TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gazeta Express

Fiton Kosova, lajmërohet Atifete Jahjaga

Gazeta Express - I sapo botuar

Ish presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ishte bërë pjesë e rrjeteve sociale pasi që kishte gabuar ndeshjen e Kosovës me Ishujt Faroe me Azerbajxhanin në Facebook Por, sot Presidentja duket se e ka ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Albin Kurti thotë se u gëzua 6 herë në “Fadil Vokrri”

Gazeta Express - parë: 40 min

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, që për herë të parë ishte në stadium për ta ndjekur ndeshjen e kombëtares së Kosovës, ndjehet i gëzuar pas fitoreve të shqiptarëve ...

206 artikuj të ndërlidhur »

Rexhep Selimi thotë se do të fillojnë menjëherë me çkapjen e shtetit, tregon cilat ministri i takojnë VV’së

Gazeta Express - parë: 1 orë

Anëtari i Lëvzijes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, është i ftuar sonte në emisionin DPT te Fidani në T7. Selimi ndër të tjera ka thënë edhe se me Vetëvendosjen do të ndodhë çkapja e shtetit.

3 artikuj të ndërlidhur »

Rrëfehet Reja pas fitores 4-0 kundër Moldavisë, flet edhe për Trashin, Kumbullën dhe Selahin

Gazeta Express - parë: 1 orë

Natyrisht i kënaqur Edy Reja për këtë fitore historike të Shqipërisë në transfertë ndaj Moldavisë më e thella e arritur ndonjëherë. Në mikrofonin e Supersport Reja vlerësoi futbollistët ndërsa shtoi ...

142 artikuj të ndërlidhur »

Manaj: E kërkoja golin, t’i rinovohet kontrata Rejas

Gazeta Express - parë: 1 orë

Shumë i lumtur për golin e realizuar u shfaq në mikrofonin e Supersport edhe Rey Manaj i cili u çlirua pas golit spektakolar që realizoi ndaj Moldavisë.

Rrahmani: Ishte një ndeshje emocionuese

Gazeta Express - parë: 1 orë

Njëri prej protagonisteve të sotëm në ndeshje, madje e shënoi edhe golin e parë është Amir Rrahmani Mbrojtësi i Kosovës, që luan në Serie A të Verona, e ka përshkruar ndeshjen e sotme kundër Malit të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Vojvoda sërish me deklaratë qesharake: Do t’ia shtijmë Çekisë e Anglisë

Gazeta Express - parë: 2 orë

Mbrojtësi i djathtë i kombëtares së Kosovës, Mërgim Vojvoda, ka përsëritur një deklaratë pas ndeshjes me Malin e Zi, e cila i ka bërë të qeshin të gjithë.

7 artikuj të ndërlidhur »

Vojvoda tregon përse ishte i zemëruar me lojtarët e Malit të Zi

Gazeta Express - parë: 2 orë

Mbrojtësi i djathtë i Kosovës, Mërgim vojvoda, ka folur për medie pas takimet me Malin e Zi. Kosova fitoi me rezultat 2-0 me golat e Amir Rrahmanit dhe Vedat Muriqit.

7 artikuj të ndërlidhur »

“Do të jetë e vështirë kundër Çekisë, shkojmë për të fituar”

Gazeta Express - parë: 2 orë

Valon Berisha ka folur pas fitores së Kosovës 2-0 kundër Malit të Zi. Goalt për “Dardanët” i shënuan Amir Rrahmani dhe Vedat Murqi. “A ju vjen keq që nuk shënuar më shumë gola, pasi patët raste? S’na ...

Abdixhiku: Për vendet e Ballkanit, Kombëtarja e Kosovës është Brazil

Gazeta Express - parë: 2 orë

Kandidati për deputet nga radhët e LDK’së, Lumir Abdixhiku ka thënë se për vendet e Ballkanit, Kombëtarja e Kosovës është Brazil. Përmes një postimi në Facebook, Abdixhiku ka thënë se djemtë e ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Celina: Një fitore e rëndësishme

Gazeta Express - parë: 2 orë

Njëri prej lojtarëve më të mirë të Kosovës sonte ishte padyshim e edhe Bersant Celina Numri 9 i Kosovës sonte ishte tepër aktiv dhe pati edhe një asist për Amir Rrahmanin.

58 artikuj të ndërlidhur »

PD nuk tërhiqet nga platforma për reformën zgjedhore, Kaso: Protestat pas vendimit për negociatat

Gazeta Express - parë: 2 orë

Opozita nuk ka ndërmend të tërhiqet nga platforma e saj për reformën zgjedhore, përfshi këtu dhe idenë e ngritjes së një strukture me ndërkombëtarë, që të formësojë reformën.

10 artikuj të ndërlidhur »

Fidan Aliti: Ekipet frikësohen kur vijnë në Prishtinë, do shkojmë në Çeki për fitore

Gazeta Express - parë: 2 orë

Qendërmbrojtësi Fidan Aliti ka folur për medie pas përfundimit të takimit mes Kosovës dhe Malit të Zi. Kosova fitoi me rezultat 2-0 me golat e Amir Rrahmanit dhe Vedat Muriqit.

10 artikuj të ndërlidhur »

UEFA ndalon dy lojtarët e Kombëtares së Kosovës për teste të dopingut

Gazeta Express - parë: 2 orë

Sipas një postimi në rrjetet sociale bëhet e ditur se Amir Rrahmani dhe Fidan Aliti i janë nënshtruar një testi të dopingut menjëherë pas ndeshjes me Malin e Zi në stadiumin “Fadil Vokrri” Dy lojtarë ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Eurodeputetja me origjinë shqiptare lobon në Suedi për hapjen e negociatave

Gazeta Express - parë: 2 orë

Eurodeputetja e Suedisë, Arba Kokalari, e cila është me origjinë shqiptare, ka kërkuar nga shteti i saj që të ndikojë që shtetet e tjera anëtare të Bashkimit Evropian të hapin negociatat me ...

58 artikuj të ndërlidhur »

Challandes, i zhgënjyer me veprimin e Vojvodës

Gazeta Express - parë: 2 orë

Challandes nuk është aspak i kënaqur me kartonin që e mori Vojvoda. Në minutën e 85-të – Vojvoda dhe Vukcevic nisën një përleshje verbale çka shtyri gjyqtarin e takimit, Soares Dias, t’i ndëshkojë të ...

107 artikuj të ndërlidhur »

Muriqi: Fituam, kjo është me rëndësi

Gazeta Express - parë: 2 orë

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, i cili edhe shënoi sonte në “Fadil Vokrri” ka thënë se është i lumtur me tri pikët por që ai është dashur të shënoj edhe më shumë gola Ai ka thënë se ka pasur edhe ...

58 artikuj të ndërlidhur »

Hadërgjonaj s’e ka problem pozicionin, më rëndësi për të është që të fitojë Kosova

Gazeta Express - parë: 2 orë

Në mungesë të Arbër Zenelit, por edhe Besart Halimti që ka luajtur disa ndeshje në pjesën ofensive – në sulm u vendos mbrojtësi i djathtë, Florent Hadërgjonaj.

Marsida Qatja paralajmëron se i shoqi në burg “nuk fal”: Kjo histori nuk mbyllet me kaq!

Gazeta Express - parë: 2 orë

Marsida Qatja është e bindur se ngjarja e Kavajës e katër ditëve më parë, ku një person mbeti i vrarë dhe një tjetër i plagosur, nuk ka për t’u mbyllur me kaq.

56 artikuj të ndërlidhur »

Kololli: I kemi të gjitha mundësitë ta mposhtim Çekinë

Gazeta Express - parë: 2 orë

Lojtari i kombëtares së Kosovës, Benjamin Kololli, ka folur pas përfundimit të ndeshjes fituese ndaj Malit të Zi. Ai thotë se lojtarët kosovarë sonte kanë hyrë për ta fituar ndeshjen.

5 artikuj të ndërlidhur »