TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gazeta Tema

VIDEO/ Arben Ahmetaj bën postimin e fundit si ministër i Financave: Kam një dedikim ndryshe për “ushtarët” e panjohur ...

Gazeta Tema - 17.01.2019

Arben Ahmetaj ka bërë postimin e fundit si ministër i Financave. Ai shprehet se sot ka një detikim për të gjithë bashkëpuntorët të cilët ai i quan ” “ushtarët e panjohur të ekonomisë dhe financave.

4 artikuj të ndërlidhur »

Rilindja nuk largohet me zgjedhje, por me përmbysje. Luli dhe Monika duhet ta bëjnë këtë sakrificë

Gazeta Tema - 17.01.2019

Nga Andi Bushati Opozita ka gjetur një sebep qesharak, si mosdhënia e fjalës në parlament gjatë votimit të ministrave të rinj, për të shpallur një akson madhor: protesta deri në rrëzimin e Edi Ramës.

FOTOT: “Kujdes me zemrën, Demi Rose zhvishet për fansat”

Gazeta Tema - 17.01.2019

Demi Rose është në qendër të vemendjes pas çdo dalje në publik. Bukuroshja është në Meksikë me të dashurin e saj DJ Chris Martinez, ku ka realizuar një set të ri fotografik.

10 artikuj të ndërlidhur »

Sokol Cikalleshi, transferohet tek Akhisari

Gazeta Tema - 17.01.2019

Sokol Cikalleshi gjen skuadër të re në Superligën e Turqisë. Sulmuesi kavajas, pasi mbylli para kohë huazimin te Goztepe, vendosi t’i bashkohej Akhisarsporit, ekip me të cilin ka luajtur i huazuar ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Një gabim? Ditmir Bushati: Duhet të kem bërë më shumë, por s’ka ardhur ende koha e reflektimit

Gazeta Tema - 17.01.2019

A ka ndonjë gjë që nëse do të kthehej pas në kohë nuk do e kishte bërë? Ministri ende në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati iu përgjigj pyetjes së gazetarit se duhet të ketë bërë ...

36 artikuj të ndërlidhur »

Artan Lame ironizon Metën: As zyra jote s’ka hipotekë, si t’ua shpjegojmë hallin tënd shqiptarëve?

Gazeta Tema - 17.01.2019

Kreu i ALUIZNI-t, Artan Lame, ka ironuar ditën e sotme Presidentin e Republikës pasi ky i fundit ktheu Ligjin për Kadastrën. Përmes një Konference për shtyp, Lame tha se të gjitha zyrat ku ka ...

11 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO-humor: Kur Meta kërkon të rrahë Balilin dhe i ndan Kryemadhi

Gazeta Tema - 17.01.2019

Edhe pse Lëvizja Socialiste për Integrim thuajse reagon për çdo zhvillim në vend, duket se nuk e ka pritur mirë prangosjen e ish-drejtorit të emëruar prej saj Klement Balili.

188 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO/ Historia tronditëse: Nëna nga Tirana lidh 3-vjeçarin në djep për të siguruar bukën e gojës për 5 fëmijët e saj

Gazeta Tema - 17.01.2019

Sine Koldashin, nga Laknasi i Tiranës, rrit e vetme 5 fëmijët e saj prej dy vitesh. 37-vjeçarja është detyruar të kujdeset vetë për fëmijët e saj, të moshave nga 13 deri në 3 vjeç, pasi bashkëshorti ...

Nora Malaj: Unë jam njeri pasionant, ndaj qava kur fliste Monika. Ajo me emocionoi me vizionin e saj, si të mos derdhja ...

Gazeta Tema - 17.01.2019

Në Konventën Kombëtare të Lëvizjes Socialiste për Integrim, deputeja Nora Malaj ka shpërthyer në lot. E ftuar në emision “Provokacija” në ABC News, deputetja e LSI-së ka komentuar momentin, duke ...

Bushati pret homologun holandez: Ju duam në BE, vazhdoni me reformat

Gazeta Tema - 17.01.2019

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka zhvilluar një takim këtë të enjte me homologun hollandez Stef Blok, në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Tiranë.

36 artikuj të ndërlidhur »

“Jam gay, e provova me Mariglenin në Skrapar”, Enkel Demi: Ta gjuajmë Muç Nanon me gurë, se e ka pak

Gazeta Tema - 17.01.2019

Nga Enkel Demi E mora Muçin në mëngjes në telefon dhe i thashë: “Se mos nis i sqaron…”. Atë mendje kishte. Muç Nano ka vazhduar me projektin e tij “one man show” dhe kësaj here erdhi me një shfaqje, ...

Rezervuari hipotetik i votave të djathta dhe PD-ja e Bashës

Gazeta Tema - 17.01.2019

Nga Eduard Zaloshnja Këtë fundjavë PD-ja do të mbledhë Këshillin Kombëtar, për të zgjedhur organet drejtuese të saj. Pas dy humbjesh të rënda nën drejtimin e Lulzim Bashës, ekipi i ri drejtues rreth ...

FOTOT/ Nuk është film: Momentet kur komandoja i SAS përleshet me terroristët dhe shpëton personat që mbaheshin peng

Gazeta Tema - 17.01.2019

Pamjet e mëposhtme tregojnë një hero britanik, i cili është përleshur me disa terroristë, të cilët sulmuan një hotel luksoz në Kenia, duke vrarë 21 persona.

3 artikuj të ndërlidhur »

FOTOT/ Kujt i duhet shkolla? 16-vjeçarja braktis kolegjin dhe tani fiton… 1 milionë paund në vit

Gazeta Tema - 17.01.2019

Liv Conlon i habiti të gjithë, kur në moshën 16-vjeçare vendosi të braktisë shkollën. Mësuesit e saj e quajtën të “çmendur” dhe u përpoqën ta bindnin që të mbaronte shkollën dhe të vazhdonte studimet ...

FOTOT: “Bukuri shqiptare”, La Repubblica: Malet me dëborë të Himarës duken si valë deti

Gazeta Tema - 17.01.2019

Një valë e gatshme për t’u rrëzuar në bregdet. Në një shikim të shpejtë mund të duket kështu, por në fakt është një sugjerim i krijuar nga malet shqiptare të mbuluara me borë që duken në horizont.

6 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO: Shpërthim bombolash në Universitetin e Lionit, zjarr i fuqishëm në kampusin e studentëve

Gazeta Tema - 17.01.2019

Sipas informacioneve të “BFMTV”, zjarri ka rënë në tarracën e universitetit, më konkretisht mbi bibliotekën, ndërsa flakët janë përhapur thuajse në të gjithë godinën.

17 artikuj të ndërlidhur »

FOTOT: Ndërtohet moli i ri i varkave tek Parku i Liqenit

Gazeta Tema - 17.01.2019

Ndërtohet moli i ri i varkave tek Parku i Liqenit Katër vite më parë një hapësirë e zënë nga lokalet dhe kioskat pa leje që sillnin edhe ndotjen e liqenit duke shkarkuar ujërat e zeza dhe plehrat, ...

Ish-kryenegociatorja e Kosovës: Nëse Thaçi e jep veriun, krijohet Serbia e Madhe

Gazeta Tema - 17.01.2019

Edita Tahiri, ish-kryenegociatore në dialogun me Serbinë, ka thënë se nëse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pajtohet që me Serbinë dialogu të mbyllet me këmbim territoresh, do t’i bënte favor ...

FOTOT/ Post- Kuvendi: Kur LSI “bekon” qeverinë Rama

Gazeta Tema - 17.01.2019

Ditën e djeshme Parlamenti ka votuar shkarkimet e 7 ministrave dhe zëvendëskryeministres Senida Mesi dhe po ashtu emërimin e zëvendësuesve të tyre. Ndërkohë, opozita zgjodhi të boshatisë Kuvendin ...

Aleatët presion Lulzim Bashës: Të mbajë premtimet, ose largohemi nga koalicioni. Ai ka frikë nga Rama

Gazeta Tema - 17.01.2019

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, ka paralajmëruar largimin nga koalicioni me Partinë Demokratike. Shkak mund të bëhët reforma zgjedhore, e cila sipas tij dëmton partitë e vogla, ...

5 artikuj të ndërlidhur »