TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Flaka

BE monitoron nga afër çështjen e helmimit të zyrtarëve të KQZ-së

Flaka - parë: 2 orë

Bashkimi Evropian është duke monitoruar nga afër çështjen e helmimit të zyrtarëve të KQZ-së në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve, pasi që të njejtët kishin hapur zarfet që kishin ardhur nga ...

255 artikuj të ndërlidhur »

Mustafa takon Apostolovan, e njofton për takimet e LDK-së me VV-në

Flaka - parë: 2 orë

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, e ka njoftuar Përfaqësuesen e Posaçme të BE-së dhe Shefe e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, për takimet e grupeve punuese të LDK-së me ato të LVV-së për ...

48 artikuj të ndërlidhur »

Toksikologu shpjegon efektet e substancës për helmim të zyrtarëve të KQZ-së

Flaka - parë: 2 orë

Materiali toksik i quajtur “Bisfenoli A” është më i përhapuri në pothuajse të gjitha llogaritë fiskale në Serbi, krejt kjo për shkak se është më i lirë në prodhimin e letrës.

5 artikuj të ndërlidhur »

Afrim Gashi takohet me Zëvendëspresidenten e Senatit Francez

Flaka - parë: 2 orë

Kryetari i Alternativa-s, Afrim Gashi, në vazhdën e takimeve zyrtare që po i zhvillon këto ditë në Asamblenë Parlamentare të NATO-s, sot ka realizuar takim edhe me Zëvendëspresidenten e Senatit ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Deskoska: Shpresoj mos të humbim mundësinë për fillim të negociatave me BE-në

Flaka - parë: 2 orë

Shpresoj se nuk do ta humbim mundësinë për të fituar negociata me Bashkimin Evropian. Ky vendim do ta përshpejtojë ritmin e reformave në gjyqësor, theksoi ministrja e Drejtësisë, Renata Deskoska në ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Urim Ibeski u zgjodh Kryetar i Degës së BDI-së në Dollnen

Flaka - parë: 2 orë

Kuvendi Zgjedhor i Degës së BDI-së në Komunën e Dollnenit në mënyrë unanime zgjodhi kryetarin e ri Urim Ibeski dhe 17 anëtarët e kryesisë së kësaj degës.

3 artikuj të ndërlidhur »

Zv/kryeministri Duraku me ekipin e ministrave shqiptar vizitë Muzeut të Alfabetit në Manastir

Flaka - parë: 2 orë

Zëvendës Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, Sadulla Duraki, sëbashku me Zëvendëskryeministrin për çështje ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Pendarovski për Etnos: Koha është që Evropa të na shpërblen

Flaka - parë: 3 orë

Shpresë se Këshilli i Evropës do të japë dritë jeshile për fillimin e negociatave për aderim në Bashkimin Evropian, shprehet presidenti Stevo Pendarvoski, në një prononcim për gazetën greke, “Etnos”, ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet i burgosuri i cili u iku policëve derisa ata blinin sandviç

Flaka - parë: 3 orë

Policia ka arritur të arrestoj të burgosurin i cili gjatë ditës së sotme kishte arritur të arratisjes ndërkohë që policët që po e transportonin nga spitali drejt burgut të Idrizovës, kishin ndaluar ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Finlanda: Negociatat, paralelisht me metodologjinë e re

Flaka - parë: 3 orë

Presidenca finlandeze në koordinim me Komisionin Evropian do të propozojë fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut ndërkohë që do të përgatitet metodologjia e re për procesin e anëtarësimit, të ...

94 artikuj të ndërlidhur »

Ndryshime ligjore, s’ka punë pas moshës së pensionimit

Flaka - parë: 3 orë

Pushteti përgatit propozim ligj për të shfuqizuar vendimin që personat pas moshës 64 vjeçare respektivisht 62 të mos kenë të drejtë të vazhdojnë punën edhe për dy ose tre vite tjera.

6 artikuj të ndërlidhur »

Lufta e varfërisë, prioritet i qeverisë. Më 2021 priten statistikat për uljen e varfërisë

Flaka - parë: 3 orë

Qeveria po punon në kontinuitet për të luftuar varfërinë dhe qëllimi kryesor është që ajo të mos përçohet nga gjenerata në gjeneratë, u tha në konferencën rajonale me rastin e ditës botërore kundër ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Zhernovski: Prioritet për diplomacinë duhet të jetë ekonomia. Bekteshi: Me planin e ri mbështesim financiarisht ...

Flaka - parë: 3 orë

Diplomatët tanë duhet të vendosin politikën ekonomike prioritet parësor në aktivitet e tyre, pasi marrëdhëniet ekonomike dhe financiare janë një mënyrë mjaft e rëndësishme se si popujt krijojnë besim ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Zaev: Jemi shembull në rajon, s’mund të ndëshkohemi

Flaka - parë: 3 orë

Kryeministri, Zoran Zaev, është optimist se vendi do të marrë datë për nisjen e bisedimeve. Sipas tij, Maqedonia është shembull në rajon për zbatimin e reformave.

94 artikuj të ndërlidhur »

Rasti “Zhvatja”, Janeva lëshoi spitalin, kthehet në Shutkë

Flaka - parë: 3 orë

Pas trajtimit mjekësor katërditor në një klinikë private në Shkup, ish kryeprokurorja speciale, Katica Janeva, u kthye në burgun e Shutkës. Siç njofton avokatja mbrojtëse, Irena Frçkovska, përmes ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Xhaferi: RMV kontribuon në bashkëpunimin rajonal

Flaka - parë: 3 orë

Kryeparlamentari, Talat Xhaferi, drejton delegacionin e lartë të Kuvendit, që po merr pjesë në Asamblenë e 141 të Unionit Ndërparlamentar, që mbahet në Beograd, e ku po diskutohet përforcimi i së ...

Kërkesat e Sofjes, Zaev: Të respektohet marrëveshja për fqinjësi. Gjorgjiev: Linjat e kuqe, nuk janë gjë e re për ne

Flaka - parë: 3 orë

Kryeministri, Zoran Zaev, pret që keqkuptimet me Bullgarinë rreth historisë së përbashkët, të zgjidhen shpejt nga komisionet e dy vendeve, bazuar në Marrëveshjen për Fqinjësi të Mirë.

27 artikuj të ndërlidhur »

Tregtia në të zezë problem për shtetin, Angellovska: Konkurrencë jolegale, shtojmë kontrollin

Flaka - parë: 3 orë

Shitja online në të zezë është një problem me të cilin po përballet Maqedonia e Veriut. Autoritetet thonë se ka shumë individë apo kompani ilegale të cilat krijojnë konkurrencë jolegale dhe me këtë ...

Dimitrov në Bruksel: Storiet e suksesit duhen inkurajuar

Flaka - parë: 3 orë

Ministri i jashtëm, Nikolla Dimitrov, bëri tentativën e fundit në Parlamentin Evropian për të bindur Brukselin për marrjen e datën para se Këshilli i Ministrave të mblidhet të martën në Luksemburg.

15 artikuj të ndërlidhur »

Pritjet nga KE, Osmani: Presim datë, kemi mbyllur temat politike

Flaka - parë: 3 orë

Pushteti dhe opozita, ndonëse me këndvështrim të ndryshëm, presin që Brukseli t’i japë dritë jeshile RMV-së për hapjen e negociatave me BE-në. Zëvendëskryeministri për çështje evropiane, Bujar ...