TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gazeta Express

Sa kanë borxhe zviceranët

Gazeta Express - parë: 5 orë

Rreth 561,000 njerëz kanë borxhe të tepruara në Zvicër, 118,000 më shumë sesa në vitin 2016, sipas konsulentëve financiar CRIF dhe shërbimit online për krahasimin e çmimeve Comparis.ch.

2 artikuj të ndërlidhur »

Vetëm 6 mijë familje s’e kanë asnjë anëtar të punësuar, pohon Limaj

Gazeta Express - parë: 5 orë

I pari i partisë Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, njëherit edhe kandidat për kryeministër nga koalicioni Nisma-AKR-PD, ka folur rreth zotimeve të kësaj partie.

58 artikuj të ndërlidhur »

Sekretari i Nismës: Le të jenë këto zgjedhje referendum për kandidatët për kryeministër

Gazeta Express - parë: 5 orë

Sekretari i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, gjatë fjalimit të tij në një mbledhje me elektoratin në Prizren ka thënë se kandidati i tyre për kryeministër është ndër të paktët që gjithë jetën ...

Rrahje masive mes nxënësve në Malishevë

Gazeta Express - parë: 5 orë

Një rrahje masive ka ndodhur mes nxënësve në Stacionin e Autobusëve në komunën e Malishevës. Në një video që ka ardhur në adresë të Televizionit 7, një grup i nxënsve shihen të jenë përleshur ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Përplasen Hamza dhe Bislimi: Nuk mund të na flisni për korrupsionin, nuk keni bërë asgjë për ta luftuar

Gazeta Express - parë: 5 orë

Në emisionin Pressing të televizionit T7, anëtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Bedri Hamza dhe anëtari i Lëvizjes vetëvendosje, Besnik Bislimi, kanë debatuar ashpër rreth korrupsionit në Kosovë.

9 artikuj të ndërlidhur »

Në varrin e stërgjyshes varrosin një person tjetër!

Gazeta Express - parë: 5 orë

“Stop” është ndalur në fshatin Drenovë të Korcës për një denoncim të shtetasit Piro Murcka. Ai tregon, se në 4 shtator 2019 konstatoi, se në varrin e stërgjyshes, ku e nderonin prej 50 vjetësh, ishte ...

Ismaili: Në listën e re të barnave esenciale janë përfshirë mbi 100 ilaçe të reja

Gazeta Express - parë: 5 orë

Sot është bërë nënshkrimi i listës së barnave esenciale nga ministri në detyrë i shëndetësisë, Uran Ismajli, e ku janë përfshirë mbi 100 barna të reja, të cilat pritet që t’i ulin problemet e ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Lluka: Duhet t’i pensionojmë më herët gjyqtarët që të vijnë të rinjtë

Gazeta Express - parë: 5 orë

Kandidati për deputet nga radhët e koalicionit NISMA-AKR-PD, i ftuar në emisionin Pressing të televizionit T7, ka deklaruar se gjyqtarët duhet të pensionohen më herët në mënyrë që t’i hapet rrugë të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Barcelona duhet të shet lojtarë me vlerë 172 milionë euro

Gazeta Express - parë: 5 orë

Sezonin e kaluar, Barcelona i kishte vënë vetës synim për të gjeneruar 145 milionë euro nga shitja e lojtarëve në mënyrë që të barazon financat e tyre dhe mos të jetë borxh Ata duhet që të arrin ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Kush i shkoi si përforcim Vjosa Osmanit në tubimin në Gjilan

Gazeta Express - parë: 5 orë

Kandidatja e LDK’së për kryeministre, Vjosa Osmani, ka kaluar mbrëmjen e sotme në tubimet në Gjilan. Ajo është shoqëruar nga bashkëshorti i saj, Prindon Sadriu dhe dy vajzat e saj binjake.

114 artikuj të ndërlidhur »

“Do publikojë materiale kompromentuese për socialistët”, flet Saimir Tahiri

Gazeta Express - parë: 5 orë

Ish-ministri Saimir Tahiri ka folur mbrëmjen e së premtes në emisionin “Java në RTSH” ku ka komentuar edhe një herë përballjen e tij me drejtësinë. Përmes një lidhje telefonike me panelin e ...

559 artikuj të ndërlidhur »

Bedri Hamza: Duhet të krijohet Gjykata Ekonomike

Gazeta Express - parë: 5 orë

Kandidati i Partisë Demokratike për Deputet dhe Ministri në detyrë i Financave, Bedri Hamza, i ftuar në emisionin Pressing të televizionit T7 ka thënë se duhet të krijohet një Bankë Ekonomike e cila ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Veseli në Brrut dhe Pllavë të Dragashit premton se do t’i asfaltojë 500 kilometra rrugë rurale

Gazeta Express - parë: 5 orë

Lideri i PDK-së ka vazhduar takimet e tij me banorë në fshatrat e Dragashit. Ai në Brrut dhe Pllave ka shpalosur planin për zhvillimin ekonomik, ku prioritet në program ka thënë se e ka edhe ...

Hoxhaj tregon se me cilat parti do të jetë në koalicion PDK pas zgjedhjeve

Gazeta Express - parë: 5 orë

Partitë politike në Kosovë janë në mes të fushatës elektorale, teksa qytetarët kosovarë do t’u drejtohen kutive të votimit me 6 tetor për të zgjedhur përfaqësuesit e tyre në Kuvend.

53 artikuj të ndërlidhur »

Enca me bikini, e reklamon prapë gjoksin

Gazeta Express - parë: 5 orë

Enca Haxhia ka vazhduar me publikimin e fotografive që vënë në plan të parë ‘asetet’ e saja trupore. Në ditët e fundit, këngëtarja ka qenë mjaft aktive në profilin e saj në Instagram, ku numëron mbi ...

19 artikuj të ndërlidhur »

Xhafaj i kthen “reston” Tahirit

Gazeta Express - parë: 5 orë

Ambasadori Britanik, Duncan Morgan, ka postuar një twitter lidhur mbi vendimin e djeshëm të dhënë nga Gjykata e Krimeve të Rënda që dënoi Saimir Tahirin me shërbim prove, duke i falur akuzat e rënda ...

559 artikuj të ndërlidhur »

“Liga e Kampionëve nuk duhet të jetë obsesion për Barcelonën”

Gazeta Express - parë: 6 orë

Dy eliminimet e fundit të Barcelonës nga Liga e Kampionëve i ka kryqëzuar tifozët e këtij ekipi, por tani Xavi Hernandez beson që kjo garë nuk duhet të jetë një obsesion për ish klubin e tij Lionel ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Bllokohet anija ruse në portin e Durrësit

Gazeta Express - parë: 6 orë

Një anije ruse është bllokuar mbrëmjen e sotme në portin e Durrësit. Mjeti i lundrimit ishte me gurë, ndërsa kishte dy javë në radhë në pritje që të shkarkohej.

10 artikuj të ndërlidhur »

Trudeau vazhdon fushatën pas skandalit të fotove me fytyrë të zezë

Gazeta Express - parë: 6 orë

Kryeministri kanadez Justin Trudeau tha të premten se do të ndalojë armët e sulmit të stilit ushtarak. Deklarata duket si një përpjekje për të rikthyer vëmendjen tek fushata zgjedhore pas skandalit ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Donin të shpërthenin avionin në ajër, dënohen 2 vëllezërit në Australi

Gazeta Express - parë: 6 orë

Dy vëllezër me banim në Australi u dënuan nga gjykata me burg, për shkak se kishin provuar që të shpërthejnë një avion në ajër, ndërsa vendimi se sa vite do të qëndrojnë prapa grilave do të merret në ...

9 artikuj të ndërlidhur »