TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gazeta Express

Fatmir Limaj ndërpret fjalimin në Prizren, respekton ezanin

Gazeta Express - parë: 7 orë

Kryetari i Nismas Social Demokrate, Fatmir Limaj ka ndërprerë për disa minuta fjalimin e tij në një tubim në qytetin e Prizrenit. Arsyeja e ndaljes ishte respektimi ndaj ezanit.

58 artikuj të ndërlidhur »

Trajneri i Kosovës: Ka raste kur prindi dëshiron që djali t’i luajë për Kosovën, por djali jo

Gazeta Express - parë: 7 orë

Trajneri i Kombëtares së Kosovës U-19, Ramiz Krasniqi, i ka rrëfyer pengesat me të cilat është përballur me skuadrën e tij, duke i treguar rastet kur prindi i një futbollisti dëshironte që djali t’i ...

“Lojtarët e Shqipërisë duan të luajnë në Kosovë”

Gazeta Express - parë: 7 orë

Trajneri Muhamet Dragusha beson se klubet e Ipko Superligës së Kosovës do të jenë mjaft aktive gjatë afatit kalimtar të janarit, veçanërisht me transferime të lojtarëve nga Shqipëria.

Osmani në Gjilan: Edhe 16 ditë përfundon mentaliteti plaçkitës

Gazeta Express - parë: 7 orë

Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryeministre, Vjosa Osmani, ka thënë të premten në një takim me rininë e Gjilanit, se edhe 16 ditë kanë mbetur nga dita e zgjedhjeve, kur me ...

114 artikuj të ndërlidhur »

“150 organizata mjedisore kërkojnë mbrojtjen e Vjosës nga digat”

Gazeta Express - parë: 7 orë

Në Ditën Botërore të Lumenjve 150 organizata kombëtare dhe ndërkombëtare mjedisore i kërkuan qeverisë shqiptare mbrojtjen e Lumit Vjosa nga digat e hidrocentraleve.

6 artikuj të ndërlidhur »

“Vila 1.6 mln euro e Vlahutin”, Flamur Noka: Mënyra sesi Rama korrupton

Gazeta Express - parë: 7 orë

Duke e konsideruar reformën në drejtësi një “Ramaformë”, Flamur Noka, gjatë emisionit “Top Talk” në Top Channel, iu rikthye edhe historisë së ish-ambasadores së BE-së, Romana Vlahutin, me vilën me ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Krasniqi dhe Dragusha analizojnë derbin Prishtina – Gjilani

Gazeta Express - parë: 7 orë

Java e gjashtë e Ipko Superligës së Kosovës e sjell një derbi të madh në kryeqytet, ku Prishtina e pret në “Fadil Vokrri” liderin e Superligës së Kosovës, Gjilanin.

BE-ja dhe Britania pajtohen për të vazhduar bisedimet për Brexit

Gazeta Express - parë: 8 orë

Bashkimi Evropian ka thënë se negociatorët britanikë dhe ata të BE-së janë pajtuar për të vazhduar diskutimet me qëllim të finalizimit të Brexitit, apo largimit të Britanisë nga blloku evropian.

38 artikuj të ndërlidhur »

Avokati i gjyqtarit që u suspendua: Nuk ka prova që klienti i tij ka marrë ryshfet

Gazeta Express - parë: 8 orë

Gëzim Kollçaku, avokat i gjyqtarit të arrestuar, Sali Berisha, tha se Prokuroria nuk ka ofruar prova që mund të dëshmojnë se klienti i tij ka marrë ryshfet.

Ja pse Shega është frut i nevojshëm për organizmin

Gazeta Express - parë: 8 orë

Shega rekomandohet të hahet e freskët, në lëngje, ëmbëlsira dhe pasta, në smoothie dhe është një simbol i shëndetit. Është e mbushur me vitaminë C, si dhe acid folik, vitamina A dhe E në përbërjen e ...

Kandidatja e AAK-së përplaset me kandidatën e VV-së “A e ke prek najherë flamurin e Kosovës”

Gazeta Express - parë: 8 orë

Kandidatja për deputete në Gjakovë Burbuqe Bakija Deva nga koalicioni AAK-PSD dhe kandidatja për deputete e VV-së, Mimoza Shala janë përplasur lidhur me temën e flamurit.

4 artikuj të ndërlidhur »

Krasniqi për Vukicevicin: Trajneri i Feronikelit s’e njeh futbollin kosovar

Gazeta Express - parë: 8 orë

Trajneri Ramiz Krasniqi beson se në dëm të Feronikelit, për këtë sezon të Ipko Superligës së Kosovës, mund të jetë fakti se trajneri i ri, Dejan Vukicevic, nuk ka përvojë në futbollin kosovar dhe ai ...

Ish-komandanti i Koshares akomodohet në PDK, fillon sulmet ndaj LDK’së

Gazeta Express - parë: 8 orë

“LDK është e kapur nga një ekip njerëzish që kanë një të kaluar jo të ndershme dhe po e mbajnë peng këtë parti”, deklaroi Berisha. Një nga ish-komandantët e UÇK-së në Koshare, Hisen Berisha, ka ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Dalin pamjet, si u vra i riu Altin Balliu në Korçë në Janar

Gazeta Express - parë: 8 orë

Dalin pamjet filmike të momentit të vrasjes së Altin Balliut në 17 janar 2019 në qytetin e Korçës. Filmimi, i regjistruar nga kamera e një biznesi në Korçë, hedh dritë mbi atë çfarë ka ndodhur në ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Caritas: Kosova e varfër sherri i politikës, edhe pas 20 vjetësh pret ndihma nga jashtë

Gazeta Express - parë: 8 orë

Organizata humanitare zvicerane “Caritas” e cila ka ndihmuar dhe vazhdon të ndihmojë Kosovën që nga viti 1999, thotë se paqëndrueshmëria politike në vend po përcillet edhe me pasoja sociale dhe ...

Kurti: Për bashkim me Shqipërinë nuk duhet hequr qafe një pjesë të territorit

Gazeta Express - parë: 8 orë

Në mesin e javës tjetër, një fushatë parazgjedhore fillon para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë më 6 tetor. Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, shpjegoi shkurtimisht se ...

45 artikuj të ndërlidhur »

Për “hotelin më të keq në botë”, nuk po interesohet askush. Çfarë po ndodhë me Grandin?

Gazeta Express - parë: 8 orë

Grand Hotel Prishtina nuk po iu lë përshtypje investitorëve të huaj. Për hotelin që dikur ishte më me name në vend, askush më nuk po shfaq interesim. Aktualisht, ky objekt shërben vetëm për reklamim.

Xabi Alonso në vend të Zidanet te Reali?

Gazeta Express - parë: 8 orë

Mediat spanjolle shkruajnë se Xabi Alonso mund ta zëvendësojë Zinedine Zidanen në Madrid Mediat spanjolle shkruajnë se presidenti i Real Madridit, Florentino Perez dëshiron që Xabi Alonso ta ...

70 artikuj të ndërlidhur »

Abazi hap front me PDK-në: barnat esenciale nuk janë mjet i fushatës elektorale

Gazeta Express - parë: 8 orë

Anëtari më i ri i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi ka kritikuar PDK-në rreth fushatës që kjo e fundit po e promovon, shkruan Gazeta Express. Ministri në detyrë i shëndetësisë, Uran Ismaili i cili ...

Albërie Hadërgjonaj me këtë foto sfidon edhe 20-vjeçaret

Gazeta Express - parë: 8 orë

Albërie Hadërgjonaj duket në top-formë në paraqitjen e radhës. Albërie Hadërgjonaj është goxha aktive në rrjete sociale, në të cilat duket në top-formë.

17 artikuj të ndërlidhur »