TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Flaka

Grubi: Sistemi i komprometuar që nga fillimi i “bombave”

Flaka - parë: 10 orë

Deputeti i BDI-së Artan Grubi në lidhje me skandalin e shpërthyer këto dy ditët e fundit në PSP, tha se sistemi është i kompromentuar që nga fillimi i 2015-ës kur filluan të shpërthenin edhe ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Maqedoni, pacienti me zemër artificiale në gjendje të mirë | VIDEO

Flaka - parë: 10 orë

47 vjeçari Goran Spirov nga Shtipi tashmë një vit po jeton me zemër artificiale, e cila iu vendos gjatë një ndërhyrje në Klinikën “Acibadem Sistina” në Shkup.

2 artikuj të ndërlidhur »

Çavushogllu: Presim hapa konkret në luftën kundër “FETO”-s

Flaka - parë: 10 orë

Turqia gjithmonë do të vazhdojë me mbështetjen e Maqedonisë së Veriut, andaj edhe ratifikuam protokollin e anëtarësimit në NATO. Kështu porositi ministri i jashtëm i Turqisë, Mevlud Çavushogllu, pas ...

32 artikuj të ndërlidhur »

“Helenik Petroleum” padit Maqedoninë e V., kërkon mbi 30 milionë dollarë

Flaka - parë: 10 orë

Kompania greke Helenik Petroleum aktivizoi padinë para Gjykatës së Arbitrazhit në Paris për pagesën e 31 milionë dollarëve plus normat e interesit sepse Maqedonia nuk e respektoi marrëveshjen e ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Plomp: Askush nuk mund të jetë mbi ligjin

Flaka - parë: 10 orë

Ambasadori në largim i Holandës Ualter Plomp, në një intervistë për 360 gradë duke komentuar zhvillimet e fundit dhe rolin e tij në mbështetje të Prokurorisë Speciale ka theksuar se Askush nuk guxon ...

7 artikuj të ndërlidhur »

KE: Të vazhdojnë hetimet për “bombat”

Flaka - parë: 10 orë

Pas dorëheqjes së një dite më parë të kryeprokurores Speciale Katica Janeva, Komisioni Evropian kërkon që hetimet mbi materialet e përgjuara ilegale të vazhdojnë.

114 artikuj të ndërlidhur »

Financat, pr/ligj për furnizimet publike

Flaka - parë: 10 orë

Në seancën e sotme të Komisionit për Çështje Evropiane në rend dite ishte propozim-ligji për prokurime publike në sferën e mbrojtjes dhe sigurisë. Edhe pse në lexim të parë opozita dha vetëm një votë ...

2 artikuj të ndërlidhur »

ASK, Qeveria përsëri nuk miraton aktin e sistematizimit

Flaka - parë: 10 orë

Janë parashikuar kritere me të cilat pritet të parandalohet nepotizmi në Agjencinë për Siguri Kombëtare. Dy komisionet që janë formuar në përputhje me ligjin për ASK-në, ai për hartimin e akteve ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Zhbogar: Qytetarët duan drejtësi dhe reforma. Lahdervita: Fokusohuni në reforma dhe në dialog

Flaka - parë: 10 orë

Nëse Maqedonia e Veriut do dritë të gjelbër në tetor nga Këshilli i BE-së, duhet të tregojë suksese konkrete në reformën në gjyqësi, sundimin e së drejtës dhe luftën me krimin dhe korrupsionin.

5 artikuj të ndërlidhur »

Takimi i liderëve, Mickovski: Nuk do të marr pjesë në takim, nuk diskutohen zgjedhjet

Flaka - parë: 10 orë

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski, ka deklaruar se nuk do të marrë pjesë në takimin e liderëve të premten të thirrur nga kryeministri, Zoran Zaev.

58 artikuj të ndërlidhur »

Ristoska: PSP-në nuk e karakterizojnë veprimet individuale

Flaka - parë: 10 orë

Veprimet individuale nuk i karakterizojnë veprimet e tërë institucionit. Kështu prokurorja speciale, Lençe Ristoska, komenton hetimin për rastin “Zhvatja” të Prokurorisë për krim të organizuar dhe ...

114 artikuj të ndërlidhur »

“Zhvatja”, Janeva dhe interpretimet politike, LSDM: Nuk guxon të ketë të paprekshëm

Flaka - parë: 10 orë

Rasti “Zhvatja” dhe dyshimet për keqpërdorim të kompetencave nga vet prokurorja speciale, Katica Janeva, të ngritura nga Prokuroria për Krim të Organizuar, kanë ndezur skenën politike.

114 artikuj të ndërlidhur »

Rasti “Zhvatja”, Zaev: Ligji vlen për të gjithë njësoj

Flaka - parë: 10 orë

Lidhur me hetimin e ngritur nga ana e Prokurorisë së përgjithshme për rastin “ZHVATJA”, kryeministri Zaev është shprehur se duhet respektuar prezumimi i pafajësisë, por njëkohësisht të gjitha ...

114 artikuj të ndërlidhur »

Rritja e derivateve të naftës, qytetarët: Çmimet rriten çdo ditë, rrogat jo

Flaka - parë: 10 orë

Që nga mesnata, qytetarët i ngasin automjetet e tyre me çmime më të shtrenjta të benzinës e naftë, pas rritjes së fundit të derivateve. Kjo lëvizje e shpeshtë e çmimeve shqetëson qytetarët që thonë ...

Rasti “Zhvatja”, Prokuroria mbledh provat, nuk jep detaje. Ruskoska: Kemi xhirime inkriminuese e dëshmitarë të tjerë

Flaka - parë: 10 orë

Gjykata caktoi tashmë masën 30 ditore të paraburgimit për dy të dyshuarit në rastin “Zhvatja”, Bojan Jovanovskin dhe Zoran Milevskin, që janë dërguar në burgun e Shutkës.

114 artikuj të ndërlidhur »

Djali i Janevës punon te televizoni i Boki 13

Flaka - 15.07.2019

Fotografitë ekskluzive ka siguruar Lider, në të cilën shihet shefja e Prokurorisë Speciale, Katica Janeva dhe më tani i dyshuari për reket Bojan Jovanovski njohur si Boki 13.

94 artikuj të ndërlidhur »

Arrestimi i Bojan Jovanovski, PTHP nuk komenton përfshirjen e Katica Janevës

Flaka - 15.07.2019

Lajmi për dorëheqjen e parevokueshme të të parës së PSP-së, Katica Janeva dhe arrestimin e pronarit të televizionit 1TV, Bojan Jovanovski ka trazuar opinionin publik.

114 artikuj të ndërlidhur »

Volkswagen sjellë zëvendësin e Beetle

Flaka - 15.07.2019

Sigurisht se do të jetë, një crossover i fuqishëm. Ishte në prodhim për 80 vjet, mirëpo Beetle më në fund është larguar përgjithmonë, andaj Volkswagen do të sjellë zëvendësin e modelit klasik.

Del në shitje një Ford Fiesta ST e modifikuar për gara nga Hoonigan

Flaka - 15.07.2019

Ishte përgatitur për SEMA, derisa tani e ka një çmim. Ford Fiesta ST është larguar prej prodhimit, megjithatë nuk do të thotë se në treg nuk mund të gjinden makina, që janë së paku të dorës së dytë.

2 artikuj të ndërlidhur »

Audi me veturën më të shpejtë të blinduar në botë

Flaka - 15.07.2019

RS7 ka motor 4.0 litra twin-turbo V8 që zhvillon 760 kuaj fuqi dhe përshpejton nga 0-100 km/h në më pak se tre sekonda, ndërsa shpejtësia maksimale është mbi 320 km/h.

7 artikuj të ndërlidhur »