TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gazeta Express

Aksident në Gjakovë, lëndohet rëndë një person

Gazeta Express - parë: 5 orë

Një person ka marrë lëndime të rënda trupore pasi me motoçikletën e tij është ndeshur me një veturë. I lënduari është dërguar për tretman mjekësor në QKUK dhe sipas mjekëve ka lëndime të rënda.

3 artikuj të ndërlidhur »

As Ivan Perisic nuk është në planet e Contes

Gazeta Express - parë: 5 orë

Një ditë para ndeshjes me Manchester United, Antonio Conte nuk u tregua aspak i rezervuar, teksa “shigjetoi” drejtuesit e klubit, duke u kujtuar se janë shumë mbrapa me punën në merkato, si në hyrje, ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Flet Fatmir Sejdiu, i jep disa këshilla për LDK’në, nuk tregon se a do të kandidojë për Kryetar

Gazeta Express - parë: 5 orë

Fatmir Sejdiu ka kërkuar unitet e demokraci në LDK. Nëpërmjet një thirrje publike ai ka kërkuar tolerance dhe bashkëpunim gjeneratash në parti. A është kjo thirrja e tij prej liderit të ardhshëm të ...

56 artikuj të ndërlidhur »

“Duket që është vrasje e jo vetëvrasje”- Isuf Kalo rrëfen bisedën konfidenciale me Enverin para pushkatimit të ...

Gazeta Express - parë: 5 orë

Pjesa në vijim e rrëfimit të Isuf Kalos, mjekut personal të Enver Hoxhës, marrë nga libri “Blloku”, botim i “UET PRESS”, përshkruan prapaskenat e dënimit të Llambi Ziçishtit, ish-ministër i ...

Menaxheri i Bale i reagon ashpër Zidanit

Gazeta Express - parë: 5 orë

Deklarata e trajnerit Zinedine Zidane për Gareth Bale ka bërë xhiron e të gjitha medieve botërore. Numri një i stolit nuk e aktivizoi në ndeshjen e humbur ndaj Bayern Munchen-it dhe deklaroi hapur se ...

34 artikuj të ndërlidhur »

Ramadani: Haradinaj mori një vendim të rëndësishëm për Sigurinë para dorëheqjes

Gazeta Express - parë: 5 orë

Para dy ditësh, kur Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i kryeministrit, ka miratuar Strategjinë e Sigurisë së Kosovës. Zëvendës ministri i FSK-së, Burim Ramadani, po e quan këtë si vendim të ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Defekti në një pompë lë pa ujë të pijshëm gjysmën e Prishtinës

Gazeta Express - parë: 5 orë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit ”Prishtina ”, ka njoftuar se për shkak të një defekti në njërën nga tre pompat e rezervuarit të Mirëditës në lagjen “Velania” , sot janë pa ujë të pijshëm, me ç’rast ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Ramushi – hero dhe viktimë

Gazeta Express - parë: 5 orë

Pas Gjykatës Ndërkombëtare të Hagës, UNMIK-ut dhe EULEX-it, radha i erdhi Gjykatës Speciale. Ironia është se këtë radhë viktimat potenciale të Gjykatës janë themeluesit e saj.

Griezmann: S’më pritet derisa Messi të kthehet nga pushimi

Gazeta Express - parë: 5 orë

Antoine Griezmann e ka pranuar se mezi pret që Lionel Messi të kthehet nga pushimi dhe ta shohë atë në stërvitje me Barcelonën. Ish-sulmuesi i Atletico Madridit do të luajë pa Messin në turin e ...

31 artikuj të ndërlidhur »

Pa pikë mëdyshje, Ermal Mamaqi tregon se cila është e preferuara e tij me Kejvinës dhe Belindës

Gazeta Express - parë: 5 orë

Dy velinat, Kejvina Kthella dhe Belinda Dragoti u bënë shumë të njohura pas paraqitjes së tyre në “Xing me Ermalin”, ku shpeshherë krijonin edhe situata qesharake me moderatorin Ermal Mamaqin apo ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Trump planifikon zvogëlim të shpenzimeve në rast se i fiton zgjedhjet

Gazeta Express - parë: 5 orë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, i ka udhëzuar ndihmësit e tij që të përgatisin zvogëlime të mëdha të buxhetit në rast se e fiton mandatin e dytë në zgjedhjet ...

2 artikuj të ndërlidhur »

The Guardian: Në gjurmim të të papriturës, një udhëtim përreth Shqipërisë

Gazeta Express - parë: 6 orë

A ishte një ujk? Ndërsa makina jonë u rrotullua në një hark tjetër të ngushtë të thellë në fshatrat shqiptare, një krijesë e çuditshme dhe e egër shihte nga cepi. Pa dyshim që ishte.

Kryediplomati malazez: Me largimin e Haradinajt, Thaçi e Vuçiq marrin më shumë hapësirë në negociata

Gazeta Express - parë: 6 orë

Kryediplomati i Malit të Zi, Srđan Darmanovic thotë se dorëheqja e Haradinajt mund t’i japë Vuçiçit dhe Thaçit më shumë hapësirë për negociata. Thekson se kjo situatë mund të ndikojë në skenarin e ri ...

629 artikuj të ndërlidhur »

Huqja e madhe e Benzemas, s’di të shënojë në portën bosh ndaj Bayern Munich

Gazeta Express - parë: 6 orë

Karim Benzema e ka nisur si është më së keqi fazën përgatitore me Real Madridin duke bërë paraqitje të dobët në një ndeshje miqësore ndaj Bayern Munich të shtunën në SHBA.

11 artikuj të ndërlidhur »

Kapet elbasanlliu me 50 doza kokainë dhe 7 telefona, sekuestrohen dhe para

Gazeta Express - parë: 6 orë

Policia ka sekuestruar gjatë një operacioni të koduar “Bradasheshi” 50 doza kokainë, aparate celulari, një automjet dhe një shumë parash, ndërsa ka arrestuar 39- vjeçarin me inicialet E.R.

4 artikuj të ndërlidhur »

Ylli i ri i Real Madridit shënon gol fantastik ndaj Bayern Munich

Gazeta Express - parë: 6 orë

Rodrygo Goes debutoi me një gol fantastik për Real Madridin në një ndeshje miqësore të shtunën në SHBA. Bayern Munich e mposhti me lehtësi 3:1 Real Madridin në turneun parasezonal miqësor, ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Mjeku personal i Enverit rrëfen prapaskenat: Kush vendosi për eliminimin e Kadri Hazbiut. Nga nofka “Masoviku i zi”, ...

Gazeta Express - parë: 6 orë

Mjeku personal i Enver Hoxhës, Isuf Kalo në librin e tij “Blloku”, i botuar nga UETPress, ka rrëfyer prapaskenat e eliminimit të Kadri Hazbiun. Në këtë libër tregohen fakte interesante për ngjarjet e ...

Zhduket një vajzë nga Fushë Kosova

Gazeta Express - parë: 6 orë

Para katër ditësh një vajzë nga Fushë Kosova është larguar nga shtëpia dhe nuk dihet për vendndodhjen e saj Rastin në polici e ka lajmëruar të shtunën nëna e vajzës së zhdukur, e cila ka bërë të ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj nis fushatën: Popull më të mirë se në Rahovec nuk ka

Gazeta Express - parë: 6 orë

Dy ditë pas ofrimit të dorëheqjes nga pozita e kryeministrit të Kosovës, Rasmush Haradinaj, ka qëndruar në Rahovec. Nga aty, kryeministri në dorëheqje ka lavdëruar qytetarët e asaj ane.

26 artikuj të ndërlidhur »

Gabimi që bashkëshortja 10 vite më e re nuk i fali Stresit pas daljes nga burgu, si u prish plani i dasmës private në ...

Gazeta Express - parë: 6 orë

Reperi Arkimed Lushaj, i njohur si Stresi, u lirua nga burgu pas 8 muajsh, një vendim që gëzoi më së shumti bashkëshorten e tij 10 vite më të re, Keisin.

5 artikuj të ndërlidhur »