TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gazeta Express

Zagani: Gjyqtarja që s’futi në burg Tahirin, më futi mua

Gazeta Express - parë: 9 orë

“Doli ashtu siç e kishte parashikuar. Saimir Tahiri do të dënohej sa për sy e faqe. Saimir Tahiri nuk shkon në burg sa të jetë Edi Rama.” Ky është opinioni i Dritan Zaganit në një lidhje telefonike ...

559 artikuj të ndërlidhur »

Si t’i qëroni specat pa i ndotur duart

Gazeta Express - parë: 9 orë

Me mbarimin e përfundimit të shtatorit, fillon edhe tundimi i erës së specave të pjekur. Po ashtu, përgjatë kësaj periudhe, nëpërmjet përpunimit të specave të kuq arrihet edhe ajvari, ndër ushqimet ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Fotografitë tregojnë se rehatia nuk është e nevojshme kur keni nevojë për gjumë

Gazeta Express - parë: 9 orë

Nga një “kuti jastëkësh”, deri tek një stallë bagëtish, këto foto vërtetojnë se rehatia nuk është e nevojshme kur ju nevojitet gjumi. Seria e pamjeve të përmbledhura, të marra nga e gjithë bota, u ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Reali interesohet për Harry Kanen

Gazeta Express - parë: 9 orë

“Los Blancos” janë në kërkim të një sulmuesi të madh për sezonin e ardhshëm dhe duket se e kanë veçuar yllin e Tottenhamit, Harry Kane Real Madridi është në kërkim të një sulmuesi, i cili do t’i ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Zyra e kryeministrit furnizohet me lektyra shkollore

Gazeta Express - parë: 9 orë

Zyra e Kryeministrit të Kosovës, do të shpenzojë rreth 300 mijë euro për lektyra shkollore. Në njoftimin e bërë në KRPP nga Zyra e Kryeministrit thuhet se 300 mijë euro planifikohen të shpenzohen për ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Noka zbulon pse i shpëtoi burgut Tahiri: I ka përgjuar të gjithë, edhe ambasadat e huaja

Gazeta Express - parë: 9 orë

Saimir Tahiri i ka përgjuar të gjithë përfshirë edhe një pjesë të Ambasadave të huaja në Tiranë. Këtë pohim e bëri ish-ministri i Brendshëm, Flamur Noka, gjatë një intervistës së tij në Top Talk.

559 artikuj të ndërlidhur »

Vajza 12-vjeçare lind djalë, procesi zgjatë 10 orë

Gazeta Express - parë: 9 orë

Një vajzë 12-vjeçare ka sjellë në jetë një fëmijë të cilin e ka me një burrë tetë vite më të moshuar, shkruan Daily Mail, raporton Gazeta Express. Rasti ka ndodhur në Ukrainë, derisa, vajza me ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Një kompani nga Serbia do të furnizojë Veriun me rrymë – Lluka thotë se ky është sukses i madh

Gazeta Express - parë: 9 orë

Rreth 12 milionë euro në vit llogaritet fatura e përbashkët e energjisë së shpenzuar nga katër komunat me shumicë serbe në veri të Kosovës, qytetarët e këtyre komunave Mitrovicë e Veriut, Zubin ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Valon Berisha rikthehet titullar, komenton humbjen e Lazios në Europa League

Gazeta Express - parë: 9 orë

Valon Berisha ka luajtur nga minuta e parë për Lazion në humbjen nga Cluj në Europa League. Mesfushori kosovar beson se “Biancocelesti” do të këndellen dhe se do ta kenë një sezon pozitiv Valon ...

21 artikuj të ndërlidhur »

S’kanë para për qumësht, i japin kafe për të pirë vajzës 1 vjeçare

Gazeta Express - parë: 9 orë

Një foshnjë vetëm 14 muajsh, shkaku i kushteve të këqija e varfërisë është ushqyer me kafe të zier tash e disa muaj, shkruan Daily Mail, raporton Gazeta Express.

10 kuriozitete për flokët që nuk i keni dëgjuar më parë

Gazeta Express - parë: 9 orë

Thuajse ne të gjithë bëhemi të ndjeshëm kur vjen puna tek flokët! Duam të dimë më shumë rreth tyre, rreth rritjes, centimetrave, ngjyrave, rënies, gjithçka ka lidhje me to.

6 artikuj të ndërlidhur »

Dëshmitarët e mbrojtur s’ka kush t’i mbrojë

Gazeta Express - parë: 9 orë

Që nga viti 2012, Kosova ka në fuqi Ligjin për mbrojtjen e dëshmitarëve, por ky ligj nuk e ka penguar zbulimin e identitetit të disa dëshmitarëve të mbrojtur.

8 artikuj të ndërlidhur »

Munter: Kosova dhe Serbia të bëjnë marrëveshje për hir të të rinjve që po ikin nëpër botë

Gazeta Express - parë: 9 orë

Ish-ambasadori i SHBA’së në Beograd, Camron Munter, ka qëndruar për një vizitë në Serbi, ku është takuar me krerët e shtetit serb, e me të cilët ka diskutuar në mënyrë specifike për çështjen e ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Shqipëria mes vendeve me problematike për të rritur fëmijë

Gazeta Express - parë: 9 orë

Raporti i fundit botëror i Save the Children zbuloi se 1 në 8 fëmijë në botë është i privuar nga fëmijëria. Raporti përfshin një indeks global, ku Shqipëria renditet në vendin e 61 nga 176 shtete të ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Rikthehet furnizimi me ujë për rreth 10 mijë konsumatorët e Pejës

Gazeta Express - parë: 9 orë

Pas një angazhimi 10 orësh të inxhinierëve, teknikëve dhe punonjësve të KRU ‘Hidrodrini’, është arritur që të rikthehet furnizimi me ujë në pjesën jugore të Pejës, që përfshinë bashkësitë ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Nga lidhja e Historianëve ragojnë për punimet në Kalanë e Novobërdës

Gazeta Express - parë: 9 orë

Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, ka reaguar lidhur me dëmet e shkaktuara në Kalanë e Novobërdës dhe lidhur me lejimin e kompanisë serbe që kryejë punime në këtë pasuri të ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Gjermania do t’i vendosë çmim emetimit të karbonit

Gazeta Express - parë: 10 orë

Qeveria e kancelares gjermane, Angela Merkel është pajtuar për të vendosur një çmim në emetimet e karbonit, teksa synon të arrijë synimin për klimën, ashtu që deri më 2030 të zvogëlohet lirimi i ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Robert Berisha publikon bisedën me bionden misterioze

Gazeta Express - parë: 10 orë

Pas ndarjes me Nora Istrefin, Robert Berisha nuk nguron të bëjë publike flirtet e vajzave me të. Në një etiketim që një vajzë bjonde i ka bërë këngëtarit, bashkëngjitur një mesazhi flirtues, duket se ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Zyra e Kryeministrit shpallë tender në vlerë prej 300 mijë eurosh për libra, çka po i duhen?

Gazeta Express - parë: 10 orë

Rreth 300 mijë euro të qytetarëve të vendit do të shpenzohen vetëm për të furnizuar Zyrën e Kryeministrit me lektyra shkollore, shkruan Gazeta Express.

9 artikuj të ndërlidhur »

Qysh me iu besu?

Gazeta Express - parë: 10 orë

Kanë rrejtë e mashtru tash njëzet vjet. Çka nuk kanë premtu, e pak kanë realizu. Tash i ftojnë qytetarët që t’i votojnë prapë, sepse kësaj here e kanë përnjëmend.