TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gazeta Tema

VIDEO/ Gjiknuri i dorëzon Ministrinë, Belinda Ballukut: Na ftoni në ndonjë festë

Gazeta Tema - I sapo botuar

Belinda Balluku, ministrja e re e Transporteve dhe Energjisë, ka marrë sot zyrtarisht këtë detyrë pas betimit tek presidenti i Republikës. Menjëherë pas betimit tek Presidenti, Balluku, ka marrë ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Mourinho: Interi, ekipi më i mirë që kam trajnuar

Gazeta Tema - I sapo botuar

Mourinho dhe Interi: një histori dashurie që nuk do të përfundojë kurrë. Sezoni 2009-2010 mbetet përgjithmonë në zemrën dhe mendjen e tij dhe ai e kujton atë në shpesh herë.

27 artikuj të ndërlidhur »

10 arsyet pse Edi Ramën e rrëzon vetëm Partia Socialiste

Gazeta Tema - I sapo botuar

Nga Zamira Çavo Nisur nga deklaratat e fundit të krerëve të opozitës e duke analizuar situatën e sotme politike them se: 1-Thirrjet e opiztës për protesta popullore janë tashmë të pabesueshme.

FOTOT/ Modelja shqiptare rrëfen simpatinë për Milanin dhe sulmon ashpër Bonuçin: Ja si më ngacmojnë lojtarët

Gazeta Tema - parë: 24 min

Jori Delli është një studente dhe modele në Milano që njihet për simpatinë që ka për skuadrës kuqezi por edhe për origjinën e saj shqiptare. Ajo u është përgjigjur në Instagram disa pyetje që lidhen ...

6 artikuj të ndërlidhur »

FOTOT/ Nis puna për kthimin e shtëpisë së Ismail Kadaresë në muze, Veliaj: Po vëmë dorë mbi një xhevahir të mbuluar nga ...

Gazeta Tema - parë: 24 min

Në përvjetorin e 83-të të shkrimtarit të njohur shqiptar Ismail Kadare, Bashkia e Tiranës ka nisur punës për ta shndërruar apartamentin e tij të thjeshtë në kryeqytet në një shtëpi muze duke ...

Higuain një katastrofë, çdo gol i ka kushtuar Milanit më shumë se 2 milionë euro!

Gazeta Tema - parë: 34 min

Gonzalo Higuain po kalon orët e tij të fundit te Milani pasi është shumë pranë transferimit te Chelsea, megjithatë për të kuptuar që transferimi i tij te kuqezinjtë ka qenë një dështim i madh, ...

76 artikuj të ndërlidhur »

Bllokuan rrugën për 75 ditë, banorët e Astirit: Ne jemi shembulli i gjithë Shqipërisë, do ta tërheqim zvarrë Edi Ramën ...

Gazeta Tema - parë: 34 min

Për 75 ditë me radhë banorët e Astirit kanë bllokuar qarkullimin rrugor për të penguar ndërtimin e Unazës së re, pa dëmshpërblyer me vlerën e tregut shtëpitë e tyre pa leje.

10 artikuj të ndërlidhur »

Ilir Meta na kujtoi se jemi një vend karagjoz

Gazeta Tema - parë: 54 min

Nga Ilir Yzeiri Ndërtimi i shtetit si strukurë është gjëja më serioze e një shoqërie, por edhe më naivja e më fëmijënorja. Prej kohësh, studiuesit kanë vënë re se, sidomos, loja e fëmijëve ka diçka ...

Fatmir Mediu dhe Dash Shehi paralajmërojnë revolta popullore: Brenda janarit nis protesta ekstreme që do zgjasë deri në ...

Gazeta Tema - parë: 1 orë

Fatmir Mediu dhe Dashamir Shehi, në emër të opozitës kanë deklaruar se së shpejti nisin protestat masive që sipas tyre do të sjellin rrëzimin e kryeministrit Edi Rama.

6 artikuj të ndërlidhur »

Artan Hoxha: Kujt i shërbente Klement Balili, kushtet e tij për t’u dorëzuar dhe si e kishte kthyer fshatin, si fermën ...

Gazeta Tema - parë: 1 orë

I ftuar në emisionin “Top Talk” të Denis Dyrnjaja, për të folur mbi dorëzimin e Klement Balilit, gazetari i kronikës, Artan Hoxha komentoi edhe lidhjet e “Eskobarit të Ballkanit” me politikën në vend.

357 artikuj të ndërlidhur »

SHIFRAT/ Investimet vijnë nga Lindja, flasin ekspertët: Ja si po i largon infrastuktura dhe burokracia perëndimorët

Gazeta Tema - parë: 1 orë

“Vendet tradicionale ose investuesit tradicionalë, si Gjermania, Franca dhe Italia po zhvendosen, duke iua lënë vendin investimeve që vijnë nga lindja”, tha Ardian Haçkaj.

5 artikuj të ndërlidhur »

MASHTRIMI/ “Blinin domate dhe shisnin beton”: Skema 18 milionë euro e mashtrimit me TVSH-në nga biznesmenët në Tiranë

Gazeta Tema - parë: 1 orë

Prokuroria kërkoi arrestimin e 25 administratorëve të kompanive fiktive të dyshuara për falsifikim faturash dhe skemë mashtrimi mbi Tatimin mbi Vlerën e Shtuar, e cila llogaritet të ketë shkaktuar ...

19 artikuj të ndërlidhur »

FOTOT: Ngelin në mëshirë të fatit 732 “kështjella” në Turqi, ja ngërçi me fshatin turistik

Gazeta Tema - parë: 2 orë

Një fshat i mbushur me 732 vila në Bolu të Turqisë ka mbetur në mëshirë të fatit për shkak të një vendimi gjykate që e ka detyruar grupin ndërtues që të shpallë falimentin.

2 artikuj të ndërlidhur »

“E mrekulluar”, Theresa May: Do të vazhdoj punën

Gazeta Tema - parë: 2 orë

Ajo humbi votimin për marrëveshjen e Brexit, por fitoi votëbesimin të mërkurën. Kryeministrja britanike është ndeshur me disa stuhira politike këto muaj, megjithatë Theresa May tregohet e ...

223 artikuj të ndërlidhur »

FOTOT: Miley Cyrus së shpejti nënë? Këngëtarja ka një përgjigje për fansat

Gazeta Tema - parë: 2 orë

Miley Cyrus ka mohuar zërat se është shtatzënë. Lajmi u përhap pasi këngëtarja dhe aktorja e famshme u fotografua e veshur me këmishë ku barku i saj dukej i madh.

3 artikuj të ndërlidhur »

Betimi i ministrave të rinj, ambasadori i BE: Mirëpres të punoj me të gjithë

Gazeta Tema - parë: 2 orë

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, përshëndet betimin e Ministrave të rij të kabinetit qeveritar. Përmes një postimi në Twitter, ai shkruan: “Urime anëtarëve të rinj të kabinetit që u ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Gazetari investigativ që tronditi Federatën e Futbollit ganez, qëllohet për vdekje

Gazeta Tema - parë: 2 orë

Një gazetar investigativ ganez është qëlluar për vdekje gjatë kohës që po ngiste makinën e tij për në shtëpi, pasi një politikan bëri thirrje për ndëshkimin e tij.

4 artikuj të ndërlidhur »

FOTOT: Zbulohen fakte të reja, Eva Braun nuk ka kryer kurrë marrëdhënie intime me Hitlerin

Gazeta Tema - parë: 2 orë

Eva Braun nuk ka kryer kurrë marrëdhënie seksuale me Hitlerin për shkak të një gjendje të rrallë gjinekologjike që i shkaktonte dhimbje të padurueshme dhimbje.

2 artikuj të ndërlidhur »

Bllokohen 61.45 kg mish në Korçë dhe Kukës, tregëtoheshin në kushte skandaloze

Gazeta Tema - parë: 2 orë

Autoritetit Kombëtar i Ushqimit vijon masat e intensifikuara të kontrollit, ndaj subjekteve të ndryshme operator të biznesit ushqimor, si dhe ndaj disiplinimit të therjeve të kafshëve në mbarë vendin.

Flamur Noka: Shqiptarët kanë vetëm një zgjidhje, të bashkohen me mua për ta rrëzuar Ramën. Ky është shtet horrash

Gazeta Tema - parë: 2 orë

Flamur Noka tha se Klement Balili është një fenomen i qeverisë “Rama” duke nënvizuar se kemi të bëjmë me një shtet horrash. Demokrati pas shumë hulumtimeve ka dalë në konkluzion se shqiptarët kanë ...

357 artikuj të ndërlidhur »