TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Flaka

Ahmeti: Kot e kanë ata që luftojnë BDI-në

Flaka - parë: 9 orë

20 vite kulturë, arsim në gjuhën shqipe, flamur, përmendore të heronjve kombëtar… Kur të gjithë këto ti shkatërroni, atëherë mund të mendoni se e shkatërroni edhe BDI-në, përcjell FLAKA.

15 artikuj të ndërlidhur »

Ja kush u zgjodh kryetar i degës së BDI-së në Saraj

Flaka - parë: 9 orë

Kuvendi zgjedhor i degës së BDI-së në komunën e Sarajit me shumicë votash zgjodhi Isni Jakupin për kryetar të saj. Isni Jakupi u zgjodh në krye të kësaj dege në kuadër të ndryshimeve dhe emërimeve të ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Gjonaj: Reforma në Drejtësi e thellë, historike dhe e pakthyeshme

Flaka - parë: 9 orë

Reforma në Drejtësi vijon të jetë epiqendër e zhvillimeve kryesore politike në vend. Së fundmi, ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, priti në një takim 15 përfaqësuesit e Qendrës për Bashkëpunim ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Kusari-Lila në Washington, kërkon njohjen e pavarësisë së Kosovës

Flaka - parë: 10 orë

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Mimoza Kusari – Lila, e cila po merr pjesë në Forumin e liderëve parlamentarë në Kongresin Amerikan në Washington, ka folur për të arriturat dhe sfidat e shtetit të ...

27 artikuj të ndërlidhur »

Hoxhaj: Serbia po armatoset, është kërcënim për rajonin

Flaka - parë: 10 orë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, është deklaruar rreth marrëveshjeve të fundit që ka bërë Serbia me Francën për blerjen e armatimit dhe sistemeve ajrore raketore.

8 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj: Dialogu me Serbinë duhet të rifillojë deri në njohjen reciproke

Flaka - parë: 10 orë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka mirëpritur votimin e Ursula von der Leyen, Ministre aktuale e Mbrojtjes së Gjermanisë, për pozitën e Presidentës së Komisionit Evropian.

85 artikuj të ndërlidhur »

Meta kthen në Kuvend dy ligje të tjera: Të nxituara dhe jo të plota

Flaka - parë: 10 orë

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka kthyer në Parlament dy ligje të tjera. Në rastin e parë bëhet fjalë për ligjin “Për disa shtesa në aktin normativ, me fuqinë e ligjit, nr.

35 artikuj të ndërlidhur »

Basha ndryshon kurs? 13 tetorin nuk e pranon për zgjedhje të parakohshme

Flaka - parë: 10 orë

Lulzim Basha ka dhënë detaje për takimin e zhvilluar sot në Presidencë me Ilir Metën, ku kanë diskutuar mbi krizën politike. Basha tha se është njohur nga Meta me qëndrimin për të organizuar më 13 ...

64 artikuj të ndërlidhur »

Maqedonia e Veriut me operator të ri mobil

Flaka - parë: 10 orë

Në seancën e 144-t të Qeveris së Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV), bëhet e ditur se është formuar Grup punues për prezantimin e RMV-së në ITU Telecom World 2019, njofton Portalb.mk .

2 artikuj të ndërlidhur »

KF Shkëndija dështoi para tifozëve të vet

Flaka - parë: 10 orë

Nën tingujt e himnit të Ligës së Kampionëve, futbollistët e Shkëndijës dhe Nomme Kaljus zbritën në fushën e gjelbër “Todor Proeski” për të zhvilluar ndeshjen kthyese për të siguruar kualifikimin për ...

36 artikuj të ndërlidhur »

Pendarovski: Në tetor presim hapje të negociatave me BE-në

Flaka - parë: 10 orë

Tetori është muaji që sipas presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski pritet që të hapen negociatat për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE.

34 artikuj të ndërlidhur »

Ish kryetari Koçanit mohon se ka dhënë 500 mijë euro për Boki 13

Flaka - parë: 10 orë

Ish-kryetari i Komunës së Koçanit dhe pronar i shtypshkronjës “Evropa 92”, Ratko Dimitrovski, duke folur për “Lider”, ka mohuar pretendimet se ai i ka paguar haraç prej 500 mijë eurove Bojan ...

94 artikuj të ndërlidhur »

U përfol se i ka dhënë 800 mijë euro haraç Janevës, flet Mendi Qyra

Flaka - parë: 10 orë

Mendi Qyra, pronari i kompanisë ”Trim & Lum”në një prononcim për Strugalajm.com i ka quajtur të pavërteta dhe tendencioze raportimet e një pjese të mediave në gjuhën maqedonase të cilat supozonin se ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Një qendër të re për të huajt

Flaka - parë: 10 orë

Për shkak të kapaciteteve të pamjaftueshme të Qendrës ekzistuese për migrantë në Gazi Babë, ku kushtet janë nën nivelin elementarë, është e nevojshme që të ndërtohet një objekt i njëjtë, i cili ...

Këta janë biznesmenët që u zhvatën nga Boki 13

Flaka - parë: 10 orë

Zhvatja e grupit të Boki 13, Zoran Kiceev dhe shefes së PSP, Katica Janeva nuk ka përfunduar te biznesmeni Jordan Kamçev i cili rastin e paraqiti në polici, informon ekskluzivisht “Ekonomski Lider” ...

94 artikuj të ndërlidhur »

Të gjithë për një model të ri zgjedhor

Flaka - parë: 10 orë

Kryeministri Zoran Zaev në dorën e shtrirë për takim liderësh me kreun e VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristjan Mickoski, mes tre çështjeve kyçe për të cilat do të diskutonin – krahas PSP-së dhe ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Maqedonia e Veriut e gatshme për negociata me BE-në, luftë më e përforcuar kundër korrupsionit

Flaka - parë: 10 orë

Maqedonia e Veriut me Marrëveshjen e Prespës me Greqinë u kthye në shtegun drejt anëtarësimit në BE dhe NATO. Paraprin vazhdimi i agjendës së brendshme reformuese dhe luftës më të fuqishme kundër ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Zbulohen xhirime dhe detaje tjera mbi shantazhin e fundit ndaj biznesmenëve

Flaka - parë: 10 orë

Gishta të femrave me ngjyrë të kuqe numërojnë dhe rregullojnë valixhet e shtrejta Lui Vitton pjesë e 1.5 milion euro të cilat ishin paguar Boki13 dhe Mileskit në rastin e Shantazhit.

Hetimi në rastin e shantazhit çon drejtë dy deputetëve të shumicës dhe një prokuror

Flaka - parë: 10 orë

Prokuroria për krim të organizuar dhe kriminalitet heton edhe përgjegjësinë eventuale ndaj dy deputetëve aktual të cilët kanë qenë në kontakt me të dyshuarit.

114 artikuj të ndërlidhur »

“Perandoria”, hetimi i fundit i hapur nga PSP-ja

Flaka - parë: 10 orë

“Perandoria” është emri i koduar i hetimit të fundit të hapur nga Prokuroria Speciale. Publikuar më 9 nëntor të vitit 2018. Rastësisht ose jo, pikërisht në nëntor të vitit 2018 fillon dhe përshkrimi ...

29 artikuj të ndërlidhur »