TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gazeta Express

Haradinaj: Qytetari sot u beson produkteve të prodhuara në Kosovë

Gazeta Express - parë: 2 orë

I nominuari për kryeministër nga radhët e koalicionit AAK-PSD dhe kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka vizituar sonte qytetarët e Rogovës së Hasit.

73 artikuj të ndërlidhur »

Përmbytjet dhe shirat e rrëmbyeshëm përfshijnë Greqinë

Gazeta Express - parë: 2 orë

Një stuhi brenda natës shkaktoi breshër dhe reshje të rënda shiu në pjesë të mëdha të Greqisë, njoftuan mediat lokale sot në mëngjes. Policia dhe zjarrfikësja u thirrën vazhdimisht për të nxjerrë ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Ndërron jetë ish-udhëheqësi i Tunizisë që ishte viktima e parë e Pranverës Arabe

Gazeta Express - parë: 2 orë

Ish-presidenti i Tunizisë Zine el Abidine Ben Ali është ndarë nga jeta në moshën 83 vjeçare. Lajmin për vdekjen e ish- udhëheqësit të Tunizisë e dhanë familjarët e tij.

18 artikuj të ndërlidhur »

Georgina shkëlqen në Madrid, pasi Ronaldo u lëvdua për seksin me të

Gazeta Express - parë: 2 orë

Georgina Rodriguez është kujdesur që të marrë gjithë vëmendjen pas deklaratave të partnerit të saj se marrëdhëniet intime me të, ishin më të mira se golat që i shënon.

2 artikuj të ndërlidhur »

Abdixhiku: Vjosa Osmani është kandidate fituese

Gazeta Express - parë: 2 orë

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka shpjeguar pse Vjosa Osmani është kandidate e LDK-se për Kryeministre. Sipas tij ajo është e përgatitur profesionalisht, me ...

114 artikuj të ndërlidhur »

Testohet për herë të parë Arena Kombëtare, tempulli i Kombëtares Kuq e Zi

Gazeta Express - parë: 2 orë

Edhe pak kohë na ndajnë nga inaugurimi i shumëpritur i “Arenës Kombëtare”, shtëpisë ku do të luajë Kombëtarja Shqiptare. Mbrëmjen e sotme është bërë edhe testimi i projektorëve në impiantin e ri ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Koordinohen partnerët e koalicionit: Limaj e Pacolli i mbledhin zyrtarët

Gazeta Express - parë: 2 orë

Partnerët e koalicionit NISMA, Aleanca Kosova e Re dhe Partia e Drejtësië janë takuar në një nga kafenetë e Prishtinës. Në fotografi të siguruara nga Gazeta Express, shihet se lideri i NISMA’s, ...

58 artikuj të ndërlidhur »

Banane me xhenxhefil, kombinimi i fuqishëm që largon yndyrat në trup

Gazeta Express - parë: 2 orë

Dietat janë gjithmonë të mundimshme kur vjen puna për të humbur peshë. Por përveç dietave ka edhe mënyra të tjera efikase që ju ndihmojnë të humbni kile.

7 artikuj të ndërlidhur »

Tahiri: Blakaj nuk ka qenë prokurori i parë i kërcënuar

Gazeta Express - parë: 2 orë

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Abelard Tahiri, i ftuar në emisionin DPT te Fidani në T7, ka thënë se ish-prokurori i Kosovës, Elez Blakaj, nuk ka qenë prokurori i parë që u kërcënua.

15 artikuj të ndërlidhur »

Tahiri: Sikur ta kishim kapur shtetin, ne nuk do të kishim probleme me ligjin

Gazeta Express - parë: 3 orë

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Abelard Tahiri, i ftuar në emisionin DPT te Fidani në T7, ka thënë se PDK’ja nuk e ka kapur shtetin. Argument për këtë sipas Tahirit është fakti se ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Tahiri thotë se Haradinaj ia ktheu dinjitetin Kosovës

Gazeta Express - parë: 3 orë

Besnik Tahiri nga koalicioni AAK-PSD ka thënë se përgjatë mandatit qeverisës të Ramush Haradinajt në Kosovë, janë arritur punë dhe rezultate të cilat nuk janë arritur për 18 vjet.

73 artikuj të ndërlidhur »

Itali, 5 Yjet dhe demokratët forcojnë koalicionin

Gazeta Express - parë: 3 orë

Pas aleancës për qeverinë qendrore Lëvizja 5 Yjet dhe Partia Demokratike në Itali kanë ndërmarrë një tjetër lëvizje që mund të konsolidojë koalicionin mes tyre.

4 artikuj të ndërlidhur »

“Ishte shumë e shpifur” – kujt ia dha puthjen e parë moderatorja bukuroshe

Gazeta Express - parë: 3 orë

Kiara Titon tanimë do ta shohim edhe në Youtube pasi moderatorja ka vendosur t’i përkushtohet kanalit të saj në të cilin do të publikojë momente nga jeta, tutoriale make up e shumë të tjera.

10 artikuj të ndërlidhur »

Shkoi në koncert e s’u kthye kurrë, 19-vjeçarja gjendet e vdekur në rrugë

Gazeta Express - parë: 3 orë

Një 19-vjeçare është gjetur e vdekur në rrugë në Britani. Keeley Bunker shkoi të ndiqte një koncert, por nuk u kthye kurrë në shtëpi. Ajo u nda nga shoqëria rreth orës 4:00 të mëngjesit, dhe i humbi ...

3 artikuj të ndërlidhur »

SHBA heq tarifat për 400 produkte kineze, zbutet lufta tregtare

Gazeta Express - parë: 3 orë

Uashingtoni zyrtar ka hequr tarifat për 400 produkte kineze, duke zbutur luftën tregtare me Pekinin. Presidenti Donald Trump ka deklaruar se vendimi është marrë pasi negociatat me palën kineze po ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Prefekti i Nju-Jorkut tërhiqet nga gara për president të Amerikës

Gazeta Express - parë: 3 orë

Kryebashkiaku i Nju Jorkut, Bill de Blasio, ka njoftuar se do të tërhiqet nga gara demokrate për Shtëpinë e Bardhë. “Ndjej se kam kontribuar me gjithçka që mundem në këto zgjedhje paraprake dhe është ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Boksieri shqiptar gjendet i vrarë dhe i groposur në një pyll në Gjermani

Gazeta Express - parë: 3 orë

Një 27-vjeçar shqiptar është gjetur i masakruar në një pyll në Dölauer Heide të Gjermanisë. Zbulimi i tij u bë rastësisht të dielën nga një kalimtar. “Bild” shkruan se viktima është Ismail P.

11 artikuj të ndërlidhur »

Kryeministri i Kanadasë zotohet se do të ndalojë përdorimin e pushkëve

Gazeta Express - parë: 3 orë

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau, që aktualisht po bën fushatë për rizgjedhje në pozitën që ka, është zotuar se do të ndalojë përdorimin e pushkëve por jo edhe të armëve tjera, duke thënë vetëm ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Shala: LDK pa Rugovizmin s’ka asnjë kuptim

Gazeta Express - parë: 3 orë

Kujtim Shala nga LDK ka thënë se nëse thuhet se Rugovizmi nuk është për ta tashmen është interpretim i gabuar. “LDK pa Rugovizmin s’ka asnjë kuptim”, ka thënë Shala.

4 artikuj të ndërlidhur »

Kosnett porosit kandidatët: Zgjedhjet e lira dhe të ndershme fillojnë me ju

Gazeta Express - parë: 3 orë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Phillip Kosnett, ka dhënë një mesazh drejtuar kandidatëve për deputetë, që garojnë në zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Kosovës që mbahen më 6 ...

7 artikuj të ndërlidhur »