TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gazeta Tema

Bulku: Na interesonte vetëm fitorja, Panuccin nuk e hedh poshtë!

Gazeta Tema - parë: 3 orë

I buzëqeshur dhe i kënaqur me paraqiten e skuadrës dhe për fitoren e tij të parë si trajner i Shqipërisë. Ervin Bulku në mikrofonin e Supersport e analizoi kështu suksesin 0-3 ndaj Andorras.

155 artikuj të ndërlidhur »

Kosova e pafat, i nis me barazim kualifikimet për Euro 2020

Gazeta Tema - parë: 4 orë

Kosova e ka nisur me barazim fushatën e saj kualifikuese për në Euro 2020, duke marrë një pikë ndaj Bullgarisë në shtëpi. Megjithëse kanë arritur të dominojnë takimit për 90 minuta, vendasit nuk kanë ...

VIDEO: Shqipëria “merr frymë”! Kuqezinjtë rikthehen tek fitorja ndaj modestëve të Andorrës!

Gazeta Tema - parë: 4 orë

Shqiperia “merr frymë”! Kuqezinjtë rikthehen tek fitorja pas humbjes së pësuar në ndeshjen e parë të eleminatoreve të Kampionatit Europian “Euro 2020” kundër Turqisë me rezultatin 0-2 në Shkodër që ...

155 artikuj të ndërlidhur »

Erion Veliaj : Zgjedhjet do të bëhen më 30 qershor. Qyteti duhet të vijojë punën

Gazeta Tema - parë: 4 orë

Kryebashkiaku Erion Veliaj shprehet i sigurt se zgjedhjet do të zhvillohen më 30 qershor. Duke folur në emisionin “Real Story” ai sqaroi se nëse nuk do të ketë zgjedhje, nuk do të mund të bëhen më ...

36 artikuj të ndërlidhur »

Rudina Hajdari: Nuk më nxjerr kush dot nga PD-ja, mos-lënia e mandatit nuk ka lidhje me mamanë time

Gazeta Tema - parë: 5 orë

Deputetja Rudina Hajdari e ftuar në ‘A-Show” në News 24, u pyet për deklaratat e disa muajve më parë për të lënë mandatin e deputetes. Ajo u pyet edhe për përjashtimin nga Partia Demokratike.

23 artikuj të ndërlidhur »

Shpëtim Nazarko: Të më thotë Rama derr i mediave, do i kthehesha si Fatos Nanos, që i thashë a më ha m…

Gazeta Tema - parë: 5 orë

Analisti i njohur Shpëtim Nazarko, habiti me deklaratën e tij publike, ku tha se nëse kryeministri Edi Rama do t’i thoshte atij personalisht “ derr i mediave” , ky i fundit do t’ia kthente ashpër me ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Shpëtim Gjika, një bejte për Edi Ramën: Nuk bëhej qameti për një ftesë

Gazeta Tema - parë: 5 orë

Ish-kryebashkiaku socialist i Vlorës, Shpëtim Gjika, i ka bërë një bejte kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit nuk e kishte ftuar në Kongresin e së shtunës.

2 artikuj të ndërlidhur »

Erion Veliaj flet për marrëdhëniet me Ramën

Gazeta Tema - parë: 5 orë

I pyetur per marredheniet me kryeministrin Edi Rama, Kryetari i Bashkisë se Tiranes, Erion Veliaj i ka cilësuar ato si shumë të mira. I ftuar në emisionin Real Story me Sokol Ballën, kryebashkiaku ...

36 artikuj të ndërlidhur »

Dita Kombëtare e Greqisë, Ilir Meta: Zoti e bekoftë miqësinë shqiptaro-greke!

Gazeta Tema - parë: 6 orë

Në Ditën Kombëtare të Greqisë, presidenti Ilir Meta ka marrë pjesë në një aktivitet të organizuar me këtë rast. Në deklaratën e tij Meta thekson se dy popujt duhet të jetojnë në harmoni midis tyre, ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Mbyllet ndeshja Andorrë-Shqipëri me rezultatin 0-3. Të gjithë golat dhe rastet e ndeshjes me VIDEO

Gazeta Tema - parë: 6 orë

Shqipëria do të luajë sot takimin e dytë të edicionit të eliminatoreve të Europianit 2020, me sfidën përballë Andorrës në transfertë. Një sfidë ku ku fitorja është një detyrim për kuqezinjtë që ...

155 artikuj të ndërlidhur »

Avionët turq “provokojnë” Greqinë, “ngacmojnë” helikopterin ku udhëtonte Tsipras

Gazeta Tema - parë: 6 orë

Turqia dje Greqia kanë shënuar një tjetër fërkim mes tyre, më tepër deklarativ, pasi mediat e Athinës pretenduan se avionë turq kanë “ngacmuar” një helikopter ku ndodhej kryeministri Tcipras.

8 artikuj të ndërlidhur »

Jari shpjegon pse u bind Luli të shkonte në Prokurori

Gazeta Tema - parë: 6 orë

Pas shkuarjes së sotme të Lulit në Prokurori, Jari vendosi të qetësoj demokratët pse Luli ndryshoi qëndrim dhe ku është e mira e kësaj pune. Të dashur demokratë Jari ju sqaron! E di që shumë prej ...

Viktor Orban: Hungaria mund të rifillojë fushatat anti-BE

Gazeta Tema - parë: 7 orë

Qeveria e kryeministrit hungarez, Viktor Orban, mund të rifillojë fushatat mediatike kundër organeve të Bashkimit Europian, pasi partia e tij nacionaliste ‘Fidesz’ përgatitet për zgjedhjet e ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Lulzim, dorëhiqu si Helmut Kohl për 600 mijë euro, që të pastrosh biografinë dhe partinë!

Gazeta Tema - parë: 7 orë

Nga Kreshnik Spahiu Kjo çfarë po i ndodh Lulzim Bashës nuk është fundi i botës, madje janë eksperienca që gjithë bota i ka provuar përpara Lulit. Luli ka kapërcyer situata më të vështrira me ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Hafizi: Posti i trajnerit nuk është tender, Duka nuk vjen nga fusha e futbollit, duhet të ketë këshilltarë të zotë!

Gazeta Tema - parë: 7 orë

Ish-trajneri i Kombëtares, Astrit Hafizi, i ftuar në “Supersport”, para ndeshjes me Andorrën, komentoi edhe shkarkimin e trajnerit Panuçi, nga ku deklaroi se duhej bërë një zgjedhje më e mirë, duke ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Publikohen formacionet zyrtare. Ja se si do të luajë Shqipëria ndaj Andorrës

Gazeta Tema - parë: 7 orë

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Andorrë-Shqipëri. Trajnerët Ervin Bulku dhe Sulejman Mema kanë preferuar të bëjnë disa ndryshime në krahasim me sfidën ndaj Turqisë.

155 artikuj të ndërlidhur »

Kremlini sugjeron marrëdhënie më të mira me Uashingtonin pas raportit të prokurorit Mueller

Gazeta Tema - parë: 7 orë

Pas publikimit të raportit të prokurorit Robert Mueller për mundësinë e ndërhyrjes së Rusisë në zgjedhjet e vitit 2016, një zëdhënës i Kremlinit po sugjeron se tani mund të ketë mundësi për ...

61 artikuj të ndërlidhur »

Te zhdukurit e komunizmit do identifkohen përmes ADN së të afërmeve. Nis puna për Ballshin dhe Dajtin

Gazeta Tema - parë: 7 orë

Enderju Hollidei, ka një thirrje për familjarët që kërkojnë eshtrat e të afërmve të tyre. Ai kërkon prej tyre të vijnë pranë zyrave të ICMP-së në Tiranë për të dhënë kampionin që ndihmon në ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Telashet amerikane, që e zgjuan kaq herët Bashën, këtë të hënë

Gazeta Tema - parë: 8 orë

Mero Baze Meraku I vetëm I Lulzim Bashës sot, sapo doli nga dera e Prokurorisë, ishte të fliste për një hetim shqiptar dhe jo amerikan. Edhe pse 4 ditë më pare, ai refuzoi të shkonte në prokurori, ...

72 artikuj të ndërlidhur »

Vëllai i “Nardit të Bujtinave”: E kanë ngatërruar që e vranë, s’kemi pasur asnjë konflikt

Gazeta Tema - parë: 8 orë

Pavlin Polia, vëllai i biznesmenit Ferdinand Polia, i cili u ekzekutua 4 ditë më parë në Grudë të Shkodrës, nuk ka ende asnjë pistë se pse i vranë të vëllanë.

13 artikuj të ndërlidhur »