TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Flaka

Tërmetet/ Iliri Meta flet nga Durrësi: Të ruhet qetësia, duhet koordinim i plotë me strukturat

Flaka - parë: 5 orë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta pas takimit që zhvilloi me prefektin e qarkut të Durrësit ka folur për mediat, ndërsa shtoi se është koha për një koordinim të ngushtë mes strukturave shtetërore.

4 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj pas tërmetit në Shqipëri: Do të jemi në dispozicion të plotë

Flaka - parë: 5 orë

Një tërmet prej 5.8 ballësh e ka goditur Shqipërinë pak orësh. Menjëherë pas kësaj ngjarjeje, ka reaguar kryeministri në largim Ramush Haradinaj. “Kosova bashkëndjenë me të gjithë qytetarët e saj dhe ...

580 artikuj të ndërlidhur »

BDI në Haraçinë zgjodhi struktura të reja

Flaka - parë: 5 orë

“Sot në datë 21.09.2019 u mbajt Kuvendi zgjedhor i Forumit Rinor të Bashkimit Demokratik për Integrim-dega Haraçinë, ku pjesmarrës ishte edhe kryetari Avni Rustemi.

2 artikuj të ndërlidhur »

Historia e tërmeteve më vrastarë në Shqipëri, deri me 400 viktima

Flaka - parë: 5 orë

Tërmetet më të fuqishëm që kanë goditur Shqipërinë janë regjistruar zyrtarisht duke nisur nga viti 1851, kur si pasojë e lëkundjeve në Berat humbën jetën 400 persona dhe shumë të tjerë u plagosën.

580 artikuj të ndërlidhur »

Turneu i UEFA-s: Kosova mposht Estoninë, Shqipëria triumfon ndaj Taxhikistanit

Flaka - parë: 5 orë

Në turneun për Kombëtaret U-15 që është duke u zhvilluar për momentin në Shqipëri, UEFA Development Tournament, Kosova dhe Shqipëria arritën të shënojnë fitore në ndeshjet e tyre përkatëse kundër ...

5 artikuj të ndërlidhur »

70 të plagosurit nga tërmeti janë jashtë rrezikut për jetën

Flaka - parë: 5 orë

Për Top Channel Sokol Bregu raportoi live nga Siptali i Traumës ku pas tërmetit kanë marrë ndihmën e shpejtë rreth 70 persona. Nga 70 të plagosurit 52 janë nga Tirana dhe kryesisht të moshuar që e ...

580 artikuj të ndërlidhur »

Braçe: Qeveria mbledhje urgjente pas tërmetit

Flaka - parë: 5 orë

Zv-kryeministri Erion Braçe u shpreh për Top Channel se insititucionet shtetërore janë në gatishmëri për ti dhënë ndihmën e parë qyetarëve. “Tërmetet nuk parashikohen dot.

580 artikuj të ndërlidhur »

Meta, ja si e paralajmëroi tërmetin apokaliptik në Shqipëri

Flaka - parë: 5 orë

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta në një letër drejtuar kryeministrit Edi Rama, zëvendës kryeministrit Erion Braçe dhe ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka, paralajmëron se një tërmet apokaliptik do ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Pas dy barazimeve, Juventusi u kthehet fitoreve falë penalltisë së Ronaldos

Flaka - parë: 6 orë

Goli i shënuar nga pika e penalltisë nga Cristiano Ronaldo i dha fitoren Juventusit pas dy barazimeve. Bardhezinjtë arritën ta mposhtin Hellas Veronën , ku luan Amir Rrahmani, me rezultat 2:1, në ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Bolt: Dua të garojë me 3 futbollistët më të shpejtë

Flaka - parë: 6 orë

Atleti nga Xhamajka, Usein Bolt, pas pensionimit nga atletika, në një intervistë për faqen zyrtare të FIFA-s, është shprehur se ka dëshirë që të garojw në 100 metra me 3 yje të futbollit.

3 artikuj të ndërlidhur »

Tjetër tërmet në Shqipëri

Flaka - parë: 6 orë

Një tjetër lëkundje e fortë tërmeti me magnitudë 4.4 ballë është ndjerë pak çaste më parë. Lëkundja në fjalë kishte si epiqendër Detin Adriatik, 5 km larg qytetit të Durrësit.

580 artikuj të ndërlidhur »

Rishikimi i buxhetit, përplasje mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së

Flaka - parë: 6 orë

Qeveria u bën thirrje të gjithë deputetëve që ta mbështesin rishikimin e buxhetit. Për LSDM-në, riorganizimi i thesarit të shtetit synon një standard më të lartë jetese dhe rritje dhe zhvillim më të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Tërmeti shkund vendin, Presidenti Meta niset drejt Durrësit

Flaka - parë: 6 orë

Presidenti i Republikës Ilir Meta është nisur drejt qytetit të Durrësit, ku ishte dhe epiqendra e tërmetit. Burime per “BalkanWeb” thane se kreu i shtetit do te jete ne Prefekturen e Durresit, ku do ...

580 artikuj të ndërlidhur »

Tërmeti shëmb Shkëmbin e Kavajës – VIDEO

Flaka - parë: 6 orë

Një tërmet i fuqishëm ka shkundur vendin tonë. Sipas raportimeve epiqendra ishte në Durrës dhe mësohet se tërmeti ishte 5.8 ballë. Këto janë disa pamje nga Shkëmbi i Kavajës… Top ...

580 artikuj të ndërlidhur »

Përplaset autobusi, 4 të vdekur 5 të tjerë të lënduar rëndë

Flaka - parë: 6 orë

Një autobus që transportonte turistë kinezë është aksidentuar në shtetin amerikan të Utah, ku mbetën të vdekur katër persona dhe 5 të tjerë të lënduar rëndë.

15 artikuj të ndërlidhur »

Policia franceze arreston dhjetëra protestues në Paris

Flaka - parë: 6 orë

Policia franceze ka hedhur gaz lotsjellës dhe ka arrestuar dhjetëra protestues të shtunën të cilët kanë tentuar të mbajnë protesta të paautorizuara në Paris.

31 artikuj të ndërlidhur »

Albin Kurti del kundër taksës

Flaka - parë: 6 orë

Albin Kurti, kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, sot ka qenë për vizitë në fshatin Terpezë të Vitisë, i cili vizitoi fabrikën e miellit me pronar Bashkim Zejnullahun.

32 artikuj të ndërlidhur »

Shqipëri, 4554 aksidente në rrugë – shkak përdorimi i telefonit

Flaka - parë: 6 orë

Që prej 1 janarit e deri më sot në Shqipëri janë regjistruar 4554 aksidente me 113 jetë të humbura. Në të shumtën e rasteve shkak i aksidenteve automobilistike rrugore ka qenë përdorimi i telefonit ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Tahiri: Ata para meje, pa përjashtim, iu fshehën drejtësisë

Flaka - parë: 6 orë

Ish-ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Saimir Tahiri ka dalë në një konferencë pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për ta dënuar me shërbim prove për “shpërdorim detyre” “Nuk është e re as ...

400 artikuj të ndërlidhur »

Rama: Tahiri, çështje e drejtësisë

Flaka - parë: 6 orë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama tha sot se Saimir Tahiri është një çështje e Drejtësisë. Rama thotë se çdo përgjegjësi në raport me ligjin e kujtdo është personale.

400 artikuj të ndërlidhur »