TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Flaka

Komunikacioni po realizohet pa ndalesa por në korsi të lagështa

Flaka - parë: 19 orë

Komunikacioni nëpër rrugët e vendit po realizohet pa ndalesa por në korsi të lagështa. Gjatë mëngjesit reshje bore me intensitet të dobët ka pasur Kriva Pallankë, Stracin dhe Stojmirovë.

Të dielën gjatë ditës dhe veçanërisht nga pasditja do të fillojnë reshje të shiut

Flaka - parë: 19 orë

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha të diellit dhe me borë të dobët lokale në pjesët perëndimore, e cila drejt jugut do të kalojë në shi.

36 artikuj të ndërlidhur »

Greqia propozon që kodi ndërkombëtarë në vend se MKD të jetë RGM ?

Flaka - parë: 19 orë

Ish ministri i punëve të jashtme Antonio Milloshovski në rrjetet sociale ka zbuluar pjesë nga propozimi grek prej 20 faqeve për emrin, njofton Flaka Sipas Milloshovskit, Kocias propozon emrin ...

34 artikuj të ndërlidhur »

Që sonte fillon llogaritja verore e kohës, zgjohemi për një orë më vonë

Flaka - parë: 19 orë

Me lëvizjen e akrepave të orës për një orë më vonë, prej sonte ora 2 pas mesnate do të konsiderohet 3, me çka fillon llogaritja verore e kohës. Vendimi për ditën dhe orën e fillimit dhe ditën dhe ...

22 artikuj të ndërlidhur »

Pagat mujore, burrat marrin më tepër se gratë

Flaka - parë: 19 orë

Dallimi tek pagat mes burrave dhe grave me karakteristika të njëjta për punë të njëjtë në Maqedoni është 10.3 për qind, që do të thotë se për çdo 1.000 denarë të fituar nga burrat grat fitojnë 103 ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Mediat greke: Vizita e Kocias në Shkup, në një atmosferë të ftohtë

Flaka - parë: 19 orë

Klima që i parapriu vizitës së kryediplomatit grek, Nikos Kocias në Shkup sipas mediave greke ishte e çuditshme dhe shqetësuese njëkohësisht. Duke iu referuar burimeve, TV ERT raportoi se ...

15 artikuj të ndërlidhur »

LSDM: VMRO dhe Trajnanovski kanë shpenzuar qindra miliona euro për palma dhe përmendore

Flaka - 23.03.2018

VMRO-DPMNE vazhdon me sjelljen hipokrite përmes së cilës sjell dëme ndaj interesave të qytetarëve. Koce Trajanovski dhe VMRO-DPMNE kanë pasur dy mandate të plota për të ndërtuar urën në Vardat e cila ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Hoxhaj me mesazh për Serbinë pas anulimit të ndeshjes së hendbollit

Flaka - 23.03.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka reaguar ndaj anulimit të ndeshjes së hendbollit mes ekipeve junior të Kosovës dhe Serbisë Në një prononcim për Reuters, këtë ngjarje Hoxhaj e quajti të ...

87 artikuj të ndërlidhur »

Pacolli reagon për skandalin me mishin nga Belgjika

Flaka - 23.03.2018

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës Behgjet Pacolli ka reaguar për rastin e fundit të importit të mishit nga Belgjika. Sipas tij ky rast duhet të jetë alarm serioz për organet kompetente të ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj: Vendimi për liberalizimin e vizave më së largu pas 9 muajsh

Flaka - 23.03.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se liberalizimi i vizave për Kosovën ka ndodhur me ratifikimin e Demarkacionit me Malin e Zi.Haradinaj parashikoi se vendimin final për liberalizim ...

76 artikuj të ndërlidhur »

Drogba: Messi nuk është më i mirë se këta dy lojtarë

Flaka - 23.03.2018

Lionel Messi pa dyshim se është një lojtar i madh, por sipas Didier Drogbas ende nuk ka arritur nivelin e dy legjendave të futbollit. Argjentinasi ka gëzuar një karrierë të jashtëzakonshme te ...

19 artikuj të ndërlidhur »

Zvicra e shqiptarëve fiton nga Greqia, shënon Xhemajli

Flaka - 23.03.2018

Zvicra ka shënuar fitore si mysafir ndaj Greqisë, me rezultat 0-1. Takimi u zhvillua në Greqi dhe ishte në kuadër të ndeshjeve miqësore. Golin e vetëm të takimit e ka shënuar futbollisti shqiptar, ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Sulm me bombë në Afganistan, 12 të vdekur

Flaka - 23.03.2018

Një bombë e vendosur në një makinë ka shpërthyer në hyrje të një stadiumi në Lashkar Gah, në kryeqytetin e provincës Helmand, duke vrarë të paktën 12 persona dhe plagosur dhjetëra të tjerë.

Greqia “e ngopur” nga Turqia, Tsipras: Boll me kërcënimet

Flaka - 23.03.2018

Kryeministri grek, Alexis Tsipras ka dërguar mesazhin më të ashpër në drejtim të Ankarasë që prej përshkallëzimit të tensioneve mes dy vendeve. “Turqia duhet të heqë dorë nga kërënimet dhe provokimet ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Putin shpallet edhe zyrtarisht fitues i zgjedhjeve

Flaka - 23.03.2018

Presidenti rus, Vladimir Putin ka falënderuar votuesit për “mbështetjen e pashembullt” dhe i ka bërë thirrje shtetit të lë anash dallimet në këmbim të zhvillimit.

6 artikuj të ndërlidhur »

Kurti: Haradinaj e ka me veten e tij që u largua nga Rexhep Selimi

Flaka - 23.03.2018

Lideri i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është përfshirë në debatin mes kryeministrit Ramush Haradinaj dhe anëtarit të partisë së tij, Rexhep Selimit.

48 artikuj të ndërlidhur »

Takimi Thaçi-Vuçiq, shtrëngojnë duart para Mogherinit

Flaka - 23.03.2018

Ka nisur takimi kokë më kokë i presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, dhe atij serb Aleksandar Vuçiq, nën lehtësimin e Përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini.

79 artikuj të ndërlidhur »

Ruçi takon Hajiyev, Shqipëria ka presidencinë e radhës të PABSEC

Flaka - 23.03.2018

“Në këtë takim, z. Hajiyev e informoi Kryetarin e Kuvendit lidhur me mbarëvajtjen e organizimit të Mbledhjes së 51-të të Asamblesë Parlamentare të Bashkëpunimit Ekonomik të Detit të Zi (PABSEC), e ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Shkarkimi i Lulos, Gjonaj: Garanci për vettingun, rikthen besimin te drejtësia

Flaka - 23.03.2018

Vendimin e marrë paraditen e sotme nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit për të shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Kushtetueses, Fatos Lulo, ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj e ka komentuar ...

67 artikuj të ndërlidhur »

Rama: Rusia i ka “vënë syrin” Ballkanit, BE të hapë negociatat

Flaka - 23.03.2018

Hapja e negociatave të anëtarësimit, është kthyer në një kërkesë që zë vend në çdo intervistë të kryeministrit Edi Rama në mediat me influencë ndërkombëtare.

10 artikuj të ndërlidhur »