TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gazeta Tema

FOTOT e rralla: Pushtimi ‘paqësor’ i Shqipërisë nga Italia fashiste dhe si u ‘mirëpritën’ pushtuesit në Tiranë

Gazeta Tema - parë: 16 orë

Këto foto të rralla, tregojnë pushtimin e Shqipërisë nga Italia fashiste. Pushtimi ishte gati miqësor, pa kundërvënie nga ana e popullsisë vendase, ndërkohë që Mbreti Zog ia mbathi nga Shqipëria.

Fundi tragjik i aktorit të madh Sandër Prosi dhe pse mbetet ende e mbuluar me mister kjo vdekje

Gazeta Tema - parë: 16 orë

Nga Albert Vataj Më 25 mars të vitit 1984 në rrethana të mbetura mister u nda nga jeta, Sandër Prosi, zëëmbli i skenës, stomatologu që magjepsi me personalitetin dhe personazhet e tij, me mishërimin ...

2 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO tronditëse: I ulur karrige dhe i lidhur me pranga, policët sulmojnë brutalisht të arrestuarin

Gazeta Tema - parë: 16 orë

Dy oficerë të policisë amerikane në Indiana akuzohen se kanë shkelur të drejtat civile dhe federale pasi kanë ushtruar dhunë ndaj një personi të arrestuar.

7 artikuj të ndërlidhur »

Ish ministri i LSI: “Hallatet” i mungojnë qeverisë, asaj nuk i interesojnë mungesa e SPAK dhe BKH

Gazeta Tema - parë: 16 orë

Ish-ministri i Drejtësisë i LSI, Ylli Manjani përmes një statusi të shpërndarë në rrjetet sociale thotë se opozita me daljen e saj nga parlamenti nuk mund të pengojë as ngritjen e SPAK, BKH por as ...

8 artikuj të ndërlidhur »

ANALIZA: Shoumeni i madh i Evropës

Gazeta Tema - parë: 16 orë

Nga Alexander Clarkson Letra e dashurisë së Emanuel Makronit ndaj Evropës, ishte një teatër i pastër, dhe tipike e presidentit francez. Ndoshta më shumë se çdo politikan tjetër, Makron ka një aftësi ...

FOTOT: Mësuesi më i mirë në botë, merr shpërblimin 1 milion dollarë

Gazeta Tema - parë: 16 orë

Peter Tabichi është shpallur si mësuesi më i mirë në botë dhe ka marrë çmimin 1 milion dollarë, gjatë një ceremonie të organizuar në Dubai. Çmimi është dhënë në praninë e aktorit të njohur Hugh ...

13 artikuj të ndërlidhur »

“Vetëm në Shqipëri ndodh që udhëheqësi i ‘Revolucionit’, në 12 vjet ka 7 dosje korrupsioni jashtë dhe brenda vendit”

Gazeta Tema - parë: 16 orë

Ndërsa Lulzim Basha është paraqitur më në fund sot në Prokurori për lobimin me para ruse, ish-aleati i tij, Kreshnik Spahiu, ka ironizuar faktin se kreu i PD-së, është i vetmi lder që pretendon të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Lobimi rus i PD, Basha jep llogari para drejtësisë: Jemi thirrur si persona që kemi dijeni për ngjarjen

Gazeta Tema - parë: 16 orë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dhënë sot llogari për 90 minuta para drejtësisë në lidhje me kontratat e lobimit rus nga ana e selisë blu.

72 artikuj të ndërlidhur »

Rrjet i ri ujësjellësi në dy lagje të tjera të kryeqytetit

Gazeta Tema - parë: 16 orë

Dy linja reja në ujësjellës është invesitmi më i ri i Bashkisë së Tiranës për përmirësimin e furnizimit me ujë të pijshëm të qytetarëve. Specialistët e UKT kanë vënë në funksion linjën e re të ...

FOTOT: Droga dhe celularët në burgje futeshin me… minj të ngordhur

Gazeta Tema - parë: 16 orë

Drogë dhe celularë u futën fshehurazi brenda një burgu në Angli nëpërmjet minjve të ngordhur. Sendet e sipërpërmendura ishin futur brenda trupave të tre minjve, që më pas ishin qepur dhe u zbuluan ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Shqipëria me shumë dilema ndaj Andorrës, formacioni në pikëpyetje!

Gazeta Tema - parë: 16 orë

Shqipëria do të përballet sot me Andorrën në ndeshjen e dytë kualifikuese të Euro 2020. Humbja me Turqinë solli largimin e trajnerit Panucci. Ervin Bulku do të drejtojë ekipin kombëtar në “Estadi ...

155 artikuj të ndërlidhur »

FOTOT: Ja si ishin kartëmonedhat shqiptare Lek në 1947 të cilat nxorën jashtë “loje” Frangun

Gazeta Tema - parë: 16 orë

Në vitin 1947 do të miratohej dekretligji që do të hiqte nga qarkullimi kartëmonedhat e quajtur Frang. Dekretligji i vitit 1947 parashikonte edhe emetimin e një emisioni të ri.

FOTOT: Serfistët “sfidojnë” dallgët gjigande

Gazeta Tema - parë: 17 orë

Edhe këtë vit janë shfaqur imazhet më të mira që kanë si temë kanë sërfin. Fotografët që vijnë kryesisht nga Australia, kanë marrë pjesë në këtë konkurs me fotografitë ku i shfaqin serfistët, duke ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Pikëllimi për Rinasin, fëmijën 5-vjeçar, viktimë të luftës së Kosovës. Rrëfimi prekës i nënës: Ai ishte si një kukull e ...

Gazeta Tema - parë: 17 orë

Lumnije Musaj rrëfen se si djali i saj pesëvjeçar Rinasi u vra nga një granatë e ushtrisë serbe derisa po dëbonin shqiptarët nga Kosova gjatë bombardimeve të NATO-s mbi ish-Jugosllavinë, 20 vjet më ...

3 artikuj të ndërlidhur »

FOTOT: Njihuni me 11 qytetet më të shtrenjta në botë

Gazeta Tema - parë: 17 orë

Më poshtë renditja e plotë për 10 qytetet më të shtrenjta në botë: Singapor, Singapor Paris, Francë Hong Kong, Kinë Zyrih, Zvicër Gjenevë, Zvicër Osaka, Japoni Seul, Korea e Jugut Kopenhagen, ...

4 artikuj të ndërlidhur »

“Duhet ta mbash gojën mbyllur”, sherr mes dy këngëtareve të njohura pas deklartës se e kanë bërë bashkë

Gazeta Tema - parë: 17 orë

Këngëtarja e njohur Mel B, deklaroi pak ditë më parë se ka bërë seks me kolegen e saj të grupit “Spice Girls”, Geri Halliwell. “Ajo do të më urrejë për këtë”, tha Mel B, për gazetarin Piers Morgan.

16 artikuj të ndërlidhur »

Telegrami për Koçi Xoxen: 50 matianë kërkojnë faljen e Xhemal Vatës, por ai meriton vdekjen

Gazeta Tema - parë: 17 orë

“Ardhja e tyre ka qenë e organizuar, por inisjatorët nuk mundëm ti nxirrnim megjithëse u munduam shumë në këtë drejtim. Ne u treguam me qartësi që Xhemal Vata meriton vdekjen dhe se ata po bëjnë një ...

VIDEO/ Majlinda Bregu hap dyert e shtëpisë: Njerëzit që admiroj më shumë janë prindërit e mi dhe prindërit e ...

Gazeta Tema - parë: 17 orë

My Living dhe Bruna udhëtuan këtë herë drejt Sarajevës për të intervistuar Majlinda Bregun si grua në karrierë, si nënë dhe si Sekretare e Përgjithshme e Këshillit për Bashkëpunimin Rajonal.

7 artikuj të ndërlidhur »

Pse ndërroi mëndje Lulzim Basha, dhe u paraqit pa “gdhirë” para Prokurorisë?

Gazeta Tema - parë: 17 orë

Lulzim Basha, ndryshe nga sa tha një javë më parë, këtë të hënë është paraqitur që në mëngjes në Prokurori për të dëshmuar në lidhje me dyshimet për kontratat e lobimit me para ruse në SHBA, në prag ...

72 artikuj të ndërlidhur »

Sherr për një femër, shqiptari plagoset me kaçavidë në Itali në përplasje me rivalin në dashuri

Gazeta Tema - parë: 17 orë

Një krim për shkak të pasionit që ka përfunduar me plagosjen e një shqiptari 50 vjeçar ka ndodhur pasditen e djeshme në komunën e Pratola Peligna në Itali.

10 artikuj të ndërlidhur »