TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gazeta Tema

PROBLEMATIKA/ New York Times: Pse India po lë muslimanët pa shtet?

Gazeta Tema - 14.09.2019

Kohët e fundit India, në shtetin e saj Assam, ka lënë pa shtetësi gati dy milion qytetarë të saj, kryesisht muslimanë, dhe përpjekje të tilla duken më shumë si spastrim etnik sesa i ngjan një ...

FOTOT: Aksion për pastrimin e kryeqytetit, Veliaj: Një Tiranë evropiane, të pastër e të rregullt e kemi vetë në dorë

Gazeta Tema - 14.09.2019

Dy ditë para fillimit të vitit të ri shkollor, në të 24 njësitë administrative të kryeqytetit është ndërmarrë një aksion pastrimi, i mbështetur nga vullnetarë dhe qytetarë të Tiranës.

8 artikuj të ndërlidhur »

Berisha nuk e ndjen konkurrencën: Thomasin e kam si vëlla

Gazeta Tema - 14.09.2019

Nesër, në orën 15:00 luhet një sfidë interesante në Seria A, ajo mes SPAL dhe Lacios, ku dy portierët e kombëtares sonë do të jenë titullarë dhe kundërshtarë për 90-të minuta.

FOTOT/ Çuçi në thertoren e madhe Lezhës: I dhamë fund therjes së kafshëve nëpër rrugë, të fokusuar tek siguria e ...

Gazeta Tema - 14.09.2019

“Ne jemi shumë të fokusuar tek rritja e standardeve të sigurisë ushqimore sidomos tek produktet me origjinë shtazore”. Kështu është shprehur ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, z.Bledi Çuçi, ...

5 artikuj të ndërlidhur »

SHIFRAT: Rritet konsumi i ilaçeve, këto janë sëmundjet e rrezikshme që po i “vrasin” shqiptarët

Gazeta Tema - 14.09.2019

Biznesi i farmaceutikës po sheh një periudhë lulëzimi, teksa importet e ilaçeve në sasi u rritën me 21% gjatë 7-mujorit 2019. Në katër vitet e fundit, importet e medikamenteve u rritën mbi 50% si në ...

9 artikuj të ndërlidhur »

FOTOT: Disa shaka të “kripura” që kalojnë limitin

Gazeta Tema - 14.09.2019

Ka disa njerëz që nuk mund të kalojnë as edhe një moment pa bërë shaka. Të gjithë e kemi të paktën dikë të tillë në familje apo shoqëri. Mirëpo, ndonjëherë edhe shakatë kanë një limit.

2 artikuj të ndërlidhur »

Princi Harry në një përvjetor, me sekretaren e re dhe pa gruan

Gazeta Tema - 14.09.2019

Invictus Games, organizata që organizon gara bamirësie sportive në të gjithë botën, festoi përvjetorin e saj të pestë këto ditë, me Princ Harry si një nga nismëtarët.

FOTOT/ “Striptizëm Hollywood-i”,ja disa nga kërcimet më të nxehta të kinematografisë

Gazeta Tema - 14.09.2019

Pavarësisht performancës bombastike të Lopez- it, duhet thënë se artistja nuk është e para ndër yjet botërorë që realizon një skenë të tillë. Në galerinë e mëposhtme të fotografive do të njiheni me ...

11 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO/ Dash Shehi ja fut vrapit në bulevard në përpjekje për të zbatuar ashtu siç duhet sinjalistikën rrugore

Gazeta Tema - 14.09.2019

Faqja Brryli Broadway, e njohur për dashamirësinë ndaj ish deputetit Dashamir Shehi, ka publikuar një video ku shfaqet politikani duke vrapuar. Shehi, përpiqet që të arrijë në kohën e duhur semaforin ...

83-vjeçari hidhet nga ura në Librazhd

Gazeta Tema - 14.09.2019

Një 83-vjeçar ka ndërruar jetë në Librazhd pasi është hedhur nga ura në lumin Shkumbin. Mësohet se viktima është shtetasi Shaqir Facja, ndërsa rrethanat në të cilat ka ndodhur ngjarja janë të paqarta.

12 artikuj të ndërlidhur »

Sherr për çimenton dhe betonieren, muratori nga Tirana qëllon me thikë kolegun

Gazeta Tema - 14.09.2019

Ka degraduar në përdorimin e mjeteve prehëse një debat mes dy punëtorëve të ndërtimit. Mësohet se për pasojë ka mbetur i plagosur njëri prej tyre. Burimet bëjnë se dy punëtorët janë përfshirë në ...

Shteti ligjor dhe të drejtat themelore, BE – 94 milionë Euro për procesin e anëtarësimit të Shqipërisë

Gazeta Tema - 14.09.2019

Në Tiranë u nënshkrua të premten mes BE dhe Shqipërisë, Marrëveshja e Financimit, IPA (Instrumenti i Para Anëtarësimit) 2018. Reforma në Drejtësi qëndron në zemër të partneritetit ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Keqkuptimi i madh me komisionin anti-president

Gazeta Tema - 14.09.2019

Nga Lorenc Vangjeli Komisioni hetimor për presidentin e Republikës është pika e ujit ku tentojnë të notojnë të gjithë dhe po të gjithë janë zhytur dhe mbytur.

VENDIMI: Të ardhurat e bashkëshortes dentiste penalizuan gjyqtarin Gurali Brahimllari

Gazeta Tema - 14.09.2019

Në vendimin e zbardhur për shkarkimin nga detyra të gjyqtarit të Gjykatës së Apelit për Krime të Rënda, KPK shprehet se ai nuk arriti ta bindte Komisionin se të ardhurat e bashkëshortes kishin burim ...

VIDEO: Incidente në ceremoninë e 76-vjetorit të betejës së Gerhotit, përplasje me partitë e Ballit dhe PD

Gazeta Tema - 14.09.2019

Përkujtimi i 76-vjetorit të betejës së Gerhotit është shoqëruar me përplasje të forta mes dy partive të Ballit Kombëtar dhe PD-së. Në ceremoni kanë qenë të pranishëm drejtues të lartë të PD-së, si ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Ku ngjajnë dhe ku ndryshojnë; Sacchi “vë në kandar” Sarrin dhe Conten

Gazeta Tema - 14.09.2019

Ish-trajneri i Milanit të madh, ndër të tjera, njëri nga zërat më autoritarë të futbollit italian, Arrigo Sacchi, “bekon” sfidën Sarri-Conte në Serie A, ndërkohë që i vendos edhe në “kandar”: ...

FOTOT/ Rrëfimi tronditës i aktores së njohur: Më përdhunuan kur isha vetëm 15 vjeç

Gazeta Tema - 14.09.2019

Aktorja e njohur Demi Moore, ka rrëfyer disa detaje të patreguara më parë në librin e saj: “ Inside Out” Ajo shkruan aty, se kur ishte vetëm 15 vjeç, e kanë përdhunuar.

Bllokohen 46 ton produkte të importuara nga Brazili: Gjobiten me 5.25 milion lekë tre supermarkete në Tiranë

Gazeta Tema - 14.09.2019

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit si rrjedhojë e një kontrolli në PIK Durrës ka bllokuar dy ngarkesa me produkte importi me origjinë nga Brazili dhe destinacion Shqipërinë nga ku rezultoi: 27 ton ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Efekti Ronaldo/ Rritet borxhi te Juventus, Champions bëhet detyrim

Gazeta Tema - 14.09.2019

Efekti i Cristiano Ronaldos peshon si një gur në llogaritë e Juve. Raporti i fundit gjysmë-vjeçar nga Exor, ndërmarrja që mban 63.77% të klubit, nxjerr në dritë llogaritë e bardhezinjve, të rënduara ...

FOTOT/ Përzgjidhet një shqiptare për Fiat-in: Ja kush do ta promovojë modelin më të ri të kompanisë

Gazeta Tema - 14.09.2019

“Një nga këngëtaret më të mëdha të pop- it dhe një nga qytetet më të dalluar për fashion. Duket se diçka e mahnitshme do të ndodhë”, shkruhet në faqen zyrtare të Fiat- it, ndërkohë që në fotografitë ...

18 artikuj të ndërlidhur »