TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gazeta Express

MBPZhR dhe UNDP bashkëpunojnë për përkrahjen e grave fermere

Gazeta Express - parë: 8 orë

Ministrja e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Dijana Zivic, ka takuar përfaqësuesen kryesore të UNDP-së, në Kosovë, Maria Suokko, me të cilën ka biseduar për bashkëpunimin e deritanishëm ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Së paku 24 të vdekur nga vërshimet në Pakistan

Gazeta Express - parë: 8 orë

Të paktën 24 persona dyshohet se kanë vdekur për shkak të vërshimeve dhe rrëshqitjes së dheut në pjesën pakistaneze të Kashmirit. Lajmin e bënë të ditur zyrtarët lokalë, të cilët thanë se kjo gjendje ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Hyn në fuqi Ligji për trajtimin e ndërtimeve pa leje, MMPH-ja jep sqarime

Gazeta Express - parë: 8 orë

Që nga dita e sotme kanë hyrë në fuqi udhëzimet administrative që dalin nga Ligji për Trajtimin e Ndërtimeve pa Leje. Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, ka mbajtur ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Të zhyteni apo jo pas ushqimit? Ja çfarë thonë ekspertët

Gazeta Express - parë: 8 orë

Zhytja pas ushqimit është një temë që është përfolur shumë. Sipas shumë personave, njerëzit nuk duhet të hyjnë në ujë menjëherë pasi kanë ngrënë. Mirëpo sa qëndron ky fakt? Sipas ekspertëve nëse ...

Ramsey: Kisha plot oferta, por zgjodha Juventusin pa menduar fare

Gazeta Express - parë: 9 orë

Aaron Ramsey ka pohuar se kishte marrë shumë oferta gjatë verës, por në momentin që Juventusi kishte shfaqur interesim për të, ai nuk kishte pasur asnjë dyshim se gjiganti italian do të ishte klubi i ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Kanabis e armë, “Ndëshkimi” çon në pranga nëntë persona, mes tyre një efektiv policie

Gazeta Express - parë: 9 orë

Nëntë persona janë arrestuar, mes të cilëve edhe një efektiv policie, ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim ditën e sotme në Krujë, pasi dyshohet se kultivonin kanabis.

10 artikuj të ndërlidhur »

Ndodh në Kosovë: Tifozët e marrin në dorë klubin e dënuar për kurdisje

Gazeta Express - parë: 9 orë

Diçka e pazakontë ka ndodhur në futbollin kosovar, ku çudirat gjithnjë ndodhin. Fushë Kosova ka mbetur pa kryesi prejse u dënua nga Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) për manipulime, përkatësisht ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Dhimbje në PS, ndahet nga jeta në moshë të re kryetarja e FRESSH

Gazeta Express - parë: 9 orë

Një lajm i hidhur vjen nga socialistët. Kryetarja e FRESSH në Njësinë nr.6 në Tiranë, Rajselda Hamza, është ndarë nga jeta në një moshë shumë të re. Lajmi është bërë i ditur nga miq dhe kolegë të saj ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Miliona njerëz ia mësyjnë Zonës 51 në kërkim të alienëve, Forca Ajrore ‘gati të mbrojë Amerikën’

Gazeta Express - parë: 9 orë

Forca Ajrore e SHBA-së ka paralajmëruar se “është gati ta mbrojë Amerikën dhe asetet e saj”, pasi më shumë se një milion njerëz iu bashkuan eventit për ta “pushtuar Zonën 51”.

14 artikuj të ndërlidhur »

Kryeministri i Tajlandës shpall fundin e regjimit ushtarak

Gazeta Express - parë: 9 orë

Kryeministri tajlandez, Prayuth Chan-ocha, dha zyrtarisht dorëheqje nga pozita e udhëheqësit të qeverisë ushtarake të hënën, duke thënë se shteti tash e tutje do të funksionojë si një demokraci ...

Haradinaj e lëvdon kryetarin e Vushtrisë: Xhafer Tahiri po vrapon pas punëve

Gazeta Express - parë: 9 orë

Ramush Haradinaj i ka bërë një kompliment kryetarit të Vushtrrisë Xhafer Tahirit duke thënë se ai është i fokusuar në tema dhe se vrapon pas punëve Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Ramsey prezantohet te Juventus dhe zgjedh fanellën me numrin 8

Gazeta Express - parë: 9 orë

Aaron Ramsey është prezantuar si lojtar i Juventusit të hënën pasdite në Torino dhe e ka zgjedhur numrin e parapëlqyer në fanellë, 8. Mesfushori i Uellsit iu bashkua Juventusit si lojtar i lirë këtë ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Zbulohen dhuratat e Vuçiqit për Macronin

Gazeta Express - parë: 9 orë

Mediet serbe tashmë kanë zbuluar edhe dhuratat që Aleksandar Vuçiq i ka përgatitur për Emmanuel Macronin. Kanë mbetur edhe pak minuta kur presidenti francez, Emmanuel Macron pritet të mbërrijë në ...

125 artikuj të ndërlidhur »

25-vjeçarja u mbyt në Kanion, kreu i Zjarrfikëses rrëfen ngjarjen

Gazeta Express - parë: 9 orë

Ilir Llapushi, Kreu i Zjarrfikëses në Gramsh, ka folur pas ngjarjes së rëndë në kanionin e Holtës ku u mbyt një 25-vjeçare nga Lushnja. Ai ka rrëfyer të gjithë kronologjinë e ngjarjes ndërsa ka ...

93 artikuj të ndërlidhur »

Rrezik për tjetër shpërthim, policia “blindon” pallatin në ish-Bllok

Gazeta Express - parë: 9 orë

Vijon paniku në zonën e Bllokut, në Tiranë, përkatësisht në rrugën “Vaso Pasha”, aty ku një shpërthim i fuqishëm gazi lëndoi katër persona. Sipas “BalkanWeb” se ka rrezik për një tjetër shpërthim në ...

55 artikuj të ndërlidhur »

Isa Mustafa pret në takim ambasadorin norvegjez

Gazeta Express - parë: 9 orë

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa në një takim lamtumirës ka mirëpritur Ambasadorin e Norvegjisë në Kosovë, Per Strand Sjaastad. Gjatë takimit u diskutua për situatën aktuale në vend, zgjedhjet e ...

6 artikuj të ndërlidhur »

FFK-ja i çon letër kryetarit të Prizrenit: Harro politizimin e Lirisë

Gazeta Express - parë: 9 orë

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) i ka dal në mbrojtje Lirisë së Prizrenit, e cila vazhdon të përzihet nga politika. Shtëpia e futbollit kosovar, përmes një letre dërguar kryetarit të Komunës së ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Casillas e braktis futbollin, i bashkohet stafit të Portos shkaku i sulmit në zemër

Gazeta Express - parë: 9 orë

Iker Casillas do ta marrë rolin e drejtorit në Porto duke e braktisur lojën e futbollit për ta vazhduar rikuperimin nga sulmi në zemër që e pësoi në maj.

9 artikuj të ndërlidhur »

Nuk ka zgedhje të parakohshme

Gazeta Express - parë: 9 orë

Zgjedhje të parakohshme siç kërkon partia opozitare më e madhe në vend, VMRO-DPMNE nuk do të ketë – ka theksuar sot kryeministri i vendit, Zoran Zaev.

61 artikuj të ndërlidhur »

Shoqërohet në polici Bojan Jovanovski

Gazeta Express - parë: 9 orë

Sot, drejtori i 1TV, Bojan Jovanovski, i njohur si “Boki 13”, u ftua në bisedë informative, në stacionin policor, njofton Portalb.mk. MPB, ende nuk ka dhënë informacione shtesë se për çka është ftuar ...

45 artikuj të ndërlidhur »