TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gazeta Express

Policia franceze arreston dhjetëra protestues në Paris

Gazeta Express - parë: 12 orë

Dhjetëra protestues janë arrestuar të shtunën nga policia në kryeqytetin e Francës gjatë përpjekjes për t’i rikthyer protestat masive të “jelekverdhëve”, të cilat kishin nisur vitin e kaluar.

31 artikuj të ndërlidhur »

Zyrtare: Dallku, trajner i Prishtinës

Gazeta Express - parë: 12 orë

Armend Dallku tashmë edhe zyrtarisht e ka marrë postin e kryetrajnerit te FC Prishtina. FC Prishtina e ka organizuar një konferencë të jashtëzakonshme për media.

21 artikuj të ndërlidhur »

Rrëfehet për herë të parë Loredana, flet për problemin me çiftin zviceran

Gazeta Express - parë: 12 orë

Si rrallëherë, Loredana ka folur për ato që përjetoi gjatë këtij viti. Loredana Zefi muaj më parë u bë top-temë e medieve rozë, për shkak të akuzave të një çifti zviceran.

12 artikuj të ndërlidhur »

Lajmi për 32-vjeçarin nga Kosova që vrau gruan, në ballinat e mediave austriake

Gazeta Express - parë: 12 orë

Një rast tragjik i ndodhur mbrëmë në Vienë të Austrisë ka marrë vëmendjen e mediave atje, derisa, mëngjesin e së shtunës lajmi për vrasjen e gruas 32-vjece nga burri i saj ka zënë ballinat e mediave, ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Kane është thjesht i mrekullueshëm, në çfarë mënyre ka shënuar gol!

Gazeta Express - parë: 12 orë

Tottenham ka kaluar në epërsi ndaj Leicester City në ndeshjen që po zhvillohet në “King Poëer Stadium”. Ishte sulmuesi, Harry Kane, ai që zhbllokoi rezultatin në minutën e 29-të, duke shënuar për 0-1.

12 artikuj të ndërlidhur »

Me lëshimin masiv me parashuta përkujtohet një nga betejat e Luftës së Dytë Botërore

Gazeta Express - parë: 12 orë

Dhjetëra persona janë lëshuar me parashuta të shtunën në Holandë për ta shënuar përvjetorin e 75-të të operacionit ushtarak “Market Garden” të Luftës së Dytë Botërore, i njohur ndryshe si Beteja e ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Rritja e numrit të gjyqtarëve pa rezultat në ngritjen e efikasitetit

Gazeta Express - parë: 12 orë

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), sot gjatë një konferencë për media, ka publikuar raportin analitik “Krimet e Rënda në Kosovë, ligji VS praktika (Analizë e politikës së ndjekjes dhe dënimeve ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Veseli: Zyrtarët shtetëror duhet ta paguajë nga xhepi dëmin që ia bëjnë buxhetit

Gazeta Express - parë: 12 orë

Deri më tani shumë zyrtarë shtetëror me vendimet e tyre të njëanshme dhe antiligjore i kanë sjellë shtetit të Kosovës humbje të mëdha buxhetore. Edhe përkundër kësaj, ata janë kursyer nga ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Përfitimet që i merrni nga vaji i ullirit nëse e përdorni në fytyrë

Gazeta Express - parë: 12 orë

Përderisa po hymë në sezonat ku duhet të kujdesemi për lëkurën dhe fytyrën tonë në mënyrë që mos të na thahet, të gjithë jemi duke e kërkuar atë produkt që do na bëjë lëkurën të shkëlqyeshme.

4 artikuj të ndërlidhur »

Kosovari mbyt gruan me shkop, shkak xhelozia

Gazeta Express - parë: 12 orë

Një 32-vjeçar nga Kosova e ka vrarë gruan e tij me një shkop druri në Vienë, transmeton Gazeta Express. 32-vjeçari e vrau gruan e tij pasditen e së premtes, derisa, të njejtën e ka goditur deri në ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Gerrard përjashton Grezdën pasi pështyu kundërshtarin: “Nuk do luajë më kurrë me Rangers!”

Gazeta Express - parë: 12 orë

Eros Grezda është në telashe serioze. Sulmuesi shqiptar nuk po gjen paqe në këtë sezon te Rangers në kampionatin skocez. Fillimisht erdhi përjashtimi nga kombëtarja shqiptare nga trajneri Edy Reja që ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Parisi forcon masat e sigurisë, “jelekverdhët” mund të riorganizohen

Gazeta Express - parë: 12 orë

Kryeqyteti i Francës, Parisi, është vënë nën masa të rrepta të sigurisë gjatë kësaj fundjave për shkak se protestuesit e njohur si “jelekverdhët” po përpiqen ta ringjallin lëvizjen e tyre kundër, siç ...

31 artikuj të ndërlidhur »

Udhëtime falas nga Gjermania me autobus për zgjedhjet e 6 tetorit

Gazeta Express - parë: 13 orë

Partia e Albin Kurtit po organizon udhëtime falas me autobus nga Gjermania për në Kosovë. Udhëtimi organizohet katër ditë para zgjedhjeve ndërsa kthimi bëhet më 7 tetor.

4 artikuj të ndërlidhur »

“A shqetësohem që përmendet Mourinho? Është e vështirë, por ky është realiteti”

Gazeta Express - parë: 13 orë

Zinedine Zidane është paraqitur në konferencë për media para ndeshjes të dielën me Sevillan. Shumica e pyetjeve kanë qenë për largimin apo shkarkimin e mundshëm nga Real Madridi, pas humbjes 3-0 nga ...

56 artikuj të ndërlidhur »

Kurti nga Vitia thotë se si Kryeministër nuk do ta heqë taksën ndaj Serbisë

Gazeta Express - parë: 13 orë

Albin Kurti, kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, sot ka qenë për vizitë në fshatin Terpezë të Vitisë. Ai aty vizitoi fabrikën e miellit me pronar Bashkim Zejnullahun, ky i fundit u ...

32 artikuj të ndërlidhur »

Sonte bëhet nuse, ja çfarë po bën Afrona pak orë para dasmës

Gazeta Express - parë: 13 orë

Afrona Dika dhe Blero Muharremi sot i japin fund beqarisë. Afrona Dika dhe Blero Muharremi sonte (e shtune) kurorëzojnë dashurinë e tyre me martesë. Çifti do të organizojnë dasmën në Shqipëri, ndërsa ...

39 artikuj të ndërlidhur »

Përgjigjja e Zidanit kur pyetet për shkarkimin e mundshëm nga Reali

Gazeta Express - parë: 13 orë

Zizu nuk dëshiron të flasë asgjë rreth shkarkimit të mundshëm. Ai thotë se këto janë gjëra të mediave dhe se klubi ka besim në të. “Nëse filloj të lexoj… jam jashtë”, u përgjigj Zizu. “Ndihem i fortë.

Osmani thotë se do të sjellë investime në Kosovë, flet edhe për monopolet

Gazeta Express - parë: 13 orë

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, ka shpalosur programin për zhvillim ekonomik në Konventën për Zhvillim dhe Punësim. Osmani tha se qytetarët dhe bizneset në Kosovë janë të ...

73 artikuj të ndërlidhur »

Gjendet i vdekur në oborr të shtëpisë një person në Podujevë

Gazeta Express - parë: 13 orë

Një person ka vdekur në oborrin e shtëpisë në Podujevë, ku policia po e cilëson si vdekje të dyshimtë. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, thuhet se viktima mashkull ka pësuar lëndime në oborrin e ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Chicharito: “Do të festoj nëse i shënoj Realit”

Gazeta Express - parë: 13 orë

Javier Hernández (Chicharito) do të festojë të dielën nëse i shënon Real Madridit. Ai e ka veshur fanellën e Los Blancos në sezonin 2014/15 dhe ka shënuar nëntë gola në 33 paraqitje.