TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gazeta Express

Armend Zemaj: Tahir Zemajt ia montuan dosjen për tregti me drogë, kështu iku nga burgu

Gazeta Express - parë: 2 orë

Nipi i Tahir Zemajt, Armendi, ishte i ftuar të hënën në emisionin Pressing të televizionit T7. Me të u diskutua në lidhje me ish kolonelin, Tahir Zemaj.

Universiteti i Prizrenit bën thirrje që studentët të mos shqetësohen

Gazeta Express - parë: 2 orë

Universiteti “Ukshin Hoti” në Prizren ka njoftuar se është në pritje të njoftimit zyrtar nga Agjencia e Kosovës për Akreditim, për përmbajtjen e vendimit të Këshillit Shtetëror të Cilësisë.

61 artikuj të ndërlidhur »

Ish-futbollisti i Liverpoolit në ‘Fadil Vokrri’, tregon për vështirësitë në karrierë para ndeshjes Feronikeli – TNS

Gazeta Express - parë: 2 orë

Skuadra e The New Saints ka arritur gjatë ditës së sotme në Kosovë, ku do ta zhvillojë ndeshjen e kthimit në kuadër të rrethit të parë eliminator të Ligës së Kampionëve kundër Feronikelit.

29 artikuj të ndërlidhur »

Armend Zemaj tregon arsyen se pse Tahir Zemaj ka qenë i urrejtur

Gazeta Express - parë: 2 orë

Deputeti në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, dhe njëherit edhe nipi i Kolonelit Tahir Zemaj, ka qenë i ftuar sonte në emisionin Pressing në T7 për të folur për jetën e ...

Erdogan: Ata që deshën ta shkatërrojnë Turqinë, Allahu ua shkatërroi kurthet e tyre

Gazeta Express - parë: 2 orë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka përkujtuar përvjetorin e tentim grusht-shtetit. Me këtë rast Erdogan tha se askush nga ata që tentuan të përfitojnë nga grusht-shteti nuk mbetën fitues.

3 artikuj të ndërlidhur »

“Do jetë ministër Drejtësie në qeverinë e Ramës”, flet Spartak Ngjela

Gazeta Express - parë: 2 orë

Avokat Spartak Ngjela i ka dhënë fund të gjitha aludimeve për një post ministror në qeverinë e kryeministrit Rama. I ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora, Ngjela i quan budallallëqe zërat se ai do ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj nesër pret një delegacion nga Britania e Madhe

Gazeta Express - parë: 2 orë

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nesër do të takohet me një delgacion nfga Britania e Madhe. Pjesë e delgacionit do të jenë Andreë Page, Shef i Departamentit për Ballkanin Perendimor si dhe ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Zemaj: Librin e Tahir Zemajt e blenë në mënyrë të organizuar që të mos arrijë tek lexuesit

Gazeta Express - parë: 2 orë

Nipi i Tahir Zemajt, Armendi, ishte i ftuar të hënën në emisionin Pressing të televizionit T7. Me të u diskutua në lidhje me ish kolonelin, Tahir Zemaj.

Liridon Krasniqi aplikon për shtetësi në Malajzi dhe më pas në FIFA

Gazeta Express - parë: 2 orë

Mesfushori Liridon Krasniqi, ka rënë dakord t’i mbrojë ngjyrat e Kombëtares së Malajzisë, ka thënë presidenti i Federatës së Futbollit të Malajzisë, Datuk Hamidin Amin.

2 artikuj të ndërlidhur »

Në Skenderaj nisin aktivitetet për diasporën “60 ditë – 60 aktivitete”

Gazeta Express - parë: 2 orë

Komuna e Skenderajt mbrëmjen e sotme ka nis aktivitetet për nder të diasporës, me moton “60 ditë – 60 aktivitete”. Kryetari i kësaj komune Bekim Jashari me këtë rast para shumë qytetarëve nga ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Kritikoi Veliajn, socialistët hakmerren ndaj Arben Malajt

Gazeta Express - parë: 2 orë

Partia Socialiste kërkon shkarkimin e Arben Malajt nga posti i anëtarit të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës të Shqipërisë. Mësohet se 28 deputetë kanë firmosur iniciativën duke kërkuar shkarkimin me ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Rreth 45 milionë euro importohen produkte të ujit në Kosovë çdo vit

Gazeta Express - parë: 2 orë

Çdo vit në tregun e Kosovës importohen produkte të ujit të ambalazhuar natyral dhe mineral në vlerë rreth 45 milionë euro. Ato shiten si produkt i kontraktuar me shumicë në supermarkete, institucione ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Përdhosën bustin e Françesk Radit, Elton Deda: Ndyrësira! Na bëni të na marrë malli për kohën e qoftëlargut!

Gazeta Express - parë: 2 orë

Ditën e sotme në rrjet ka qarkulluar një video ku shihen dy të rinj teksa përdhosin bustin e këngëtarit të ndjerë shqiptar Françesk Radit, tek të Kodrat e Liqenit Artificial.

7 artikuj të ndërlidhur »

Ambasadori turk ua shtinë ethet në bark kosovarëve: Gylenistët janë sikur ISIS

Gazeta Express - parë: 2 orë

Në përvjetorin e tretë të përpjekjes për puç në Turqi, autoritetet turke e paralajmëruan Kosovën për, siç thanë, rrezikun e lëvizjes së klerikut fetar turk, Fethullah Gulen.

4 artikuj të ndërlidhur »

Basha: 94% e qytetarëve refuzuan zgjedhjet farsë të Edi Ramës

Gazeta Express - parë: 2 orë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ishte sot në Shkodër për të zhvilluar takime me qytetarët. Gjatë daljes në medie, Basha falënderoi publikisht të gjithë qytetarët shkodranë për refuzimin ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Zbulohet sa është vlera e pagave që marrin infermierët e Kosovës në Gjermani

Gazeta Express - parë: 3 orë

Drejtori i kompanisë ‘Interpersonnel Kosova’, Musa Ahmeti, që është partner i kompanisë gjermane ‘DEKRA’ ka thënë se kontratat që bën kompania që ai drejton janë të ligjshme dhe të përhershme me ...

46 artikuj të ndërlidhur »

Numër rekord, sa shqiptarë morën leje qëndrimi në vendet e BE-së

Gazeta Express - parë: 3 orë

Rreth 52 mijë leje qëndrimi për herë të parë janë dhënë për Shqiptarët në vendet e Bashkimit Europian në vitin 2017. Eurostat ka publikuar sot të dhënat mbi lëvizjen e njerëzve në vendet anëtare, ku ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Grupit nazist i sekuestrohen arsenal armësh dhe raketë luftarake

Gazeta Express - parë: 3 orë

Në orët e para të mëngjesit të sotëm me urdhër të Prokurorisë Italiane të Turtivit, është ekzekutuar një operacion antiterrorist i cili ka çuar në sekuestrimin e një arsenali armësh lufte të një ...

3 artikuj të ndërlidhur »

“Do dalë dosja me përgjime për Spiropalin, Veliajn, Gjiknurin dhe Manjën”

Gazeta Express - parë: 3 orë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi deklaroi se nuk ka gjyqtar që do të kundërshtojë dekretin e presidentit. Ajo deklaroi se kreu i qeverisë Edi Rama ka kërcënuar anëtarin e KQZ Denar Bibën me ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Vendi i luleve mbushet me shishe të plastikës në Prishtinë

Gazeta Express - parë: 3 orë

Hedhja e mbeturinave në vendet publike është bërë një dukuri e zakonshme tashme në vendin tonë. Ndonëse në qytet mund të shohim kontejnerë dhe shporta që ti hedhin mbeturinat, qytetarët vazhdojnë ti ...

3 artikuj të ndërlidhur »