të njeriut me seli në Shtetet e Bashkuara, Human Rights Watch, thekson në raportin vjetor se përparimi në mbrojtjen e të drejtave të njeriut në ...

19 artikuj të ndërlidhur »

FOTOT/ Putin sfidon Trump me “Kremlinin fluturues”: Avioni im është më i bukur se i yti

Gazeta Tema - 17.01.2019

Avioni fantastik i presidentit rus Vladimir Putin, që kushton më shumë se 430 milionë euro, është bërë publik, duke “sfiduar” denjësisht Air Force One, avionin presidencial të Donald Trump.

6 artikuj të ndërlidhur »

Racizëm europian? Si janë ndrydhur femrat me ngjyrë nga arti dhe janë fshirë nga mitologjia e historia

Gazeta Tema - 17.01.2019

Ku janë të gjitha femrat e bukura, të fuqishme, me ngjyrë nga mitologjia dhe historia? Ato u fshinë nga arti perëndimor Nga Sophia Smith Galer Përplasja e Titanëve ishte një nga filmat më popullor të ...

DETAJET: Gjuha e Bashës, ja ç’na thonë fotokopjimet leksikore të Berishës

Gazeta Tema - 17.01.2019

Paralel me demonizimin që i është bërë klasës politike ndër vite, është kërkuar dhe një e re, një ndryshe, me moral dhe vizion të ri. Në fakt ka patur.

Rifillon “telenovela”, në Itali shohin përsëri Modriç te Interi

Gazeta Tema - 17.01.2019

Luka Modriç te Interi ishte “telenovela” më e gjatë e merkatos së verës 2018 dhe duket se do të vazhdojë të jetë e tillë edhe në verën e vitit 2019. Por këtë radhë, mediat italiane janë të bindura se ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Superdieta që shpëton jetë, ruan planetin dhe ushqen mbarë njerëzimin

Gazeta Tema - 17.01.2019

Një dietë e re e zhvilluar premton shpëtimin e jetëve, ushqimin e 10 miliardë njerëzve, gjithçka pa shkaktuar dëme katastrofike për planetin. Shkencëtarët janë përpjekur të veçojnë sesi duhen ushqyer ...

7 artikuj të ndërlidhur »