TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gazeta Tema

Provokimi: “I dërguari i Zotit” Donald Trump njeh zyrtarisht Lartësitë Golan si territor izraelit

Gazeta Tema - parë: 9 orë

Presidenti i SHBA Donald Trump nënshkroi një proklamatë që njeh zyrtarisht Lartësitë Golan si territor izraelit. Ceremonia e nënshkrimit u zhvillua gjatë një vizite të kryeministrit izraelit Benjamin ...

51 artikuj të ndërlidhur »

Doli në pension, mbyllet vetingu për Gjinovefa Gabën

Gazeta Tema - parë: 9 orë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njoftoi të hënën mbylljen e procesit të vetingut për gjyqtaren pranë Gjykatës së Apelit Vlorë, Gjinovefa Gaba dhe gjyqtarin e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Kukës, ...

3 artikuj të ndërlidhur »

FAKSIMILE: Djali i Bujarit Nishanit, heq dorë nga shtetësia shqiptare

Gazeta Tema - parë: 9 orë

Djali i ish-presidentit Bujar Nishani, Ersilio, ka hequr dorë nga shtetësia shqiptare. Kështu del nga një dekret i publikuar në faqen e Presidencës. Nuk dihen arsyet përse djali i Nishanit ka ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Lanë mandatin, por ish-deputetët e PD-LSI do paguhen edhe për… 3 vjet

Gazeta Tema - parë: 9 orë

Asnjëri prej tyre nuk e ka menduar ende të bëjë një punë tjetër. Prej më se një muaji ish-ligjvënësit e opozitës i gjejmë në protesta ose pranë elektoratit në zonat ku u zgjodhën deputetë në vitin ...

6 artikuj të ndërlidhur »

FOTO: Ecuria e dobët e Kombëtares, “Tifozët Kuq e Zi” nuk e braktisin ekipin dhe në Andorra!

Gazeta Tema - parë: 9 orë

Kur na ndajnë dhe pak orë nga ndeshja e sotme që Shqipëria do të luajë përballë Andorrës, e vlefshme për eleminatoret e Europianit, në mbështetje të tyre do të ketë një numër të konsiderueshëm ...

155 artikuj të ndërlidhur »

Zaev e Mickoski në panik: Shqiptarët po shtohen shpejt e maqedonasit po zvogëlohen shumë

Gazeta Tema - parë: 10 orë

Shqiptarët në Maqedoni të Veriut nga viti në vit po shtohen shpejt për nga numri, ndërsa maqedonasit po zvogëlohen shumë, thonë të gjeturat e të dhënave për shtatë vitet e fundit, sipas një hulumtimi ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Reali gati për të ndezur merkaton: 280 milion euro për Mbappé!

Gazeta Tema - parë: 10 orë

280 milionë euro. Sipas ‘France Football’, kjo është shifra që Real Madridi do t’i ofrojë PSG-së për Kylian Mbappé në merkaton e verës. Trajneri Zinedine Zidane, që është rikthyer në stolin e ...

23 artikuj të ndërlidhur »

KPK nxjerr në dritë problemet me figurën dhe pasurinë e prokurorit Fatmir Lushi

Gazeta Tema - parë: 10 orë

Drejtuesi i Prokurorisë së Fierit, Fatmir Lushi u vu në vështirësi para KPK-së për të shpjeguar problemet me pasurinë që kishin dalë nga hetimi administrativ dhe raportin e DSIK-së që e ka cilësuar ...

Fatos Lubonja e sheh zgjidhjen vetëm tek Ilir Meta: Ne Kadrinjtë jemi shumë realë, kemi informacione, por Rama na thotë ...

Gazeta Tema - parë: 10 orë

Fatos Lubonja ka vlerësuar presidentin Ilir Meta dhe shpreson se zgjidhja për shqiptarët është në dorën e tij. I ftuar në “News 24”, analisti ka kritikuar Edi Ramën duke nënvizuar se gazetarët e ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Fatmir Vata, i ftuar special i FFK-së: Shpresoj t’i sjell fat Kosovës

Gazeta Tema - parë: 10 orë

Prishtina dhe gjithë Kosova janë në festë sot, pasi Përfaqësuesja e vendit do të nisë fushatën eliminatore të Euro 2020-ës, me sfidën përballë Bullgarisë, që do të luhet prej orës 20:45, në stadiumin ...

22 artikuj të ndërlidhur »

KLP i hap rrugën drejt Prokurorisë bashkëshortit të deputetes Ermonela Felaj, pas bllokimit nga Nishani

Gazeta Tema - parë: 10 orë

Bledar Valikaj e fitoi të drejtën për t’u promovuar prokuror përmes një gjyqi kundër Presidencës. KLP votoi pro kërkesës së tij me gjashtë vota pro dhe katër kundër.

7 artikuj të ndërlidhur »

FOTOT/ Rozana Radi: Ju rrëfej si përfundova me gjoks bullgareje dhe aventura në Maqedoni kur shkova ta zmadhoj

Gazeta Tema - parë: 10 orë

Këngëtarja Rozana Radi ka rrëfyer historinë se si ka vendosur të zmadhojë gjoksin. Artistja ka folur hapur sesi e mori një vendim të tillë, duke thënë se operacionin e ka bërë në Shkup kur ishte ...

10 artikuj të ndërlidhur »

“Lulzim Basha gënjen si derri i knaqun”

Gazeta Tema - parë: 10 orë

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali shkruan në Twitter se ka ardhur koha që kreu i opozitës, Lulzim Basha të përgjigjet për akuzat për lobimin.

11 artikuj të ndërlidhur »

Spekulimi i mediave kroate: Ja trajneri boshnjak kandidat për të pasuar Panuccin

Gazeta Tema - parë: 10 orë

Mediat kroate kanë shkruar se një prej emrave kandidatë për të të zënë vendin e Christian Panuccit në drejtimin e pankinës së Kombëtares shqiptare, është boshnjaku Safet Susiç, i njohur si ...

54 artikuj të ndërlidhur »

STUDIMI: Rënia drastike e fertilitetit tek meshkujt lidhet me ndotjet në shtëpitë tona

Gazeta Tema - parë: 10 orë

Nga Cassella Carly Shtëpitë ku jetojmë dhe ushqimi që hamë mund të përmbajnë kimikate, të cilat zvogëlojnë pjellorinë mashkullore, dhe kjo vlen si për burrat ashtu edhe për qentë e tyre, sugjeron një ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Këngëtarja e njohur sulmon Arjan Çanin: Një copë m*t i madh

Gazeta Tema - parë: 11 orë

Ronela Hajati është një ndër artistet më të komentuara në showbizin shqiptar për shkak të natyrës së saj të drejtpërdrejtë. Së fundmi ajo është përfshirë në një debat me gazetarin Arjan Çani, i cili ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Edi Reja: Për stolin e Shqipërisë vendos pas ndeshjes me Andorrën!

Gazeta Tema - parë: 11 orë

Shkarkimi i Kristian Panuccit nga posti i trajnerit të Kombëtares shqiptare pas ecurisë së dobët, ka bërë që drejtuesit e FSHF-së të mendojnë për zëvëndësuesin e tij.

155 artikuj të ndërlidhur »

Censura e ndeshjes së Kombëtares, RTSH padit në prokurori FSHF-në

Gazeta Tema - parë: 11 orë

Federata Shqiptare e Futbollit kundër çdo logjike të thjeshtë, del jashtë kornizave ligjore dhe në mënyrë të paprecedentë u mohon shqiptarëve të ndjekin falas në një televizion kombëtar, ndeshjen e ...

Artan Shkreli denoncon hakimin e llogarisë në Facebook: Ndjesë për postimet që mund të vijnë

Gazeta Tema - parë: 11 orë

Arkitekti dhe aktivisti i njohur Artan Shkreli ka denoncuar hakimin e llogarisë së tij në rrjetin social Facebook. Përmes një njoftimi, ai ka shkruar se persona të paautorizuar kanë ndërhyrë në ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Shifrat: 68 të vrarë në 2018, si renditemi në rajon dhe në botë

Gazeta Tema - parë: 11 orë

Në Shqipëri, në vitin 2018 kanë humbur jetën nga vrasjet e qëllimshme 68 persona. Numri ishte më i lartë sesa autorët e vrasjeve me dashje, që ishin gjithsej 60, për shkak se një person mund të ketë ...