TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gazeta Express

“Aktorët e komisionit Hetimor për Presidentin e Republikës, janë personazhet e dosjeve “184” dhe “339”

Gazeta Express - parë: 6 orë

Sekretari për çështjet ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata në një deklaratë për mediet tha se anëtarët kryesor të Komisionit Hetimor për Presidentin e Republikës janë të personazhet e ...

32 artikuj të ndërlidhur »

Trajneri i Shkëndijës: “Presim kualifikimin për në raundin tjetër”

Gazeta Express - parë: 6 orë

Osmani mendon se Shkëndija ka gjithçka në favor të saj pas fitores 1-0 në udhëtim ndaj Nomme Kalju, por ka kërkuar nga lojtarët të jenë të përqendruar pasi ende asgjë s’ka përfunduar.

13 artikuj të ndërlidhur »

Ftesë për aplikim – Ofertim për shtypin e materialeve të ndryshme

Gazeta Express - parë: 6 orë

Të nderuar, IPKO Telecommunications fton të interesuarit për aplikim/ofertim konkurues për “shtypin e materialeve të ndryshme për IPKO”. Dokumentacioni me kushtet e përgjithshme për aplikim/ofertim ...

2 artikuj të ndërlidhur »

“Shqipëria kanali kryesor për transportin e drogës”, raporti i italianëve

Gazeta Express - parë: 7 orë

Drejtoria e Përgjithshme e Antidrogës italiane ka publikuar raportin vjetor mbi të dhënat e trafikut të lëndëve narkotike në Itali. Viti 2018 konsiderohet viti me sekuestrimin rekord të drogës që ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Nuk akreditohet as kolegji ku studioi e diplomoi Agim Bahtiri

Gazeta Express - parë: 7 orë

Kolegji ku ka përfunduar studimet i pari i komunës së Mitrovicës, nuk do të mund të pranojë student të rinj për këtë vit. Bahtiri kishte arritur që të marrë diplomën nga ky universitet para rreth tri ...

61 artikuj të ndërlidhur »

ShBA nuk jep azil për emigrantët nëse kanë kaluar nëpër një vend tjetër

Gazeta Express - parë: 7 orë

Administrata amerikane ka nxjerrë një rregull të ri që ndalon emigrantët të kërkojnë azil në SHBA, nëse ata kanë udhëtuar më parë përmes një vendi tjetër.

10 artikuj të ndërlidhur »

Mbyllet universiteti ku prodekane është gruaja e Presidentit Thaçi

Gazeta Express - parë: 7 orë

Këshilli Shtetëror i Cilësisë së Arsimit ka marr vendim gjatë ditës së sotme për mbylljen e tri universiteteve publike dhe disa private në vend. Në mesin e këtyre universiteteve është edhe ai i ...

61 artikuj të ndërlidhur »

Ky qytet cilësohet si udhëkryqi i kokainës në Shqipëri

Gazeta Express - parë: 7 orë

Në studion e Top Talk, gazetari Artan Hoxha, si një ekspert i analizës së kriminalitetit në tërësi, vuri në dukje se Fieri, edhe pse një qytet që nuk shfaqet mediatikisht si problematik, është “baza” ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Ganimete Musliu fillon pushimet, argëtohet me këngën e mikes së saj, Leonora Jakupit

Gazeta Express - parë: 7 orë

Deputetja e Kuvendit të Kosovës ka filluar pushimet verore. Deputetja nga radhët e PDK-së, Ganimete Musliu, ka filluar me postimet nga pushimet. Ndërsa ajo përmes një videoje ka treguar se gjatë ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Talenti i Vëllaznimit i bashkohet Prishtinës

Gazeta Express - parë: 7 orë

“Bardhekaltrit” i kanë përforcuar radhët e tyre me qendërmbrojtësin perspektiv dhe stabil të Vëllaznimit, Art Maloku, i cili ndihet i lumtur që iu bashkua klubit më të madh në Kosovë Prishtina ka ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Ngjarje e rëndë në Tiranë, 40- vjeçari hidhet nga kati i pestë

Gazeta Express - parë: 7 orë

Policia e Tiranës njofton se rreth orës 16:15 në rrugën “Kareman Ylli”, dyshohet se në kushte të rënduara psikike, është vetëhedhur nga kati i 5-të i banesës shtetasi I. ZH.

7 artikuj të ndërlidhur »

Katër fëmijë bëhen top lajm në mediat australiane – vozitën rreth 900 kilometra me makinë të vjedhur

Gazeta Express - parë: 7 orë

Katër fëmijë të moshës 10 deri 14-vjeç udhëtuan me një makinë të vjedhur për 900 kilometra në Australi, tha policia. Zyrtarët shpjeguan se tre djem dhe një vajzë u gjetën dje në Grafton, New South ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Kërkohet nga INTERPOL-i: I caktohet masa e paraburgimit shtetasit gjerman që u arrestua në Prishtinë

Gazeta Express - parë: 7 orë

Departamenti për Krime të Rënda i Gjykatës Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e paraburgimit prej 40 ditësh ndaj të dyshuarit S.T. I njëjti dyshohet për “Vjedhje dhe grabitje” me armë zjarri, ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Universitetet që s’u akredituan mund të aplikojnë vitin e ardhshëm, sivjet s’mund të regjistrojnë studentë

Gazeta Express - parë: 7 orë

Organizata për Rritjen e Cilësisë në Arsim (ORCA) ka sqaruar se Univeriteti i Pejës, Prizrenit dhe Mitrovicës mund të aplikojnë për akreditim vitin e ardhshëm, por këtë vit akademik nuk mund të ...

61 artikuj të ndërlidhur »

Ministri Lekaj po i injoron qe disa muaj, reagon Oda e Afarizmit të Kosovës

Gazeta Express - parë: 7 orë

Oda e Afarizmit të Kosovës po thotë se ministri Pal Lekaj, po i injoron duke mos iu mundësuar realizmin e një takimi ku do të flitej lidhur me zgjedhjen e problemeve të infrastrukturës rrugore.

Lani publikon këngën e re që do të ju bëjë të kërceni

Gazeta Express - parë: 7 orë

Këngëtari Lani ka publikuar projektin e tij më të ri. Këngëtari i ri ka publikuar këngën e re “Mariona”, e cila ka ardhur bashkë me videoklip. Kënga e cila është një përzierje gjuhësh shqipe dhe ...

Griezmannit ia rrjedh, shikoni çfarë i bëjnë bashkëlojtarët e rinj në stërvitje

Gazeta Express - parë: 7 orë

Antoine Griezmann është ‘turpëruar’ dy herë në stërvitjen e parë të hënën me klubin e ri, Barcelonën. Skuadra e Ernesto Valverdes ka nisur përgatitjet për sezonin e ri në qendrën stërvitore në Joan ...

58 artikuj të ndërlidhur »

Taksa, ‘karta’ e Haradinajt për dialogun

Gazeta Express - parë: 7 orë

Pezullimi i taksës prej 100 për qind ndaj prodhimeve të importuar nga Serbia, të cilën e ka vendosur Qeveria e Kosovës, “është kërkesë që ekziston” dhe ajo është për ta “disiplinuar” Kosovën, ka ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Detaje të autopsisë nga vrasja e 11 vjeçarit – viktima ishte dhunuar seksualisht 3 herë

Gazeta Express - parë: 7 orë

Qe tre ditë është hapur e pamja për vdekjen e 11-vjeçarit K.Veseli në Fushë Kosovë. Ai u gjet i vdekur të enjten e 11 korrikut, poshtë shkallëve të një kompleksi banesor, në lagjen ‘Xhemail Mustafa’.

3 artikuj të ndërlidhur »

Tërheqja nga gara në parti: Flet në Frontal, Nait Hasani

Gazeta Express - parë: 7 orë

Në emisionin Frontal në T7 sot do të flasë deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Nait Hasani. Hasani zbulon për herë të parë arsyet se pse ka vendosur që të mos jetë pjesë e kryesisë së Partisë ...