TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gazeta Tema

FOTOT/ “Dashuria s’njeh moshë”, njihuni me çiftin që ka 30 vite diferencë: Jemi shum të lumtur

Gazeta Tema - parë: 8 orë

Edhe pse kanë 30 vite diferencë asgjë nuk e pengon këtë çift që të jenë të dashuruar marrëzisht me njëri tjetrin. Chelsea Maynard, 22 vjeç dhe bashkëshorti i saj 52-vjeçar jetojnë së bashku në ...

2 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO tronditëse: Shufra hekuri dhe grushta kokës, banda sulmon qytetarët në stacionin e trenit

Gazeta Tema - parë: 9 orë

Ky është momenti i tmerrshëm kur dhjetëra persona të maskuar mësyjnë në një stacion treni në Hong Kong dhe sulmuan udhëtarët. Burrat e veshur më bluza të bardha që dyshohet të jenë pjesëtarë bandash, ...

FOTOT/ “Si arrin të blesh Rolex me rrogë gazetari?” Ilda Bejleri tregon nga i ka të ardhurat për jetën luksoze (shkon ...

Gazeta Tema - parë: 9 orë

Ilda Bejleri ka udhëtuar pak orë më parë me avion privat drejt ishullit Mykonos në Greqi dhe, momente nga udhëtimi dhe qëndirmi atje i ka publikuar në rrjetin social Instagram.

40 artikuj të ndërlidhur »

Eduard Prodani: Takaj vepron me mënyra bizantine. Hajduti thërret kapeni hajdutin!

Gazeta Tema - parë: 9 orë

Eduard Prodani ka replikuar ashpër, ndonëse me finesë kundrejt Ardjan Takajt. Ish-sekretari i përgjithshëm i FSHF-së thotë se Skënderbeu ka pasur disa drejtues dhe më të zgjuarit po tregohen ata që ...

Faulli skandaloz në miqësore, Klopp: Nëse flas, nuk shkoj më me pushime në Spanjë

Gazeta Tema - parë: 9 orë

Miqësorja e luajtur në Amerikë mes Sevilla e Liverpool ka përfunduar në qendër të vëmendjes jo aq për shkak se The Reds humbën, sesa për faktin se mbrojtësi Yasser Larouci pësoi një dëmtim serioz pas ...

14 artikuj të ndërlidhur »

FOTOT/ Seanca gjyqësore ndaj Saimir Tahirit: Pranohet gjykimi i shkurtuar

Gazeta Tema - parë: 9 orë

Gjykata e Krimeve të Rënda ka pranuar gjykimin e shkurtuar për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Sipas Tahirit, kjo kërkesë nuk do të thotë pranim fajësie, por që gjykimi të zhvillohet pa iu ...

28 artikuj të ndërlidhur »

FOTOT/ Çuçi në Gjirokastër, banorët e tri fshatrave marrin çertifikatë e pronësisë së tokës bujqësore

Gazeta Tema - parë: 9 orë

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, z.Bledi Çuçi, ishte në fshatin Zhulat të Gjirokastrës, ku u shpërndanë çertifikatat e pronësisë për tokat bujqësore në tre zona kadastrale; Taronina, ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Rama: Mjafton të dëgjosh armiqtë e reformës në drejtësi, që të kuptosh sa jetike është

Gazeta Tema - parë: 9 orë

Kryeministri Edi Rama ka vënë theksin tek rëndësia e reformës në drejtësi dhe sipas tij, për të kuptuar këtë mjafton vetëm për të dëgjuar reagimet e “armiqve” të saj.

86 artikuj të ndërlidhur »

Oligarkia sipas opozitës së rrugës dhe realiteti shqiptar

Gazeta Tema - parë: 9 orë

Nga Alfred Peza Nëse do të bënim një rankim të fjalëve që keqpërdoren më shumë në diskurin politik shqiptar, në krye të tyre, me siguri do të qëndronte: Oligark/ia.

Numri i lartë i divorceve, ja masat ekstreme që po merr Danimarka për t’i parandaluar

Gazeta Tema - parë: 9 orë

Por, tani, me paketën e re legjislative që hyri në fuqi në prill, çifteve që vendosin të ndahen, do t’iu duhet të presin tre muaj dhe t’i nënshtrohen këshillimit përpara se martesa e tyre të marrë ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Deklarata shokuese: Juventusi na mbylli gojën, ndihesha si në burg

Gazeta Tema - parë: 9 orë

Ajo luajti vetëm një gjysmë sezoni tek ekipi i femrave të Juventusit, por deklaratat e saj për një televizion suedez kanë tronditur opinionin publik. Bëhet fjalë për Petronella Ekroth, e cila tani ka ...

Turqia mesazhe kërcënuese Europës: Asnjë qeveri nuk do qëndrojë dot as 6 muaj, nëse hapim portat

Gazeta Tema - parë: 9 orë

Ministri i Brendshëm i Turqisë, Süleyman Soylu, tha se kanë hyrë në një periudhë kur nuk do t’i lejojnë organizatorët dhe kontrabandistët e migrantëve të marrin frymë, duke theksuar se Evropa i ka ...

4 artikuj të ndërlidhur »

FOTOT: NATO “pushton” qiellin, tregon forcën ajrore

Gazeta Tema - parë: 10 orë

Në përvjetorin e 70 të NATO-s aeroplanë nga 8 kombe dhuruan spektakël në bazën ajrore të Fairford. Shumë avionë u ngritën nga Fairford, ndërsa të tjerë fluturuan direkt nga bazat e tyre në Britani ...

“Basha, përpjekje të qëllimshme për të bllokuar reformën”: Si u detyrua nga SHBA kreu i PD, të votonte pro

Gazeta Tema - parë: 10 orë

Lulzim Basha u përdor nga Sali Berisha deri në momentet e fundit, për të mos e miratuar reformën në drejtësi tre vjet më parë. Në takimet e tij me zyrtarët e SHBA dhe BE, ai jepte fjalën se PD do të ...

Frikë dhe mister nga ajo që zbulohet në varrezat e Vatikanit

Gazeta Tema - parë: 10 orë

Eksperti Giorgio Portera tha se madhësia “e madhe” e koleksionit të gjetur nën Kolegjin Teuton u zbulua javën e kaluar. Ata shpresojnë të zbulojnë të dhëna për fatin e vajzës, zhdukja e të cilëve ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Vijon aksioni kundër informalitetit, Rama: Koha e përfitimeve abuzive ka marrë fund, zero tolerancë

Gazeta Tema - parë: 10 orë

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se koha e përfitimeve abuzive në dëm të konkurencës e të konsumatorit ka mbaruar. Rama ka publikuar sërish sot në facebook, foto nga aksioni kundërinformalitet i ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Këngëtarja shqiptare tregon si e kapi “mat” të dashurin, që e tradhtonte

Gazeta Tema - parë: 10 orë

Era Rusi ka zgjedhur, si rrallë personazhe publike, të flasin hapur për lëndimet dhe tradhtinë. Këngëtarja ka rrëfyer në intervistën e dhënë në emisionin “E Diell” s esi ajo kishte kapur mat të ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Edhe njëherë për mashtruesit që vjedhin edhe bukën e njerëzve

Gazeta Tema - parë: 10 orë

Nga Mentor Kikia Ngrita dje problemin e bukës masive(standarde) që peshonte 700 gramë dhe kushton 80 lekë. Pronari i një furre, “Tito”, nuk ngurroi edhe të më ofendojë pse kisha shpifur ndaj ...

5 artikuj të ndërlidhur »

3 vitet e reformës në Drejtësi, flet ish-kreu i Komisionit të Posaçëm Xhafaj: Fjalët do i marrë era, kjo vepër e mirë ...

Gazeta Tema - parë: 10 orë

Ish-Kryetari i Komisionit të Posaçëm për Reformën në Sistemin e Drejtësisë, Fatmir Xhafaj, mori pjesë në prezantimin e dy volumeve të kolanës së botimeve parlamentare për reformën.

86 artikuj të ndërlidhur »

FOTOT: Bosi i kokainës transferohet në burg, nën masa të rrepta sigurie (ku “shokë” do ketë disa “bisha”)

Gazeta Tema - parë: 10 orë

Burgim i përjetshëm, plus 30 vite. Ky ishte dënimi që mori narkotrafikanti më famëkeq i momentit, Joaquin El Chapo Guzman, i shpallur fajtor për dhjetë akuza tepër të rënda nga një gjykatë amerikane.

6 artikuj të ndërlidhur »