TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Flaka

Google bëhet ”poliglot”, tashmë përkthen në 88 gjuhë

Flaka - 15.07.2019

Në funksion të pushimeve verore, kompania Google forcon përkthyesin e saj të menjëhershëm, të integruar në kamera dhe të pajisur me inteligjencë artificiale, që ju lejon të lexoni shenjat e rrugëve ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Defekt i sistemit satelitor të navigacionit të BE-së

Flaka - 15.07.2019

Sistemi satelitor i navigacionit të Bashkimit Evropian “Galileo” ka pësuar defekt. Agjencia Evropiane e Sistemeve Satelitore të Navigacionit Global me seli në Pragë, njoftoi se “Galileo” i cili ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Huawei regjistron sistemin operativ alternativ në Evropë

Flaka - 15.07.2019

Kompania e gjeti veten mes hendekut të hapur nga lufta tregtare SHBA-Kinë në dy vitet e fundit. Në Kinë kompania regjistroi sistemin operativ HongMeng por që u zbulua se ishte për pajisjet IoT.

4 artikuj të ndërlidhur »

Rasti “Boki 13”, si ndodhi vërshimi në PSP dhe u shkatërruan vetëm fakte të “Perandorisë”?

Flaka - 15.07.2019

Hetimi për rastin e sotit që e ka ngritur Prokuroria pë ndjekje të krimit të organizuar ka të bëjë me rastin e PSP-së, “Perandoria”. Këtë rast PSP e kishte hapur më 9 nëntor të vitit 2018, shkruan ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Kiçeec del nga Gjykata i shoqëruara nga policia!

Flaka - 15.07.2019

I akuzuari i dytë Zoran Milevski – Kiçeec ka dalur nga Gjykata Penale i shoqëruar nga policia, por ende nuk dihet se çfarë vendimi ka marrë ...

Tavë e shpejtë verore me speca dhe gjizë, receta plot shije

Flaka - 15.07.2019

Specat përdoren për sallata, gjellëra tradicionale e gatime nga më interesantet e të pasurat në shije. Specat janë një ndër produktet që nuk mungon kurrë në kuzhinën e një amviseje shqiptare.

Sekretet e përgatitjes së taratorit në mënyrë të përsosur

Flaka - 15.07.2019

Taratori është një ndër gatimet më të thjeshta e të freskëta të traditës. Përgatitet shumë lehtë duke bashkuar kosin, kastravecin dhe vajin e ullirit.

Krem karamel në tenxherie, si të përgatisni recetën e shpejtë

Flaka - 15.07.2019

Në stinën e verës të gjithë i shmangim recetat që kërkojnë pjekjen në furrë. Prandaj dhe amvisat janë në kërkim të recetave të reja e të lehta që mundësisht të përgatiten sa më shpejt.

Boki 13 është kapur duke tentuar të ikë nga shteti, i janë gjetur edhe para

Flaka - 15.07.2019

I dyshuari për “Marrjen e Çmimit për ndikim të jashtligjshëm” dhe për pastrimin e parave Bojan Jovanovski, i njohur si Boki 13, sot, me tre shokë të tjerë, pothuajse ka qenë duke ikur nga shteti.

94 artikuj të ndërlidhur »

Katica Janevës i merret celulari

Flaka - 15.07.2019

Me urdhër të Prokurorisë për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, është marrë celulari i Katica Janeva u konfiskua, konfirmuar për Fokus Prokuroria, përcjell FLAKA.

114 artikuj të ndërlidhur »

Ja kush ka qenë personi që e ka reketuar Boki 13

Flaka - 15.07.2019

Jordan (Orce) Kamçev ka qenë në shënjestër të reketimit nga Bojan Jovanovski, i njohur si Boki 13 dhe Zoran Milevski, i njohur si Kiçeec, – zbulon “Lider” nga burimet e hetimit, përcjell FLAKA.

94 artikuj të ndërlidhur »

Me urdhër të PPTH, policia ka hyrë edhe në 1TV

Flaka - 15.07.2019

Zyrtarët policorë me urdhër të Prokurorisë Publike sonte kanë hyrë në 1TV dhe shtëpin e Bojan Jovanovskit i njohur si “Boki 13”. Pas arrestimit të “Boki 13”, Prokuroria Publike ka lëshuar një urdhër ...

94 artikuj të ndërlidhur »

Bastiset edhe shtëpia e Katica Janevës

Flaka - 15.07.2019

Televizioni Kanal 5 raporton se për momentin policia po kontrollon shtëpinë e prokurorres speciale në dorëheqje Katica Janeva, përcjell FLAKA. Janeva sot dha dorëheqjen nga pozita e saj, e cila, tha ...

114 artikuj të ndërlidhur »

Tërmet në Lindje të Maqedonisë së Veriut

Flaka - 15.07.2019

Tërmeti ka drudhur Lindjen e Maqedonisë së Veriut, përcjell FLAKA. Në 8 kilometre prej Pehçevës sot është regjistruar tërmet me fuqi prej 2.9 ballë. Tërmeti ka qenë me thellësi prej 10 kilometra.

3 artikuj të ndërlidhur »

A do të marr vendi datë për fillim të bisedimeve?

Flaka - 15.07.2019

Partneriteti ekonomik dhe politik me vendet e Ballkanit, por jo pranimi i tyre në Bashkimin Evropian. Ky është plani i Francës për integrimin evropian të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, thotë ...

Zaev me përfaqësues të LSM-së: Qeveria është partner në dialogun social

Flaka - 15.07.2019

Kryeministri Zoran Zaev është takuar me delegacionin e Lidhjes së Sindikatave të Maqedonisë (LSM), përfaqësues të Sindikatës, anëtarë të LSM-së të udhëhequr nga kryetari Darko Dimovski.

2 artikuj të ndërlidhur »

Policia bastis shtëpinë e Boki 13

Flaka - 15.07.2019

Policia është duke realizuar kontrollë në shtëpinë e prindërve të Bojan Jovanovskit i njohur si “Boki 13”, në lagjen “Taftalixhe” të hkupit, përcjell FLAKA. Para shtëpisë vërehet ende vetura policore.

94 artikuj të ndërlidhur »

Bojan Jovanovski i shoqëruar nga policia sillet në Gjykatën Penale!

Flaka - 15.07.2019

Bojan Jovanovski i njohur si “Boki 13”, i cili sot u ndalua në një nga pikat kufitare, i shoqëruar nga policia sillet në Gjykatën Penale ku duhet të fillojë ndjekja penale e dy të ...

94 artikuj të ndërlidhur »

Ramsey: Ja pse zgjodha Juventusin

Flaka - 15.07.2019

Kishte firmosur me Juventusin që prej janarit të kaluar, por iu bashkua skuadrës bardhezi vetëm në fund të sezonit, kur i përfundoi zyrtarisht kontrata me Arsenalin.

12 artikuj të ndërlidhur »

Kloop: Me nevojitet Migneloti

Flaka - 15.07.2019

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Kloop ka pranuar se i nevojitet në ekip portieri, Simon Mignelot. Belgu ka qenë si zëvendësues tërë sezonin e kaluar dhe dëshiron të luaj më shumë.