TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Flaka

Tottenham afër transferimit të mesfushorit të Real Betisit

Flaka - 15.07.2019

Tottenhami janë gati për të transferuar në ekip mesfushorin e Real Betisit, Giovani Lo Celso. Mediet franceze thonë se Tottenhami ka hequr dorë nga mesfushori i Lyonit, Nabil Fekir i cili mund të ...

Cakaj-Borrell: Spanja mbështet Shqipërinë për sfidën drejt BE-së

Flaka - 15.07.2019

Spanja mbështet Shqipërinë për sfidën drejt BE-së, ka deklaruar kryediplomati i Spanjës. Në kuadër të punimeve të takimit joformal të Ministrave të Jashtëm të vendeve pjesëmarrëse të OSBE-së, ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet `Banda e Londrës`, nën pranga 12 shqiptarë

Flaka - 15.07.2019

“My London” ka publikuar ditën e sotme një artikull, rreth bandës kriminale, ku 12 pjesëtarët e saj ishin shqiptarë, të cilët trafikonin kokainë në Londër.

13 artikuj të ndërlidhur »

Fleckenstein: Shqipëria e meriton integrimin në BE

Flaka - 15.07.2019

Ish-eurodeputeti i Parlamentit Evropian dhe raportuesi për Shqipërinë, Knut Fleckenstein deklaron se do të vazhdojë të mbështesë Shqipërinë në rrugën e saj drejt BE-së.

OKB: Uria në botë vazhdon të rritet

Flaka - 15.07.2019

Uria ka prekur 821,6 milionë persona në botë në vitin 2018, kundrejt 811 milionë një vit më parë, thuhet në raportin vjetor të publikuar të hënën nga shumë organizata të OKB-së që kritikojnë se ky ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Kongo: Ebola konfirmohet në një qytet me mbi dy milionë banorë

Flaka - 15.07.2019

Republika Demokratike e Kongos konfirmoi rastin e parë me Ebola në qytetin Goma, që është një qendër kryesore transporti, me më shumë se dy milionë banorë.

4 artikuj të ndërlidhur »

Së paku 11 civilë të vrarë nga një sulm në Afganistan

Flaka - 15.07.2019

Së paku 11 vetë, përfshirë gra dhe fëmijë, u vranë, nga shpërthimi i bombës në anë të rrugës, në provincën Kandahar të Afganistanit. Shpërthimi ndodhi në qarkun Khakrez, tha Ahmad Sadeq Essa, ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj: Taksa hiqet kur të na njeh Serbia

Flaka - 15.07.2019

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka përsëritur se taksa ndaj mallrave serbe dhe atyre boshnjake hiqet në ditën kur Serbia e njeh Kosovën si shtet.

27 artikuj të ndërlidhur »

Macron paralajmëron organizim të takimit mes Kosovës e Serbisë

Flaka - 15.07.2019

Presidenti i Francës Emmanuel Macron deklaroi sot në Beograd se ai dëshiron të ndërtojë një të ardhme të re evropiane me Serbinë. Ai tha se dëshiron të forcojë lidhjet mes Serbisë dhe Francës në ...

163 artikuj të ndërlidhur »

Veseli takon kongresistin Connolly: Flasin për të ardhmen e Kosovës në NATO

Flaka - 15.07.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është pritur sot paradite në Uashington në takim nga kongresisti Gerald E. Connolly, kryesues i delegacionit amerikan në Asamblenë Parlamentare të NATO-s ...

34 artikuj të ndërlidhur »

Çavushogllu në Shkup në takime me Zaevin, Dimitrovin dhe Osmanin

Flaka - 15.07.2019

Shefi i diplomacisë turke, Mevlut Çavushogllu, me ftesë të ministrit të Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, sot dhe nesër qëndron për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

32 artikuj të ndërlidhur »

Për hyrje dhe dalje nëpër kufinjë pritet gjysëm ore

Flaka - 15.07.2019

Në vendkalimin kufitar “Bogorodicë” është rritur frekuenca e automjeteve dhe për dalje nga shteti sot pasdite pritet prej 15 deri në 30 minuta. Në VK “Tabanovc” për hyrje në shtet pritet rreth 30 ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Zaev: Besoj njëqind për qind se në tetor do të marrim datë për negociata

Flaka - 15.07.2019

Kryeministri Zoran Zaev është i bindur se vendi do të marrë datë në tetor për fillimin e negociatave inkuadruese me BE-në si shpërblim mes tjerash edhe për Marrëveshjen e Prespës.

2 artikuj të ndërlidhur »

Maqedonia e Veriut dhe Çekia do ta avancojnë bashkëpunimin në fushën e mjedisit jetësor

Flaka - 15.07.2019

Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor Naser Nuredini, sot mbajti një takim me Ambasadorin e Republikës Çeke Mirosllav Toman. Takimi, siç njoftoi dikasteri, ishte në shenjën e ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Laboratorë privato-publik në secilin vendbanim

Flaka - 15.07.2019

Edhe përkundër faktit se ende nuk ka epilog konkret se si do të jetë fati i Ndihmës së Shpejtë dhe vizitave shtëpiake, për të cilat Qeveria e Maqedonisë muaj më për shpalli tender për dhënien e ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Elezi në takim me përfaqësues të lartë të BERZH: Projekte të reja për rëndësinë e qytetarëve!

Flaka - 15.07.2019

Kryeministri Zoran Zaev i shoqëruar nga zëvendësministrja e financave Shiret Elezi janë takuar me përfaqësues të lartë të BERZH, Anka Joana Jonesku, drejtoresha aktuale e BERZH në vendin tonë dhe ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Tatime të fshehta për biznesin

Flaka - 15.07.2019

Kompensimet, lejet, licencat apo taksat e ndryshme komunale që biznesi i paguan shtetit jashtë sistemit të tatimeve, paraqesin një barrë të madhe për punën e kompanive.

Fon der Lajen: Mbetem e përkushtuar në fillimin e negociatave për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë

Flaka - 15.07.2019

Kanidatja për kryetare të re të Komisionit Evropian, ministrja gjermane e Mbrojtjes Ursulla fon der Lajen thotë se mbetet e përkushtuar në fillimin e negociatave për anëtarësim në BE të Republikës së ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Prokuroria Publike nuk ka informacione nga i mori bombat “El Cheka”

Flaka - 15.07.2019

Prokurori Publik Shtetëror Lubomir Joveski në konferencën e sotme për media në pyetjet e gazetarëve për qëndrimin e tij për vetingun në gjyqësi, u përgjigj se mbështet procedura të atilla dhe theksoi ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Agjencia për Siguri Kombëtare, paqartësi rreth konsolidimit

Flaka - 15.07.2019

Fillon zyrtarisht procedura e përzgjedhjes së të punësuarve të Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim që do të kalojnë në Agjencinë për Siguri Kombëtare.

9 artikuj të ndërlidhur »