TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gazeta Tema

Kryemadhin e lëshojnë nervat, sulmon gazetaren që e vuri në siklet: Zonjë, ti nuk mbush!

Gazeta Tema - parë: 24 orë

Gazetarja Anila Basha ka vënë në siklet kryetaren e LSI, Monika Kryemadhin, kur e pyeti se kur ka ndërmend të pranojë të bëjë kodin zgjedhor. Sipas Bashës, nuk bën sens që Kryemadhi kërkon të rrëzojë ...

45 artikuj të ndërlidhur »

Gazetarët bëjnë për “ujë të ftohtë” Kryemadhin: Balili u emërua drejtor nga Ministri yt, Meta i shkoi në hotel. U ...

Gazeta Tema - parë: 24 orë

Në studion e emisionit Open Monika Kryemadhi mohoi çdo lloj lidhje me Klement Balilin duke deklaruar se nuk e kishte takuar kurrë në jetë. Por menjëherë pas kësaj deklarate gazetarët Anila Basha dhe ...

185 artikuj të ndërlidhur »

Meta: “Vetting” mendor e shëndetësor për zyrtarët e lartë të shtetit, unë jam gati

Gazeta Tema - 17.01.2019

Presidenti Ilir Meta, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në News24, është shprehur pro kontrollit për shëndetin mendor, për zyrtarët e lartë. Meta ka deklaruar se është i gatshëm t’i nënshtrohet ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Kryemadhi përlotet në emision: Jam kërcënuar me jetë nga grupe kriminale, jeta e politikanëve është shumë e vështirë. ...

Gazeta Tema - 17.01.2019

Monika Kryemadhi është përlotur gjatë intervistës në emisionin Open. Kryetarja e LSI ka deklaruar se është kërcënuar me jetë në rrjetet sociale nga persona të cilët i ka identifikuar si anëtarë të ...

45 artikuj të ndërlidhur »

Meta, ironi me Baton Haxhiun: Nuk habitem nëse thotë edhe që Adem Jashari u vra për t’i dhënë Serbisë, Mitrovicën

Gazeta Tema - 17.01.2019

Presidenti Ilir Meta, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në News24, i është përgjigjur akuzave nga gazetari Baton Haxhiu, se “Meta ka qenë i pari që ka propozuar për ndryshim kufijsh gjatë ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Ambicia për të marrë frenat e opozitës, Meta përgjigjet: Deri në 24 korrik 2022 unë jam President…

Gazeta Tema - 17.01.2019

Kreu i Shtetit, Ilir Meta ka qenë sot i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në News 24, ka folur në lidhje me akuzat që i janë bërë kohët e fundit, që ai po merr në dorë frenat e opozitës.

20 artikuj të ndërlidhur »

Kryemadhi thyen heshtjen: Klement Balilin s’e kam takuar asnjëherë, atë e ka takuar Saimir Tahiri. Ja pse e kandiduam ...

Gazeta Tema - 17.01.2019

Monika Kryemadhi ka thyer heshtjen dhe tregon mbi lidhjet e LSI me Klement Balilin. Ajo siguron se nuk e ka takuar kurrë atë teksa pretendimin se Meta është takuar me të, ajo thotë se edhe Saimir ...

185 artikuj të ndërlidhur »

Kryemadhi: Po të kishte bërë Meta opozitarin, Ramën do e kishim rrëzuar me kohë

Gazeta Tema - 17.01.2019

“Po të kishte bërë Meta opozitarin, Ramën do e kishim rrezuar me kohë”, u shpreh ...

45 artikuj të ndërlidhur »

Luan Rama i LSI uron Erion Braçen: T’a njoh devocionin dhe 27 vjet përkushtim e shërbim si socialist…

Gazeta Tema - 17.01.2019

Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama ka uruar Erion Braçen, për marrjen e detyrës si zëvendëskryeministër. “T’a njoh devocionin dhe 27 vjet përkushtim e shërbim si socialist, jam i bindur, do të të ...

7 artikuj të ndërlidhur »

BE zbardh takimin Hahn-Rama: Presim dënime!

Gazeta Tema - 17.01.2019

Komisioneri europian për Zgjerimin Johannes Hahn, vizitoi mbrëmjen e së enjtes Tiranën ku u takua me kryeministrin Edi Rama për të diskutuar përparimin në reformat që lidhen me integrimin në BE dhe ...

113 artikuj të ndërlidhur »

“Ilir Meta po sillet si lider i opozitës”

Gazeta Tema - 17.01.2019

I ftuar në A2 Debat, Alfred Peza, sekretar për marrëdhënien me mediat dhe shoqërinë civile në Partinë Socialiste, komentoi zhvillimet e fundit politike, duke u ndalur te përplasja mes presidentit ...

Meta flet për takimin me Klement Balilin: Mund t’i kem dhënë ndonjëherë dorën por takime të veçanta jo. Njoh nipin e ...

Gazeta Tema - 17.01.2019

Presidenti Ilir Meta ka folur për arrestimin e Klement Balilit. I pyetur se nëse është takuar me të, Meta u shpreh se pasi është vënë nën akuzë , ai ka thirrur mbledhjen e këshillit kombëtar duke ...

185 artikuj të ndërlidhur »

Gjendet trupi i murosur i një personi në Milano, dyshohet shqiptar

Gazeta Tema - 17.01.2019

Policia italiane ka zbuluar skeletin e një personi të murosur në provincën e Senagos në Milano të Italisë. Nga të dhënat e para, sipas mediave italiane, dyshohet se viktima ka humbur jetën rreth 5 ...

18 artikuj të ndërlidhur »

DOKUMENTAT: Blushi sulmon Ballën për shkollimin, ai publikon gjithë diplomat e veta

Gazeta Tema - 17.01.2019

Pas sulmit që Top Channel bëri ndaj deputetit Taulant Balla lidhur me arsimimin e tij zoti Ball aka bërë publike gjithë diplomat e tij që nga shkolla e mesme, për të dëshmuar rezultatet e shkëlqyera ...

2 artikuj të ndërlidhur »

“Qeni i Sharrit”, i Rusisë në Ballkan!

Gazeta Tema - 17.01.2019

Nga Mero Baze Vladimir Putin ka marrë dhuratë një qenë Sharri nga Presidenti serb Vuçiç. Sipas gjasave, Vuçiç ka dash ti tregoj Putinit, se “Qeni I Sharrit”, është simbol I forcës dhe aftësive për ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Nisja e detyrës nga ministrat dhe zv/kryeministri i ri, Balla: Marrin përgjegjësi në një moment kyç të rrugës Europiane ...

Gazeta Tema - 17.01.2019

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, ka reaguar pas betimit të 7 ministrave dhe zv/kryeministrit të ri. Balla me anë të një postimi në mediat sociale, shton se ka shumë besim tek ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Pjerin Ndreu: Polemikat për Balilin, një furtunë në një gotë!

Gazeta Tema - 17.01.2019

Pjerin Ndreu, deputet i partisë Socialiste por edhe drejtues me karrierë të pasur në Policinë e Shtetit, komentoi i ftuar në studiot e A2 ngjarjen që ka monopolizuar vëmendjen e mediave, arrestimin e ...

185 artikuj të ndërlidhur »

Zyrtare, Liverpool kryen marrëveshjen më të mirë të janarit

Gazeta Tema - 17.01.2019

Liverpool ka arritur marrëveshjen me mbrojtësin e majtë Andry Robertson për rinovimin pesëvjeçar të kontratës së tij. 24-vjeçari, i cili iu bashkua të Kuqve 18 muaj më parë nga Hull, ka firmosur një ...

45 artikuj të ndërlidhur »

Negociatat, Basha mbështet skepticizmin e Holandës kundër Shqipërisë për në BE: Qëndrim i drejtë!

Gazeta Tema - 17.01.2019

Holanda ishte një nga tre vendet skeptike në qershorin e vitit të kaluar që shtynë hapjen e negociatave për Shqipërinë. Dhe për Lulzim Bashën ky është një vendim i drejtë.

36 artikuj të ndërlidhur »

Zbardhen bisedat telefonike të Klemend Balilit, ditët kur trafikohej droga

Gazeta Tema - 17.01.2019

Menjëherë pas aksionit antidrogë që përfshiu tetë qytete të Greqisë Afidnes, Asproppirgo, Glyka Nera, Ymitto, Korydalo, Salamina, Kalithea, Kifisia, policia greke ju bllokoi skafistëve shqiptarë ...

2 artikuj të ndërlidhur »