TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gazeta Tema

Beogradi kujton sulmet, Vuçiç: Ishim krejt të vetëm para NATO-s, na morën Kosovën, territorin tonë

Gazeta Tema - parë: 10 orë

Serbia shënoi 20 vjetorin e sulmeve ajrore të natës që detyruan Beogradin të tërheqë trupat e saj nga Kosova dhe ti japë fund konfliktit që mori mijëra jetë njerëzish.

4 artikuj të ndërlidhur »

Netanyahu në takim me Presidentin Trump në Shtëpinë e Bardhë, ja temat e nxehta mbi tryezë

Gazeta Tema - parë: 10 orë

Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu po takohet në Shtëpinë e Bardhë me Presidentin e SHBA, Donald Trump dhe pas kësaj do të niset menjëherë për në Izrael, duke e shkurtuar vizitën, për shkak të ...

51 artikuj të ndërlidhur »

Rudi Vata: Panuçi jashtë realitetit, Strakosha një rast ekstrem!

Gazeta Tema - parë: 11 orë

Shqipëria humbi turpshëm me Turqinë dhe trajneri Kristian Panuçi u largua nga stoli kuqezi. Për momentin, stoli i është besuar Ervin Bulkut dhe Sulejman Memës, ndërsa pas ndeshjes me Andorrën pritet ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Jetët sekrete të princeshave arabe: Përdhunimet martesore, ndëshkimet e rënda dhe parashikimet e tmerrshme

Gazeta Tema - parë: 11 orë

Nga Ola Salem Kur Sheikha Latifa, Princesha e Dubait, u largua nga vendi i saj në shkurtin e vitit të shkuar, duke hipur në një jaht në pronësi të një francezi të pasur, babai i saj Sheikh Muhamed ...

6 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO/ Lionel Messi i ri! Reali i Madridit vëzhgon vogëlushin shqiptar

Gazeta Tema - parë: 11 orë

‘Messi kishte bërë 180 xhonglime”,tregon babai i vogëlushit Lulzim Balliu që filmoi arritjen e të birit që aktualisht është te Cittadella. Tashmë mbi të i ka hedhur sytë pikërisht Reali i madridit që ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Shpallet konkurimi për çmimin KADARE 2019, ja rregullat e reja në edicionin e pestë

Gazeta Tema - parë: 11 orë

I. FILOZOFIA DHE MISIONI I ÇMIMIT “KADARE” -Çmimi “Kadare” është një konkurs letrar që ka në fokus letërsinë shqipe. Qëllimi i këtij konkursi është nxitja e të shkruarit të letërsisë shqipe.

2 artikuj të ndërlidhur »

Bizneset i bashkohen nismës së Bashkisë së Tiranës për mbjelljen e pemëve

Gazeta Tema - parë: 11 orë

Nga një vend, i cili para dy vitesh shërbente si vend për grumbullimin e mbetjeve urbane, pjesa jugore e Parkut të Liqenit po shndërrohet dita-ditës në një nga zonat më të parapëlqyera për kalimin e ...

6 artikuj të ndërlidhur »

REPLIKAT/ “Po ndonjë ekselent çun s’kishte?”. Rama: Duam s’duam ne, vajzat janë më të hajrit

Gazeta Tema - parë: 11 orë

4 studente të ekselencës kanë nisur punë në kryeministri falë platformës “Punë të mbarë”. Kryeministri Edi Rama publikoi sot një foto me 4 studentet e ekselencës të cilat tashmë janë pjesë e ...

34 artikuj të ndërlidhur »

Përzgjidhen 10 studentë për t’u bërë pjesë e ALBCONTROL, Balluku: Do ndjekin akademinë në Madrid, procesi transparent

Gazeta Tema - parë: 11 orë

Përmes një procesi tejet transparent, 10 studentë të fushave të ndryshme janë përzgjedhur për t’u bërë kontrollorë të trafikut ajror. Afro 300 të rinj aplikuan për t’u bërë pjesë e këtij procesi.

6 artikuj të ndërlidhur »

ANALIZA: Privimi i shtetësisë, si një reagim kundër terrorizmit në Mbretërinë e Bashkuar

Gazeta Tema - parë: 11 orë

Nga Janakan Muthukumar Që nga shfaqja e Shtetit Islamik (IS), rreth 21 për qind e 30,000 luftëtarëve të saj të huaj thuhet se udhëtuan nga Evropa në Siri dhe Irak për t’u bashkuar me IS dhe për të ...

A mund të shpërblehet me votë iracionaliteti dhe destruktiviteti?!

Gazeta Tema - parë: 12 orë

Nga Shpëtim Luku Kryetari i Partise Demokratike, Lulzim Basha tha per nje gazete te huaj se sondazhet e nxjerrin fituese opoziten po qe se zgjedhjet do te zhvilloheshin tani.

Mjekët japin alarmin: Vaji i skuqur i ripërdorur nxit kancerin e gjirit

Gazeta Tema - parë: 12 orë

Përdorimi i vajit të njëjtë për tiganisje mund të shkaktojë ndryshime gjenetike që nxisin përparimin e kancerit të gjirit në fazat e avancuara, sipas studiuesve të Universitetit të Ilinoisit, të ...

Banka e Shqipërisë: Investimet e huaja në Shqipëri arrijnë rekordin 1 miliardë euro në vitin 2018

Gazeta Tema - parë: 12 orë

Krahas rritjes ekonomike dhe punësimit që janë konfirmuar nga gjitha institucionet ndërkombëtare bie në sy dhe rritja e investimeve të huaja që për vitin 2018 arriti shifrën 1 miliard euro.

11 artikuj të ndërlidhur »

“Bombardimet e NATO-s, gjenocid mbi serbët”, shkarkohet zv.ministrja e Drejtësisë në Kosovë

Gazeta Tema - parë: 12 orë

Kryeministri Ramush Haradinaj ka liruar nga detyra zv.ministren serbe të Drejtësisë, Vesna Mikiç. Vendimi është marrë pas kërkesës së deputetes Ganimete Musliu, raporton “Zëri”.

71 artikuj të ndërlidhur »

UEFA përcakton gjyqtarët për sfidën Andorra-Shqipëri

Gazeta Tema - parë: 12 orë

Shqipëria do të luajë sot takimin e dytë të edicionit të eliminatoreve të Europianit 2020, me sfidën përballë Andorrës në transfertë, ku fitorja është një detyrim.

155 artikuj të ndërlidhur »

Coinvestor vjen në Shqipëri për të forcuar besueshmërinë e vendit në sytë e investitorëve të huaj në PMI

Gazeta Tema - parë: 12 orë

Per te perballuar sfidat e tregut global dhe per te nxitur kompanite e huaja te investojne ne Shqiperi organizimi BLG i ka dhene jete nje programi te ri i quajtur Coinvestor .

INTERVISTA/ Haradinaj: Taksa e vendosur ndaj Serbisë nuk po e izolon Kosovën

Gazeta Tema - parë: 12 orë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, thotë se tarifa doganore e vendosur ndaj Serbisë është vendim dhe masë mbrojtëse karshi agresivitetit të Serbisë.

18 artikuj të ndërlidhur »

Fondi Social, Manastirliu: Financim shërbimeve sociale në çdo Bashki

Gazeta Tema - parë: 12 orë

“Me buxhetin e shtetit do të financohet ngritja dhe zgjerimi i shërbimeve sociale për gratë, fëmijët në vështirësi, të moshuarit dhe të gjithë kategoritë në nevojë, nëpërmjet Fondit Social, një ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Sherr me Ramën në Kongres e dorëheqje? Blerina Gjylameti tregon si qëndron e vërteta

Gazeta Tema - parë: 12 orë

Blerina Gjylameti, deputetja dhe kryetarja e PS-së për Tiranën e ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News 24 hodhi poshtë të gjitha zërat se ajo kishte bërë sherr me Ramën gjatë ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Çfarë mësova kur NATO-ja bombardoi Beogradin

Gazeta Tema - parë: 13 orë

Autorja Jasmina Tesanovic nisi ditarin e parë të luftës në internet ndërsa jetonte në Beograd kur filloi bombardimi i NATO-s në kryeqytetin serb 20 vjet më parë – një dokument personal i çastesh që ...