TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gazeta Express

Sarri – Chelseat: Nëse e ardhmja ime varet nga triumfi në finale, më shkarkoni tani

Gazeta Express - parë: 16 orë

Maurizio Sarri ka thënë se më parë do ta pranonte shkarkimin e menjëhershëm sesa e ardhmja e tij të varej nga rezultati i finales së Ligës së Evropës të mërkurën e ardhshme.

16 artikuj të ndërlidhur »

Sekuestrohet pasuria 1 milionë Euro e 57- vjeçarit nga Durrësi, e vendosur në rrugë kriminale

Gazeta Express - parë: 16 orë

Seksioni Kundër Pastrimit të Parave në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës në bashkëpunim me Prokurorinë e Durrësit, ka vënë në sekuestro një shumë të konsiderueshme të hollash dhe pasuri të ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Luisa, vetëm dy vjeçare nga Gjakova po kërkon ndihmën tuaj

Gazeta Express - parë: 17 orë

Luisa Mala nga Korenica e Gjakovës pa i mbushur 2 vite,(13.08.2017) është duke u mjekuar në Turqi. 80% e trupit iu është djegur me ujë. Shërimi i saj zgjat 2 deri në 3 muaj.

2 artikuj të ndërlidhur »

Ish- kryeministri italian për krizën në Shqipëri: Palët të ulen në tryezë, bojkoti s’është zgjidhje

Gazeta Express - parë: 17 orë

Ish-kryeministri Italian Massimo D’Alema i bën thirrje të gjithë aktorëve politik në Shqipëri që të nisin dialogun dhe të shmangin tensione e dhunën, që sipas tij po largojnë gjithnjë e më shumë ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Shërbimi korrektues njofton për incidentin dhe arrestimin e Shefqet Kabashit

Gazeta Express - parë: 17 orë

Shërbimi Korrektues i Kosovës është deklaruar lidhur me incidentin e sotëm në shënimin e 20-vjetori të Masakrës së Dubravës. ShKK tha se për shënimin e këtij përvjetori organizmi është lejuar të ...

85 artikuj të ndërlidhur »

Apel për ndihmë: Sadri Rexhaj ka mbetur i palëvizshëm nga një aksident në punë, ka nevojë për ndihmën tuaj

Gazeta Express - parë: 17 orë

Sadri Rexhaj, i lindur më 1978 ka nevojë për ndihëm tuaj. Sipas familjarëve të Rexhajt, ai ka pësuar aksident në punë, dhe për pasojë ka lënduar palcën kurrizore, duke mbetur i palëvizjshëm.

Era Istrefi fillon pushimet verore në këtë vend luksoz

Gazeta Express - parë: 17 orë

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Era Istrefi ka filluar pushimet verore, të cilat zgjedhur t’i kalojë në Ibiza të Spanjës. Këtë artistja e ka bërë të ditur përmes disa imazheve të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Rebelët rrëmbejnë tetë ushtarë të Ukrainës në Donetsk

Gazeta Express - parë: 17 orë

Autoritetet e Ukrainës njoftuan se tetë anëtarë të personelit ushtarak janë kapur të gjallë nga luftëtarët e mbështetur nga Rusia në rajonin lindor të Donetskut.

Gareth Bale nuk e ka ndërmend të lëvizë nga Real Madridi

Gazeta Express - parë: 17 orë

Gareth Bale nuk e ka ndërmend të largohet nga Real Madridi këtë verë, përkundër se ka marrëdhënie shumë të këqija me trajnerin Zinedine Zidane dhe klubin, sipas të përditshmes spanjolle “AS”.

17 artikuj të ndërlidhur »

Nënshkrimet për rrëzimin e qeverisë Haradinaj – Çfarë thonë deputetët e pozitës?

Gazeta Express - parë: 17 orë

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, kanë intensifikuar veprimet rreth organizimit të një mocioni për rrëzimin e Qeverisë. Këtë nismë të tyre e përkrahë edhe PSD-ja e Shpend ...

56 artikuj të ndërlidhur »

Fisi i Myftiut Tërnava rrihen keq mes vete – grushte e gurë për shkak të lopëve

Gazeta Express - parë: 17 orë

Disa lopë kanë qenë arsyeja që dy familje nga fshati Lismir i Fushë Kosovës të dielën që shkoi u rrahën keq me njëra-tjetrën. Djali i axhës së myftiut të Kosovës, Naim Tërnavës, Zymeri, dyshohet se e ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Fëmijët në foto, sot ndër çiftet më të pëlqyera shqiptare

Gazeta Express - parë: 17 orë

Këta dy fëmijë, sot janë çifti – dhe pëlqehen shumë nga publiku. Bëhet fjalë për Bes Kallakun dhe Xhensila Myrtezajn. Fotografitë i publikoi aktori, duke treguar se si janë dukur kur ishin fëmijë dhe ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Sëmundjet që po vrasin popullin shqiptar

Gazeta Express - parë: 17 orë

Rritja e ndotjes, stili i jetesës dhe pasiguria e ushqimeve që konsumojmë po ndikojnë në rritjen e vdekjeve nga tumoret. Për vitin 2018 Instat raportoi se niveli i vdekshmërisë nga tumoret ishte ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Mjeku Gërxhaliu lexoi letrat e viktimave të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë

Gazeta Express - parë: 17 orë

Luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, njëherësh edhe doktor me profesion ishte ndër të parwt që dëgjoi historitë e dhunimeve të viktimave të luftës së Kosovë.

7 artikuj të ndërlidhur »

Dortmundi i vazhdon shpenzimet, i blen 3 lojtarë brenda dy ditëve

Gazeta Express - parë: 17 orë

Borussia Dortmundi i ka vazhduar shpenzimet verore, pasi sot e kompletoi blerjen e tretë brenda pak ditësh. Dortmundi e ka blerë yllin gjerman të Bayer Leverkusenit, Julian Brandtin, ka njoftuar ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Gërxhaliu: Shumë nga gratë e dhunuara tentuan të vetëvriteshin

Gazeta Express - parë: 17 orë

Luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, njëherësh edhe doktor me profesion, Shukri Gërxhaliu ishte ndër të parët që dëgjoi historitë e dhunimeve të viktimave të luftës së Kosovë Ai në emisionin ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Zona e Shqipërisë ku nuk njihet paraja, banorët: Çojmë vezë dhe marrim ushqime, kështu e bëjmë tregtinë

Gazeta Express - parë: 17 orë

Për banorët e Orenjës në Librazhd leku nuk njihet. Nuk ka vlerë dhe s‘kanë ku ta gjejnë. Për të jetuar ata shkëmbejnë me njëri tjetrin prodhimet e bujqësisë ose ato që marrin nga kafshët dhe shpendët ...

Së paku tre të vrarë nga një shpërthim në Afganistan

Gazeta Express - parë: 17 orë

Ministria e Brendshme e Afganistanit njoftoi se të paktën tre persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur pasi një veturë shpërtheu në qytetin juglindor të Afganistanit, Ghazni.

“Shqiptarët nuk e meritojnë këtë situatë”, Rama i shkruan Bashës për dialog

Gazeta Express - parë: 17 orë

Pasditen e sotme kreu i qeverisë shqiptare Edi Rama bëri publike një letër drejtuar kryetarit të opozitës, Lulzim Basha. Ndër të tjera Rama i bën edhe një herë thirrje kreut të PD, Lulzim Basha për ...

24 artikuj të ndërlidhur »

Policia arreston pesë persona pas ceremonisë në Dubravë

Gazeta Express - parë: 17 orë

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se pesë persona janë arrestuar pas ceremonisë përkujtimore të Masakrës së Dubravës Njëri nga të arrestuarit ishte edhe i mbijetuari ...

85 artikuj të ndërlidhur »